Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
29. říj 2008

ahóój jani 🙂 🙂 🙂
tak už jsme tu dvě 🙂 🙂 🙂

luzza
29. říj 2008

v pátek jdu do caru na kontrolu...
jede i manža,chtěl by vidět ty naše koťata a jak jim bijou srdíčka 😀 😀 😲 😲
tak doufám,že to nebude problém...

elis.1
29. říj 2008

🙂 ahojky děvčátka, jdu vás pozdravit a popřát hodně štěstíčka, zdravíčka po celou dobu těhu, vzpomínám a vzpomínám, jak jsem byla loni napnutá a v téhle době už i nemotorná 🙂

luzza
29. říj 2008

elí
to jsi hodná... 😵 😵
snad dojdeme ke zdárnému konci těhu a dočkáme se zdravých dvojčátek,jako ty 😉 🙂
😲 😲

elis.1
29. říj 2008

🙂 určitě, já jsem byla strašpytel a jsem na všechno, a i já to zvládla, to znamená, že to musí zvládnout každá mamina 😀 😀

luzza
30. říj 2008

elí
tak to jsme potřebovali slyšet 🙂 🙂 🙂
jinak máš nádherný album 😵 😵 😵

jankatr
autor
30. říj 2008

Ahojky Luzzi - doufám že se k nám ještě někdo přidá - protože s mou skromnou účastí tahle debata asi moc rozbujelá nebude 😀 😀 😀

Elis - dík za povzbuzení i za pozdrav 🙂 🙂 🙂 Tohle vždycky potěší.
I když my s Luzzou to budem mít asi o kapku "veselejší" protože na nás budou doma čekat krom tatínků ještě naše hyperaktivní ratolesti 😀 😀 😀

luzza
30. říj 2008

jani
nebóój 😀 😀 😀
to bude diskuze jak FÍK 😀 😀 😀

jankatr
autor
30. říj 2008

tak snad se k nám i někdo přidá 😵 😵 😵

jankatr
autor
30. říj 2008

jinak bysme si mohly psát rovnou přes IP 😀 😀 😀

luzza
30. říj 2008

nebój 😀 😀
já myslím,že je tu víc holek,co čeká dvojky 😉 😉 😉

jankatr
autor
30. říj 2008

no jde o to jestli se přidají raději ke konkrétním měsícům bez ohledu na počet miminek nebo zavítají sem k nám - i přesto že máme ten termín trošku obsáhlejší 😉

jankatr
autor
31. říj 2008

Tak koukám že zatím nikdo nepřibyl - tak nás aspoň šoupnu kapku vejš 😉 🙂

luzza
31. říj 2008

jani
vydrž 😅 😅 😅 😅
maminky dvojčat přijdouuuu 😉 😉 😉

jankatr
autor
31. říj 2008

taky doufám 🙂 přece tu nejsme jediný ne??? 😲 😕

downhamka
31. říj 2008

tak dobry vecer, rada se k vam pridam, mam podobny termin jako jankatr ted mi ho podle utz, poposunuli na 25.dubna. 🙂 Super, ze byla tahle mistnustka zalozena, uz jsem na to taky myslela 😉

downhamka
31. říj 2008

luzza koukam, ze jsi mela take hematom. Ja si polezela od 13tt dva tydny v nemocnici, nedavno me propustili, ted je vse zase ok... Jinak chodim do podoli k Bahnikove, ktera mi delala ivf. 🙂
Holky stavim se tady zase zitra nebo po vikendu, ale vydrzte, dalsi se dostavi. luzza, diky ze jsi mne nasla. 🙂 🙂

luzza
31. říj 2008

jééééééééééé 😅 😅 😅 😅 😅 😅
downhamka 😅 😅 😅 😅 😅 😅
hurááááááááááááááááááááá 😅 😅 😅 😅
tak zítra 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jankatr
autor
1. lis 2008

jéé - to je super - máme tu první novou dušičku 🙂 🙂 🙂

Downhamka - ahoj - vítám tě mezi nás 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
1. lis 2008

mamulky - "dvojtěhulky" kdepak vás máme 🙂 🙂 🙂 ??

downhamka
1. lis 2008

Holciny, hlidala jsem kamaradce holciciku, tak jsem brouzdala venku 🙂 Je tam tak nadherne" Za chvilku jedu k nasim. Zda se mi, ze se mi pres vecer trosku zvetsilo brisko, mazu ho, aby tam ty strie nebyly. Jinak jsem rada, ze uz mam za sebou ten prvni trimestr, tak spatne mi v zivote nebylo. Ted je to lepsi a snad i zacnu doucovat anglictinu. Jinak jsem doma. Manzel je ve Francii, tak se vidime jednou za mesic. Rikala jsem si ze je to tak lelpsi, ze me ani moc nevidel, kdyz mi nebylo dobre. 😠 A co vy jak se ted citite? Janka to bude asi neco jako ja, vid? A luzza ta je jeste chudak v tom nevolnostnim stadiu, tak at to utika... 😉

