Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
25. črc 2011

-no ale člověka to přeci trocha zamrzí ne si myslím crca,ale hlavně že si to poznala za včasu a jak píšeš,když budou chtít je vidět tak at si dojedou prostě

crca
25. črc 2011

@adrosek Jo,tak nejdřív jsem měla na krajíčku to se přiznám,ale těma stávajícíma dalšíma situacema se to tak nějak ten smutek,mrzutost obrátili spíš k takovému pocitu ,jako že mě je to vlastně ukradený a spíš k smíchu 😅 Si z toho děláme normálně s Michalem prču,ale na něco to bylo fakt dobrý a asi takové to pozitivum(byť asi jediné) je,že se k těm dětem najednou chováme tak nějak jinak,prostě jsme rádi,že jsou zdraví a spokojený a to že holt jsou divoký.......to už nám je jedno,jsou naše 😉
Jinak teda ale dneska Máťa měl trochu bouráka,hodím foto a tak jsem říkala Michalovi,že jim pošlu tu fotku,aby viděli,že jsme důslední a mlátíme co to dá 😀 😀 ,ale fakt teda spadl,teda spíš udělal kotoul,ale vzal to o hranu stolu na zem 😅 ,ale je jinak v pohodě 😉

jankatr
autor
25. črc 2011

@crca Teda Marky, že se nestydíš - takhle ty děti mlátit 😅 😅 😅 To s tou tvou "macechou" mi trošku připomnělo mou babičku z tátovy strany. Ona už je teda dost dlouho po smrti takže kluky nezažila (to by asi nerozchodila) ale už když jsme byly malý holky tak to tam tak nějak podobně chodilo -navíc oba byli zahradníci takže i venku to bylo věčně o průšvih - všude samý kytky a nedej bože aby se jim něco přihodilo - taky to podle toho vypadalo - jezdili jsme tam tak 2x do roka a max. na víkend a ještě jsme chodili spát k tetě. A u druhé babičky jsme trávily půlku prázdnin - tam bylo eldorádo 😀 😀 😀

crca
26. črc 2011

@jankatr no co,dala jsem na radu macechy 😀 -neee opravdu spadl 😒 Dneska ráno vypadal ještě hůř,oko jak kdyby dostal pěstí,nateklé,menší...,ale jinak je o.k 😅 jsem se ho normálně ráno lekla 😀 😀 Jojo s tou zahradou je to stejné,taky všude kde jaké blbinky,proto jsme většinu času trávili mimo 😅

jankatr
autor
26. črc 2011

@crca Hlavně že se mu nestalo nic horšího - monokl sleze - důležitý že očička má v pořádku 😉

crca
26. črc 2011

@jankatr jojo na čokoládičku vidí dobře a to je nahoře v sektorce 😀 Tady je z dneška Michalka,těžkej američan na nočníku 😀

crca
26. črc 2011
jankatr
autor
26. črc 2011

@crca tak to je boží 😀 😀 😀 pošli to sem http://www.hracky-fisher-price.cz/nocnicek/sout...

crca
27. črc 2011

@jankatr tak jsem to tam lupla,ale už z těch soutěžích nic neočekávám 😅

jankatr
autor
27. črc 2011

tak to my jsme zrovna u Fischera loni vyhráli takovou tu mluvící želvičku - taky buď za fotku nebo dotazník (už nevím posílala jsem oboje) To byla taky asi jediná soutěž kde jsme uspěli 😀 😀

jankatr
autor
27. črc 2011

https://www.modrykonik.cz/bazar/muj/ hodila jsem na bazárek nějaký bodyčka - tak kdyby se tu někomu mladšímu něco hodilo 😉

crca
29. črc 2011

Ahoj holky,tak my byli dneska kupovat televizi.Jinak chci se zeptat,jelikož budeme už v zimě bez plen i přes den-teda teď jsme taky ,ale když lítaj jen v teplákách,tak je to jiné,než když budou mít kombinézy 😅 Tak pořád přemýšlím co je lepší,jestli komplet,nebo kombinéza-to je dilema co? 😀 Zase je fakt,že venku už nebudeme od rána do večera.Michal totiž zjistil u (byť ťamanů),že mají výprodej kompletů za 229kč,což mě příjde super.Ty kombinézy co měli loni tak by měli jen lítačku,ale do města bych brala ten komplet 😅 A taky jedno foto malé motorkářky 😀 Tatínek vyrobil a koupil koženou bundičku(ale z hrabáku) 😀

