Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
24. bře 2012

😀 taky dobrý a co vám vlastně řekla? Taky nemůžete mít od těch doktroů chvilku klid viď?

crca
24. bře 2012

@jankatr tak co řekla...řekla to,co jsem věděla sama 😀 že je to exém,ale né ten atopák,prostě exém,který se občas normálně vyrojí,buď oslabenou imunitou-což mě napadlo,protože jak měl dlouho rýmu a tak nějak marodili,tak jsem si říkala,že je to i tím,velké plus,že ho to nesvědí,jako ten atopák,jenže atopický exém už není jen občasný,ale stálí,takže tohle je v pohodě.dala nám recept na mastičku do lékárny a tak uvidím,dneska jí Michal přivezl.Jinak včerjší mejdlo super 😅 Přijela jsem o půl 2 😀 ,ale naštěstí te´d spěj zase hezky,takže těch 5 hodin do budíčku mě stačilo na vyspání 😅 Já teda nepila,byla jsem autem 😀

adrosek
27. bře 2012

-ahojík mamky,všechny vás moc zdravím,sice po delší době,nějak nestíhám se chodit,občas aleson nakouknu a něco počtu
-jak se máte všechny,končně začlo být krásně tak sme taky stále venku konečně že taky
-jinak do školky nám holky nevzali takže budeme mít doma veselo,co už naděláme
-a jak vy se máte

crca
27. bře 2012

Tak Máťa od včera zase nachcípanej 😒 zasoplenej,ale zkusila jsem koupit ten sprej s tou mořskou vodou a je to lepší než ty Otrivinky,ale v noci Máťa zase tu svoji larynu ☹ ,tentokrát jsem ho ale nechávala co to dá-zní to blbě,ale na čípek mě to ještě nepřišlo a nechtěla jsem to do něj rvát ten sajrajr 😅 a vydržel do rána v pohodě 😵 teda sýpe a troubí i te´d,ale večer mu dám jen ten Prednison a snad bude dobře-přeci jen je už větší a neděsí mě to tak,jako když byl miminko 😅 Otázkou,kdy to chytí Míša 🙄 když ono je to počasí sice hezký,svítí sluníčko,ale teda aspoň u nás je vítr a zima 😒

crca
28. bře 2012

Tak dneska jsem byla u dr. s Míšou 😅 celou noc mě problinkala,teda blinkala jen 3x na tvrdo,ale pak pořád natahovala a dávila se,horečku,zasoplená,kašel a dneska bude v noci veselo-laryngitida 😒 Před chvílí jsem tam byla a už troubila,tak uvidím-bože jak já tohle nesnáším ☹ ale co mě vyděsilo....ráno jsem si všimla,že má pod očima jakési pidi flíčky červené....jakoby cucák,ale jen ty flíčky,říkám to dr.že to včera neměla až dneska jsem si toho všimla....tak se docela vylekala a začala jí svlíkat celou jestli to nemá i jinde-naštěstí nemá,že to ale má z toho blinkání a dávení a že to mám kdyžtak taky příště hlídat akdyžtak hned přijet..prý se může jednat o vnitřní krvácení ☹ to jsem teda ještě nikdy neslyšela a docela mě to zase vyděsilo na další blinkání 😒 neřekla přesně název nemoci,ale to ani nemusela,nemusím vědět vše 😒 ono ani to nejsou flíčky,jako malinké tečky,vypadá to jako pihy,ale jsou červené-no to mě zase nahlodala 🙄 Ale angínu nemáme co jsem si myslela,proto jsem jela,jen teda virozu 😒

jankatr
autor
29. bře 2012

@crca Teda Marky, vy si to zas vyžíráte... 😒 😒 😒 tak hlavně ať je už dobře. My jsme měli blicí den v úterý, Daník začal kolem třetí ráno a pak skoro celej den, ale naštěstí asi jen nějaká střevní chřipka. Zas to tu děsně řádí 😝

adrosek
30. bře 2012

-teda crca tak hlavně aby bylo už lépe a malá se bry uzdravila,dávejte pozor na sebe

crca
30. bře 2012

@jankatr
@adrosek tak děcka už jsou o.k,za to já jsem nachcípaná 🙄 my to od toho prosince teda vedeme 😀 Míša taky blindila jen tu noc z úterka na středu,Máťa teda dobrý,tak hlavně abych nezačala blindit i já,copak to,že mě třeští hlava a mám ucpaný nos,ale to blindění bych nechtěla,takhle aspoň trochu normálně funguju 😅 Jinak ten sprej do nosu se jmenuje Physsiomehr(nebo tak nějak) a teda jen chválím,to co to udělá s tou rýmou to je mazec,jde jim to krásně ven,ještě z toho mají prču,protože je to slaná voda a tu mají v bazéně když jedeme plavat,takže vždycky zaječej"bazéének" 😀 je to teda maso,když to stříknu do toho nosu,ale funguje skvěle a bez chemie.Na to,že měla Míša zase tu žlutou rýmu,tak za dva dny je v pohodě 😉 Sice stojí 157kč a máme teda Baby(ještě mají dva druhy-pro dospělé a pro kojence),ale je to veliká butel,ne jako ty Otrivinky,co stojí prakticky stejně,ale jsou tak na 4 dny 😅

