Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
14. dub 2009

Sorbi: taky mi vzdycky vadi, kdyz manzel prijde pozde domu, nikdy jsem se na nej vic netesila nez ted, kdyz clovek cely den s nikym nepromluvi 😀 Ale zvlast Ty to moc s tim uklizenim a pranim doma neprehanej, kdyz Te pusti domu, ale chapu, ze to cloveku neda. JInak ten cipek mi merili pohmatem, takze doufam, ze ta druha cast k deloze bude taky nejak rozumne dlouha a dohromady to da aspon pres 3,5 cm. U me jim spis vadilo to, ze je uz mekky a otvira se a Acko uz citili pohmatem dost dole, no ale zitra budem moudrejsi.

gabina26
14. dub 2009

ahojte holky...
právě jsem se vrátila z 3D ultrazvuku, ale nekonec jsme z 3D viděli jen něco a tak se pak doktor zaměřil předeším na orgány a zkontroloval celé miminka.... a jsou naprosto v pořádku, nic jim nechybí, nepřebývá a vypadají zdravá... 🙂
Jo a jedno miminko je holčička, to druhé se nám prostě odmítalo ukázat, mělo překřížené nožičky a tak prostě pan doktor nic neviděl... 🙂
Tak teď přemýšlím, jaká je šance, že by to byl klučík... 😵 ale i za zdravou holčičku budu ráda... 🙂

myska77
14. dub 2009

Androsku: jinak ja taky nechodim cvicit, presne jak pise Artep, tech par ukonu doma mi staci naprostemu vycerpani 😀 JInak bacha na nejake predklony a velke protahovani, uz jsem tu jednou psala, jak me zname takhle praskla voda, kdyz se mela predklonit ke spickam, porodila tak ve 30tt, tak je dobre, ze to neprehanis.

Janka koukam na ten polstar, je fakt, ze ten tvar je sirsi vepredu, ale zase by mi asi vadilo, ze se ten povlak neda prat. Ve vnitr jsou ty zdravotni kulicky, to je dobre, ja mam taky polstar z nich a jeste se necha i docpat i prat a je inzerovany taky pro dvojcata, teda me prijde aspon obrovsky, mam ho v albicku. Jaky polstar mas Ty, ze to s nim neni to prave orechove, vyfotis nam ho?

Jinak ja mam kontroly taky po 14 dnech, ale od 28.tt mi je chteji dat po tydnu a uz chodim do porodnice, muj doktor se dvojcata moc dlouho ve sve peci nenechava, tak jsem mozna i radsi.

zanetik
14. dub 2009

Mysko krásně se ti bříško kulatí, máš tak jen bříško viď? 😉
Dokrmuju protože toho holky ode mě víc nevypijou, nemají na to sílu, většinou u toho usínají a jak je odpojím, tak hned brečej o dokrm, to by spaly tak 10min. a hlavně by nepřibíraly...

myska77
14. dub 2009

Zanet diky za info, tak to jsem si prave myslela, ze to bude tim. To bricho mam jen dopredu podobne jako si to mela Ty, jen ted mi zacina vic chutnat, tak se musim trochu krotit, spatne se mi to schazuje 😒

myska77
14. dub 2009

Jo Zanet jeste jsem se Te chtela zeptat na zkusenosti s kocarem, mam vybrany stejny, ses s nim zatim spokojena? Co do prakticnosti, ovladatelnosti atd.? Nebo uz si na neco prisla, co by mohlo byt lepsi?

veruleg
14. dub 2009

ahoj holky ..... da to praci vas docist 😠

JInak ja dnes absolvovala ten test na tu cukrovku. Cekala jsem ze to bude horsi, ale dalo se to...az na ten hlad pri tom cekani. Pak jsem se vrhla na pekarnu a na staecky...to abych ten cukr podporila 🙂 Vysledky budou zitra.

Myska 77 : ja se furt zdrzuju na zahrade a v obliceji jsem prismahnuta jako cigoska 🙂 tak doufam ze mi nic nenaskace. S opalenym ksichtikem a stovkami pih se citim tak lip zdraveji, ale asi to nebudu prehanet a zacnu poctive mazat.