jankatr
autor
30. črc 2011

@crca Marky mě přijdou lepší ty komplety -už jen proto, že nejsou tak háklivý na to když ti dítko přes zimu povyroste, abys nekupovala pak další kombinézy, když by jim to bylo krátký do sedu. Ale zas je fakt že na sáňky je asi lepší kombinéza, nepadá pak sníh dovnitř. I když ty co my jsme měli loni byly v tomhle ohledu docela fajn, měly takovej dost vysokej lacl nebo jak to nazvat, ale kolem dokola takže jim vlastně kalhoty končily jakoby pod pažema a odtud pak kšandy. Určitě bych nebrala nic co končí v pase a pak má jen laclík v předu nebo jenom kšandy.

Ty vaše trojkolky mě fascinujou 😀 😀 😀 to jim bude závidět celej letohrad 😉 😎

myska77
31. črc 2011

Ahoj holky,

@crca skoda, ze jsem ted 2 tydny necetla konika, hned bych si vys stahla k sobe na Ruzyn, kdyz slysim jak ste dopadli na Kladne. Holky uz rekly vse, jen skoda tech 6ti hodin co ste tam jeli. Ja bych jim rekla svuj nazor a pekne od plic.

myska77
31. črc 2011

Jinak holky ti nasi kluci nebudou snad chodit na nocnik nikdy, vecer pred koupanim se vycuraji nekdy i vykadi oba, ale pres den si sami nesednou, reknou i čí nebo káko, ale kdyz je chci dat na nocnik tak se vzpinaji. Venku chteji obcas na kyticky curat, ale to jen obcas. Je fakt, ze kadi jeste treba tak 4x denne a v nepravidelnych casech, tak nevim jak uz je to naucit. Doma muzou byt i bez plen, ale Christik jde a hovno mu vypadne nohavici a on si toho ani nevsimne. Asi budem mit pleny do puberty 😅

jankatr
autor
31. črc 2011

@myska77 Neboj oni se to naučí - našim bylo tak dva a měsíc když začali spolupracovat - ono se to nezdá ale ten měsíc u takových prcků může být dost velký zlom 😉 A hlavně každý dítě je jiný. Věčně tu plínu mít nebudou 😉 A co jinak? Jak to válčíte?

myska77
1. srp 2011

@jankatr no je fakt, ze jim ted byli 2 roky, tak jeste pockam ty 2 mesice 😀 Jsou desne lini, teda spis vycurani, spis mi prijde, ze vedi, co po nich chci, ale delaji to na truc. Jinak valcime dobre, Mates uz nema tu alergii, tak jsem ted zkusila par dni zpatky i Sunar a dobry, tak jsem rada, ze nemusim uz objizdet ty specialni kramy. Barak se taky posouva, uz bude zakl.deska hotova, ale porad tady prsi, tak pocasi moc nepreje pracem. Ale nespechame na to, az to bude tak to bude. Ted se bavime tim, ze vybirame dlazby a obklady vsude a mame z toho hlavu v pejru, je toho tolik, ze se neda vybrat. Je tolik krasnych materialu, ale ty ceny, fakt je vse o prachach a at mi nekdo rekne, ze neni 😎 A co u vas novyho? Jo jinak si nas Mates pekne rozsekal pusu, zubama si rozsekl spodni ret normalne temer skrz, v telocvicne hodil drzku pres riditka motorky, pad jako milion jinych, ale te krve jak z vola, fakt des, ted to ma otekle a vypada jak kacer. Uz o tom skoro nevi jen vyuziva vsechny okolo, aby mu posluhovali, to jsou holt Matesove 😎

lenulinka21
1. srp 2011

Ahoj HOLKY

Tak dlouho už jsem NIC nepřispěla 😅 ale mělo to svůj důvod, ale čtu Vás
poctivě... 😉
U nás Pavlík chodí sáám na nočník od 22 měsíců přišlo To ze dne na den (no spíše to byl šok) 😀 😀
Jednou ráno po snídani přinesl si nčník do kuchyně, já pila zrovna kávu a ON se na něj normálně posadil
a začal tam čůrat.. já šok jako prase 😀 😀 a od té doby nedělá nic jiného a poctivě i z bazénu si vylezl a šel na nočník a pak zase zpátky... říkám MU "ty moje poctivé batole" 😀 😀
ted už chce i pomalu na záchod tak trénujeme jak chce ON nenutím...

