Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

artep26
8. únor 2009

Přeji hezké nedělní ráno,
já od půl 7 zírám do stropu tak nakukuju zda se tu něco děje a ono nic 😀 😀 😀
Tak hola hola 🙂 🙂 🙂
A vítám nové dvojtěhulky 🙂 🙂 🙂

tina30
8. únor 2009

ahoj holky, přeju vám krásnou neděli.

alíku - veliká převeliká gratulace. holky jsou váhově úplně krásně, jste prostě šikuly - všechny 3. 🙂

tetes1
8. únor 2009

alíku, blahopřeji a ať se vám daří 😵
Taktéž hezkou neděli přeji. 🙂

arwenka
8. únor 2009

Alíku, moc blahopřeji!!!!!!!

jankatr
autor
8. únor 2009

Aliku - moc a moc gratulujem - tak hlavně ať jste všechny zdravé a holky ať rostou do krásy 😵 😵 😵
A ty jsi rodila normálně nebo císařem?

Artepko - mluvíš mi z duše - věřící sice nejsem ale jinak si o tom myslím uplně to samé co ty.

Luzzi - taky dobrý
Holky že bysme tu udělaly příští týden narozeninovou párty po síti 😀 😀 😀

Luzzi - tak ti je mám koupit a poslat
😅 🙂

Gabi - Patrona máme objednaného - má sice nevýhodu těch menších předních koleček ale jinak se mi zpracováním líbil nejvíc. Musíš zvážit jak moc budeš jezdit vyloženě do terénu. Kdyby ses chtěla na něco zeptat tak klidně písni. Na tu Teutonku jsem se dívala taky - ale ve skutečnosti mě až tak moc nenadchla - Ten patron vypadal bytelněji (ale možná to jen klame) Docela mi u ní taky vadilo že nemá ani trošku oddělené sedačky takže až začnou děti sedět tak se pak každou chvíli "sesypou" na jednu stranu.
U TFK se mi nelíbí že jak sundáš korbičky tak máš děti hned otočené pryč - a to je v podstatě někdy od půl - tři čtvrtě roku (záleží na dětech) přijde mi to ještě pořád brzo - já na ně prostě potřebuju vidět. A mám pocit že zrovna u tohodle ani u sporťáku nejdou polohovat nožičky. Když jsem sháněla na ten patron nějaký zkušenosti tak mi odepsala zrovna holčina co TFK měnili za patrona, protože děti nechtěly být otočený od maminky.

A co se týče korbiček - já jsem teda i u Daníka byla s taškou spokojená - když jsme šli třeba k doktorce tak jsem ho vzala i s taškou a bez problémů přenesla - a ber to tak že ty se budeš přemisťovat se dvouma dětma. Jedině snad takový ty korbičky co jdou taky přenášet. Ale to jsou pak právě ty kočrárky kde je sporťák otočenej pryč a nic s tím neuděláš. A hlavně korbičky máš na chvilku takže spíš bych se dívala na vlastnosti sporťáku.

gabina26
8. únor 2009

jakatr: díky za rady...ohledně kočárku..
momentálně uvažuji, že asi půjdu do něčeho jako je deltim duo nabo kočárek twingo, oba jsou na www.dvojcatka.cz....
protože fakt budu jezdit max. po zahradě a polní cestě... k doktorce a všude jinde v sedačkách,protože naše vesnice je odříznutá od všeho a bez auta je to prostě bída...
A hlavně oba typy kočárků mají přenosnou korbičku, dostatečně velkou... takže v poho mi tam vydrží mimča i v zimě v kombinéze a fusáku... a hlavně v létě se nebudou pařit v taškaách a budou mít dostatek prostoru... stejně si myslím, že celou zimu prodrandíme v leže... a cena kočárků je celkem v poho... takže asi investujeme až do sporťáku...
No, každopádně to není poslední rozhodnutí, ale zatím to asi tak vidím...

