Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
10. bře 2009

jo jo, tak to si tě pamatuju 🙂 Měsíc a půl v nemocnici si nedokážu představit, já tam byla 5 dní a každý den se modlila, abych už šla domů...a proč jsi ležela v nemocnici? ty jsi v 19tt, jestli si to dobře pamatuju? Proč si to nezapíšeš do pasu, aby to ostatní viděli???

artep26
10. bře 2009

Já ležela taky pár dní v nemocnici kvůli hematomu a krvácení a byla jsem happy že jdu domů.
Ale zase se tam o člověka hezky postarali, nemusela jsem vařit atd ... 😀 😀 😀
Taková pohodička pohoda 😀 😀 😀 ale doma je doma 😉

artep26
10. bře 2009

Koukám tady už skoro všechny víte pohlaví 🙂

artep26
10. bře 2009

Jo a ještě k té mé amnio ...
mně ve 12tt dělali jen NT bez krve, takže mi ty triply museli dělat ... no nějak mi to doktor v tom 12tt nedoporučoval, že to bývá zkreslené, ale ono je to zkreslené i v tom 16tt 😀 😀 😀

artep26
10. bře 2009

Holky tady u nás se zatáhlo, jako kdyby měl být konec světa 😲 😲 😲
bude asi hezký lijavec.
Jdu hodit nohy na kavalec. Zatím pa 🙂 🙂 🙂

katy.m
10. bře 2009

Ahojte holky 🙂

Když jsem se vzbudila ,měla jsem děsně šišaté břicho 😀 ,vypadalo to,jako bych tam měla vetřelce 😀

Jaké užitečné rady jste se na přednášce dozvěděly?Podělte se... 😉

kacatko000
10. bře 2009

no já jsem si to zkoušela zapsat ale nějak mi to nešlo, občas mě blbne pc 😒
Jinak já měla dost zdravotních komplikací, strašné nevolnosti, neudržela jsem ani vodu nic, skoro 3 týdny jsem sama nic nepozřela ani nepila, ležela jsem na metabolické jednotce, kde mi dávali nejen kapačky na tekutiny ale krmily mě speciální výživou přímo do krve, nesmělo jít nic přes žaludek, pak mi začaly špatně pracovat játra a taky mám špatnou krev tak jsem musela dostat 2 litry nové krve a jednu dobu to vypadalo, že mi přeruší těhotenství, že to moje tělo nezvládne ale dopadlo to dobře. Já mám od malička hrozně špatnou imunitu a tak v nemocnici nemohli pochopit, proč mi zavedly 2 embryja (já je teda chtěla) ale že mě měli upozornit na to, že pro mé tělo to může být až nebezpečné.
Ale snad to zlé už máme za sebou a zbytek těhu a porod bude v pořádku...

urbi
10. bře 2009

ěřžžěui

sorbona13
10. bře 2009

kacatko: to sis teda užila ☹ Ale hlavní je, že jsi tady teď s námi 🙂
katy: přednáška byla o kojení a taky o tom, jak je to všechno s dvojčaty ze začátku náročný 😀 Ale nechci strašit, zvládli to jiný a my to zvládneme taky 😵

katy.m
10. bře 2009

kacatko,nechci to tady opět rozvádět,ale prožila jsem si to samé,navíc mi selhávaly ledviny.Na metabol.JIP jsem byla 10 dní,pak 5 dní na gyn.JIP a celkem 7 týdnů po nemocnicích.Sice jsem nebyla na IVF,ale kvůli ovulce jsem dostala puregon a z něj jsem dostala OHSS

kacatko000
10. bře 2009

no katy učilly nás jak kojit dvě děti najednou na panenkách, různé polohy, správnou techniku, jak se má dítě správně přisát k prsu atd ale to víš na panenkách to je asi jednoduchší než ve skutečnosti 🙂

katy.m
10. bře 2009

já si stále nedokážu představit,jak budu kojit oba prcky najednou.Když bude manžel doma,tak mi pomůže,ale když bude v práci,tak je zřejmě budu kojit postupně.I když je pravda,že to bude časově náročnější 😒

kacatko000
10. bře 2009

katy taky sis užila peklo co ale snad to už máme za sebou. mě si přehazovali ten měsíc a půl z metabolické na gynekologii, pak mě dokonce i pustili domů, ale tam jsem vydržela 2 dny a nakonec musela přijet záchranka, měla jsem křeče do celého těla, strašně zvracela a celá se klepala, no bylo to dost nepříjemné. Nechci se rouhat, ale ted zpětně bych si nechala zavést asi jen jedno embryjko, takhle jsme v ohrožení všichni i děti i já. I ted mám strašnou podváhu a to bych měla přibírat ale nejde to.

sorbona13
10. bře 2009

mě hlavně dostaly ty informace o tom předním a zadním mlíku a taky o tom růstovém spurtu...jo a taky do dokrmování stříkačkou 🙂 Já stejně budu určitě volat té poradkyni, jakmile bude nějaký problém.

kacatko000
10. bře 2009

no tak to jsme dvě 🙂 vůbec si nedokážu představit jak bych krmila děti těma stříkačkama s tou sondou a ještě obě najednou 🙂

odkud jsi sorbono? Já bydlím kousek od anděla

jankatr
autor
10. bře 2009

ahojky - teda kočky - vy jste si ale "užily" po těch nemocnicích 😖 😖 😖 to je teda síla 😒

Jé Kacatko - koukám že máte v plánu Daniela - tak se jmenuje ten náš rarášek co už ho máme doma 😵 - je to pěkně rohatej andílek 😀 😀 😀
Docela vám holky závidím že máte ty dvojčátka jako prvorozený - já z toho mám upřímně řečeno celkem obavy... - Daník je fakt doslova neřízená střela tak jsem zvědavá jak to zvládnem.

