Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
11. led 2012

@jankatr Jani supeer 😉 a já si říkala co to bylo za ránu 😀 No já dneska zkusila práci,byla jsem se zeptat v jedné textilce je to hned pod náma,takže 5 min chůze,ale....Zatím neberou 😖 Nechala jsem tam vyplněnou žádost a plus je pro mě to,že to mám kousíček a že jsem pracovala v jednom zaměstnání 11let.Jenže podmínkou je že bych musela na 3 směny 😒 To už by se mě víc hodilo ta druhá práce,jen na noční 😖 No nic budu hledat dál 😅 ,ale paní jsem řekla,že vezmu cokoliv,že budu ráda i za tohle i když to bude náročný 😉
Ze školky se mě ještě neozvala tak uvidíme.....To je hrozný jak je člověk nervní,když je v takové nejistotě 😠 😅

kristaly
11. led 2012

@jankatr gratulka ke školce 🙂 , od kdy začnou chodit a na jak dlouho, jde to i postupně nejdřív jen na pár hodin?

@crca stále držím palce, ať vám ve školce vyjdou vstříc a s tou prací ať to klapne taky líp, třísměnný provoz si teda taky neumím představit.

Holky, jak vám baštěj děti? Naši kluci jsou totiž velký jedlíci a teď mi mamka dala brouka do hlavy, že ve školce budou dostávat míň, než jsou zvyklí doma, tak ješětě jim pak budem muset balit svačiny sebou 😀 .

jankatr
autor
11. led 2012

@crca no to jooo - to byla rána - ještě že jsem si tu školku nezbourala 😀 😀 😀
S tou prací je to fakt pakárna - ta moje sice taky ale aspoň ji mám. Protože po těch letech doma mám obavu že by mi ani na pracáku skoro nic nedali, že by to počítali z nějakýho minima, nevím... 😕

@kristaly Určitě můžeš - pokud ti je má kdo vyzvednout nebo ještě nejdeš do práce tak můžou chodit po "O" - jak s oblibou říká Daník - teda po obědě což je vlastně po 4 hodinkách když je tam dáš kolem té osmé. Nebo pak po spaní - to chodí kolem druhé a pak kdykoli později.
Já se chci zeptat jestli by kluci nemohli nastoupit už třeba v březnu - právě kvůli tomu aby tam nebyli hned ze dne na den až do odpoledne. Ale uvidíme...
S tím jídlem bych to tak hrozně neviděla - sice možná nemají velké porce - ale aspoň u nás bez problémů přidávali - i když asi už pak ne maso. Ale hlavně ony pak už ty kuchařky nebo učitelky to mají v oku kdo jí víc nebo míň a tak nějak to přizpůsobí.

crca
11. led 2012

@kristaly tak s jídlem jsme na štíru 😒 jo bombonky a čokoládičku to jo,hlavně Matýsek 😀 Je ale pravda,že mě jí oproti Michalce hezky,na oběd sní polívku a i trochu druhého,ale Míša to je případ sám pro sebe 😀 Polívku nechce a v druhém se povrtá a konec a ani teda moc nestojí o sladkosti,jako dá si,ale nic hrozného 😉 Takže nemám strach,že by strádali ve školce 😀
Ještě se mě paní neozvala z té školky a jak jsem byla navnaděná,tak to nějak upadá 😒

