Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
13. pro 2011

@myska77 no taky si říkáme,že nabídneme sponzorský dar tak snd to pak vyjde pač jinak pak nevím teda,se třema doma by mě asik kleplo 😠 no uvidíme
-jojo crca-letí to šíleně,za chvílu budu rdit ai nemrknu bude zase barák o něco plnější a hlavně veselejší že

jankatr
autor
13. pro 2011

Tak nás dneska pustili - no bylo to fakt zajímavý - příjem 2 a čtvrt hodiny 😝 Napřed hodinu na ORL - a to jsme tam šli v neděli - jenom ti co šli na příjem - takže tři lidi. Matěj mi to tam celý prořval a prozvracel - protože když hodně řve tak potom zvrací. Pak jsme v rychlosti zvládli pokec na ARU a další pokračování přes hodinu na dětským - než jsme tam došli tak milej pan doktor přestože věděl že má přijímat tři malý děti - si šel dát kafíčko se synátorem (jak jsem se později dověděla - původně jsem myslela že to je nějaká ofiko návštěva 😠 - ale i kdyby to bylo oficiální - tak si to má domlouvat až po těch příjmech) sestra si nás zatím zapsala, změřila, zvážila - no prostě všechno co může ona - a pak jsem tam seděla půl hodiny s uplakaným prckem na klíně - vyslečeným do slipečků - než se uráčí pan doktor přijít. Myslíš že se aspoń omluvil za zdržení - ani omylem 😠 😠 😠 kretén jeden. No to už bylo poledne (normálně tak o půl dvanácté objedváme a kluci jdou hned spát a to už Mates bývá hotovej - takže si to dovedete asi představit v jakým byl stavu - když do toho ještě dvě hodiny prořval) No a aby toho nebylo málo - tak nás převedli z ambulance dětského oddělení na lůžkovou část a tam pokračovalo papírování další čtvrt hodinu... - no i já už jsem toho měla plný zuby 😠 😠 😠 a to většina věcí je pořád dokola, a druhá polovina věcí je jim podle mě uplně naprd. Jako naco potřebujou vyplňovat dotazník o sebeobsluze dítěte a pod. když je tam s mámou a opatruju si ho sama - to mi prostě hlava nebere - a když už je to pro ně tak důležitý - tak nevím proč by to nemohlo chvíli počkat - mohla jsem jim to pak vyplnit v klidu sama až bych ho uložila. No zkrátka je to u nás řešeno velice zajímavě - ORL zrušilo lůžkovou část proto jsou děti na dětském oddělení ale oni si mezi sebou prostě nemůžou ty informace propojit - i na kontroly chodí z obou odd. takže jen přestane dítě plakat kvůli jednomu doktorovi tak tam přijde druhej.
No druhej den jsme šli na to - bohužel tam byl klučík menší než my - takže jsme šli až druzí, navíc měl tak jako Kuba i ty trubičky - takže ten zákrok je dvakrát tak dlouhej - takže ho odvezli až o půl desáté. Pak byl na JIP - párkrát si ublinkul hlen s krví - takže mu pořád oddalovali jestli může pití - tak nakonec dostal první lžičku čaje až někdy ve dvě hodiny - před tím už mu dali kapačku aby neblinkal - ale já si stejně myslím že už to bylo hlavně o tom že mu bylo špatně z té spolykané krve a tím jak nepil a nejedl, navíc na té jipce tu narkozu ani nedospal takže už musel být i hrozně unavenej - protože tam pořád něco pískalo, pípalo, zvonilo.... no mazec a to ještě bylo o tom že bud nás pustí na pokoj až někdy kolem osmé večer nebo tam budem do rána - úžasný - vysoká zamřížovaná postýlka a u toho židlička kde si ani hlavu neopřeš - navíc Matěj má spaní jak na vodě a pořád vyžadoval ručičku. Naštěstí... měli příjmy a potřebovali uvolnit postýlku - takže nás v šest večer přeložili zpátky na pokoj - Maty vytuhnul a spal až do rána. Kdyby ho tam dali rovnou tak jak Kubu tak mohl být po obědě v pohodě...
No a dnešek - o půl osmé ráno kontrola na ORL - tam nám primář řekl že se mu spustila rýma (ono mu to teče vzadu do krku takže jsem si toho ráno ani moc nevšimla protože na mluvení se toho po té operaci moc nepozná) a že kdyby tak vypadal včera tak nás poslali domů - no to by mě šlahlo po tom co jsme přetrpěli ten pátek On Mates ty doktory dost těžce nese a myslím že to páteční zvracení bylo i od nervíků, ještě celou noc se budil a pořád mě volal a místama se uplně klepal 😔 ... Myslím že ta rýma se mu stejně spustila i díky té klimatizaci na JIP.
No hlavně že to máme za sebou. Jo a abych to dokončila - o půl osmé nás sice pustili z ORL - no ale stejně jsme čekali do půl jedenáctý na zprávu z dětskýho... - no systém jako prase.... 😝 😝 😝
Asi je to docela chaos ale jsem z toho všeho ještě teď tak vytočená že mám jaksi problém to nějak rozumně uspořádat...