crca
31. bře 2012

jajaj,tak jsem dneska koukla na dorty co objednávám u nás v cukrárně......oni změnili repertoár-no to jsem si naběhla zase 😀 😀 a to jsem jim chtěla nechat udělat obyčejný 😀
Tak vybírejte se mnou 😀
http://www.cukrarstvi.cz/?section=produkty&prod...

jankatr
autor
1. dub 2012

Tak my už máme objednáno - dneska jsme slavili s jednou babičkou a s tetou (švagrovou) má narozky 30.3. tak jsme to spojili. Ale hlavní oslava bude až příští sobotu. Budeme mít beránka Timmiho a ještě nějaká další zvířátka aby to nebylo tak prázdný. Tak jsem zvědavá co na to budou kluci říkat.

crca
5. dub 2012

Kdepak to vázne??? 😀 My se pořád patláme v kašli a rýmě 😠 ne a ne to odejít,nechrchlají nějak moc,chodíme i ven,teploty nemají,ale je to už otravný,už jsem do nich nacpala všechny sirupy co jsem doma měai po zbytkách 😅 a teď začínám i já 😠 a to jsem měla v lednu ATB 😖

jankatr
autor
5. dub 2012

To je to pitomý počasí... 😝 😝 😝 i když mě to dneska až tak trápit nemuselo páč jsem do osmi tvrdla v práci... a samozřejmě jak jinak než že tři hodiny před koncem jsme neměly do čeho píchnout protože je to ted na útlumu, a jako tradičně za pět minut osm si všichni vzpomněli že něco nutně potřebujou 😠 😠 😠
Nejhorší je že tyhle odpolední směny se nám na letní sezonu ještě posunou takže budu v práci 14:00-22:00 se z toho fatk po.... 😝 😝 😝

crca
6. dub 2012

@jankatr ježíš teda to jsou směny 😕 ....no u mě aby toho nebylo málo,tak mě zase seká v zádech 😒 už mě z toho fakt picne 🙄 Co kluci,už jsou teda ve školce? 🙂

jankatr
autor
7. dub 2012

jojo - choděj do fachy hošani - sice to Mates na mě občas ještě zkouší, ale už je to docela v pohodě. Už to nejsou tak hrozný eskapády jako na začátku.

jankatr
autor
8. dub 2012

Přejeme Vám všem krásné prožití velikonočních svátků a hlavně, aby taky už konečně přišlo to dlouho očekávané Jaro... 😵 😵 😵

crca
9. dub 2012

@jankatr taky přejeme 😀 a tohle si dneska Máťa vykoledoval 😕 to budou mít ještě na Mikuláše 😀 Ono takhle to nevypadá nějak velké,ale je 😀 😀

adrosek
13. dub 2012

-ahojík mamky,hezký den všem přejeme
-jak se máte,počasí se nám snad konečně umoudří že
-teda crca to si toho vykoledoval

crca
13. dub 2012

@adrosek páááni tobě už se to krátí co?? 😀
Zítra razím ke kadeřnici a asi to půjde dolů,už teď asi je to 14 dní...jsem se nasra..a,vzala nůžky a ustřihla,už jsem to měla skoro do půl zad a vadilo mě to,večer jsem si to přilehávala... 🙄 😀 ,nejsem prostě zastáncem dlouhých vlasů,tak uvidíme,každopádně melír bych chtěla 😅 až budu vytvořená tak se zkusím vyfoti a hodím to sem 😀
Ale co je dobrý,tak Máťa o půl 11v noci,se vzbudil-byl pročůraný,ale asi jsem mu dala nízko plínu,tak mu to vyteklo vrchem,tak jsem mu dala novou a ráno v 7.30hod si jí sundal jak se vzbudil a šel se vyčůrat a plína sucháááááá 😅 U Míši to je ztracený případ,ta jí má jak houbu 😀

jankatr
autor
13. dub 2012

že by s jarem přišlo zkracování.... to už je jak v postřižinách 😀 😀 😀 taky už jsem o tom uvažovala, upřímně řečeno nebýt té bouračky tak už to bylo hotový, už jsem byla objednaná k holičce že pujdu zas na kraťučko, jenže místo toho jsem skončila ve špitále a teď když splácíme peníze za auto si chození ke kadeřnici moc dovolit nemůžu, a s těma krátkejma je to prostě potřeba. 🙄 🙄 🙄

