Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
25. únor 2009

Snehu ráda bych ti to řekla, ale nevím co mi teď braly krev, tak říkala sestra, že mi dr. asi dá železo, ale dr. nic nedal, v průkazce mám 4 údaje: Hb 117, Le(a)v 7,5, Htc 33,4, Tro 177. Tu jednu hodnotu nevím jestli je a nebo e.

jankatr
autor
25. únor 2009

Sněhu - tak v tom ti nepomůžu - vůbec netuším kolik mám já a kolik je nějaké minimum - železo sice beru ale mudr mi ho dal spíš preventivně kvůli těm dvojčátkům než že by byl nějaký zásadní důvod.

Zanetiku - proč mám takovej zvláštní pocit že svou švagrovou zrovna dvakrát moc nemusíš ??? 😅 😅 😅

zanetik
25. únor 2009

Jani to je cítit i přes monitor? 😅 no ne jen já, on asi krom mého bratra ji nemusí nikdo, včetně mého přítele, kterej s nikým nikdy nemá problém, ale ona je šíleně náladová a kvůli ní se s bratrem asi 2roky nestýkáme, takže nevídám ani synovce, jen občas náhodou u našich a to na 5min, protože ona se hned sebere zavelí a jdou domů, protože já ji prý nemám ráda, přitom jsem se několikrát snažila..né se bavit s ní, ale s bráchou, synovcem a ji respektovat, se přece nemusíme milovat, třeba jako matku ji obdivuju, co se výchovy týče, tak je to učitelka ze školky...
No a moje druhá švagrová je v 10tt je to má bývalá nej. kamarádka, ale s tou se tak nějak stýkáme, ale ona mě pak pomlouvá, jak mám drahej kočárek a že ho budeme mít v chodbě, a co mám zbytečností jako kojící polštář atd. tak to taky není ideální...

jankatr
autor
25. únor 2009

Tak to ti teda nezávidím 😒 - Já teda sice švagrovou vyloženě nevyhledávám - ale nijak vysloveně si nevadíme. Je to spíš o tom že jsme každá uplně jiná a nemáme toho moc společného - ale když se vidíme tak spolu vycházíme v pohodě.

luzza
26. únor 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
a včera porodila spolužačka ze třídy dvojčátka, páreček...2,5 a 2,8 kg 🙂 Pepíka a Rozárku 😵

luzza
26. únor 2009

žanetko
ten krevňák máš celkem pěknej...myslím,že by železo nebylo potřeba...
já mám HB (hemoglobin) 103... 😉 navíc nás hematolog učil,že ten sníženej krevňák je vlastně tak trochu falešnej,protože máme mnohem větší objem vody,tudíž jsme víc naředěný...takže to není žádná tragédie,neboj 😉
ten krevňák co píšeš,mají lidi i normálně... 😉

luzza
26. únor 2009

žanetko, máš prima švagřice 😀 😀 😀 kašli na ně 😉

luzza
26. únor 2009

sněhu
málokde odebíraj krev přímo na množství železa...to vyšetření je totiž dost drahý 😉 😀
takže se většina doktorů orientuje jen podle krevního obrazu...
a ty máš toho železa fakt málo 😒 a bereš něco v tabletách??????

luzza
26. únor 2009

snehu
tvoji kluci budou asi sběrači železa 😀 😀 😀

luzza
26. únor 2009

žanetko,jestli tě to uklidní,tak mě už taky trochu otékají prsty na rukách a kotníky 😝 nic moc pocit 😉
ale to zvládnem 🙂
a poprvé na monitor tě poslali kdy??

luzza
26. únor 2009

andra
je mi tě moc líto...mám z těch tvých písmenek vždycky sevřený krk... 😢
já doufám,že to zvládneš... a ty antidepresiva jsou výborný nápad...
budeš muset pro sebe vymyslet nějakou zábavu,činnost...něco co ti zaměstná hlavu...to je nejlepší lék...
a taky si kup něco,co tě potěší! 😉
moc ti přeju,ať jsi z toho co nejdřív venku...

katy.m
26. únor 2009

Dobré ráno dvojmamičky 🙂 ,
nějak Vás nestíhám dočíst,jen jsem pochytila,že se k nám přidala lenulinka,vítej 😉 a že se tady probírá tvrdnutí břicha,které mívám občas taky.Teda nevím to jistě,myslím si to.Taky papkám hořčík,dle gynekologa je můj čípek o.k.,tak snad to tak bude i dál.
veruleg,už se Ti to krátí,že?Za chvilinku budeš doma 😉