myska77
13. pro 2011

@jankatr Ty jo holka, fakt neskutecny. Uplne Ti rozumim a meli jsme naprosto stejny zazitek se vsemi cekavimi dobami, jen jsem nemela silu to psat. A jeste ted to ve me vre, kdyz to ctu znovu. Vubec se na ty deti nemysli, na jejich pohodli a komfort. A dopadlo vam to dobre? Snad se Mates brzo zklidni a zapomene. Musim rict, ze Christik uz vecer po propusteni o nicem nevedel a radil s brachou jak cerna ruka. Taky nechapu, ze si ty systemy nemuzou nejak zoptimalizovat, chtela bych videt ty audity (interni). A to jeste bud rada, ze Ti v noci v te postylce usnul, me Christik ne takze jsem ho drzela v naruci celou noc, vlastne cele dva dny 😝 Tak drzim palce at je brzo lip.

jankatr
autor
13. pro 2011

@myska77 No přesně jak píšeš - ještě když jsme jeli domů byl na umření - doma se prospal a teď je tu už naprosto normální řev 😅 😅 😅 Na pokoji už mi pak usnul protože to už byl právě v té tříčtvrteční posteli jakou měl Kubík - takže normální postel akorát o kousek kratší. Sundala jsem zábranu, zvedla postel nahoru a srazila je dohromady, takže jsme měli vlastně letiště. Na té Jipce by to bylo horší. Stačilo mi když mi to kamoška popisovala - byli tam shodou okolností teď taky a prý tam byli v létě kvůli alercgické reakci - a přesně jak píšeš - na té jipce strávila noc v té pitomé židli co nemá ani opěradlo za hlavou - jen taková do půli zad. S malým na klíně. A jen tiše záviděla sestříčkám rozvaleným vedle na sesterně v pohodlných křesílkách... 🙄 🙄 🙄 mě to tam stačilo těch pár hodin a laej je mi fakt líto těch maminek co tam mají děcko třeba na týden... 😔 Myslím že kdyby tam pořídili aspoň takovýty, pérovací křesílka co mají v IKEA tak i to by bylo lepší aspoň by si člověk mohl hlavu opřít. I když uplně nejlepší by bylo něco co má třeba i trošku polohování - v tom rozpočtu už by se těch pár křesel určitě někde ztratilo. Mě spíš přijde že tohle vůbec nikdo neřešil a ty židličky jsou nouzovka aby tam bylo aspoň něco... 🙄

Právě to propojení co tam neexistuje mě hrozně štve - tak jednou jsme pacienti ORL tak ať to řídí ORL a ty přijímací materiály si pak můžou předat ne??? nechápu proč nás musejí přijímat každej zvlášť. To samý dneska na poplatky - sestra mi vytiskla papíry - kde bylo kolik, za koho atd. a z těch to pak zas na recepci baba přepisovala do jinýho počítače aby mi dali potvrzení... - to je fakt na palici - vždyť by se to dalo uplně krásně všechno propojit aby se k těmhle základním údajům dostali z kterýho koli počítače po celé nemocnici. To je jak v Kocourkově.

