Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
9. bře 2009

Holky tak já jdu do tý poslední poradny, jsem docela nervozní co čípek a tak celkově co mi dr. řekne, večer písnu papá
Jinak já se taky na fotkách nemůžu vidět, ale ty od fotografa jsou celkem fajn 🙂

adrosek
9. bře 2009

-zanetik tak at to dobře dopadne
-jinak já se taky nerada fotím,ale některé fotky se povedou když mě někdo hezky nafotí,ale jankatr ty tvé fotky jsou moc hezké,no musíš vybírat

artep26
9. bře 2009

Ahoj holky,
tak jsme před chvilkou dorazili domů.
Není to nic příjemného ale dá se to vydržet. Doktor se snažil vtipkovat, pořád mě uklidňoval že to vůbec nebolí, že to mimísům neublíží ... No a pak měl plné ruce práce, protože mám docela málo plodovky a jsou na sebe dost prďata namáčklý. Takže nejdřív stopoval, kam píchnout, pak se dětičky hnuly a mohl stopovat znova
No a u toho druhého vpichu jsem mu říkala, jestli mi náhodou nenapíchl i močák, že mi to tak připadá. Protože píchal dole. A říkal, že je to možné, že to ničenu nevadí tak nevím jestli si dělal prču nebo ne, ale moc příjemné to nebylo.
pak jsem půl hoďku ležela na dospáváku, pak kontrolní UTZ kde jsem mimísky viděla jak se mrskají a srdíčka jak bouchají takže jsem happy. Výsledky budou za 14 dní.
Zan tak držím palec na ko, vše bude OK.

jankatr
autor
9. bře 2009

Artíku - tak hlavně ať to dobře dopadne 😉

Adrosku - ty fotky jsou pěkný právě proto že nejsou "nahraný" ségra mě tam rozesmívala a Daníkovi se taky nedalo odolat, a ten fotograf nečekal na žádný pózy - prostě fotil co se tam dělo a práskal jednu fotku za druhou. Proto jsou takový normální a přirozený a ne nějaký ztuhlý úsměvy.

Zanetik - já myslím že i kdyby ti už dneska řekl že jdeš rodit tak je to v pohodě - už jsi za vodou 😉

katy.m
9. bře 2009

artep: že to je nepříjemné,to chápu.Při OHSS mi brali vodu z břicha 3x a ne vždy se trefili na poprvé 😝 .Ale už to máte za sebou a už budou jen samé dobré zprávy 😉

myska77
9. bře 2009

Ahoj holky,
muzu se k vam pridat? Cekame s manzelem dvojcatka na konci cervence a konecne jsem nasla chat, kde jsou holky zhruba stejne daleko jako ja. Pisnu neco o sobe, budou to asi kluci a mame je po roce zkouseni IVF, takze zaplat Buh za ne 😀 Do ted vsechna vysetreni v pohode, pristi tyden geneticky UTZ v Motole, tak snad budou opet v poradku. Jinak jsem tady cetla vasi diskusi o kocarkach a o Easy Walkerovi. My si pro nej dojeli primo do Kolina do te jejich vyhradni prodejny a vybrali jsme ten stribrny model 2009, kdyz nam napocitali celkovou castku se vsema plastenkama, tak jsme sli do vrtule🙂)) Ale co, vic deti nechceme, tak jim doprejem trochu luxusu, setrim zase jinde a kocar musi byt kvalitni. Zatim se mejte, pokusim se vas co nejvic docist a pak budu reagovat casteji. Misa

jankatr
autor
9. bře 2009

Ahojky Míšo - to víš že se můžeš přidat - od toho tu přece jsme ne? 😉 🙂

katy.m
9. bře 2009

Ahoj Míšo,vítej 😉

sorbona13
9. bře 2009

artep: držím palce, určitě to bude v pořádku. Obdivuju, že jsi na to vůbec šla, já bych se asi strašně bála.
myska: vítám tě mezi námi, koukala jsem do alba a nemáš žádný bříško, kam ty prďoly proboha schováváš 🙂

gabina26
9. bře 2009

ahoje..
arept: budu držet palečky, ať je to všechno OK..
vítám mysku...
hele holky... vy mě fakt štvete s těmi bříšky... kouknete se co mi vyrostlo, hodila jsem novou fotku..... já tam snad mám tři děti nebo co.. vůbec to nechápu... je to hrozný rozdíl od minulého fota... ☹ jak to tak půjde dál... tak nevím nevím... 😀

tina30
9. bře 2009

ahojda dvojmamky, tak já byla dneska taky na kontrole a naštěstí je to docela ok. respektivve není to horší než minule, což je dobrý. ale stejně mám dodržovat klidový režim.
myško vítej mezi námi
artep ocenuji tvoji statečnost. tak už jen aby výsledky byly ok.