crca
12. led 2012

Dneska mě volala paní ředitelka ze školky 😒 No tak je to tak,jak jsem si myslela 😠 Sice k zápisu půjdou,ale stejně budou moc nastoupit až v září!! 😠 A to ještě podle kritérií,takže jestli tam bude mrtě dětí v předškolním věku,tak je musí vzít přednostně 😠 To by se jeden pos..l.Takže práci si mám hledat až od září,tchýně jde za měsíc zase na operaci s kolenem,takže nějaké hlídání je pasé 😅 Když budu na podpoře za pár korun,tak si ani přivydělat nemůžu-nesmím...... 😠 I když ty noční by šly,ale taky se potřebuju vyspat a ne přijet z práce o půl 6 a vstávat s děckama o půl osmé a být s nima zase celý den,to by mě asi za chvíli hráblo 🙄 No je to děs a co mě teda nasr..o nejvíc bylo,že mě řekla,že jsme měli přijít už loni!!!Takže dámy bacha na to!!Jenže když jsem se tam loni ptala,tak mě řekli,že mě je stejně nevezmou 😠 tak co bych tam lezla že??Ale neřekl mi(byl to chlap),že přijít máme aspoň k zápisu,že už to bude vlastně na tento rok.Jak tohle má člověk všechno vědět,nikde se nic nedozví,to se jednou něco zruší,pak zase další parlament obnoví a člověk aby seděl jenom u počítače a sledoval co kdy má dělat 😝 To se dostávají kufříky s kdejakýma olejíčkama a samejma reklamama,ale aby k tomu dali arch papíru co máš jako těhule a mamina oběhávat a hlídat si to ne ☹ Ano mění se to,ale aspoň by byl člověk trochu v obraze 😠 Jsem z toho docela nasraná,ale paní ředitelka teda sympatická dle hlasu,ona za to vlastně taky nemůže,jen se řídí zákonama a vyhláškama.No uvidíme,zajedu si na pracák a zeptám se co a jak,protože mě příjde taky k pos...í,že za dva měsíce na podpoře,jdeš do ulic zametat,ale kam mám dát děcka???Copak to,manžel mě uživí,ale sere mě to,že se píše o kde čem,ale co a jak dělat když máš dítě to ne.Fuj,tak jsem si ulevila 😀

urbisa
12. led 2012

@crca Promiń,že se do toho pletu,ale na pracáku ti neporadí,tam se tě zeptají jestli chodí děti do školky a když ne jestli máš hlídání,pokud ne je to tvůj problém jak si to zařídíš,když náhodou tě někam budou posílat,školení a tak.Řešením je,pokud tě chlap uživí,být do té doby v domácnosti,stačí zajít na zdravotní pojišťovnu,kde doneseš rod.listy dětí a podepíšeš čestné prohlášení,zdrav.poj. za tebe bude platit stát,soc. se neplatí,podmínkou je,že si nemůžeš přivydělat,jen na černo,což je risk a nebo si můžeš něco najít na dohodu o prac.činnosti,kde za tebe zdr. a soc. platí zaměstnavatel,z toho co si vyděláš,a ty nemusíš nic doplácet,pokud máš 2 děti do 15 let,vím je to slabota,ale asi o těchto možnostech víš.....

crca
12. led 2012

@urbisa Děkuju,já už mám pocit,že nevím už ani jak se jmenuju😀Jenže to je přesně ono,nejdřív zrušej školky,pak zase chyběj a to že nějaký imbecil schválí to,že nástup bude až od 1.9 tak se maminky třeba pos... nám je to jedno 😠 Si neumím představit,že bych byla sama s dětma někde v podnájmu 😕 Ono stěžovat si nechci,děti jsme chtěli my,takže se musí počítat s kdečím,ale hlavně že pořád tlachaj-vše pro rodiny s dětmi 😠

jankatr
autor
12. led 2012

@crca To je přesně ten důvod proč jsem byla s klukama u zápisu už loni - všichni se mi divili proč tak brzo. Teď teda Marky - promiň - nemyslím to osobně - ale i tady jsme to řešily. Taky mi to bylo sice prd platný - protože nás nevzali, ale aspoń jsme mohli čekat jestli se neuvolní místo - což se naštěstí uvolnilo. Ale je to fakt na palici. Ono to spoustě lidí fakt nedojde, že musí jít vlastně o rok dopředu - a kor když je to jak u nás případně později - když ty děti jdou v březnu k zápisu a nejsou jim ještě vlastně ani dva roky. Aby se v tom prase vyznalo. Hlavně že udělají rozfázovaný mateřský, vyhrazený místa pro cikány a podobně - a že pak člověk má nastoupit do práce a nemá děcka kam dát to už nikoho nezajímá 🙄