adrosek
14. pro 2011

@jankatr jé tak to ste si teda vytrpěli ti řeknu,jako u blbů když už to tak napíšu,hlavně že ste to zvládli aže ste už doma a všechno ok,malinkej musel být úplně hotovej a ty taky že samozřejměě,tento systém nemocnic mě opravdu stále překvapuje,vymýšlí nové věci,ale zjištuji že úplně na ic,že to stejně emá hlavu ani patu,hlavně stěma pc atd.
-tak se hlavně opatrujte

crca
14. pro 2011

@jankatr vítej 😀 tohle mě taky medilo,když jsem byla s tím Máťou s tou laryngitidou.Tak my přijedeme rychlou v noci(a že už jsme tam byli jednou),dítě nemůže pořádně dýchat,ale 3/4 hodiny tam vysíraj s papírama 😠 pak nás hodili na tu Jipku a přišla sestra a začala se ptát na všechno 😀 sem myslela,že mě omejou 😀 a zajímavé že když jsme byli na té kýle,tak se jen zeptal jestli je na něco alergický,kolik váží,měří a než jsem stihla zareagovat tak mě ho brali 😀 ale to jsme byli jinde ne v nemocnici 😅 za 3 hodiny jsme byli doma a Mates kdybych ho neokřikovala,tak by lezl a skákal jak opice 😠 jakoby mu nic nebylo 😅 Ale jak tu bylo psáno,hlavně že jste už doma a v pořádku,hlavně teď před Vánoce 😉 Včera jsem byla u té kamarádky pro ty hračky a když její přítel viděl ten opasek s tím nářadím co mám pro Máťu,tak že ho prý taky chce 😀
Jináč teda jsme zažehnali nachlazení,byli bez teplot,jen rýmu a malinko kašel,ale nic děsivého,tak jsme jen stříkali Nasivin a dávali jim sirup 😉

kristaly
16. pro 2011

ahoj holky, dlouho jsem tu nepřispívala, ale koukám, že si taky užíváte střídavě nemoci a nemocnice ... my se teď totiž taky vrátili s Fandou po dvou týdnech z nemocnice - zas mu diagnostikovali laryngotracheobrochitidu jako vloni, akorát letos ho to kouslo o dost víc, dokonce nás odsud (menší město) poslali vrtulníkem do ústí na JIP - aby byl pod větším dohledem ☹, fakt tohle jsou zážitky úplně naprd, navíc teď před Vánoci asi nemusím popisovat, jak jsem vyšťavená ☹. Hlavně, že už jsme všichni zas spolu a ve zdraví, to je fakt to nej....

Nemáte náhodou některá zkušenost s inhalátorem na doma? My už si nějaký musíme pořídit, tohle čekání mě fakt neba, jestli se zlepší nebo nezlepší, jestli jet na pohotovost, nebo ne... ufuf, není to moc radostný příspěvek, omlouvám se za trochu negativní náladu, ale budu moc ráda za rady a doporučení, co všechno bychom doma mohli mít na léčbu těchhle dýchacích problémů.

crca
16. pro 2011

@kristaly teda taky se nenudíš co? 😀 Prosím tě co to je za kombinaci té vaší nemoci 😕 ,my trpíme jen na tu laryngitidu a to jsem z toho na nervy kdy nás to chytne 😅 natož ještě ta vaše kombinace 😕 ale hlavně,že jste už doma a v pohodě 😉 Je to děs tyhle nemoci 😒 zlatě angína,kde jim lupnu po 8 hodinách sirup a je to 🙂
Zkušenosti s inhalátorem nemám 😒 zkus se zeptat vaší dr.,vím že jsou na doma ty inhalátory,jako je třeba Ventolin,ale to nevím jestli by jste mohli,mě to tenkrát předepsal na alergologii,ale co jsem otěhotněla,tak to nepotřebuju 😅

kristaly
16. pro 2011

@crca naší hlavní příčinou je asi ta nedonošenost a taky, že Fandovi alergoložka zjistila alergii na viry, takže u něho jakékoliv nachlazení probíhá trochu hůř, už před rokem jsme vyfásli spreje jako je ventolin a budi-air a foukáme je poctivě - přesto všechno se to letos takhle zopáklo.... ☹. Ale tak snad bude zase dobře a taky s věkem by se to mělo zlepšit - doufejme... I tak dík moc za tip 😉 .

