Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
22. dub 2009

-artep tak dobře že jsi tak dopadla
-mě taky říkal že mám více odpočívat

myska77
22. dub 2009

Adri: tak super zpravy, holky maji skvele vahy. Ja mam cipek 3 mm z UTZ (2 pohmatem)

myska77
22. dub 2009

Artep: taky mas dobre zpravy a vahy luxusni na 26.tt. Opatrne s tim zehlenim jo, dneska si behala cely den, tak si dej chvili voraz 😵

artep26
22. dub 2009

Adri teď jsem v rychlosti přečetla alespoň jak jsi dopadla ty .... 😉
Super super, hlavně že jste všechny 3 OK 🙂 🙂 🙂 a váhy jsou suprový 😵
Já mám čípek 40 mm, ale jak jsem psala, hlavička naléhá, úplně to někdy cítím,jak se cpe dolů 😒 😒 😒 no nic moc pocit, ale snad to ustojím 😉 A koukala jsem, že naše dítka mají stejnou polohu 😀
Zdravím Mysko ... 🙂 🙂 🙂
Holky frčím uklidit co jsem včera vyžehlila, za chvíli přijede koňák (Anička) a bude mít hlad jako vlk 😀 😀 😀
Tak pa, večer mrknu 😉

lenulinka21
22. dub 2009

Arti: super že Ko dopadla dobře. p 🙂 ředpokládám že čípek ti měřil UTZ?
Tobě ho neměří prohmatëm?
Váhy máš teda bravurní 😀 vypadá to na cvalíky 🙂

Adri: i ty jsi mě dneska potěšila 🙂 s váhou tvojich holčiček 🙂

No s tím cukrem já mám 27let a doktor nic o tom neříkal. takže asi na tom
budu jako ARTEPKA 🙂

adrosek
22. dub 2009

-jojo sme rádi že je vše ok,tak snad aj ten čípek je ok

artep26
22. dub 2009

Leni měří mi ho pohmatem i UTZ 😉
Pro jistotu 😉 No nevím jestli jsou dost velcí, ale snad jo ... Adri má míry lepší a to je jen o 3 týdny dál než my, tak myslím že váhy jsou v normě, psal mi do zprávy, že odpovídají tt 🙂
A Luzza nic?? Žádné zprávičky?? Snad si jí tam nenechali, kdyby se neozývala, tak jí písnu sms, abychom byly v obraze. 😉

adrosek
22. dub 2009

-jo jsem moc spokojená stěmi váhami
-nevím co luzza,ale říkala že toho má hodně tak že neví jestli stihne napisat

artep26
22. dub 2009

Adri holky se mají určitě fajnově 😉
Jo jo, Luzza psala, že toho má moc moc, ale snad se zítra kočka ozve, jak na tom jsou.
Já tlak zatím dobrý, většinou 115/55 nebo tak nějak, což je asi dobrý.
Dneska se mi při UTZ břicha udělalo pěkně špatně, jak jsem tam ležela natažená jako špagát, dlouho to trvalo jak je měřil a poměřoval ☹ Jsem začala funět a tak se mě dr ptal, jestli je mi špatně, tak jsem říkala že jo, že je asi moc velké dusno. Tak říkal že je to tím, jak dlouho ležím natažená na zádech a děti mi utlačují orgány, cévy atd. Tak mám prý příště křičet, že budeme ultrazvukovat postupně 😉
Stalo se vám to někdy??

adrosek
22. dub 2009

-mě se to enstalo,ale taky mě na to dneska upozornoval kdyby něco,že se mám ozvat

jankatr
autor
22. dub 2009

artep - mě se to stávalo taky, a doky když viděl jak ztrácím barvu, tak mi řekl ať se klidně pootočím na bok, sice to nebylo nijak zvlášť pohodlný ale rozhodně se mi ulevilo. 😉

luzza
22. dub 2009

holky
dorazili jsme až teď večer 😝
zatím jsem vcelku,zítra ráno všechno napíšu
teď jsem K.O. 😝

myska77
22. dub 2009

Ach jo holky, ja se z tech noci zblaznim. Je mi tak zle, uplne jako kdyz jsem na zacatku tehu mela ty zachvaty zvraceni, toci se mi hlava, bricho jak sutr a manzel na sluzebce 😅 Kdybych holky byla dal, tak snad jedu premlouvat doktory at mi je uz vyndaji. Ted tu do sebe soukam banan a kakao, snad po tom usnu, i kdyz si nadeje moc nedelam 😅

luzza
23. dub 2009

dobré ráno holky 🙂
včerejší kontrola : miminka sestoupila dolů do pánve, dnes jedu do nemocnice na CTG, pokud bude vše OK, 4.května nastupuju do nemocnice k vyvolání porodu...jak budu rodit zatím netuším...

po včerejším dni,kdy jsem v 9 ráno nasedla do auta jsme dorazili až ve 21 hod domů 😝 ,pak jsme udělali s domčou ještě úkoly, jsem padla do postele jako mrtvola 😝 .
Ale o půlnoci mě vzbudilo tvrdnutí břicha!!! A dost ostrý a bolestivý. Za hodinu mi došlo,že se to opakuje co 10 min. Bolelo to tak,že jsem fakt prodýchávala a tvrdnutí se ukázalo jako normální KONTRAKCE 😝 😝 .Tak jsme vyndali tašku do porodky a čekali jsme,co z toho bude... Ve 2 hodiny na mě padla totální únava a normálně jsem usnula. A kontrakce přestaly 😨 😅 .Tak se mi asi chtěly jen předvést 😅 .