sorbona13
10. bře 2009

jankatr: my zase chceme Jakuba 🙂 Určitě to zvládnete, jenom to budete mít ještě těžší než my, co máme dvojky na první pokus 🙂 To budeš mít doma pěkný "chlapinec" 😀

myska77
10. bře 2009

Kacatko: tak to uz vim, ktera ses. A co si mela za problemy jestli se muzu zeptat, 8 kilo je dost, ja zhubla 5 kilo zvraceni v I.trimestru, ale uz to mam zpatky. Musis se ted setrit a hodne spat, abys zase nabrala silu. KOukam mas taky kluky dvojvajecny, jako my. A neboj, na prednasce strasej, jak si to kazdy zaridi takovy to bude mit, holt par mesicu mazec, ale pak to pujde.

myska77
10. bře 2009

Nejak se mi to neupdatovalo na novou stranku a ja koukam jak blazen, ze uz je tu o stranku navic, jsem si trochu schrupla🙂)

luzza
10. bře 2009

ahoj holky 🙂
hlásím, že jsem v pořádku 😉
jen nám doma opět zlobí net 😠 jsme v chrán. krajin. oblasti, takže máme net "načerno" ,dělíme se o něj s několika rodinami 😒 ale už zjišťujeme jiné možnosti příjmu... tohle je o nervy 😝
a co tady???? něco nového??? 😅

myska77
10. bře 2009

Ted jsem vas docetla, no tedy Kacatko a Katy, tak to ste mely masakr, clovek radsi nevzpomina, ze. Ste statecny, to malokdo zvladne, tak budte pysne, ze ste si uhajily dvojcatka.
Katy ty prednasky jsou kazde 1. a 2. pondeli v mesici, tak dalsi mesic tam muzes zajit, porad se to opakuje dokola. To kojeni dohromady fakt usetri cas, kamoska takhle koji i na verejnosti a nema zadny problem. No me to krmeni strikackou a sondou nevydesilo, protoze jsem to uz znala od segry a dost toho porad ctu na netu, ale taky jsem zvedava, jak to pujde. Bojim se jen situace, ze budu po cisari, deti budou nedonoseny a malinkaty, oni je nebudou chtit krmit alternativne, zkazi mi je lahvi a nebo jeste hur budou muset byt v inkubatoru a budou mit umelou vyzivu a me se zastavi laktace, clovek bude muset odstrikavat atd. Tak z toho mam trochu obavy. Jinak kdyz deti budou v normalu a pujdem po tech 6 az 8 dnech domu, tak se toho az tak nebojim, doma se clovek zaridi. Je plno linek a help centrer, kam clovek muze zavolat.
Holky uz ste premyslely jak chcete rodit, jestli si vyberete sami cisare, na coz mame my dvojcatove jako jedine pravo nebo to zkusite prirozene pokud budou hlavickama dolu?

myska77
10. bře 2009

Jankatr: jo taky nam rikali par veci o tom jak zababit jiz starsi dite pri kojeni tech dvojcat a jak to zvladnout. Existuje knizka o dvojcatech, takova oranzova, maji ji i v tom centru a tam je suprove napsane, jak zvladat starsi dite i dvojcatka, jak to udelat, aby na sebe nezarlili a to starsi bralo ty dve male atd. Ta knizka je od narozeni az do 14 let, koupila jsem si ji v knihkupectvi na zacatku tehu a muzu doporucit.

sorbona13
10. bře 2009

myska: já tedy chci rodit přirozeně, pokud budou hlavičkama dolů, po tom císaři se ženská hojí delší dobu, nemůže nic nosit atd. A pokud to jinak nepůjde, tak císaře, ale jenom s narkózou od pasu dolů, abych viděla prcky hned jak je ze mě vyndají 🙂

myska77
10. bře 2009

Sorbona: jo tak mam uplne stejny nazor, ale docela me vystrasila ta kamoska, ktera je rodila prirozene, prvni v pohode, ale druhe se ji otocilo z toho nadbytku prostoru najednou pricne a delali ji akutniho cisare, takze si uzila bolesti a strasti normalniho porodu a pak si vychutnala i cisare, no tak presne tohle bych nechtela. Ono se to stejne rozhodne asi az na posledni chvili podle vahy, polohy tydnu tehu. Jen me zajima, kdo se na to jak diva.

sorbona13
10. bře 2009

myska: tak to já o takovým případu neslyšela, ale věřím doktorům, oni budou vědět co a jak 🙂 Dopadlo to nakonec kámošce dobře?

myska77
10. bře 2009

jojo, dopadlo, jenten druhy byl trochu priduseny a uz to bylo v hodine dvanacty, ale jsou OK.

myska77
10. bře 2009

Nekde na slovenskym Modrym konikovi je tema ,,Jaky ten porod vlastne byl", mozna je to i na ceskem, a to je tedy poctenicko, nektere cloveka vystrasi, ale zastavam nazor, ze chci radsi vedet vic a mozne komplikace, nez ze vseho byt vyvalena.

katy.m
10. bře 2009

mysko,jsem z opavy,do prahy na přednášky se nedostanu.Nechám si poradit od vás 😉

myska77
10. bře 2009

Katy: pockej, nemusis do Prahy, oni to centrum zalozili myslim v Brne a maji pobocky vsude po republice, poslu Ti jejich stranky.

sorbona13
10. bře 2009

tak to radši ani nebudu číst, já si říkám, že když to vydrželi jiný, tak to vydržím taky, navíc budou děti malý 🙂
Luzza: dneska probíráme přednášku o kojení dvojčat, myska, kacatko a já jsme tam včera byli, tak si sdělujeme dojmy 🙂