urbisa
17. pro 2011

@kristaly Ahoj,my máme inhalátor New projet,nevím jestli to mám dobře napsané,je tam víc názvů,je ultrazvukový-vůbec nejde nahlas.Napíše vám ho dr. na alergii,proplácí ho pojišťovna.Normálně stojí asi 4000,-.Jsou i levnější,1500,-,ale ty jsou hlučné.U tohoto jsou 2 masky-dětská a dospělácká,nástavec na inhalaci nosu,jsem s ním spokojená,jak vidím tak jste na tom jako my,ale teď už to bývá lepší,jestli chceš ještě něco vědět tak mi napiš

kristaly
17. pro 2011

@urbisa Ahojky, moc děkuju za informaci, zní to dobře, podívám se na net, jak vypadá Váš inhalátor a aspoň pak budu chytřejší i u doktorky na alergologii, ke které jdeme až 28.12. Říkám si, že nám snad musí taky nějaký inhalátor doporučit, zatím se o tom totiž žádný lékař nezmínil, ale v nemocnici Fanýskovi inhalátor hodně pomohl.
Tví kluci mají (nebo měli) podobný problém? Našemu Fanýskovi se to stalo poprvé na roce, kdy jsme si poleželi 9 dní v nemocnici. Pak jsme obíhali různá vyšetření, kde se zjistila ta alergie na viry, důvodem je taky určitě nedonošenost - byl asi 3 dni po porodu na UPV a doktorka mi taky řekla, že kluci prostě bývají na průdušky slabší než holky. Ale čekala jsem, že letos bychom se nemocnici mohli snad vyhnout, když jsme pod kontrolou a foukáme ty kortikoidy 😒, chyba lávky, bylo to ještě horší 😢. Proto se teď zajímám víc o to, co ještě se dá doma podniknout, aby byl takový prcek co nej v pohodě, např. o inhalaci vincentky jsem se dozvěděla až teď, že je to bezva pomocník. Nepoužíváte např. i zvlhčovač vzduchu?

urbisa
17. pro 2011

@kristaly zvlhčovač používáme,ale díky tomu se nám zase tvoří v bytě plísně,kluci jsou předčasně narození,32tg,kyslík dostávali jen pár dní do inkubátoru,jinak byli v pohodě,u nás to začalo taky v prvním roce,kortikoidy mají od 2,5let,jeden je na tom hůř,má průduškové astma+reflux,druhý průd.astma+alergie na roztoče-tento je o něco lepší.Kuba-ten horší trpí hodně na laryng.,naposled byl v nemocnici v březnu,předtím v prosinci-loni,to jsme volali i rychlou,to už se dusil,musel dostat inhalaci adrenalinu.Do teď se držel,momentálně kašle už 3týdny,dnes je to o něco horší,už 2krát inhaloval,uvidíme co z toho zase bude.Byli jsme i třikrát v lázních,ale pokaždé tam onemocněli,tak letos jsme byli raděj dvakrát u moře,mají odklad škol.docházky,jsem zvědavá jak to bude ve škole vypadat,protože školku téměř nenavštěvovali.Tu alergii na viry myslíš jako sníženou imunitu protilátek IgA nebo IgE?To měli taky,ted jim v létě poprvé vyšla imunita v normě,taky je to lepší,i když dnešní noci se děsím,držte se.....