ale dneska se necítím nic moc...břicho mě pobolívá jak z posilovny...ale kontrakce žádný...tak jsem teda zvědavá,co bude dál 😉 . A taky co natočí dneska ve špitále na monitoru...

myska77
23. dub 2009

Teda Luzzy mela si to pekne dramaticky tu noc, uz se Ti hlasi poslicci 😉 4.kvetna je za chvili, tesis se, vid. Taky je mozny, ze si to vcera proste prehnala s pohybem a aktivitama, tak byly holky cele poblaznene. Tak jsem zvedava co Ti dneska natoci, jestli se tam opet objevi kontrakce.

myska77
23. dub 2009

Jo Luzzy a jak ty kontrakce vypadaji, je to jako pravidelne tvrdnuti bricha s takovym tim stahem uvnitr nebo to vypada jinak?

luzza
23. dub 2009

mysi
je to ztvrdnutí celého břicha,který už nejen že je tuhý ale i dost výrazně bolí...takže se tím od normálního tvrdnutí liší... a navíc cítíš bolestivý tlak směrem k čípku...
a pokud je to KONTRAKCE ,musí trvat minimálně 40 vteřin! jinak to je jen tvrdnutí...to nám včera řekli na kurzu 😝

luzza
23. dub 2009

holky
já se cejtim prostě nějak divně... 😖 😖
po devátý jedu na to CTG,takže do tý doby si ještě lehnu...

myska77
23. dub 2009

diky za info Luzzy, drz se, treba to prijde i driv, tak si odpocin a pozitivne se nalad, za chvili tu mas svoje kocky 😵

artep26
23. dub 2009

Zdravím po ránu mamky 🙂
Janko jo jo, taky mi poradil ať si lehnu na bok a bylo to docela nepříjemné, vypadalo to, že mu tam snad zkolabuju během UTZ 😲 😅
Luzzi už jsem ti psala na IVF 😉 hezky odpočívej 😵 😵 😵 jasný?? 😉
Mysko ... kočko, ještě je brzy, musíš ještě počkat ... je to náročný, viď?? Ale nedá se nic dělat, miminka potřebují ještě teplíčko v bříšku. Uvidíš že se ti zase udělá líp, jednou je to prostě horší, jednou zase horší. Nemůžeš třeba být po dobu nepřítomnosti u rodičů?? Alespoň by jsi nebyla sama 😉

sorbona13
23. dub 2009

ahoj holky, tak dnešní noc byla celkem v poklidu, i jsem se docela dobře vyspala, asi že není takový vedro.
Adrosek: to jsou super váhy a čípek taky OK, já měla včera 1,5cm a po chvíli 2,2cm, ono se to prý každou chvíli mění.
Artep: mně tedy test na cukrovku dělat budou asi příští týden (je mi 27), tak to asi záleží na rozhodnutí doktora.
Myska: je ti už líp?
Luzza: to si holky cvičí na porod 🙂

adrosek
23. dub 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-tak já se zase pravidelně vzbudila o půl druhé a pak jsem nemohla zase chvílu usnout,no nějak se mi to pak podařilo
-jinak luzza teda už to máš za chvilku co,tak to je super tedy,tak pak musíš dát vědět jak si dopadla v nemocnici zase
-sorbonka tak to je dobře že si se dneska vnoci vcelku vyspala tedy
-co máte v pláně co dneska,já budu jen doma asi,max.požehlím zbytek prádla co tam mám

adrosek
23. dub 2009

-tak jsem dala naše holky do alba,co nám včera nafotil dr.jedna je sice hůř vidět,pač je hlavičkou dolů a tlačí si na stěnu

luzza
23. dub 2009

adrosku
náhodou ty fotky jsou překrásný 😅 😅 😅

luzza
23. dub 2009

holky
tak já jedu na ten monitor...
cítím se jak po flámu...(jestli si ten pocit někdo z vás ještě pamatuje 😅 )
zatím pa

adrosek
23. dub 2009

-luzza tak se drž at je vše ok tedy a pak dej info
-jo jen ta druhá není tak ostrá jako ta první
-no a potom flámu,snad ještě trocha si pamatuji,ale brzy to asi zapomenu 🙂

myska77
23. dub 2009

Artep, Sorbi: diky za podporu, uz je to lepsi, celou noc jsem prosedela stridave v kuchyni, v obyvaku, v loznici, vsude jsem se kroutila jak had jak mi bylo zle. Do 8 jsem byla vzhuru a pak jsem usnula vycerpanim do 10, nadeherne dve hodinky, konecne. Po tydnu nevyspani to je uplna spasa. Jsem ale jak po flamu, takze Luzzy, presne si ten pocit vybavuju 😀 Ted me jen boli hlava jak strep, holky paralen se muze, ze jo?

adrosek
23. dub 2009

-myska tak hlavně že jsi si nyní spočla to je dobře

lenulinka21
23. dub 2009

MYSKO: zase bude lépe uvidíš 🙂 jen se šetři i můj dr. mi
říkal že bude hůř.

V noci to mám taky tak chvíli spím pak si ale musím sednout a sedět
a tak to jde až do rána.V podstatě jsem si na to už zvykla.

sorbi: no aspon ty ses trochu v poklidu vyspala 🙂

Ale i ty 2hodky spaní fakt dokážou trochu pomoct, co?

myska77
23. dub 2009

no nedokazu si predstavit, ze bude hur, i kdyz me to doktor taky rika. Holky co ten paralen, ten je povoleny, ze jo?