jak už víte náš Tomášek má pár diagnoz.... ☹ ☹
Nejdříve jsem o tom nechtěla ani mluvit, protože To byl šok... věděla jsem, že něco není v pořádku a tak
sme šli k neurologovi... věnovala se mu skoro 2 hodky, a závěr????
- PM retardace, opožděný vývoj řeči, porucha pozornosti s hyperaktivitou a okohybná vada... 😢 😢
Po prvním přečtení jsem myslela že mě odvezou, ale nakonec jsem HLEDALA infa na netu a světe div se...
PM retardace(to slovo mě vystrašilo na MAX je česky "opožděnost" důležité je o kolik... my sme odhadem na 19 měsících... což je ta lehká forma... 😒
nejhorší je snad ta "porucha pozornosti neboli ADHD člověk ho chce něčemu učit ale on u toho nevydrží 😢 😢 a pak se nedivím, že u neuroložky nic moc neukázal... ach joo nevím jak na něj... brácha jde ku předu svým vývojem a taky potřebuje svoje Tomík se chová i jinak na pohled 😒 jsme objednaní ještě na oční a ušní, brali mu krev na štítnou žlázu apod....
HOLKY to je romám co??? ale vykecala jsem se mám pocit, že tady to plno lidí nechápe 😢 zapojila jsme už i RP (raná péče) a oni mi s ním pomůžou pracovat, bo já sama nevím jak na něj (zaujmout ho apod)

crca
1. srp 2011

Čaute babulenky 😀 Už mě z toho počasí taky hrabe 🙄 to je léto jak vyšitý 😠
@lenulinka21 to mě mrzí že máte takové starosti ☹ ,ale chtěla bych se zeptat,jak divně se Tomík choval...jen,že mám obavy,že Míša bude taky hyperaktivní,jak píšeš u ničeho nevydrží,nic jí nezajímá(teda je tvořivá,tak aspoň u kreslení vydrží chvilku 😅 ),na jídlo nemá čas,pořád někde lítá a i když se rozmluvila,aspoň malinko,tak je to takové jiné než když začal Mates 😒 nechci být za hysterku,ale pořád ve mě hlodá jakési svědomí,ať někam s ní zajdu 😅 Je celkově taková roztěkaná.......

@myska77 Tak ať je prcek brzo fit 😉 Já si vždycky myslela,že nejhorší a nejnebezpečnější období bylo kolem toho 1-1,5 roku,kdy začali chodit a všude lézt,ale teď je to snad ještě horší 😀
Jinak máme tu novou televizi.plazmovka a průměr 127cm 😀 to se člověk bojí i koukat jak je to velké-nevětší prdel je,že včera zkolabovala pro změnu televize tchánovcům 😀 tchán na nervy,že nemůže čučet na kde jakej sport-stejně u toho spí 😅 a to jí měli jen 3 roky 😕 asi se tady u nás šíří nějaké televizní zlo 😀

jankatr
autor
1. srp 2011

@myska77 Chudera malej - hlavně že to nebylo nic horšího - na tohle si za chvíli ani nevzpomenet 😉 Hlavně je super že vám ustoupila ta alergie 😵 😵 😵 - to musí být obrovská úleva viď?

