Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
8. led 2009

-no to už bude asi jen horší stím ležením že

downhamka
8. led 2009

tinko to same, nejcilejsi vecer kdyz se odpociva, davej si pod bricho polstar na stranu, to pomaha a dalsi mezi pokrcene nohy. Jinak to budeme muset s tim komfortem nejak tech par mesicu vydrzet! 😉 Ale stoji to za to, tak si s tim nelam hlavu, na vyspani mame casu dost! Vzdyt nechodime do prace 😉

luzza
8. led 2009

díky holky moje 🙂 🙂 🙂 🙂
nemůžu tomu uvěřit 😅 😅 😅 😅 😅

adrosek
8. led 2009

-no luzza tak začni tomu věřit teda,ale je to vážně super já bych taky chtěla hrozně páreček tak uvidím

alik30
8. led 2009

Ahoj holky, luzza, moc gratuluju 🙂 My byli dnes poprve v rizikove poradne. Udelali nam ultrazvuk, klasicke vysetreni a pak jsem pul hodiny poslouchala, jak prdelkam tlucou srdicka. Nadhera. Pry vse v poradku, obe miminka hlavickou dolu, tak doufam, ze budu opravdu rodit normalne 🙂

alik30
8. led 2009

A k těm pohybům. Taky se mi občas hýbe jedno, pak druhé a občas obě zaráz. Ale kdy se které hýbe vím až když mi ve 30. týdnu udělal pan doktor ultrazvuk a řekl, kde a jak je které mimčo položené. Do té doby jsem si nebyla vůbec jistá, jestli se mi nehýbe jen jedno.

adrosek
8. led 2009

-tak to je super alik že je to vpořádku jen tak dál,taky už to máš za chvílu co?
-já si ted trocha pocvičila na míči,ale jen chvílu pár cviků a ted dám pauzu a spočnu

alik30
8. led 2009

jj, adrosku, za chvili. Muj gynekolog rikal, ze bych mela do 37. tydne vydrzet. Dnes jsem 35+0, což on bere jako 35. týden a ne jak to počítá koník, takže minimálně ještě 2 týdny 🙂
Ja chodila cvicit do myslim 25. tydne, pak jsem byla nemocna a od te doby lenosim. A zatim se mi to vyplaci. Takze vsechny skoro dvojmaminky, hodne odpocivat!!! 😉

luzza
8. led 2009

alíku
strašně se těším,až se tady na stránkách dvojmamim začnou objevovat první fotky porozených dětiček 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

alik30
8. led 2009

Jj, ono to za chvili zacne. Teda zacnu ja a pak za chvili jsou tu dalsi adeptky 😀

luzza
8. led 2009

já se tak těším 😀 😀 😀 😀 😀 budu hltat fotky a povídání jako blááázen 😅 😅 😅 😅

alik30
8. led 2009

Snad na to bude cas 😀

adrosek
8. led 2009

-jojo taky se těším až se pokochám fotkama miminek,já mám ještě čas tedy

luzza
8. led 2009

holky
pohyby už cítím docela silný 🙂 a často 🙂
a dokonce už z obou stran,takže mě to uklidňuje,že jsou mrňousci v pořádku 🙂

adrosek
8. led 2009

-tak to je super luzza,hlavně že je cítíš
-já se rozloučím a půjdem do hajan tak dobrou

luzza
9. led 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
tak jsme včera vybrali jména pro prcky 😀 aspoň prozatím 😀 ELIŠKA a ŠTĚPÁNEK 😉

katy.m
9. led 2009

Ahojte holky 🙂
Díky za radu a nevíte,kolik se za ty screeningové testy platí?

katy.m
9. led 2009

luzzi,ahojky 😉 ,znám tě ze sestřiček 🙂
gratuluji k párečku 😵 😵

andra76
9. led 2009

KATYjak ke ale ve fn asi kolem 500-600kč ,ale v olomouci je i dr.kde se platí dalko víc.
jinak už mám většinu věcí vybraných ale mám obavy je už objednávat ,co kdyby,ale zase mám strach aby mě třeba nedaly do nemocnice a manža to objednat nezvládne,mám to asi na 4 místech.
Pak musíme vybrat ještě elektorniku ,jako monitor, chůvičky ,pak lehátka ,sterilizátor atp.

