Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
12. bře 2009

Luzza: no jo vlastne, Ty uz vis o cem mluvis, jake to je je citit i na povrchu a kdy Ti to zacalo? ja je zatim citim jen uvnitr od 16tt. Kamoska rikala, ze ji normalne lezly i nozicky z bricha, ze se ji najednodnou nekde objevila noha a uplne ji videla to chodidylko myslim🙂)) To musi byt maso 😀

jankatr
autor
12. bře 2009

jj - jak říká Luzza - tohle je ještě procházka růžovou zahradou... - já už teď nevím jak si sednout, lehnout prostě cokoli - všechno mě bolí, a navíc kluci někde na něco tlačí, takže jak mám někde chvilku stát tak mám pocit že sebou seknu - už je to fakt náročný - a to jsem přibrala zatím jenom 13kg 😕 Jinak v noci vstávám tak co dvě hodiny - někdy i hůř, jak už tlačí na močák tak musím pořád běhat na záchod.

No s tou holičkou to je fakt síla - mě teda nejen že by odvezli - oni by mě snad ani neodvezli, ale asi bych tam musela minimálně měsíc zametat a prát ručníky 😅 😅 😅 abych si na to vydělala 😝

sorbona13
12. bře 2009

luzza: tak to byl dobrý kup, přinejmenším už do NTB nezahučíte 29tis, ale jen 14tis. 😀

myska: já je cítím zatím jenom v klidu když ležím a tak 5-6x za den, víc tedy cítím toho vpravo, toho vlevo cítím tak 1x za den. Zatím to jsou jenom malý kopanečky, takže to je v pohodě, ale koukám, že se mám na co těšit za pár týdnů 🙂 Kdyby po mě chtěla kadeřnice skoro 3.000, tak by mě teda odvezli, to ti ten melír udělali ze zlata, ne 😅

veruleg: super, že kontrola dopadla dobře! A pohlaví aspoň napověz 🙂 páreček?

Včera mi potvrdila jedna mamina ty korbičky na Easy Walkera, světle zelený za 5tis. včetně pláštěnek a moskytiery 😀 Teď jenom koupit sporťák, ten koupíme asi tmavě modrý, nebude na tom vidět tolik špína 😉

myska77
12. bře 2009

Veruleg: tak ted opatrne at ta placenta vydrzi. Rekni nam pohlavi, nedelej Zagorku 😀 Aspon, ze jsou oba prckove stejne vyzivovani, to je nejdulezitejsi. Jak budes nakupovat vybavicku, aby manzel nepoznal pohlavi, budes vse kupovat neutralni, ja bych se asi modre ci zurove neubranila, no pockej az vlezes do kramu, taky Ti to neda pujdes ho premlouvat at si to necha rict 😀

jankatr
autor
12. bře 2009

Tak já teda chodidýlka nevidím - ale to je asi tím že taky nejsem žádnej hubeňour ale boule uměj kluci dělat pěkný. Když si lehnu s knížkou tak mi ji uplně nadhazujou 😀 je to srandovní. A někdy mám pocit že mají i škytavku - to když začnou jen tak lehce ale naprosto pravidelně ťukat 😅

adrosek
12. bře 2009

-ahojík mamky,tak já si spočla a ted se chystám do plavání za chvílu,nějak sem se rozležela tak se mi ani nechce,ale bude to určo zase ok jako vždycky
-jinak veruleg tak to je dobře že bjste dopadli ok,prozrad nám pohlaví,nám můžeš ne?
-no já jen cítím kopance občas a jak se tam stále něco přemistuje,občas semi vyboulí břicho tak kolem pupku

myska77
12. bře 2009

Sorbi: a ty se nebojis takhle koupit korbicky aniz mas jistotu, ze koupis levne ten sportak, nebo ten koupite z obchodu?my puvodne chteli taky modrou, ale ty barevne kombinace jsou z takoveho slabeho materialu, ze se bojim, ze to nevydrzi prani a bezny provoz (asi jo, ale,..), stejne jsme sli radeji do te stribrne varianty, ta jako jedina je uplne z jineho matrose, neco jako je na lyzarske bunde na ramenou proti proriznuti od lyzi, je to omyvatelnejsi a pevnejsi. Ale je fakt, ze je to zase paleta kupovat ho cely novy, ale rekli jsme si, ze na kocarku a postylkach setrit nechcem, jde o bezpeci.