Dneska jsem se musela smát u zpráv - bylo tam o nějakým městským policajtovi že má tahanice kvůli přeposílání e-mailů s proticikánskou tématikou. A pak tam mluvil nějakej pan chytrej - že i za přeposlání takovýho mailu nebo vyjádření souhlasu s ním může být člověk stíhaný... - tak jsem si tak říkala jak to asi udělaj jestli zavřou celou republiku ...???? 😅 😅 😅

adrosek
13. led 2012

-ahojík mamky,vidím že stále řešíte školky
-jankatr-vidím žepíšeš že jsi byla už vloni se ptát do školky,já byla taky a řekli mě že je brzy že a zápis až příší rok tedy tento,takže unás žaádný roční nadběh do školek neplatí teda,ted čekám na přihlášky v únoru a šup hned na zápis,který je pak v březnu a někdy snad konec března a zač.dubna se dozvíme jestli jevzaly bo ne,já to mám samo stížené že bude opět na Md že tak uvidíme,mám tady 4školky tak snad do nějaké je vezmou,ale tady unás je to bída smístama tedy,hodně dětí a málo školek
-taky mě fascinuje na těch přihláškách do školky,že chtějí at tam napíšeš zaměstnavatele atd.ale jak ty máš vědět jestli si můžeš dovolit už najít místo do práce když nemáš jistý že ti vezmou díte do školky,toto mě přijde docela nelogické

crca
13. led 2012

@jankatr jo to máš pravdu, a já byla,jenže mě bylo řečený právě to,že mě je stejně nevezmou,tak jsem ani nešla,ale ono by to vyšlo na stejno,protože mě řekla teď ta ředitelka,že i tak mají narváno 😠 No řešit to už nebudu,zkusím jen tu práci abych kdyžtak mohla napsat do přihlášky,že mám,ale záleží jak mě je vezmou 😅
Dneska jsme byli u kamarádky,ta má taky dvojčata-kluky jsou o měsíc a půl mladší,ale teda řeknu vám,že mám hlavu jak kedluben 😀 Ještě tam byla její kamarádka s klukem 2 roky starým a teda mám toho plné kecky 😀 Byla jsem tam od 10.00hod,spát po obědě nešli,domů jsem jela ve 4 a po 5 min.vytuhli 😀 v autě,ještě jsme se táhli v koloně,protože tam byla bouračka,tak je to znavilo 😀

jankatr
autor
15. led 2012

@adrosek ale ono to není s ročním nadběhem - jim jsou letos už tři roky takže na školku mají nárok a aby je mohli vzít tak musí být u zápisu - a ten se koná rok předem. Takže naprosto standardní postup - nestandardní bohužel je že polovinu těchto dětí pak nevemou... 🙄 🙄 🙄 Ono to pak je taky ještě o tom že některá místa ve školce musí mít v rezervě pro děti u kterých pak vyjde že ještě nejsou zralé na školu - někde ten odklad řeší do konce školního roku a někdy se ty děti dokonce vrací i ze školy. U Daníka ve třídě byl zrovna takovej chlapeček. Takže oni ty místa nemůžou při zápisech vyčerpat stoprocentně - na to jsou pak ještě odvolání, no a pak šance tak jak my - že se místo může uvolnit třeba stěhováním a pod. A tam si myslím že to že jsme byli u zápisu je pak výhodou. Blbý je že vás zvyklali dřív než jste tam došli. 😒

crca
15. led 2012

Tak dneska konečně pořádné bobování 😀 Super je,že jen otevřu branku ze zahrady a jsme na kopci,takže jsem nemusela nikde šmajdat za kopcem aby se svezli 😀 A docela mě mile překvapilo,že jezdili a i si je tahali zpátky aniž by fňukali(Matýsek 😀 ),byli jsme venku 2 hodiny,pak přišla kouknout babča a pak jsme šli k ní,ale teda jsme se báli,že sežerou i nás 😀 😀 Máťa půlku štrůdlu,Míša kozí sýr,ale ty to do sebe házeli jak do kontejneru 😀 😀 Jinak jsme se vážili u té kamarádky co jsem byla v pátek 😅 Takže naše míry jsou-Máťa 95cm a 12,7kg a Míša 97cm a 13,3kg 😀 To měření tak nějak asi,měřím je doma,mají ten nástěnný papírový,takže je to plus mínus nějaký cm 😀