Lenulinka : cvicit taky necvicim, jsem rada ze zvladam denni provoz

holky co je s tou Tinkou...nevite nekdo neco ????? Luzza se tady taky neukazala ...tak snad je s nima vse v pohode

Zanetik, Janka : jsou to cumacci ty vase miminka...fakt nadherne/i a to se tady nerozplivam sama 😵

Prisel mi dnes ten tera bag kojici....jak kdysi kdosi rekl, je to krajta obrovska....budu muset trosku odsypat tech kuliicek, je dost tvrdy...asi jako moje bricho posledni dobou 😒 😒

Pekny vecer vsem.....

luzza
15. dub 2009

dobré ránko zlatíčka 🙂
včera jsem si zabouchla dveře od baráku,takže jsme museli být do půl osmý večer u našich,než se vrátil manžel z práce 😝 páč klíč,kterej jsme měli u našich jako pohotovostní do našich dveří nepasoval 😝 a to jsme jim ho sami dali 😝 jsem prostě střevo 😝 😀

luzza
15. dub 2009

takže jsem v pořádku (až na tu hlavu 😝 😀 ) zapla jsem pračku...pak vás dočtu 😉 🙂

artep26
15. dub 2009

Zdravím po ránu 🙂 🙂 🙂
a všem přeji hezký sluneční den 🙂
Dneska tu máme tchána, zdí protipožární štít s manžou, tak vařím 😉 aby si dali kluci do nosu.
Manža se blíží k finiši s přebalovací komodou a skříní pro bubči, tak jsem ráda a v sobotu vyrážíme s Aničkou pro drogerii a koupit jí nějaké sandály na léto a botasky na tancování. 😉
taky s ní dneska jedu na očkování 2. dávky proti encefalitidě 🙂
Mějte se bájo, opatrujte se , odpočívejte a Sorbi tobě obzvláště držíme palečky 😉

adrosek
15. dub 2009

-ahojík mamky,tak řeji hezký den zase všem,dneska to vypadá nadějně zase na sluníčko
-jéé luzza tak to teda naštvě co stěmi dveřmi,no hlavně že jste měli ke komu jít
-já dneska budem jen odpočívat u telky a opalovat se na terase jedině

jankatr
autor
15. dub 2009

Tak jsem to s tím spaním nějak zakřikla 🙄 🙄 🙄 dnešní noc byla tak půlhodinkovej maraton... 😝 😝 😝 Pořádně jsme usnuli až někdy kolem páté, a o půl sedmé mi zvonil budík abych vzbudila Daníka do školky... 😝

Myska - oni k němu mají povlak zvlášť, takže není problém ho dokoupit. Jinak mám tuším ten Terabag http://www.rajmaminek.cz/akce/kojici-polstar-te...
kupovala jsem ho přes bazar - je skoro nepoužitej, ale tvarově mi prostě nevyhovuje - asi to s ním neumím 🙄

jankatr
autor
15. dub 2009
adrosek
15. dub 2009

-takže ste se moc nevyspali co dneska janka
-já mám taky ten terabag tak jsem zvědavá jestli mi tosním půjde nebo ne

lenulinka21
15. dub 2009

Krásný den kočky 🙂

Tak to dnes vypadá na sluníčko. 🙂 No snad nám to vydrží i na víkend.

Jankatr: ted nevím jestli si to tady psala kojíš kluky současně? Stejně jsem z toho
pořád mimo 😀 že měli takovou krásnou váhu.

lea77
15. dub 2009

ahoj holky, moc Vás všechny zdravím. Vždycky se Vás snažím nějak dočíst, moc nepíšu, ale sleduji Vás tu pořád. Sorbi, tobě taky hlavně přeji ať se ti to nezhoršuje a ať je to den ode dne lepší.

Můžete mi prosím napsat jak to tvrdnutí břicha vypadá? Jestli jenom tak jako naráz ztvrdne nebo cítíte i nějakou křeč, já pořád nevím jestli to mé tvrdí břicho je to tvrdnutí nebo co to má být. Máte přitom nějaké bolesti nebo ne? Nebo prostě je to jen tvrdé břicho jako kámen, to totiž mívám taky.