Jankatr: no verim, ze Ty uz fakt nevis jak si sednout, to bych mela zmlknout ve svym tydnu🙂))) 13 kilo je super se dvema, ja mam nahore 2, ale citim se tak na 20kilo navic🙂) No radsi jsem z toho kadernictvi padila co mi nohy stacily a uz se ani nepodivam do vylohy, radsi budu jezdit ke sve hodku a pul a travit tam 4 hodiny nez takhle poustet karte zilou.

sorbona13
12. bře 2009

myska: ten sporťák koupíme nový z obchodu, možná z toho Kolína. My jsme 100% rozhodnutý pro Easy walkera, jiný kočár nechceme. Ta stříbrná je pěkná, viděli jsme jí v Kolíně, určitě je kvalitnější, ale věřím, že i ten obyč. materiál vydrží hodně, u té stříbrné jsem se bála, že tam bude vidět každá šmouha a taky je o dost dražší než ostatní barvy...na kolik vás vyšel celý kočár?

myska77
12. bře 2009

Sorbi: Ted jsem se zrovna divala na ty stranky toho Kolinskeho obchodu, zmenili si web, porad si to vylepsuji🙂) Dam sem odkaz, kdyby tenhle kocar chtel i nekdo jiny: http://www.kocarky.cz/kocarek-easy-walker-duo-w...
My jsme pro nej taky 100% rozhodnuty, uz ho mate zamluveny aspon, budou ted zdrazovat, tak at mate jeste ceny z 2008, uz pry nemaji vsechny barvy v te levne variante, aby Te to pak nevyslo stejne jak ten nas stribrny. No my jsme si tam navymysleli docela dost veci, jako ty plastenky a samo adaptery k autosedackam, vsechno od nich, jen jsem si nevzala ty jejich fusaky a prebalovaci tasku, to uz mi prislo zbytecne drahe, to jsem koupila jinde na netu a fusaky za polovic od Emitexu. No ale cela ta sranda prisla asi na 38 tisic, s tim, ze nam dali z toho 10% slevu, to ma kazdy kdo nakoupi myslim nad 5 tisic nebo tak nejak. Tenhle kocar jde na dracku, takze se nebojim, ze bych ho pak neprodala.

artepa
12. bře 2009

Janko, říkali mi to v laborce, kde jsem se objednávala, ať počítám s 3,5 hoďinama 😲
Myško, to by mě odvezli, řict mi takovou cenu 😀
Se spaním to mám podobné, budím se co 2 hodiny a někdy nemůžu znova zabrat. Ještěže jsem doma a můžu to dospávat přes den.
Veru, skvělé, že jsou drobci vpořádku. Tak se teď šetři, ať se umoudří i placenta.
Tak u Easy Wolkera se furt nemůžeme rozhodnout o barvě. Manža navrhnul červený sporťák a stříbrné korbičky, ale fakt nevím. Stejně bezradná jsem i u jmen. 😖

artepa
12. bře 2009

myško, já tuším, že nám říkali, že pokud u nich koupíme kočár, tak i na další nákupy budeme mít slevu 10%. Tak jsme to teda pochopili. Uvažuju, že u nich udělám taky nějaký hromadný nákup. Jediný co, tak ta cesta od nás k nim je dost náročná. Samá zatáčka a teď po zimě i výmol. Cesta nám trvala cca hodinu a byla jsem ráda, když jsme dojeli. Ještě uvažuju, že kouknem do nějakého pražského obchodu nebo snad někde u Sedlčan je nějaký větší obchůdek. Akorát v Kolíně mi to bylo fakt simpatické. Taková ta rodinná atmosféra a pohoda a fakt se nám věnovali a to jsme nic nekoupili, jen jsme to byli okouknout.