tina30
9. bře 2009

ale gabi to je přeci dobře že ti bříško roste. jen počkej až budeš ve 30tt. 😀 to se budeš divit

zanetik
9. bře 2009

Ahojda, tak u mě poradna dnes v celku rychlá, sestra natočila srdíčka, prý krásně tlučou...jestli prej cítím stahy,tak jsem řekla, že asi ne a dr. "dyť je tady vidím" 😅 , prohmatal břicho jestli jsou pořád hlavičkami dolů..jsou, tak prý už můžu rodit, že už jsme za vodou 😅 , další kontrola za týden v úterý, ale už v porodnici, tak jestli do tý doby vydržím, tak si asi vemu sebou už tašku 😅
No jinak nevím co mám v bříšku já podle fotek 😀
Tino to už v klidu doklepem 😉
Myško vítej, tady jsme tak trochu všeho chuť 😉

myska77
9. bře 2009

Ahoj holky, diky za uvitani.
Sorbona: bricho mam male vid? taky mi vsichni rikaji, kde je nosim 😀 no ale zase dobre, ono to jeste prijde a jednou budu vzpominat.
Gabi: bud rada, ze Ti trochu roste, aspon ses vic tehu, na svuj tyden ho mas stejne porad male, asi jako ja.
Zanetik: Ty ses teda drzak, sleduju Te tady na vic tematech, je dobre videt, ze to nekdo muze dotahnout tak daleko.

Holky nebyly ste nekdo na te dnesni dvojcatove prednasce o kojeni na andelu? resily ste to tady par stranek dozadu. Ja tam byla, tak treba jsem nebyla sama, dejte vedet.

sorbona13
10. bře 2009

gabina: teda rozdíl to opravdu je, ale pořád ho máš menší než já 🙂 Mně břicho vyrostlo přes noc, ráno jsem se vzbudila trochu se zděsila 😅 Jestli to takhle půjde dál, tak se v létě už ani nepřevalim v posteli.
tina: to je fajn, že ta kontrola dobře dopadla, už to máš za pár, tak těch pár týdnů ještě vydrž 🙂
zanetik: to jsou dobrý zprávy, jenom nechápu, že ty stahy necítíš?? Asi je ten monitor citlivější než tvoje bříško 🙂
myska77: my jsme na přednášce byli s manželem, seděli jsme úplně vzadu, kde jsi seděla ty?

myska77
10. bře 2009

Sorbona: Ahoj, tak to je super, ze ste tam byli, ted podle profilu jsem se koukla, ze cekate jednovajecne kluky a to ste tam byli jedini. Ja sedela vlevo pred Tebou v tom bilem svetru a manzel vedle me🙂)) To je srand. Co si te prednasce rikala? Me se moc libila a ty zensky jsu fakt super. Jsem zvedava na tu pristi prednasku. K tomu brichu - je to sila vid, fakt roste ze dne na den, je to zazrak, ja ho mam denne taky vetsi a vetsi, i kdyz me roste tak nejak divne uz rovnou od prsou, to hak se mi organy posunuly nahoru a zaludek taky, proste uz ho nezatahnu 🙂 Jak se vlastne jmenujes jmenem?

artep26
10. bře 2009

Ahojda maminy,
vítám Mysku a koukám posílila řadu kloučků 🙂 🙂 🙂
Katy jo jo, nepříjemné to bylo a trochu ten druhý vpich i bolel, fakt mi připadalo, že mi to vzal přes močák - no říkal že je to možné, tak nevím jestli si dělal srandu nebo ne, ale prý dřív se IVF (???) dělalo přes močák běžně. Tak nevím, ale snad už nikdy nic takového podstupovat nebudu. Tím nechci nikoho strašit, ale pro mě to bylo zkrátka nepříjemné ... ale žádná trága 😀 😀 😀
Jo jo holky, bříško roste 🙂 🙂 🙂 každý den mi taky připadá že je větší a větší.
Navíc prťata kopou jako o život, není to ještě cítít na pohmat, ale cítím pohyby hodně. Hlavně ten výtržník co ho mám dole u podbříšku, vyvádí jako blázen. Jednoho prďouse mám hlavičkou nahoru a druhého dolu a jsou prý na sebe dost namáčklí 😉 😉 😉 asi bez sebe nemůžou být 😀 😀 😀

sorbona13
10. bře 2009

myska: přednáška byla super, jenom jsem si pořád říkala, že ta starost o mimina nebude tak hrozná, takže mě trochu mě vyvedli z omylu 😅 Mně břicho roste vždycky skokem, nejdřív nic a pak se ráno vzbudim a čumim jak tele, kde se to přes noc vzalo 😀