Androsku, myslíš že slunění nevadí? Když se vlastně nedoporučuje tepllá koupel. Připadá mi když se vyvalím na sluníčko, že to mimča hrozně prohřívám, tak nevím jestli je to dobré. Co ty na to? Láká mě to to jo, ale mám trochu obavy.

lenulinka21
15. dub 2009

leo: ahojík mě tvrdne tak spíše postupně a když si sáhnu na
bříško tak je prostě tvrdé jako kámen.Beru magnezium ale to i holky tady.
A ty bereš něco od dr?

adrosek
15. dub 2009

-mě taky tvrdne občas břicho,ale nevím jestli počítat do toho to,že se mi vyboulí na jedné a na druhé straně a je to tvrdé,ale to spíš asi holky se nějak vyboulili nemyslíte
-jinak já to stím sluněním nepřehánm,jen tak trošku,dlouho to nevydržím

luzza
15. dub 2009

jani
to tě lituju...no jo,to je ten rozjezd... ale ono se to určitě brzy urovná 😉
jsi šikovná mamina 😉

artep26
15. dub 2009

Janko už jsem ti psala do IVFek, držím palec na lepší zítřky 🙂 🙂 🙂 neboj, to dáme kočko 😵
Leo přesně jak píšou holky, ztvrdne celé bříško jako kámen, je to tlak jako blázen a mně to jde až dolu k čípku. To že se občas někdy šprajcnou a ztvrdne na tom místě bříško, to bych nepočítala.
Mně to magnézko zatím pomáhá, bříško už pár dní dalo pokoj 😉
Já ležím na sluníčku jen dopolko, spíš než to začně pražit a na bříšku mám něco jako clonu ... a pak ležím ve stínu a koukají mi jen nožky a ty si opaluji 😉 😉 😉

lenulinka21
15. dub 2009

adri: mě se včera večer udělal vlevo boule jako p...e ale to udělalo mimi
když tvrdne tak celé bříško.

luzz: jak je?

luzza
15. dub 2009

artíku
mě magnézko taky moc pomáhá 😉
a ty budeš mít s A ndulkou výhodu 🙂 je to holka a navíc šikovná,takže ta ti spíš pomůže,než ti naši kluci...kord janky daník,ten je ještě malej a potřebuje ještě hodně janky péči...

luzza
15. dub 2009

ahoj lenul 🙂
já jsem OK...tlak 138/1O8..no nic moc,ale břicho tvrdne jen občas 🙂 dnes ještě vůbec 🙂 🙂
jen jsem děsně unavená...pořád 😅 😅 připomíná mi to stavy po noční 😝 😀

lenulinka21
15. dub 2009

luzz: to je dobře s tím bříškem tedkom se šetři jsi už dost daleko
tak at to vydržíš do 38tt 🙂 jenže u tebe je to jiné ty už jedno dítko máš
takže starat se musíš. I tak šetři se jak se dá 🙂

artep26
15. dub 2009

Luzz jo jo, bude to snad velká pomocnice, ale já si pamatuju na sebe, já jsem od mladší ségry o 6 let a když mi v jejích 3 letech mamka řekla ať ji pohlídám na píškovišti, tak mě to bavilo chvilku. Ale je fakt, že ona je šikula a bude je mít jako panenky.
Luzz je super, že magnezko pomáhá 😉 ty brďo 34tt, to je krásný 🙂 🙂 🙂
Mě dneska pobolívá podbříšek a trošku vpravo i vlevo, ale to bude asi tím jak se to tam všechno napíná, nechci nic přivolávat 😉

artep26
15. dub 2009

Luzz a navíc holky jsou ty Xeny, takže se vlastně už není čeho bát, viď?? 😀 😀 😀

luzza
15. dub 2009

lenul
snažím se šetřit 😉 i když někdy to fakt nejde...dominik má pokoj v patře,tak si umíš představit,jak tam lítám a sbírám tam ten jeho chlívek 😝 😀 no lítám 😕 spíš vyfuním nahoru a skutálim se dolu 😀

artí
no andulku ti závidím 😵
jinak to pobolívání po stranách mívám taky a je to někdy docela velká bolest...ale myslím,že jen holky roztahujou svůj domeček 😉 🙂

luzza
15. dub 2009

artí
holky jsou velký,to jsem ráda ale do 38.tý mě nenechají...doktor říkal,že jestli porostou tímhle tempem,vidí to tak na 36... tak nevím...

lenulinka21
15. dub 2009

vlasně jo- když ty už máš ty XENY 😀 tak nač tě trápit.

Holky já mám dneska pocit, že ty kluky mám snad i na zádech 😀 😀

luzza
15. dub 2009

lenul
to maj někdy takový bláznivý dny 😀 😀 😀 aspoň o nich víš 😀 😀