myska77
12. bře 2009

Artepa: jojo, z Benesova je to dalka do Kolina. Tu slevu nam dali uz i na ten kocar a samo na kazdy dalsi nakup. Ten Kolin se nam taky moc libil, bejdriv sme se tam jeli jen podivat a tak se nam tam libilo, ze jsme se na tom kocaru hned domluvili a objednali si ho na konec kvetna. A s temi jmeny, uz vis pohlavi, v profilu mas, ze porad nevite, to bude krusne vymysleni 4 jmen. My to meli jednoduche, my nechteli jmena s diakritikou, protoze manzel ma krasne a jakoby cizokrajne jmeno, i kdyz je cech a ja si nevzala koncovku -ova, takze jsme vybirali jmena, ktera pujdou k prijmeni. Taky jsme uvazovali nad tim, pokud by chteli zit v cizine, aby jim ta jmena nikdo nekomolil, a aby zaroven existovali ceske varianty. Takze u Mathiase je cesky Matej a Matyas a Christian je cesky Kristian. Jmena jsme meli vyresena hned asi tyden po seznameni 😀

sorbona13
12. bře 2009

myska: my chceme sporták už nový 2009, je sice o něco dražší, ale má lepší košík pod kočárem (potřebujeme na psa) a taky stříška je vyšší, takže až budou nosit kluci větší a budou mít i kulicha, tak se tam líp vejdou....fusaky a přebalovací tašku taky kupovat nebudeme...fusaky stačí i neoriginál, jaký sis koupila ty? hoď mi sem prosím odkaz, já po fusacích ještě nekoukala, to bude stejně aktuální až na zimu, ne?

myska77
12. bře 2009

Sorbi: fusaky jsem koupila od Emitexu, meli zrovna akci, takze jsem je koupila misto 1200 za 999 kazdy: http://www.babymax.cz/emitex-zimni-fusak-emitex...

Segra ho mela taky na malou a nemohla si ho vynachvalit. Koupila jsem blede modry a limetkove zeleny, jsou sladke🙂) Taky se da zmensovat, kdyz je mimi jeste male. Ono uz od zari muze byt zima, takze jsem je radsi poridila hned nez pak to nekde shanet, kdyz se znenadani ochladi.

sorbona13
12. bře 2009

myska: díky! vypadají dobře, taky si je objednám, je fakt, že pak s prckama už nebude na nic moc čas, aspoň co říkali na té přednášce 🙂

myska77
12. bře 2009

no presne, taky radsi sezenu vse ted at mam aspon puj roku klid a nemusim shanet ani hadry ani vybaveni. Zaplat Buh, uz mam vsechno, ted jen resim ty podlozky proti SIDS (nahle umrti deti), ale ty pripadne bud koupime nebo pujcime az podle porodni vahy a donosenosti, to je jeste cas. Kdyztak zaukoluju manzela z porodnice 😀

sorbona13
12. bře 2009
myska77
12. bře 2009

na tom Tvem linku ho maji za 900 a na mojim za 899,- 😀

sorbona13
12. bře 2009

ale na tom mém je 900 i s dopravou 🙂

gabina26
12. bře 2009

myska: tak mi kontroluje doktor čípek pokaždé a to pohmatem a pokaždé mi dělá ultrazvuk,koukne se jak se jim daří a jak se mají... 😀 naposledy mi ale měřil čípek ultrazvukem, protože jsem mu řekla, že mi tvrdne břicho. Tak mi naměřil 4,5, což je prý super, problém je když už je na 2,5, tak pak se to sleduje více. Jinak jdu v pondělí na ultrazvuk srdíček a tak se zeptátm i na ten orgánový ultrazvuk (neboli velký). Myslím, že ultrazvuk na měření čípku nemá každý doktor a proto se pak posílají maminy na to měření jinde.. 🙂

gabina26
12. bře 2009

já furt necítím pohyby a to jsem už dle ultrazvuku 20 + 2 a 20 + 1... ach jo... ☹

myska77
12. bře 2009

Sorbi: tak to pak jo, kdyz je to i s dopravou 😉
Gabi: tak to mas pecliveho doktora, zavidim a spohybama bud rada, ze je necitis, ja uz kolik dni nespala a to ty vnejsi pohyby teprve prijdou.