kristaly
17. pro 2011

@urbisa pane jo, jste si tedy taky užili už dost po nemocnicích, trochu mě to vyděsilo, bo jsem rodila ještě o dost dřív než Ty a zatím máme tedy prokázanou "jen" tu alergii na viry u Fanýska - paradoxně on byl na začátku o hodně lepší než Pepíček, ten si pobyl v inkubátoru kvůli infekcím o několik týdnů dýl... a navíc, Fandu jsem 15 měsíců kojila, Pepínovi jen odsávala. A zatím je Pepča ok. Ano ano, Fanda má sníženou imunitu protilátek jak píšeš. Jinak mu dělali testy na ručičce na různé druhy alergií (např. roztoče, pyly, zvířata atd.) a nic z toho nevyšlo naštěstí pozitivně. K moři bychom taky chtěli vyrazit, pozoruješ, že Vám ten mořský vzduch a klima pomohlo? A co třeba solné jeskyně u nás, nezkoušela jsi? Držím palce, ať je Kubíkovi dobře a všechno zvládáte v pohodlí domova 🙂, neboj nic, to bude určitě dobré !

urbisa
17. pro 2011

@kristaly moře jim udělalo dobře,v solné jeskyni jsme byli jen jednou,Matějovi to nedělá dobře,hrozně ho štípe v nose ta sůl,mu stříkám kortikoidy i do nosu kvůli alergiím,on tu sliznici má takovou špatnější.Doufám,že noc zvládnem,už usnuli,zatím nezakašlal,ráno jdu do práce,doufám,že se aspoń trochu vyspím.My jsme se chystali k moři ode dvou let,ale vždy do toho něco přišlo.vyšlo to až letos.Kluci neměli po porodu skoro žádné potíže,jen trochu toho kyslíku a 2 týdny si neudrželi teplotu,jo a ještě žloutenka.Po třech týdnech jsme mohli domu,ale nakonec jsme čekali aby měli aspoň 36tt,po porodu vážili 2120g,2030g.V pondělí asi zajdem k dr.ať ho poslechne,má ten laryngotracheální kašel,na průduškách to ještě nemá,ale pro jistotu,za ty roky mi z toho už hrabe,když slyším nějaké dítě kašlat,hned si říkám jaký je to kašel a co by mu pomohlo,samozřejmě si to říkám jen pro sebe,ono časem si na to člověk trochu zvykne,ale někdy toho mám plné zuby,ahoj....

jankatr
autor
17. pro 2011

@kristaly
@urbisa Teda holky - toje mazec... Máte s těma dětma pořádnou honičku 😒 😒 😒
Kristaly prosímtě co to je za šílenost ta vaše kombinace - co to je laryngitida si ještě jakš takš představím ale tohle vůbec... už jen ten název je strašnej... 😖

kristaly
17. pro 2011

@urbisa Tví kluci byli ale po porodu už pěkný miminka, my čekali dva měsíce, než nabrali do dvou kil a uměli pořádně baštit... ale jak je vidět, není to až tak rozhodující. Už jsem se setkala i s donošenými dětmi, které mají podobné problémy, takže si říkám, bůh ví, jak by na tom byli, pokud bych porodila v termínu.... Fakt musíme doufat, že z toho dorostou - to vy už byste měli mít za pár - držím palečky, určitě už jste si to vše vyžrali a teď bude jen dobře !

@jankatr laryngotracheobronchitida je prostě zánět horních i dolních cest dýchacích - česky řečeno 😉 . Fanda pískal jak při nádechu, tak výdechu, byl to fakt hnus fialovej, nechtěla bych to zažít znovu 😖 .

Holky dobrou, ať si užijeme co nejpohodovější neděli 🤐

crca
19. pro 2011

Děvčata pomooooc!! 😀 Vánoce za dveřma a já nemám jediný dárek pro manžela,tchýni a tchána 😀 Děcka jo,ty toho maj až až 😀 Nejhorší je,že NEVíM co 🙄
Dneska jedu pro cukroví,tak se někde kouknu po krámech,ale kdybych aspoň měla nějakou představu 😀 Tchýni asi mám vyřešenou,včera jsme byli na Vánočním jarmarku a že by potřebovala nějakou tašku přes rameno,tak juknu k ťamanům,ale zbytek........ 🙄