adrosek
26. únor 2009

-ahojík mamky,taky přeji hezký den a všechny vás moc tady zdravím
-já předchvílí vstala,dneska sem si chvílu poležela,za chvílu půjdeme s mamkou do města něco pokukat a odpoledne jdem ke kámoške
-stou švagrovou zanetík,tak si ji nevšímej a je to,no já mám taky švagrovou,taky se sním moc nestýkáme,ale né proto že bychom si neseděli,taky je 60km od nás a je starší takže taky máme každá jiné zájmy,ale když se sejdeme tak pokecáme normálně a je to ok naštěstí
-jinak se opatrujte tady a dávejte pozor na sebe

sorbona13
26. únor 2009

ahoj dvojmamky, tvrdnutí se sice pořád objevuje, ale už jsem klidnější, že nemá vliv na čípek.
snehu: mě krev na vyšetření železa nebrali, asi se orientují jen z krevního obrazu a ten byl OK, ale pro jistotu si můžeš koupit tablety s železem v lékárně. Pokud ale bereš hořčík, tak se nesmí užívat najednou s tím železem, protože to železo se pak nevstřebává, musí být odstup alespoň 2 hodiny.

zanetik
26. únor 2009

Ahojda dvojmamky, no já ty svoje švagrový nějak neřeším už jsem si zvykla, jen mě štve, že kdyby se mi něco stalo, tak mě mrzí že se nevídám s bráchou se kterým jsem měla super vztah a ani se synovcem a tak ráda bych ho pomuchlala...ani naši ho nemívájí na hlídání, abych se tam stavila, to oni se tam stavujou každou chvíli,ale všichni a na hlídání ho vozej k jejím rodičům. Takže moje holky asi ani nebudou mít strejdu a bratránka...
A s tou druhou se normálka bavíme a kolikrát z toho máme srandu s přítelem co si nevymyslí a co ji vadí a řeší.

Luzzo myslím, že kdyby bylo málo železa, tak mi dr. něco dá, jen jsem reagovala na dotaz snehu, jinak si přítel ze mě dělal srandu, že mi dá na olizování rezavou lešeninovou trubku kdyby bylo málo 😀
Mě teda ruce naštěstí vůbec, to se mi prstýnky ještě točej, ale nohy už cítím i pod kolenama když si kleknu.
A na monitor asi příští týden, v pondělí jdu do poradny a asi mě tam sestřička hned objedná, dr. říkal, že se držím, že na porod to nevypadá, že to bude stačit.

Tak já jdu zadělat těsto na langoše, které jsem asi 5let nedělala, tak jsem zvědavá jak se povede 😵

lenulinka21
26. únor 2009

Ahoj všem dvojmaminkám 🙂 Koukám, že je zde debata o železe. Mě můj gyn. krev na toto
nebral a co s etýče čípku říkal je to v pořádku.Taky jste mě docela utěšili že tvrdnutí nemá vliv na
čípek.
No já mám švagrové dvě. jedna je milá, rozumná a stýkáme se často. Ta druhá mi při každé možné příležitosti vmete že jsem mladej fracek co si vzal jejího bratra manžel je starší než já o 14let. Zdědil rodinný
domek a ona ted nesnese pomyšlení že vlastně patří i mě. No je toho více ale každá máme něco.
Holky taky vstáváte někdy tak pozdě? jako já dneska v 10hod.

tina30
26. únor 2009

ahoj holky. tak vás taky musím pozdravit. no je docela dobrá diskuze o švagřicích. ty já bohužel nemám. zatim jen dva švagry a ty jsou úplně v pohodě.

lenulinka - tak já od cca 27tt vstávám až kolem 11.hodiny. a to bych klidně ještě mohla spát. tělo si holt řekne. ale nespím odpoledne. jen se vždycky natáhnu na gauč a srovnám si tělo. poslední dobou je to namáhavější a namáhavější.

tina30
26. únor 2009

jééé holky taky vám musim napsat naše strasti s postýlkama pro mimča. jelikosž bydlíme v RD tak budeme potřebovat celkem 4. oslovili jsme kamarády a rodinu a všechny jsme si popůjčovali.
včera je manža dával dohromady a zjistili jsme, že 2 maj klasickej rozměr 60x120 a dvě maj rozměr jako pro panenky 40x100. no a já samozřejmě mám všechny matrace na klasickej rozměr, peřinky taky. tak sem se musela smát. takže ted ještě na poslední chvíli budeme schánět dvě postýlky.
mě teda vůbec nenapadlo že existujou taky takhle malý postýlky. ale člověk se neustále učí a poznává.

veruleg
26. únor 2009

katy.m : jo utika to. Tenhle tyden mam jednu rozlucku za druhou a slzy tecou proudem 😔 Odpoledne me ceka jeste jedna a ta bude asi hodne narocna.......nesnasim louceni ach jo....