gabina26
12. bře 2009

no, myška,je to primář a docela uznávaný tady v Ostavě, ale stejně je mi pořád divné, že mě posílá jen na srdíčko a ne na ten orgánový, nicméně se ho na to budu ptát, protože asi půjdu na to srdíčko k němu do nemocnice, když tak se objednám sama a zaplatím si ten ultrazvuk ze svého... teda pokud už nebude pozdě, ale snad ne... 🙂

andra76
12. bře 2009

Ahojky holky dneska jsem byla u doc.Procházky a bude mi dělat po mensez ještě nějaké vyšetření aby se aspon trochu přišlo na to proč jsem potratila v tak vysokém stadiu těhotenství, protože histologie je podle něj v pořádku,cosi je tam psáno u placent ale prý je to v pořádku a pak musím k dostálovi aby jsme se domluvili co dál stím aby se nešířila endometrioza a přitom nebyli skreslený výsledky vyšetření co bude dělat Procházka no prostě je toho víc.No a aby toho nebylo málo tak mám zase malinkou cystu na levém vaječníku a bolí mě oba prostě moje srůsty ,jo a v pondělí jdu do práce i když moc nevím jak to budu chvílema zvládat ,hlavně ráno se mi motá hlava a jakoby špatně vidím ,ale to vím že mám vedlejší účinky antidepresiv.

veruleg
12. bře 2009

Myska 77: mam manzela v zahranici, takze neuvidi co budu chystat a nakupovat. Ruzovou by ale nechtel v zadnem pripade 😠

JInak vam to teda povim, snad me tady nechodi kontrolovat, ale ma tolik prace, ze asi ne.
Jak pred nekolika tydny napsala Luzza Jancetr, budu si muset taky poridit poradne hrnce.....doufam ze napoveda staci 😵

sorbona: parecek mit nemuzem, jsou to jednovajecne dvojcata

gabina26
12. bře 2009

verulg: super... mě to stačí...
já už bych taky chtěla znát pohlaví.. tak snad v podnělí...
Je tedy některá, která ještě necítí pohyby a už by i mohla?

veruleg
12. bře 2009

gabi26: ja je citila jiste v pondeli a pak trochu ve stredu...ale je to jen slaboucke, taky jsem furt vyckavala. Neboj dockas se 😉

artepa
12. bře 2009

Myško, pohlaví už víme, ale zatím to nikde moc nerozšiřujeme, neb to není na 100%. Jména stejně musíme vymyslet 2 a 2 😨 . Do porodu to stejně nemáš nikdy jisté. Pár známým se už stalo, že čekali holčičku a vylezl chlapeček a tuším, že u jedněch se snad z chlapečka stala holčička (držela si pěstičky mezi rukama, tak to vypadalo, že má něco mezi nožičkama 😅 ). Asi bych byla ráda, kdyby měli svátek v českém kalendáři. No máme o zábavu postaráno.
Ten fusak vypadá dobře. Budu o něm uvažovat. Ono je to někdy těžké, zvlášť když je člověk v obchodě s věcma pro mimi a je tak rozněžnělý, koupil by jim všechno ať to stojí co to stojí. To jsme se takhle domluvili s manžou už nevím na čem, že to nemusí být značkové a po odjezdu z obchodu manža trval na tom, že pořídíme značkové naprosto všechno 😀 . Človek z toho úplně zblbně 😎 .
Andry, drž se.
Veru, gratuluju, to je hezké 😉 .

adrosek
12. bře 2009

-tak vás zdravím,na plavání bylo super,zase zalehnem jako mimino jako vždy po plavání
-tak vidím,že ste tady dost pro toho Easy walkera co mamky,tak vyberte barvičky hlavně

jankatr
autor
12. bře 2009

k tomu fusaku od emitexu - http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=276821 tady ho mají ještě levněji - a na spoustu věcí pro dvojčata tam mají slevu 😉

Verul - nám to takhle stačí 😉 😉 😉