crca
13. dub 2012

@jankatr já jsem právě povětšinu života měla krátké,nebo kratší ,ale teď od těhu a co jsem doma,prostě jsem neměla nějak chuť někde lítat po kadeřnicích,pak jsem byla v říjnu a to mě bylo už zase líto ostříhat,ale já jsem kadeřnici říkala,že mě to jednou rapne a půjde to dolů 😀 a je to tady 😀

jankatr
autor
14. dub 2012

¨já jestli tam dojdu tak už to skončí aspoň takhle nějak http://jankatr.rajce.idnes.cz/Foceni_s_detma_.....

crca
14. dub 2012

@jankatr no něco takového jsem si představovala 😀 ,jenže kadeřnice mě to rozmluvila,ale sestřihla to po ramena a dala melíry-hnědé a měděné,mám na tom ještě tu trvču takže stejně by to fakt na krátko moc nešlo,tak až to odroste 😀 Jinak byla jsem v šoku-stálo mě to 358kč 😕 JEN!Jsem na ní koukala jak puk a říkám jí nechte to na 400Kč 😀 Jsem počítala min.se 600kč 😀

jankatr
autor
14. dub 2012

No tak to je slušný 😉 ale ono je to relativní, takhle si sice říkám že když tam nechám pomalu 800,- tak je to masakr, jenže tam jdu tak 2x do roka. S těma krátkejma to chce tak co dva měsíce, takže to nakonec vyjde ještě hůř... 😝

crca
15. dub 2012

@jankatr Když já to nechám ostříhat na krátko,tak to pak zase nechávám dorůst,takže ke kadeřnici pak nejdu třeba 2 roky 😀 Pak mě zase popadne stříhací amok a jde to zase dolů 😀 Ale jo,máš pravdu,že když jsou vlasy krátké,je to zastřihování potřeba a tím i častější návštevy 😅

crca
19. dub 2012

Koukám,už to je všechno pomalu v práci a tak není už čas na drby co??? 😀

jankatr
autor
20. dub 2012

no joooo 🙄 🙄 🙄 jak říkáš...

crca
22. dub 2012

@jankatr 😀 nějaká zničená 😅 Co kluci ve školce?Nejsou marodi?
@adrosek nerodíš už?? 😀

jankatr
autor
22. dub 2012

jak jsi na to přišla... ??? 😅 Akorát má jít Daník poprvé v pondělí se školkou na plavčo a je pěkně nachrmlanej, a kluci samozřejmě nemůžou zůstat pozadu. A tak nějak to na mě dopadá, že už to teď bude pořád jen tahle honička, ráno letět s dětma do školky, pak do práce, z práce honem abych je vyzvedla, nebo vysvobodila babičku, něco k jídlu, uložit a ráno nanovo...

crca
22. dub 2012

@jankatr tohodle se právě taky bojím a teda zatím si to neumím představit 😒 myslím tu honičku....kdyby mě klapla ta noční tak bych byla ráda,ale zase mě přepadaj ty myšlenky co když se něco v noci bude dít 😒 Michal se o děti postará,ale přeci jen neví jak rozpoznat tu larynu a jak co udělat....kor když budou v té školce a chytnou kde co 😒 začínám být na nervy spíš z toho ☹ Ve čtvrtek jdeme k zápisu,tak jsem zvědavá 😒 ale mám takové tušení,že to asi neklapne 😀 Michal dělal minulý týden plot oné paní ředitelce... 😅 a ona si ho pamatuje a prý byl hrozné číslo(což říká i tchýně),že si jednou strčil kuličku do nosu a museli volat jeho tátovi,aby jí přišel vyndat,nebo s ním zajeli na pohotovost 😀 😀 Když mě tohle Michal říkal,tak pochybuji o tom,že by si tam vzali dva takové Michali 😀 😀 😀
Do jaké doby chodí nějaké to vyrozumění?Asi to +- a jak kde co? 😒

jankatr
autor
23. dub 2012

@crca Tak to máte dobrou pověst 😀 😀 😀 s tím rozhodnutím je to asi jak kde, tady u nás je to myslím do týdne.
Ty obavy docela chápu, i když asi ne uplně, protože si to vůbec neumím představit... 😒 mě stačilo když mi tu Mates jednou tak nějak skoro nedejchal, natož řešit tohle každou chvíli.A to ještě u něj to bylo dobrý v tom, že měl problém v podstatě jen když usnul, takže ho stačilo probrat a bylo to, takže tohle ti teda fakt nezávidím... 😔 😔