@lenulinka21 Jsem ráda že to nakonec pro vás dopadlo tak že z toho špatného je to aspoň to lepší - krkolomně napsané ale asi chápeš jak to myslím. To ADHD to bude boj - vidím to u Dana - nejen že jsou ty děti roztěkaný, ale dost často mají i problém s uznáváním autorit a pod. Ale každý dítko je jiný a na každým se to jinak projevuje - u nás je to třeba víc o tom soustředění a tak, ale jsou třeba děti kde ta hyperaktivita je fakt hyper - že třeba spí jen 4 hodiny v noci a přes den vůbec a to pak musí být na palici. Blbý je že ty děti fakt potřebujou aby se jim člověk věnoval což při víc dětech je problém - já to vidím doma. Ten Daník kdyby byl sám a měla bych čas se věnovat jen jemu tak je docela zlatíčko ale jak nemá nějakou činnost tak je na zabití. No uvidíš jak to bude probíhat.

@crca Mě přijde že ty začátky mají míň úrazů než pak kolem toho druhého roku - protože když začínají tak seš jim furt v patách, jenže pak si říkáš že už jsou velcí šikovní a už se jim nic nestane... a pak to teprv začne 😝

myska77
1. srp 2011

@lenulinka21 Ty blaho Leni, chapu, ze se Ti o tom ani nechtelo psat. Musite mit o toma neskutecny strach co bude dal, ale ta ranna pece Vam urcite pomuze, moje znama tam je take zarazena s deckem od porodu a delaji s malym zazraky. A co to ma za okohybnou vadu? A na vsechny ty ady se prislo az ted, nemohli vam neco z toho zacit resit uz drive?

lenulinka21
1. srp 2011

@jankatr @myska77 @crca

HOLKY tak především jsem posbírala zkušenost tady z koníka od HOLEK a našla
jsme jednu s stejně starým dítěm a velice podobným chováním.. 😒
napíšu Vám více o Tomáškovi:
takže.. nejí sám lžičkou má averzy jí vzít do ruky, neumí pít z hrnku, a ni nechce.. 😒
neumí vkládat tvary(teda ted už trošku joo) nevezmew tužku do ruky, po tom co jsme to zjistili tak na něm makáme ale on má tu poruchu
pozornosti tak to jde těžko.. ještě jak sme to nevěděli tak sme si mysleli, že HO to nebaví, a že má ještě čas a pod bla bla bla 😖
vydává divné zvuky všechno je u něj "tata" a nééé.. 😀 ted už říká i hajíííí, takže má opožděný vývoj řeči...s tím souhlasím +okohybná vada.... ale s čím nesouhlasím JE ta HYPERAKTIVITA
ta se posuzuje na 100% až tak v předškolním věku jediná kapacita v republice je dr. Krejčířová z Prahy krče
a ta naše mu to diagnostikovala v necelých 2 letech takže POZOR na to!!!!
vůbec se holky nechová hyper... je opatrný, vše si rozmyslí 🙂 spíše jen ta nepozornost tudiž se NIC nenaučí a u ničeho nevydrží.. ☹ ☹ a hned je u nich "opožděný"
Ach jooo jak ráda bych ho něčemu učila ale moc to nejde..nevím jak na něj ☹ RP nám pomůže s ním pracovat
půjčili nám i didaktické hračky tak trénujem...

Ta okohybná vada kapitola sama o sobě... dr. prej to nic není, to se mu spraví samo a taky že se mu to zlepšilo ale nepatrně
skoro to vidět není ale přece si toho neuroložka všimla 😒 takže 1.9. sme objednaní na ušní a oční... HOLKY
to ušní je na prd 😝 musím ho tam já uspat...po Ditiadenu ach joooo dělá se to ve spánku.. neslyšela jste to některá z vás?? od někoho???
Budu čmuchat na netu....

myska77
1. srp 2011

@lenulinka21 Leni k tomu sluchu, nejsou to tzv.emise? Na tom jsme byli preventivne v 1.roce, je to mereni sluchu na urcitych hladinach a frekvencich. On slyset muze, ale v nekterych vyskach jen neco, tak proto se to dela. teda pokud jdete na tohle. Dite musi byt UPLNE sticha a nesmi se v mistnosti ani nic pohnout, jinak se to zkresli. Jelikoz my na tom byli jen preventivne, tak nemuseli spat, Mates nevydrzel byt v klidu a sticha a u Christika zmerili jen jedno ucho. Pry od 3 let dal se to tem detem da vysvetlit, aby byli sticha, jinak se to del hned po porodu miminkam, to je nejlepsi, ty speji porad. Rekli vam na co jdete?