Ikdyž ten patron je taky podle mne s vložnými taškami v poho (snad mají myslím 33 cm), ale nelíbí se mi tam, že nemají clonu proti větru... což u nás na vesnici je snad vítr 300 dnů v roce... takže potřebuji nějako ochranu, aby jim tam nefoukalo.. a zdá se mi, že ten patron toto právě nemá, teda pokud se nedá oddělat ta clona na taškách (ale nevím, ve skutečnosti jsem to neviděla)

Jankatr: a ty jsi patrona obhlídla a omakala? Není s ním těžká manipulace? Taky se mi líbí, a myslím, že ještě budeme asi uvažovat.. ale máme relativně čas .. 🙂

jankatr
autor
8. únor 2009

Gabi právě že s tím patronem je to v pohodě - tím že má otočný kolečka tak je to paráda. Já jsem s pevnejma kolama ani nechtěla - představa že tam mám dva prcky a musím ten kočár zvedat v každý zatáčce mě fakt nenadchla 😝 😝 😝

U toho deltimu se zeptej - někde jsem viděla variantu že měla lehce natáčecí nápravu (ne vyloženě otočný kolečka jen se ta náprava trochu vytáčela - ale i to dost pomůže) Jen nevím jestli to nebyl nějaký starší typ. Ale to taky bylo s taškama - tak si nejsem jistá jestli myslím to samé co ty - na těch dvojčátkách ho nějak nemůžu najít. A ten twingo má taky tašky...tak nevím jestli koukáme na ty stejný kočárky - můžeš mi sem šupnout přímo odkazy na ty kočárky samotný?

Ten Deltim jsem našla jen v bazarových - má tu clonu proti větru v podstatě skoro stejnou jako ten Patron. Ono to u toho Patronu trošku klame tím jak je průhledná. 😉

No nejlepší budeš mít když si skočíš přímo do toho obchodu - koukám že jsi z okresu Ostrava tak to nemáš moc daleko - ono to fakt chce vidět a ošahat. Každýmu vyhovuje něco jinýho.

gabina26
8. únor 2009

jo jo, jankatr... máš pravdu, deltim je bazarový, a oba teda nemají klasické korbičky, ale vložné tašky s pevným dnem a pevným obvodem a téměř 33 cm široké, takže vypadají jako korbičky... v normálních vložných taškách mi ty děti připadají jako ve fusáku, namačkaní, je to takové neforemné... vložné tašky těchto dvoukočárků vypadají, že budou dosti prostorné...
jinak v tom obchůdku jsem byla a doporučovala mi paní právě patrona...

adrosek
8. únor 2009

¨-ahojík holky přeji hezký den,teda už zbytek večera spíš,my boli dneska u našich tak som nestíhala
-jak se máte a co podnikáte co?
-já jdem zítra k dr.tak snad nám řekne co to tedy budeme mít konečně

gabina26
8. únor 2009

http://deti.bazos.cz/inzerat/2778138/Hluboky-sp...
tady je krásně vidět jak jsou ty vložné tašky udělané... je to mnohem lepší než třeba tady:
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=867567#x
ten druhý obrázek malých miminek... fakt mi to v létě nepřijde moc OK

Vím, že jak deltim tak twingo nemají nic moc super sporťák, ale když vezmu, že se mi mimča narodí cca v červenci a v únoru budou mít tak 7 měsíců a do té doby prostě stejně asi budou v kočárku jen ležet a spinkat... Žádné trajdání s kočárek nebude, na to máme auto... fakt na vesnici kde bydlíme, se to nedá... leda tak vytáhnout kočár ven, uspat a toť vše... takže na toto období by snad stačil jeden z těchto a pak asi investujeme do nějakého super sporťáku... 🙂

gabina26
8. únor 2009

ahoj androsek: já jdu k lékaři v úterý... a půjdu na triple testy.. trochu se toho děsím.. jelikož jsem slyšela, že to u dvojčat vychází zkresleně... takže všude hledám nějaké info co a jak, ale nijak moudrá z toho nejsem... ☹

jankatr
autor
8. únor 2009

Gabi - já bych řekla že u toho patrona je to něco mezi. Není to takováhle pevná taška kolem dokola - má zpevněné dno. Ale zas není až tak vycpaná jako na tom obrázku od toho Hartanu.