jankatr
autor
1. lis 2008

Down - (doufám že ti nevadí když si to trošku zkrátím 😅 ) já to měla lepší - v tomhle mám dost kliku ani u malýho ani teď mi špatně nebylo - pojem těhotenské nevolnosti znám akorát z literatury (naštěstí 😵 ) Jinak s tím bříškem mám podobný pocity - taky se mi zdá jako že se najednou vylouplo - a u mě to je asi i o trošku víc, přece jenom u toho druhýho už to jde většinou rychleji. Občas mám přes den pocit jako bych cítila že se právě natahuje - takový pnutí po celým bříšku.
S tím manžou ti to na jednu stranu nezávidím a na druhou občas si říkám že by taky bylo lepší kdyby jsme se občas nějakou chvíli neviděli. Všechno má svoje pro a proti.
Koukala jsem ti na fotečky - sluší vám to.
Ty dvojčátka u vás byly docela překvápko co??? 😅 😅 😅

jankatr
autor
2. lis 2008

😵 😵 jen nás šoupnu zas na chvilku dopředu jooo??? 😉

downhamka
2. lis 2008

Tak ja podstoupila taky ivf, a pri prvnim utz tam byl jeden mimis. Pak to byl sok. 😉 Me taky pne brisko a vcera vecer mne dost bolelo na prave strane, doktorka rikala, ze to je zvetsujici se delohou. Diky za pochvalu, snazime se 😉 Uz jsi byla na tripple testech? Mne to ceka za ctrnact dnu. Jinak nt byl v poradku. Dost mi na tomhle tehotenstvi zalezi, bohuzel, nemuzu prirozene otehotnet, nemam vejcovody ☹ Proto, jsem byla tak moc stasna, kdyz to vyslo na 200 %, 😉

downhamka
2. lis 2008

Koukala jsem na tvoje fotecky, moc pekne 🙂 Mela jsi podobnou stimulaci, taky jsem vypotrebovala 3xpera gonalu, dlouha stimulace a vkladali mi embrisky v blastocyste. To brizko mam dost podobne. 😉 Tak drzim pesticky, deticky 😉 😉

zanetik
2. lis 2008

Ahojky zdravím 🙂 , tak jsem vás náhodou zahlédla, i když jsem o tom tématu taky přemýšlela, koukala jsem že jsou nějaký založený, ale většina už tam mají tak roční mimča...tak jestli můžu ráda se připojím.

Já jsem sice mezi dubnovkama, ale oni to mají trošku asi jinak a hlavně s kočárkama si s něma nějak nerozumím 😅

jankatr
autor
2. lis 2008

ahoj Zanetiku to víš že můžeš - budem rády - bude nás na to aspoň víc - a víš jak to je - víc hlav víc ví - tak si tu můžem navzájem radit. 🙂 🙂 🙂
My jsme tohle téma právě taky založily proto, že přece jenom řešíme trošku jiné věci než "monotěhulky" a bude fajn když se nás tu sejde víc.

Down - mě čekají nejspíš teď na kontrole. Jdu 5.11. - tak už se těším až bobánky zase uvidím. I když vzhledem k tomu že už máme taky za sebou NT - tak si myslím že kdyby mi je nedělali tak se nic nestane - konec konců ten NT je zaměřený na to samé a je dokonce spolehlivější.
A zvlášť u dvojčátek - bavila jsem se o tom s tím Mudr. Vlašínem co to dělá v Brně - je v tomhle směru kapacita - u dvojčat jsou ty tripply docela na prd - protože když je jedno mimčo OK a druhé ne - tak v krvi matky se to zprůměruje a ta hodnota je pak uplně mimo. U toho NT je výhoda že je to spojené ještě s tím UTZ který řeší každé mimčo zvlášť.
U nás je to s tím těhotněním podobné - akorát že z manžovi strany - má chromozomální poruchu kvůli které nemůže mít děti, takže IVF s dárcem je pro nás jediná možnost. Bohužel aby toho nebylo málo tak já taky nejsem tak uplně OK - mám polycystické vaječníky a kvalita vajíček taky stojí za prd... - z žádného pokusu nám nezbyli sněhuláčci ☹ tohle byla poslední šance. O to víc jsem šťastná že to vyšlo 😵 😵 😵

zanetik
2. lis 2008

Jasně chtěla jsem se taky radit s těma co jsou na tom stejně...
Já jdu na kontrolu 6.11l 😉 už se taky těším na to jak vyrostly a kouknem na pohlaví zase, co vy necháte si to říct?
NT jsem měla v 13tt, všechno v pořádku...dnes jsem 17tt, tak jsem zvědavá
No vůbec tu cestu jste neměly lehkou...já teda přirozeně, ale po více než 2 letech...

jankatr
autor
2. lis 2008

no tak to je taky dost zasloužený 😉 - zase je fakt že jsem v tomhle měla maličkou výhodu - asi jedinou na tom všem - věděla jsem hned od začátku do čeho jdu - manžel to ví už dlouho a řekl mi to hned po tom co jsme spolu začali chodit - takže při všem tom trápení jsme si aspoň ušetřili to marné čekání a trápení... než se na to přijde. 😒

jankatr
autor
2. lis 2008

Na kontrolu jdu den před tebou 5.11. - jinak jestli to dobře počítám tak bych měla teď být 15+2tt (takže už skoro +3 😀 )
NT jsme měli taky v pohodě - dopadlo na výbornou. A pohlaví si asi určitě říct necháme - my jsme oba děsní zvědavci - takže bysme to do konce stejně asi nevydrželi 😅 😅 😅 A taky - ono se pak tak nějak líp nakupuje - když už víš co to bude 🙂