lenulinka21
2. srp 2011

@myska77 Nevím přesně o jaké vyšetření se jedná vím jen, že se to dělá v přirozeném spánku.
Objednával manžel a mě domů přinesl "jen termín" 😀
A co vy? koukala jsem jaké máte taky starosti 😒 alespon, že ta alergie vzala nohy na ramena...
ono každá úleva je dobrá 😉 Ke všemu stavíte dům tak TO palec nahoru my ho "jen" rekostruovali
a dalo a dává to zabrat 😝 ještě že manžel je od řemesla....o penězích raději nemluvit 😀 😀

HOLKY stále přemýšlím o té Krejčířové z té PRAHY ona přece jen dává 100% diagnozy a když si není jistá
tak nedá raději NIC 😉 je to kapacita a děti u ní šlapou a poslouchají jí..... má to háček...čekací doba u ní je běžně 9 měsíců ☹ třeba ted prý objednává až po Novém roce 😕
Měla bych tam i kde přespat mám tam kamarádku a náhoda, že je to kousek od ní. 😉 Stále se všichni shodují,že HYPER.. není a že ikdyby tak je na "diagnozu" brzy...tudiž by nám zůstala jen ta porucha pozornosti, okohybná vada, a opožděnost řeči což je dětí normální každé 2 leté dítě nemluví..

Když byl TOMIK menší tak jsme si všímala že je jiný ale okolí stále ááále TY na něm pořád něco vidíš 😠 nech ho, on to dožene, je ještě malý a 10000000 řečí tipu no tak To a TO bude dělat později a šlus 😠 😠
Ale nakonec jsem To začala řešit a po návštěvě neuroložky mi bylo jasné a vyčítaal jsem si, že jááá HUSA nešla dříve... 😢 😢 a ostatní??? hl. rodina...těm zůstala PUSA do kořán neměla jsem ani sílu se rozčilovat, ted je důležité
aby TO dohnal a začal trochu spolupracovat 🙂 školička asi u nás nebude hrozit ve 3 letech možná ve 4 letech ANO ale počátala bych tak s logopedickou.

jankatr
autor
2. srp 2011

@lenulinka21 Leni ono to ADHD nemusí znamenat hned hyperaktivitu - je to taková souhrnná diagnoza pro všechno možné. tady je to docela dobře popsáno http://cs.wikipedia.org/wiki/ADHD

lenulinka21
2. srp 2011

@jankatr noo prej ADD je porucha pozornosti bez hyperaktivity a ADHD je s hyperaktivitou.,
jenže Tomášek se nikomu jen neuroložce zdá HYPER... jako za 1 je to velice brzy dát tuhle diagnozu 😖
to se člověk všude dočtě, že se dává v mnohem pozdějším věku. To by jí pak měli všechny děti, co znám 😀 😀
viz. ROBIN od kámošky ten ani neumí chodit ten doslova utíká, neposedí, apod Tomík NIc takového nedělá...
Takže to nechávám tak jediné co mu neoroložka napsala je ENCEPHABOL (vitamín na mozek) podpora mozkové činnosti 🙂 A ten může působit hyperaktivně jak sem se dočetla u HOLEK co to dětem dávají.

jankatr
autor
2. srp 2011

@lenulinka21 Tak tohle zas ani nevím... No uvidíš jak to bude dál. A ptala se jí podle čeho usuzuje na tu hyperaktivitu?

lenulinka21
2. srp 2011

@jankatr nééé neptala ona HO hodně pozorovala jak se chová, jak si hraje s hračkama jestli prej správně 🙂
jinak co vím: tak HYPER se prý posuzuje např. že dítě chodí sem a tam že rozhazuje ručičkama, apod věci.
Navíc v jeho věku jak už jsem psala, je To těžké posoudit... a pak určitě se To prý nedává na prvním sezení.. 😉
Tak proto se držím zpátky ohledně té HYPER... 🙂

jankatr
autor
2. srp 2011

No podle toho všeho jsou u nás nejspíš hyperaktivní všichni tři 😀 😝

jankatr
autor
2. srp 2011

@lenulinka21 a ze všech nejvíc Mates 😝 😝 😝