jankatr
autor
9. led 2009

Ahojda - Katy - taky tě tu mezi náma vítám 🙂 - já např. v Brně platila 1450,- 😒 ale jsem ráda že jsem tam šla - za prvé jsem mohla být dřív klidná že jsou mimča OK a za druhé - mi tam dr. Vlašín řekl že tripple testy u dvojčat vychází hodně falešně a není na ně spolehnutí - právě proto že jsou tam mimča dvě - a když jedno bude nemocné a druhé ne tak v krvi se to vlastně zprůměruje a vyjde něco uplně jiného - tady je výhoda toho že se to kombinuje ještě s tím UTZ.

Zanetiku - ty lehátka jsou pěkný - ale tu váhu bych si ještě někde ověřila - konkrétně tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18337347&tab=1 má doma švagrová a zrovna včera když jsme u nich byli jsem se na to dívala protože jsem chtěla vědět jestli ho má taky do 18 kg - a přímo na lehátku na štítku je uvedeno 9kg - tak teda nevím 😕 😒

Včera jsem konečně dokopala svou drahou polovičku k nějaké konstruktivní debatě o kočárcích - takže to vypadá asi tak - že ten India twin jsme v podstatě zavrhli - jako sporťák se mi sice moc líbí ale zase to že nejde otočit mi vadí a navíc jsem ho nenašla nikde jinde než na tom jediném obchodě který je až v Ostravě... což mě taky trošku nahlodává... a koupit ho jen přes net bez vyzkoušení - na to odvahu nemám.
Takže teď to vypadá na rozhodování mezi https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer... a tímhle https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Manželovi se víc líbí ten implast ale trošku mi vadí že má jen tu korbu a chybí mu vložné tašky - nedovedu si představit jak bych to dělala když bych potřebovala děti někde přenést - například do schodů a tak - přeci jen v tomhle mají ty tašky svou výhodu.

No budem muset někam vyrazi a pořádně si to ošahat - jen doufám že to pak všechno stihnem - snad nebudou mít moc dlouhou objednací dobu 😅

Jinak s těma pohybama to mám podobný - i když teď už občas pěkně řádí i přes den - ale stejně v noci je to pořád nejvýraznější.
A o nočním vstávání na záchod... - škoda mluvit - nejen že to člověka pořád budí ale navíc mě večer vždycky jak se chvíli rozležím v posteli začne pořádně bolet celý spodek - stydká kost i záda v křížích takže ty pochody na záchod jsou jak vystřižený z domova důchodců 😀 😝 😅

downhamka
9. led 2009

Ranko holciny, tak Aliku, docela ti zavidim, kdyz mi doktorka rekla, ze to zatim vypada na cisare v tom 37tt, tak jsem byla stejne klidna, protoze jsem s tim nejak pocitala. No, ovsem ze by to bylo lepsi prirozene, moc ti to preju a opravdu odpocivej a ty dva tydny opravdu nic nedelej. Mas velkou pravdu v tom, ze kdyz se odpociva casto, spi se treba na par hodek i odpoledne, tak se clovek citi lip a ty mimiskove musi byt i radeji. Jsem moc zvedava, jestli te taky ceka ten parecek 😉 No, hlavne at jsou prcci v poradku!!!

Luzzo moje sestrenka se jmenuje Eliska, hezke jmeno a ten Stepanek jak z basniku 😀 😀 😀 , To te to bude nutit se smat, a to je dobre, to mimco bude alespon vesele 😀 😀

Ja jsem zadne screeningove testy neplatila, tak tedy holky nevim o cem se tady mluvi, no hlavne ze vy vit 😀 😀

downhamka
9. led 2009

me delali Nt screening v 13tt, pak velky ultrazvuk, a tripple testy, coz je pravda ze jsou matouci! a Ted chodim na ten velky utz kazde 3tydny. Tak doufam, ze je vse v poho! Tedy porad jsem ujistovana, ze je!