crca
17. led 2012

Holky já už začínám být z Matěje na prášky 😒 Jsme přes den bez plen,ale poslední měsíc,je furt počůranej,to ho-teda on sám 😅 se převléká,třeba 5x za den,neustále počůrané tepláky a punčochy,přitom ví 😒 Po obědě jdou spát,Míša se vzbudí že jde čůrat,Máťa se vzbudí a je počůranej.nenadáv mu za to,nebo nevyhrožuju,jsem si tak říkala,jestli není nastydlí,ale nic ho nebolí-záda,čůrání,bříško....,ale už je to docela na palici 😒
No nic,jsem si aspoň postěžovala 😀 😀 😀

kristaly
18. led 2012

@crca Ahojky, musím uznat, že se sněhem to byla teď vážně paráda, je skvělý, když se děcka můžou vyblbnout konečně venku. Vyhovovaly nám ty mrazy, ale už se začíná zase oteplovat... tak snad ne na dlouho. Kluci zatím bobování nepřišli tak na chuť, ale když s nima sednu na sáně a jedem z kopce, tak se nařehtaj 😀 😀 . A taky rádi jezděj po zadku, jen tak, ale to zas budou teď furt mokrý, jak sníh taje...
Koukám, že taky nemáš žádné drobečky, nejsou o moc starší, tak jsem tipovala, že budou menší (podle zkušenosti ostatních dětí). Fanda s Pepčou maj oba asi 13kg, ale "jen" 91cm, a každej mi tvrdí, jací to jsou dlouhání 🙂. No uvidíme ve školce, jestli budou největší - po mamince (já vždycky vedla už od školky 🙂 ).

S tím počůráváním se rozhodně netrap, často mi kámošky vyprávěly, že se po delší době bez plínek zas jejich dítko začlo počůrávat, ale pak se to samo zase srovnalo, je to asi normální. Děláš moc dobře, že ho nehubuješ, to by z toho mohl být špatnej.
My jsme ostudy největší - teda hlavně já, že kluky ten nočník nějak vůbec neučím - fakt mi chybí energie, tak si furt říkám, že snad to doženeme na jaře a přes léto....

crca
18. led 2012

@kristaly on je manžel vysoký-no vysoký...vyšší má 185cm,já 165cm,takže asi rostou po něm 😅 nejvíc se vytáhli od srpna do září,to se vyšplhali o 2cm 😅
S tím počůráváním vím,že nastane třeba období,že zase začnou,ale někdy už jsem z toho prostě na prášky 😒 Dneska po obědě....nepil,šel se vyčůrat a po půl hodině tekl 😒 ,nejhorší je,že mu to snad vůbec nevadí,se zavrtí a spí dál 😅 prostě má i tvrdí spánek,že ho to neprobudí.....Docela mě vytočila teda tchýně,byli u ní a pak mě říká,že šel z dědou čůrat,po deseti minutách přišel zase a byl počůranej,tak mu řekla,že musí chodit čůrat,nebo na něj zavolá čerta 😠 tyhle praktiky a v tomto zrovna bodě,mě příjdou pěkně blbí,ještě ho děsit 😠 Ale třeba jsme venku 2 hodiny a je v pohodě,ani venku čůrat nechce a je suchej,příjdeme domů,svlíkneme a on jde čůrat 😅 Přikládám jednu dnešní sněhulákovou 😀

kristaly
19. led 2012

@crca juuu, máš roztomilé kulíšky 🙂 🙂 , je vážně super, takhle se vyřádit v zimě ve sněhu, sama vzpomínám na dětství, jak jsme si hráli na zahradě třeba celý den, stavěli si bunkry a tak a domů se chodili jen najíst 😀 úplně promáčený a zmrzlí.
Věřím, že Ti to počůrávání už leze na maják, ale holt to musíš vydržet, nedá se svítit, on si na to Matýsek přijde sám. Ber to z druhé strany, je sposta dětí v tomto věku, které se to ještě nenaučili vůbec, to Vy jste jedničky 😎 . Taky nechápu, jak někdo může děti něčím strašit, mohlo by ho to spíš šprajcnout , než mu pomoct 😢, ale to je stará škola, setkávám se s tím taky 😢. Některým lidem to holt nevysvětlíš. Ale rozhodně jim řekni, že si nepřeješ, aby ho takhle strašili.

