Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
14. lis 2008

Teda Zanetiku - to s těma zubama to fakt koukám... 😲 to jsou věci teda...
S těma pohybama - upřímně řečeno pořád si tím nejsem jistá, od té doby zase nic tak nevím... ale ono to přijde - ještě se nám tam budou mrskat až toho budem mít plný baterky 😀 😀 😀 vím o čem mluvím. Když jsem byla těhotná s Daníkem tak jsem si pořád říkala jaká škoda že je to cítit až tak "pozdě" že si to ani pořádně neužiju - a na konci už jsem si říkala už aby bylo po všem - když se tam brouček pěkně protáhl a nacpal mi nožičku kamsi pod žebra 😅 tak to byl vážně k sežrání 😀 😀 😀

luzza
14. lis 2008

zanetíku
to není žádná novinka,že zubní kaz je bakterie 🙂 tudíž přenosná... ale nebrala bych to tak panicky 😉 za chvíli by ses bála dávat bobískům pusinky 🙂 😀
já jsem spíš nečekala,že půjdem na kontrolu už v únoru 😨 🙂

luzza
14. lis 2008

holky,tak k nám přibyde ještě jmis 🙂 🙂 no to se hezky rozrůstáme 🙂 🙂

luzza
14. lis 2008

holky,já si dneska kýchla v kuchyni při vaření
a čelem hlavy jsem ťukla do držáku pánve 😅 😅 😀
naštěstí jsem se nespálila,ale to se mi ještě nikdy nestalo 😀 😀 😅

zanetik
14. lis 2008

No jo, ale já mám docela zvýšenou kazivost, takže se tomu budu snažit vyhnout třeba doma..venku asi těžko lepší než aby chytly něco jinýho...
Jo taky si myslím, že až se domluvěj a každá noha bude píchlá někde, se budu modlit za období bez pohybů 😀
Sice Jmis neznám, ale už jsem slyšela, že čeká dvojčátka, tak uvidíme kdy se k nám přidá.. a Hanulka se dlouho neobjevila, tak snad je vše v pořádku...

jankatr
autor
14. lis 2008

Hanulce bylo dost zle, dneska psala že dostala od mudr. něco proti nevolnostem a prý je to lepší tak snad se brzo objeví. 😉

luzza
15. lis 2008

zanetíku
jestli máš zvýšenou kazivost, tak to asi tak zanedbatelný není... to máš pravdu... to bych mrňousky taky radši chránila víc... 😉
jinak jmis přijde až po další kontrole, aby nic nezakřikla 😉
a hanulka si teď dala od netu oraz, kvůli těm nevolnostem... ale snad je to už lepší 🙂

alik30
15. lis 2008

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Jsem teda trosicku dal, nez vetsina z vas, ale snad to vadit nebude 🙂

jankatr
autor
16. lis 2008

ahoj Aliku - to víš že můžeš 🙂 🙂 🙂 jestli ti nevadí že teprve začínáme 😅 My budem jenom rády, že nám tu bude moct občas poradit někdo zkušenější 😉 🙂

zanetik
16. lis 2008

Ahojky, tak holky se postupně určo nějaký přidaj ještě..už jsem dávala dva kontakty 😉
Aliku vítej, jsme tady taková velká rodina, někdo je napřed někdo pozadu, ale zase nám můžeš radit co a jak, co máme kdy čekat...kdy jsi třeba mrňousky poprvé cítila? Klidně nám něco o sobě napiš.

hanulka3112
16. lis 2008

Ahojky Holky dvojtěhulky, jakpak se vede, já byla v pátek na KO dostali jsme novou fotečku a vše je v pořádku a 28.11 další KO kdy už vyfásnem těhu průkajdu 😵 už se moc těším až zas uvidím bobišky v bříšku 😵

zanetik
16. lis 2008

Ahoj Hanulko, vítám tě zpátky...jestli chceš doplnit údaje do tabulky, tak mi písni do IP data...tak to gratuluji, že je vše v pořádku a už ti je snad líp...