myska77
10. bře 2009

Sorbona: ja si taky rikala, ze to az takove maso nebude, ale uz me vystrasila i detska, ke ktere jsme kluky prihlasili, ale rikam si zase co, zvladli to jini, zvladnem to taky. A vyhoda je, ze nemame dalsi starsi deti, fakt se s dvojcatama muzeme doma valet jak chcem. Zahul to bude, ale co mame to co jsme chteli, tedy my urcite, mame je po IVF 😀
Artep: diky za uvitani, ty si byla na plodovce, dopadly Ti spatne testy nebo si sla dobrovolne? me rekli, ze amniocentezu u dvojcat obcas ani u spatnych testu nedelaji, ze je to velke riziko, chuderko, to sis uzila, ja bych ten vpich nedala. A co si to psala, ze IVF delali pres mocak? Jak prosim Te, vzdyt to embrio musi dat do delohy a tam je nejkratsi cesta pres pochvu a cipek, mocak je uplne mimo, to by me fakt zajimalo🙂)) Kopou prckove, vid, je to sila, ale aspon clovek vi, ze je tam ma. Ja je taky jeste necitim pres bricho, uz bych to chtela kvuli manzovi, zatim mu o tom jen vypravim, kdyz me ty bidaci nakopnou 😀

sorbona13
10. bře 2009

myska: to jsem si taky říkala, jak to zvládají maminy, co mají doma třeba dvouleté dítě, to musí být teprve mazec 🙂 Já pořád čekám na výsledky tripplů, ale jestli dopadnou špatně, jak často u dvojčat bývá, tak jsem připravená na amnio nejít, NT screening dopadl výborně a ten je prý spolehlivější než tripply, tedy podle doktora. Rovnou nás připravoval na to, že ty tripply můžou dopadnou špatně, prý je to už dávno překonaný vyšetření a kdyby bylo na něm, tak mi tohle vyšetření ani nedělá, bohatě prý stačí NT screening v kombinaci s vyšetřením krve.

myska77
10. bře 2009

Sorbona: Jo presne, ty triplace u dvojcat jsou uplne k nicemu, protoze meri hladiny HCG, podhladiny, ty Beta odnoze a dalsi hornony a pokud jsou zvysene, tak to indikuje k Downovi, jenze u dvojcat jsou zvysene tim, ze tam jsou dva ty plody a pokud to neumeji prepocitat, tak nahlasi spatne vysledky. Moji krev posilali do Genetu, kde pry jsou zarizeni na vysetrovani krve dvojcat a maji prepocitavaci tabulky, takze nam vysli triplace vyborne, ale taky bych na amnio nesla, dulezitejsi je ten NT screening a genetika v 21tt, ta me ceka pristi tyden, ale delaji mi ji skoro pri kazde UTZ kontrole, takze vim, ze jsou kluci v poradku. Platim si UTZ i mino povinna vysetreni, chci mit jistotu, ze jde vse tak jak ma. Uz davas dohromady vybavicku? Ja uz mam skoro vsechno, postylky mi priveze kamoska za tyden a bude to. Jen me zarazila vcera ta velikost tech deti, ja zacala kupovat velikosti az od 62, protoze bychom se nedoplatili, tak si rikam, ze v lete stejne budou skoro nazi v bodycku nebo jen v plene, ale po vcerejsku mozna jeste neco prikoupim v 56.

sorbona13
10. bře 2009

myska: my máme genetiku 31.3 a jdeme do screeningového centra v Modřanech, tam jsme byli i na NT. Já si u doktora taky platím nadstandard, mám pokaždý ultrazvuk 2D i 3D, nahraje mi záznam i na DVD a můžu doktorovi kdykoliv zavolat, když se mi něco nezdá, je fakt suprovej. O víkendu jsem koupila od kamarádky nějaký hadříky, mám kojicí polštář a autosedačky od bratrance, kterej má taky dvojčata, jinak chci začít nakupovat později. Jenom se trochu bojím, že budu muset kvůli tomu tvrdnutí břicha do nemocnice, ale to bych prostě koupila zbytek věcí přes net a nechala to poslat manželovi do práce. Já mám věci od vel. 50 (těch ale jen pár, oni z toho brzo vyrostou). Ještě jsem nestačila všechno probrat a roztřídit, taky musím všechno vyprat. Jo a taky jsem dostala první oblečky od našich dodavatelů v práci, koukni do albíčka.
Já se musela včera řezat, jak mluvili o tom označování mimin, nám je tedy v tom screeningovém centru označili jako 1 a 2, ale v nemocnici zase říkají A a B, ale to je fuk. Hlavně aby se jim pak nesmyl ten nápis, asi budu muset dávat mašličky, abych je pak od sebe poznala.