kristaly
19. pro 2011

@crca klídek! hlavně klídek! Třeba Tě to uklidní, že jsme na tom stejně - možná hůř... Díky naší situaci teď se zdravíčkem jsme se s manžou dohodli, že si pod stromeček zabalíme asi nějaké věci, co už máme, děti tam budou mít sámo nové dárečky, ale my dva se z toho neopupínkujeme, budeme dělat překvapený i tak - trochu divadýlko 😀. Řekli jsme si, že si vše vynahradíme v lednu, je to i praktičtější, že bývají hodně slevy atd. A rodičům asi opatříme kupon na různé druhy masáží, to oni si sami nikdy nepořídí. A doplníme to nějakou kosmetikou(knihou), prostě letos budem na Vánoce rádi, když budeme všichni spolu a tím to končí. Už jsme se dohodli.

jankatr
autor
19. pro 2011

@kristaly No když se to řekne česky tak už to nezní tak hrozně, ale i tak to musí být mazec.... 😒 😒 😒

@crca Marky - já mám pro manžu krom těch bruslí knížku, svert a takovej trochu společnej dáreček - nový repráky k PC - ty starý už blbnou a páč se tu často koukáme na stažený filmy tak myslím že to snad ocení 😅 😅

Loni dostal tankvak na motorku. Nebo mu dej taky nějakou poukázku na masáž nebo něco podobnýho.

jankatr
autor
19. pro 2011

jinak - abyste v tom marodění nebyly samy, tak u nás se už od víkendu blinká a průjmuje 🙄 🙄 🙄 tak nějak na střídačku - Kuba ten zvrací už od pátku - ale u něj to vidím spíš na rýmu, kterou má dost hnusnou, protože zvrací jen když jde spát, dokud si hraje tak je v pohodě. Ale všichni tři hoši průjem a Daník včera taky statečně nahazoval... - taky jsem se pěkně vytočila - teda ne kvůli němu - byli jsme v obchodě - vypadal že už bude v pohodě, tak jsme si říkali ať se trošku protáhne. No a on najednou že musí blinkat - já ho čapla a nejkratší cesta byla ke dveřím kterýma se chodí dovnitř - měla jsem za to že ty fungovaly obousměrně - bohužel ne - moje blbost. Jenže on už to nevydržel a před těma zavřenýma dveřma to z něj vyletělo - o to by nebylo - samozřejmě jsem nemohla jak na potvoru najít kapesníky nebo něco, do toho on znova, tak nahodil i mě - o to taky nic - stane se - ale co mě vytočilo - přes sklo na nás od pokladen čumí pokladní, s ní hlavní pokladní - která tam jenom stála a nemarkovala a myslíte že některou napadlo vyběhnout a ty dveře nám z druhý strany otevřít??? Čumí na mě a ani se nehne - až jsem na ni začala gestikulovat a volat tak se probrala a došla nám teda ty dveře otevřít... no já myslela fakt že budu vraždit 😠 😠 😠

crca
19. pro 2011

@jankatr teda vy si užíváte ☹ tak ať jsou hlavně do Ježíška fit ☹ S tím obchoďákem to je nářez,já bych řekla,ať to tam pozvrací kolem dokola 😀 ať se ještě zatočí 😀 My po pár dnech Matesova výlevových scénách zase trochu v normě,ale bylo to teda šílený 😠 co zase předváděl 😠
D neska jsem jela pro to cukroví 😵 ,jsem ho dovezla a už se na něj všichni vrhli a chutnali 😀 -no já samozřejmě taky 😀 ,ale ono je tak dobrý 😎 snad zbyde do Vánoc 😀
Ty dárky nějak vymyslím,ten masážní není špatný 😉

kristaly
20. pro 2011

@jankatr pane jo, to musela být ale pumelenice 😖 , přidávám se k názoru @crca, škoda, že se nezatočil víckrát dokolečka, měli by hnedle originální vánoční výzdobu 😀 , s tou jejich reakcí by si ji zasloužili..... Jinak ale u nás asi taky řáděj střevní potíže, doktorka mi do telefonu řekla, že pokud je Fanda ok, tak ať raději ani na kontrolu nechodíme, že by mohl ještě něco takového chytit. No, pokud to půjde takhle dál, tak máte šanci spatřit zlaté prasátko - ale to vám sámo nepřeju, koukejte se dát všichni do kupy ! 😵