Jinak jsem byla naposledy u te "porodni asistentky" a tak to co jsem citila tu vlnu v brise tak to bylo teda jiste tvrdnuti. Nastesti jsem to zatim pocitila jen parkrat. Sem tam si rozpustim magnesium, co jsem si tu koupila a zobu susene merunky.
Zelezo jsem pred mesicem mela v norme, ted rikala, ze jak delame vice krve tak je potreba pridat...ale az tak od 20 tydne. Tak uvidim co na to doktor v pondeli v CR.

tina30 : se Ti nedivim, uz mas jen kousek do cile...tak si pospi. Me ta hrozna unava presla tak pred tremi tydny a ted mam te energie docela, uvidime jak dlouho 😵

katy.m
26. únor 2009

to já pro změnu trpím nespavostí.Před těhu jsem byla jako medvěd,dokázala jsem usnout i ve stoje a teď nic 😖 . Půlnoc mi přichází kolem sedmé večer a v deset se budím a zlobím se na manžela,že si se mnou nechce povídat 😀

jankatr
autor
26. únor 2009

Sorbona - tak to mi ještě nikdo neřekl to o tom železe a hořčíku... 😕 tak to v tom případě to jím celou dobu uplně blbě 😅

zanetik
26. únor 2009

Ahojda, tak langoše se povedly, byly výýýborný a super recept těsto nekynulo...
Já za celý těhu nešla ani jednou odpoledne spát,ale asi je to tím, že jsem od 8tt doma, takže ráno nemusím vstávat..chodím spát kolem půlnoci někdy i dýl a vstáváme tak kolem deváté nejdýl půl 10 někdy i v 8h a jsem v poho.
Dneska mě nějak bolí břicho, jako by mi mělo prasknout, holky se hrozně hrběj mám pocit že mi roztrhnou břicho a mám ho jako kámen.
Tino švagři jsou asi lepší, ale hlavně aby si nenašly nějaký .....

luzza
27. únor 2009

ahoj dvojmamky 🙂
tak jsem hodila do alba nové povlečení,co jsme včera holkám objednali 🙂

luzza
27. únor 2009

žanetko
už se moc těším,až se ti berušky narodí a ty nám sem hodíš jejich fotečky 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵
jani
klid,já to beru úplně stejně jako ty 😉 😀 tak sem se ptala našeho doktora (sice to není gynekolog 😀 ) jak je to s tím magnézkem a železem a on mě uklidnil,že to zas tak velký vliv nemá 😉 takže to mám brát tak,.jak jsem zvyklá 😉 😉 😀 a smál se mi,na co všechno na internetu nepřijdu 😀 😀 prej ať už nečtu!!! 😀
ale já stejně budu!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

luzza
27. únor 2009

tinko,já to zjistila,že jsou i jiný rozměry až ve chvíli,kdy jsme šli koupit matrace a měli tam různý rozměry 😀 😀

luzza
27. únor 2009

manža se mi vrací z práce...s bolavou pusou...jede totiž od zubaře...tak to bude s ním něco...
tak pa 😉

luzza
27. únor 2009

dominik si vzal dneska do školy fotky holek ze 4D 😅
chce je všem ukázat 😀

luzza
27. únor 2009

jinak já si teda na švagrovou od bráchy nemůžu stěžovat... je to milá a hodná holka,spíš si někdy říkám,jak s bráchou může vydržet 😅 😀
a švagr od ségry je pohodář a srandista,takže taky paráda 😉

mě to ovšem vynahrazuje TCHÝNĚ 😝
takže všude je něco 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veruleg
27. únor 2009

luzza : napodobne s tou tchyni....vic radsi psat nebudu...pri me smule by to tady vycmuchala. 😎 Musim se obrnit, ceka me par mesicu stravenych s nima bez manzela. Myslim ze to bude dobra zkouska nervu. Stacilo mi to loni, mesic pred svatbou. 😝
Takze mas recht vsude je neco 😀 😀 😀 😀

zanetik
27. únor 2009

Ahojda, tak Luzzo ať ho to moc nebolí, mě bolí pusa u ucha ještě od pondělí jak mě tam vrtla, snad tam nebude nějakej zánět. Taky mě od včera bolí břicho, je takový tvrdý a napnutý hlavně když holky vystrčej zadečky a jsem jak velbloud, taky to tak máte?
Tak já s tchýní jakštakš, teda spíš čím dál líp, ale že by se zeptala jak se cítím, co je novýho po kontrole atd. to ne.
Tino takhle malý postýlky? Jsem teda neviděla, ani snad matraci na netu když jsme scháněly 70x140cm.
Jinak Luzzo nejsi tak pozadu za mnou 😉 taky budeš brzy ukazovat fotečky, strašně to letí a ke konci asi ještě víc, já bych je tam klidně ještě tak 2měsíce měla, ale myslím že mě čeká tak 1-3týdny, vůbec si to neumím představit, že už to může každým dnem přijít.