murecka
17. lis 2008

Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale mám měsíc stará dvojčátka, holčičky, tak občas na dvojčátkový témata nakukuju. Četla jsem zde,jak jste probíraly porod, že se jednovajky rodí vždy císařem - tak jen ty, co mají 1 společnou placentu a 1 společný vnitřní vak. A pak samozřejmě, pokud nejsou hlavičkama dolů. Naše holčičky byly od začátku vedený jako monochoriální biamniální (přesněji od 8.tt), měly 1 společnou placentu a 2 vnitřní vaky(někdy je to vidět jako přepážka mezi miminkama), na všech vyšetřeních a utz byly vždy potvrzený jednovaječný dvojčata, rodila jsem v malé nemocnici v Boskovicích, kde mám i svou gyndařku. Do Brna jsem jezdila do Centra prenatální diagnostiky na screening, na velký ultrazvuky a na kontrolu,jestli nedochází k TTTS a všude byly potvrzený jednovajky. Protože byly obě hlavičkama dolů, rodila jsem v 37.tt přirozeně a o císaři nechtěl nikdo nic slyšet. Porod byl docela rychlej (ale pro mě dost bolestivej, protože holky sice byly nachystaný, ale já jsem se neotvírala. Kdybych měla spotřebovanej čípek, tak nebylo za 2 nebo za 3 hoďky o čem mluvit, takhle to celý trvalo 6 hodin, ale i tak to bylo rychlý), holky jsou 7 minut po sobě. A kdyby mi nepraskla voda, tak by mi porod vyvolali až někdy po 38.tt. Holky měly 2400g, 44cm a 2620g a 45cm, dom jsme šli 6. den po porodu. Nakonec jsem byla ráda, že jsem rodila přirozeně, už 3 hodiny po porodu jsem se mohla točit kolem holek, zkoušela jsem přikládat, prostě jsem mohla fungovat. A perlička na konec: doma jsem z propouštěcích zpráv holek vyčetla, že má každá jinou krevní skupinu. Tak pokud se v nemocnici neupsali, tak jsou holky nakonec dvouvaječný 😀. Jo a placenta byla fakt jen jedna. Takže si prostě nevyberete.
Moc vám přeju, aby vám to všem dobře dopadlo a těhu jste si užily, protože to strašně letí. Občas, když mi to ty naše kráčmerky dovolí, na vás kouknu, jak hezky rostete.

jankatr
autor
17. lis 2008

Ahoj Murečko - klidně občas zaskoč - můžeš nám tu aspoň radit 😉
Četla jsem si ten tvůj příběh - je to fakt zajímavý - nikdy sem si nemyslela že je možný aby měly dvojčata jednu placentu a přitom různou krevní skupinu... - tak to by mě teda taky zajímalo jestli se doktoři neupsali.... Ale koneckonců příroda si umí pohrát s ledasčím, tak proč né s tímhle 🙂

esterka610
17. lis 2008

Ahoj 🙂 můžu se přidat ? 😉

Jani,my se známe,já jsem musela z osobních důvodů změnit nick 😠 chodila jsem na IVF květen červen jako Kropinka. 😉

larunnka
17. lis 2008

Ahoj Jani, chci pogratulovat k úspěšnému těhu 😉

jankatr
autor
17. lis 2008

Ahojky Esterko - to víš že můžeš 🙂 - tak vy taky čekáte dvojčátka ??? - no to je super 😵 😵 😵

Ahojky Laru 🙂 - dík za gratulaci - Jak vy se máte? Šmudlíci asi dávají zabrat co? Mohly bysme se domluvit někdy na kafčo 😉

esterka610
17. lis 2008

Jani,taky čekáme dvojky 🙂 docela nás to překvapilo,protože jedno embryo bylo AA , druhé BC,takže jsme s tím moc nepočítali a pak jsme viděli dvě srdíčka. 🙂

No a budeme mít páreček. 😵

Jak se těší Daník na sourozence? 😉

alik30
17. lis 2008

Ahoj holky, něco málo o nás. Dvojčátka se nám podařili po chvíli snažení. Možná jsou způsobené tím, že jsem jedla clostil, pravděpodobně. Ale byl to pro nás šok, když pan doktor řekl, že jsou tam dvě 😀 Ale ještě večer jsme se s tím srovnali a už jsme si nedokázali představit, že bysme měli jen jedno. Naštěstí doteď všechny vyšetření v pořádku, čekám na výsledky cukrovky.
Pohyby jsem začala cítit někdy kolem 20-21. týdne. I když možná i dřív, ale nebyla jsem si jistá. Teď už si samořejmě jistá jsem 🙂 Pohlaví jsme si říct nenechali, takže bude veliké překvápko.
Akorát mě teď skolilo nějaké nachlazení, tak všichni tři bojujem, ať jsme z toho co nejdřív venku.
Takže holky, ať všechny pěkně rostete 😉

jankatr
autor
17. lis 2008

Aliku - tak to jste dobrý když to vydržíte - to u nás by asi nešlo - jsme oba děsně zvědaví 😀 😀 😀 (teda vlastně všichni 3 😅 )
Nachlazení je sviňa - já s tím teď taky týden bojovala - naštěstí už mám pokoj.
Jinak nám když řekli dvě - tak se nám částečně ulevilo - nechali jsme si zavést tři embrya tak jsme se trošku děsili toho aby tam nakonec nezůstala všechna.