artep26
10. bře 2009

Ahojda holky,
mně ta amnio byla taky jen doporučena, nikdo mě k tomu nenutil.
Mohla jsem to odmítnout, ale jsem asi srabík a jak jsem psala, nedej Bože kdyby opravdu některé z miminek bylo postižené,tak by mě to do konce života mrzelo, že díky strachu jsem na amnio nešla.
Já jdu zítra na velký UTZ a pak půjdu na genetický UTZ na doporučení, tak si to nemusíme platit.
Teď nám přišel pozdrav z ČEZu, doplatek 11 700 Kč 😠 😠 😠 fakt hrůza ... ale nemáme plyn a manža má doma dílnu, tak to zas taková trága není 😉
Mně taky ozančili dětičky jako A a jako B 🙂 🙂 🙂
A je hlavou nahoru a B zase prdelkou nahoru 😀 😀 😀 Béčko je víc aktivní, asi to bude nějaký poděs.

myska77
10. bře 2009

Sorbona: tak to mas dobry s tim doktorem, vzdy pomuze, kdyz clovek ma komu zavolat a poradit se. Ja tu velikost 50 snad ani kupovat nebudu, kdyz koupim par hadriku, tak mi to stejne nevystaci na otoceni v pracce a budu jim muset davat i tu vetsi, tak v tom holt chvili budou jak strasaci🙂)) JInak s tim tvrdnutim, beres magnezko, me taky dost tvrdlo bricho uz od 12tt a dal mi tablety Magnesi lacti se to myslim jmenuje a mela jsem brat 1x denne, pak jsem byla v Motole kvuli slabemu krvaceni (jsem blbec vymalovala komoru) a tam mi rekl, ze u dvojcat by se magnezko melo brat jako rutina uz od zacatku a zvysil mi to na 3x denne a musim rict, ze od te doby mam klid. Taky dost holek pije to rozpustne Magnesium (Magnosolv).
Ono je jedno jak to oznacuji, s 1 a 2 jsem se jeste nesetkala, me vzdy rikaji A a B, ale je to fakt sumak.
Artep: tak to ses odvaha. Musela si po tom nejak vic lezet, segra se nesmela tyden skoro pohnout. Ten CEZ potesi, vid? 😝 Ja mam oba kluky hlavou nahoru, tak kdyz si kopnou, mam problem se nepocurat 😀

gabina26
10. bře 2009

Holky... já vám tak závidím ty pohyby... u mě furt nic... asi jsou nějací pohodlní... ☹ jsem teprve 19 + 3 , tak snad je ještě brzo... jsem četla nějakou reakci od lékaře a psal, že u žen, které mají těhotenství prvně, tak se to projevuje až 20 nebo 21 tt, tak budu ještě čekat...ikdyž mě to trochu zneklidňuje....
zato břicho mi umí pěkně zvětšit... já se trochu zděsila, že mi to narostlo i nahoře... přitom by děloha měla teď šahat jen k pupku, výš ne... tak nevím... snad tam nemám posunut žaludek či co.. 😀 😀 😀
No, ale je možné, že jedno je už výše nahoře a druhé níž.... uvidíme dneska... jdu na kontrolu a pro výsledky triplů... a mám hrozný strach... ☹ ☹ ☹

kacatko000
10. bře 2009

Ahoj mysko a sorbono, taky se hlásím, že jsem byla včera na tjavascript:addEmoticon('🙂','vBody')é přednášce na andělu, obě si vás vybavuju. Já tam byla bez manži a seděla jsem v předu.

myska77
10. bře 2009

Kacatko a ktera z tech 3 si byla Ty, sedeli tam 3 holky vepredu.

sorbona13
10. bře 2009

kacatko: vítej do klubu 🙂 A kde vepředu jsi seděla? napravo, nalevo nebo uprostřed?

kacatko000
10. bře 2009

no já byla ta nejhubenější uprostřed 🙂
měla jsem taky problémy a byla jsem skoro měsíc a půl v nemocnici, kde jsem zhubla 8 kilo, tak se ted dávám teprve do kupy. A abych řekla pravdu přednáška se mi líbila, ty ženské jsou super ale moc mě to neuklidnilo 🙂

artep26
10. bře 2009

Mysko jen jsem po zákroku půl hodiny ležela, pak jsem šla na ambulanci na KO UTZ a pak hurá domů.
Bydlíme kousek za HK ... nadlábla jsem se a pak jsem víceméně ležela do večera.
Dneska tak polehávám, posedávám, hlavní je se nenamáhat 😉 takže nic netahat, nezvedat atd.
Gábi taky se dočkáš pohybů neboj, asi máš nějaké pohodáře 😉 😉 😉