kristaly
19. led 2012

Ještě jsem se chtěla pochlubit solnou jeskyní. Byli jsme už dvakrát a kluci jsou nadšení. Celou dobu vydrží hrát si se solí s kyblíčkem a lopatkou (absťák z pískoviště) 😵 a já si v klidu posedím v křesílku. Teda hodně taky záleží, kolik lidí naobjednají, poprvé tam bylo víc dětí a byl o to větší mumraj, bo nekteré lítaly ze strany na stranu, tak jsem měla strach, aby se klukům nedostala sůl do očí, ale podruhé jsme byli sami, to bylo fatk bájo, takže doporučuju (ještě teda nevím, jaký je účinek, to zhodnotím až po 10 návštěvách 😀 ).

crca
19. led 2012

@kristaly No docela se divím,že Matýsek vydrží venku dlouho a v tom sněhu a ťapat 😀 Dneska se tady od rána sype,ale je to teda takové mokré 🙄 Potřebuju na poštu,tak jsem zvědavá jestli je zlanařím a půjdeme pěšky 😀

crca
19. led 2012

@kristaly my se ještě do té solné jeskyně nedostali 😀 To je fajn,že ti vydržej 😉 Já se toho pořád nějak bojím 😀

jankatr
autor
20. led 2012

Tak nám kapku kleknul počítač.... -ale už jsme zas on-line 😎 teda řeknu vám je to pěkná závislost 😀 😀 😀

@crca Nic si z toho nedělej -taky s Matesem bojuju - už byli oba docela v pohodě ale on se pak začal pokakávat do gatí a poslední dobou je lajdák i na to čůrání - a už taky nevím jak na něj 🙄 🙄 🙄
Ale ten sníh vám závidím - tolik co ho máte na té fotce jsme neměli ani když ho bylo nejvíc... - výrazem nejvyššího zoufalství je když na kopci kde zpola leze tráva je půl sídliště dětí... když jsme byli malí tak bysme při takovým poprašku po sáních nebo bobech ani nevzdechli, jenže dneska když to člověk vidí tak má obavu že lepší už to nebude... - včera celej den lilo, dneska sice sem tam chumelenice jenže je mokro a žádnej mráz takže všechno je pryč... 🙄

jankatr
autor
20. led 2012

@kristaly v té solné to musela být pohodička 😎

crca
20. led 2012

@jankatr to je závislost 😀 Když jsme ho taky neměli(měnili) tak ani nemluvit 😀 Sice jsem měla ten telefon,ale to bylo k prdu 😠 S tím počůráváním to dneska bylo zase v pohodě,ono vždycky když se teda zabere buď do hry,nebo činnosti tak to nestíhá 😀 Ale dneska spali zase u babí a prý se vzbudil,vystřelil jak raketa(což u něj není obvyklé 😀 ) a že musí honem dělat kakínko,ale že nesmí do slipiků 😀 Tak to právě nechápu,že hovínko ho vzbudí a jde,ale že se dočůrá až k triku,tak v tom spí klidně ještě půl hodiny 😀 Máťa má teď relativně klidové období,ale zase to pochytila Míša 😠 Už jsem zase koupila tu Sedalii,protože v noci neustále kňourá 😒 přes den je vzteklá,ale oproti Matýskovi je to ještě slabí odvar,takže nervy mám na uzdě 😀 Mě pořád straší ten pracák 😒

crca
21. led 2012

Holky musím se podělit,mám to teda i na facu,ale .....dneska jsem byla odpoledne bez dětí,tak jsem si dělala pořádek v papírech a narazila na fotky... 😀 Na facu mám k tomu napsané"ať si říká kdo chce co chce,porodila jsem sebe a bráchu 😀 "

jankatr
autor
21. led 2012

@crca Marky tak to je mazec - hlavně teda ta tvoje podoba 😉 🙂
Hele a ta sedálie - fakt to funguje??? On totiž Mates je taky pořád takovej kňoura a v noci se věčně budí a pak pořád hlídá jestli tam jsme a ve finále se nám stejně nastěhuje do postele, ale to by mě až tak netrápilo jako to věčný kňučení - někdy je to vážně o nervy... 😝 😝 😝