Esterko - tak to je fakt bomba - jsem ráda že vám to tak pěkně vyšlo 😉

zanetik
18. lis 2008

Ahojky dvojtěhulky, tak jdu vařit a dnes vůbec nevím co...
Aliku taky jsem brala Clostil, ale otěhotněla jsem až 16měsíců po něm...takže určitě to nebylo po něm, ale poslední MS jsem měla vyvolanou injekcí asi 55DC, tak si myslím že tím se mi uvolnilo víc vajíček, teda min. 2 😀
Já jsem teda taky šíleně zvědavá, přítel by snad asi spíš překvapení když to vypadá na 2 holčičky, chtěl by samo kluka a já bych nejradši páreček, ale co hlavně že budou oba v pořádku...
Já se nachlazení naštěstí zatím vyhla, asi tím že jsem doma, nechodím mezi marody..teda nepočítám 2x týdně hokej na zimáku 😅

larunnka
18. lis 2008

Jani, jasně, kafíčko uvítám, aspoň mi poreferuješ a já zavzpomínám na těhu, nejvíc se mi to hodí dopol a tobě asi kvůli tomu, že máš Daníka ve školce taky, vid?

jankatr
autor
18. lis 2008

Jasnačka Laru to by bylo super, on Daník je přece jenom pěknej drak, takže bez něj si asi líp pokecáme 😅 - tak se pak domluvíme. 🙂

Zany - ty jsi takovej fanda do hokeje? - No to já bych teď ani nemohla i kdybych chtěla - na sezení bych si netroufla abych neprochladla - a delší stání mi dělá dost problém, za chvilku je mi na nic a musím si někam honem sednout. 😒

alik30
18. lis 2008

Jankatr - nez jsem otehotnela, tak jsme byli presvedceni, ze si nechame rict, co to bude, ale pak nas to ani nevim proc preslo. Ted uz se tesime, az budou venku a budem to vedet 🙂
Dnes jsem byla pro jistotu u obvodni doktorky, jestli je to opravdu jen nachlazeni a nastesti jo. Takze do sebe cpu trochu homeopatik a cajiky.
Zanetiku - taky chodim na hokej, takze te plne chapu 🙂 Mam kamaradku, co po clostilu otehotnela a ma jedno ditko, takze si prave rikam, ze to tim muze a nemusi byt. Ale je to fajn. Kdo vi, jestli bysme se za cca 3 roky zmohli na dalsi dlouhe zkouseni, takhle to mame naraz.

jankatr
autor
18. lis 2008

tak to vás stejně obdivuju - já bych to asi nevydržela 😅 😀

downhamka
18. lis 2008

No teda holciny to to koukam, jak se to tady rozjelo! 😀 My jsme zpatky, zrovna jsme dojeli, cesta byla dobra, s tatkou jsme si uzili, jen skoda, ze jsem tam nezustala dele, ted tady nemam ani nic k jidlu ☹ Jinak pred par dny jsem citila posimrani, porad neco noveho. 🙂 Tatka mi bude ale chybet!!!
Vitam vsechny holky, mamky nove a at se takhle pekne rozrustame. 🙂
jani na tu placentu jsem se neptala, ale vypada to ze jsem na tom podobne jako Murecka, dvojcata jsou urcite dvojvajecna, ale vypada to, ze maji stejnou placentu 😉 No, az budu na utz ve 20tt, tak uvidime... To uz bych chtela vedet pohlavi.

tak hezky vecer a zase zitra 😉

esterka610
18. lis 2008

Ahoj,já jsem cítila pohyby od 19tt 😉

My jsme věděli pohlaví od zavedení,museli jsme absolvovat PGD a tam se dělají i testy na pohlaví. Takže páreček jsme zavedli a druhý máme v mrazáku. 😉

Zan,Ty takhle fandíš? 🙂 Já bych zmrzla na zimáku.

luzza
18. lis 2008

ahoj všem zlatíčka
mám velikou absenci...
jsem ještě furt bez noťase...
ale jinak je u nás všechno v pořádku...
jen mám děsný absťák po Koníkovi

luzza
18. lis 2008

zítra si vás dočtu... 🙂
doufám,že budou jen samé hezké zprávičky 🙂 🙂
a koukám,že ste se hezky namnožily,to je super 🙂

luzza
18. lis 2008

holky
trpím bez koníka jak pes ☹ ☹
jsem normální závislák...