jankatr
autor
20. pro 2011

@crca
@kristaly
No naštěstí se toho zlatýho prasátka snad nedočkáme - vypadá to že to fakt byla nějaká ta krátkodobá záležitost - zdá se že hoši už jsou celkem v pohodě. Kuba to má sice ještě dost řídký, ale to může být i tím že skoro nic nechtěl jíst. Zato nám dneska začal tatínek - on už včera říkal že je mu blbě - tak mu říkám, dej si taky ten hylak co dávám klukům - ale to ne, prej nemá průjem, že je mu spíš na zvracení - no a co myslíte - ráno mi psal z práce smsku že už ho má...

crca
20. pro 2011

Tak holky,dneska jsem vlítla do města a nakoupila Ježucha 😀 Tchýni jsem koupila tašku přes rameno,ale hezká,je spíš elegantní vínová a dá se ten popruch i stáhnout na krátko 😉 ,pak parfémek ,to jsem si koupila i sobě jsem neodolala měli ho za 50kč/ks,je teda 15ml,ale fakt voní krásně,měli tam asi 6 druhů a teda všechny voněli hezky,nebyli to ty ruské smrady,nebo po konvalinkách 😀 i tam byl Exlamation,je to jako černý Exlamation(vykřičník)pokud někdo víte 😅 ,tchánovi Adidas sadu a Margotky-miluje sladký a hlavně ty Margotky 😅 a Michalovi gel na holení a víno od Muchy je to i v takovém hezkém obalu 😉 a dál uvidíme jak budou hodný,ale hlavně že tam už něco mám 😀

jankatr
autor
20. pro 2011

@crca no vidíš - šikulka 🙂 😉

crca
21. pro 2011

@jankatr viď? 😀 včera jsem to i zabalila 😀
Dneska u nás ráno a dopoledne sněžilo,je tu asi 4cm sněhu-šli jsme ven a teda co děcka dělali 😀 ty z toho byli úplně u vytržení jak blbli 😀 ,jenže bohužel to asi odpoledne nedopadne,protože to dopolko byl krásnej prašánek,ale teď už je to mokrý a taje to,do toho sice sněží,jenže i s pršákem ☹ ach jo a tak to vypadalo nadějně 🙄

jankatr
autor
21. pro 2011

@crca Marky u nás je to uplně stejný... 🙄 tohle je fakt divná zima ... 🙄 🙄 🙄

Holky, taky vás už tak štvou s tím Havlem...??? jako já chápu že to byla významná osobnost, ale co je moc to je moc... jeden den státního smutku by stačil. Zvlášť teď před vánocema, místo aby si to děcka užívaly, tak všechno co bylo ke koukání je zrušený. Dneska měl být u nás ten Coca Cola kamion - to kvůli tomu taky zrušili... - ještě že to nebylo o týden pozdějc - to by teda byly vánoce... 😒

crca
21. pro 2011

@jankatr jojo,taky už je toho dost,udělal pro nás hodně-ano klobouk dolů,ale co....Vždyť mu nebylo 30let 😒 bylo mu 75 a po tolika nemocech se to snad dalo očekávat 😅 když tady umře ve fabrice chlap v 70letech a vezou ho z práce rovnou do márnice tak to nikde nenapíšou natož aby udělali 3 dny smutku a to makat musel chtě nechtě¨,protože na důchody nebude 😀

jankatr
autor
21. pro 2011

@crca asi tak nějak

crca
22. pro 2011

Zdravím...dneska dělá Michal vinné klobásy a to jsem si zase včera nasrajdila 🙄 jsem mu strouhala kůru z 15 citronů 🙄 no samozřejmě,mě chytla dušnost a alergie 🙄 ,naštěstí to docela šlo,že jsem nemusela ani použít to dejchátko,ale ještě teď mám takový divný pocit při nádechu a sýpu 😝 jsem si myslela,že mě to už přešlo 😕 ,ale při takovém množství mě to taky mohlo napadnout 😀