Janka s tim india kocarkem: me se taky moc libil, ale kvuli nemoznosti, abych videla na miminko, jsem ho taky odvrhla. Vy se na nej muzete zajet podivat, mate to blizko do Ostravy, maji ho koncem ledna. Ja jedu dvacateho do kolina a snad ho uz konecne taky vybereme. 😉

jankatr
autor
9. led 2009

no do Ostravy to máme tak 300 km (tipuju) bydlím v Třebíči - což je kousek od Jihlavy takže spíš zajedem taky do toho Kolína. Máme to sice asi blíž do Brna - jenže ta výstava je tam jen 20.1. a to je v úterý a to manža asi nebude moct. Protože mu teď spravujou kamion a protáhlo se to dýl než čekali takže bude mít dost honičku. Ale v tom kolíně asi budou mít to samé co je v tom Brně.

Mě se ten India taky moc líbil - ale čím víc to zkoumám tím víc mě to odrazuje - protože mi taky vadí na mimčo nevidět - navíc pak všechno jde přímo na miminka, a přijde mi že i ty boudičky jsou takový hodně "letní" - i když se jim připne ten druhej díl tak se mi zdají dost otevřený. Ta váha - je bezkonkurenční - ale mimča jsou přece jenom důležitější.
A pokud jde o ty adaptéry na autosedačky - jde vlastně jen o to že se na ten sporťák přidělá zábrana která brání sklouznutí autosedačky a horem se připne upínací pás - takže stejně sebou vezeš celej sporťák...

luzza
9. led 2009

jé katy 😅 ahój 😅 to je dobrý 😅 tak jsme se tu hezky sešli 😉

luzza
9. led 2009

dow
oni budou určitě veselý 😀 😀 až uviděj,jaký mají rodiče 😀 😀

luzza
9. led 2009

jani,koukejte už si něco vybrat 😀 aby nejeli miminka z porodnice v přepravkách 😀 😀 😀

jankatr
autor
9. led 2009

to ne - z porodnice pojedou v autosedačkách 😀

zanetik
9. led 2009

Ahoj Katy, vítám tě mezi námi...já platila za ten screening 1500Kč 😒
Tak jsem ráda, že kočárek už řešit nemusím, ale teda s tím lehátkem jsi mě Janko rozhodila, já se teda rozhodla pro to slůně, protože pro holky je hezčí a to plastový se mi zdá křehký, ale jak mám vědět, že je fakt do 18kg když to všude píšou?

andra76
9. led 2009

holky tak ted my přišel telegrama a já jsem se uplně vytočila ,prý mám jít kvůli výsledkům krve znovu na genetiku když předtím bylo všechno dobrý. volala jsem tam a sestra mi řekla že vyšel špatně tripltest ,ale že se nemám nervovat že u nich mám všechno v pořádku a že nechápe proč mi brala obv, gyn. tripltest kdž viděla že gen ultr. i krev je ve 100% pořádku.ale že když už to tak vyšlo tak mám přijít znova na uktrarvuk at jsem klidnější.
tak tam jdeme 23.1.docela se bojím a úplně se ted třepu. ☹ a bolí mě břicho.
je to přesně jak jste psali že nevíte proč mi po dobré gebetice dělal tripl.pokud bude ale všechno v pořádku a bude všechno dobře vidět tak pak tam nebudu muset v tom 20 tt.

katy.m
9. led 2009

tak jsem se objednala na ten screening,do Olomouce -Fertimedu.Sestřička říkala,že se neplatí nic,jen pokud bych chtěla fotečku nebo DVD 🙄 .Tak teď nevím,ale asi budeme muset počítat s finanční reservou.
Jinak děkuji všem za přivítání 😉