A tak jak to říkáš je to fakt asi nejlepší. Mě se ten patron líbí i coby sporťák, ale jinak bych to udělala asi podobně.

adrosek
8. únor 2009

-neboj gabina určitě to dobře dopadne,nám jen dr.řekl že je to vpořádku a víc nám ktomu neřekl,taky nám říkal že to může být zkreslené,ale pak řekl že ok a jinak nic
-tak budem držet pěsti aby to dopadlo dobře
-ohledně tohoto kočárku nevím,my už máme vybraný a na tento sem nekoukala

gabina26
8. únor 2009

adrosek: díky za uklidnění... tak nějak v to doufám, že to bude nakonec OK... a tak už do úterka nic číst nebudu 🙂

adrosek
8. únor 2009

-neboj bude to ok určitě
-já dám zítra taky vědět jak sme dopadly

hanulka3112
8. únor 2009

Ahoj Holky 😉
Ali moc gratuluji 😵
Tak my jsme se byli dnes mrknout na kočárek a moc se nám líbil, paní prodavačka nám ho složila a vše kolem shodli jsme se i na barvě, bude teda zelený 😉 🙂 vidím, že tady se kočárky vybírají taky na plno, hlavně ať pak slouží jak mají 😉 🙂

adrosek
8. únor 2009

-jojo to je důležité hlavně aby sloužil pak

luzza
8. únor 2009

zdravím vás všechny při neděli 🙂 🙂
byli jsme celou neděli pryč,tak jsem na vás neměla čas...
teď mám bábovku v troubě,tak ji nechci spálit...nebylo by to kvůli koníkovi prvně 😠 😠
zítra si vás dočtu 😉

adrosek
8. únor 2009

-no jen běž běž at se nespálí,bola by to škoda no ne
-já jdem dom vany,musím se dát do kupy zítra jdem k dr.na kontrolu tak snad bude vše ok a konečně zas kukneme na naše prdolata

artep26
8. únor 2009

Ahojda holky,
Gabi já jdu na tripply ve středu, tak ať ti to dobře dopadne, ale ono určitě jo 😉
Adri tak se hezky vycákej, já už jsem v pyžamu, Anička kouká na DVD a za chvíli ji naženu do postele.
Manža si skákl na pivo, tak je tu klídeček.
Luzz ať se ti bábovice povede,já dnes motala nohavice strudlu, no moc se mi povedl 😝 😝 😝

artep26
8. únor 2009

Adri a kontrola ať ti dopadne na výbornou 😉 😉 😉

adrosek
8. únor 2009

-děkuji artep,ty jsi užij klídečku a zítra dám určitě vědět nebojte,no už som napjatá jako hrom

arwenka
8. únor 2009

Holky, prosím Vás, nevíte, za jak dlouho jsou hotové první výsledky screeningu z krve, co se z nich dá zjistit a jestli taky dokáží být zkreslené? Moc děkuji

adrosek
8. únor 2009

-arweka já měla výsledky za deset dní,děli mi znich KO,ZBV,HIV,hepatitidy,KS,protilátky proti ery,testy na dow.sy. myslím že to je vše,ted už nevím

jankatr
autor
8. únor 2009

Arwenka záleží na tom o jaké odběry jde - pokud jsou to ty co dělají při NT screeningu - tak ty mi vyhodnotili ještě ten den - aspoň teda v Brně. 😉

Luzzi - jj - ten kůň to je nemoc 😀 😀 😀

luzza
9. únor 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
máme tu začátek týdne 😝

luzza
9. únor 2009

arwi
u nás byly do týdne... 😉

luzza
9. únor 2009

teda ty moje dvě atletky po nocích tak řádí,že jsem byla zase od tří vzhůru 😝
úplně mi hopsá břicho 😨
asi si užívaj ještě trochu prostoru...

zanetik
9. únor 2009

Ahojky jen vás jdu pozdravit opět od mamky z práce, pc v pátek nebyl ani se neozvaly ani mi nedaly vědět, dnes mají zavíračku, tak snad zítra.
Zatím jsme v pořádku, máme skříň pro holky a připravený oblečení a kosmetiku v ní, tašku pomalu balím a tento týden si od švagra přivezeme velkou postýlku, tak budu muset objednat matraci.
Dnes jsem byla na krvi ani nevím na co a na kontrolu zase příští pondělí, pak už asi po týdnu a nastupuju na mateřskou 😉
Tak se zatím mějte fajn já snad budu brzy na příjmu papá

arwenka
9. únor 2009

Ahojky holky, diky za informace, taky jsou u nas do tzdne a ted jsem tam volala, je to jen krev a screening, jestli si nevytvarim protilatky, testy na vyvojove vady to jeste nejsou 🙂