crca
21. led 2012

@jankatr Nám vždycky zabrala,teď jí dávám 3 den a spěj jak zabitý 😀 A to si po obídku dali 2 hodiny 😀 Ještě je nějaký meduňkový sirup,ale v lékárně mě řekla,že ta Sedalie je celkově na zklidnění,že je to dobré pro ty hyperaktivní děti 😀 Každopádně to neublíží,jsou to homeopatika,dávám lžičku ráno,lžičku večer 😉

jankatr
autor
22. led 2012

asi se nad tím zamyslím - já už teď pár dnů zkouším i nedávat v poledne spát - sice mi ta chvíle siesty chybí ale oni už byli večer k neuspání - teď jsou sice do večera na zabití ale zas nemusím trávit s uspáváním dvě hodiny. Ale stejně se Mates pořád budí a brečí a hledá mámu nebo tátu a tak. Nač to vyjde taková legrace?

Tak jsem si včera večer myslela jak konečně vyrazíme dneska trošku slušně na boby - na sníh a ne na bláto se sněhem jak posledně - během dvou hodin napadlo krásně sněhu... - jenže chyba lávky - už do rána to začalo tát a zas je tam z toho jenom hnusná břečka že se ani nehodí jít ven 🙄 🙄 🙄 Tenhle způsob zimy je fakt na palici.... Kdyby bylo aspoň sucho... tohle je na prd. 😠

crca
22. led 2012

@jankatr Ta Sedalie výjde +-90kč,jak v které lékárně 😉 U nás včera večer taky krásně sypalo a i když sníh se drží,tak je hroznej vítr a je to mokrý 😒 Letos fakt ta zima je katastrofa.Když byla první zima v těch jejich 8 měsích a já se tahala s kočárem,tak bylo metr sněhu a teď když už se v tom vyblbnou tak to stojí za h..o 😅 my teda zase pro změnu vstáváme v 7hod,někdy i před 🙄 Ale zase spěj líp v noci.Jenže ve 12hodin už jsou k.o,takže jdou chrupkat,ale je to nejspíš fakt tou Sedalkou 😀

jankatr
autor
22. led 2012

@crca Já to říkala už tenkrát - když jsme kupovali kočár tak jsem si říkala že za posledních 20 let pořádnou zimu nepamatuju tak to s těma majejma kolečkama zvládnem.... a jak na sviňu zrovna ten rok byla kalamita... když jsem se tahala s kočárem přes závěje tak jsem v duchu nadávala že za rok za dva určitě žádnej sníh nebude a tak že to tak je... 🙄 🙄 🙄

adrosek
23. led 2012

-ahojík mamky,oět vás zdravíme po delší době
-jankatr-sto školkou máš pravdu,no prostě uvidíme jak dopadneme u zápisu tedy,už máme teríny tak jsem zvědavá,vnejhorším zkusíme nějakým sponzorsým darem se nabínout když by naám je nechtěli vzít,každopádně se modím,aby je vzaly alespon do jedné
-taky vidím že zuříte ohledně sněhu,taky když si vzpomenu jak holky byly menší a jezdily me ještě vkočáru tak bylo sněhu,že sme až kvůli němu trčeli doma,pač s kočárkem ppo těch neupravených chodnících sme neměli šanci a nyní nic nic a nic 😠 a když napadne tak za chíli je ztoho děsná břečka takže o ničem
-ještě se dívám,že už nedáváte děti spát odpoledne,unás je to tak na střídačku,že spí tak ob den,je pravda že večer jim to pak trochu dýl trvá než usnou,když spí odpoledne,ale není to tak hrozné ještě,dám je do postele a at si tam povídají než usnou,opol.je nechávám tak hodku max.spát když usnou teda

jankatr
autor
23. led 2012

@adrosek no u nás je to teď tak na střídačku - v podstatě tak že když jsou dopolko venku a tudíž i víc unavení tak je spát dám, ale když jsme doma tak ne. Stejně jim to děsně dlouho trvá než usnou a pak nechtějí večer.