Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
4. kvě 2009

Ahojda dvojmamky moc vás zdravím, omlouvám se,ale pořád nějak nemám čas, když je tak hezky. A ode dneška skoro po 4měsících nám nastoupil taťka do práce, tak to vůbec nevím, teď jdu pověsit druhou pračku prádla a žehlit kupu prádla, taky potřebuju utřít prach, jak otevřu okna je tu žluto od pampelišek a bříz taky vysát a vytřít a kdo ví jestli to do kojení stihnu. Odpolko jestli nezačne pršet půjdeme ven a když jo, konečně uklidím komoru, pořád se to tam jen přidává co překáží a už se tam nehneme 😀

Luzzo tak na tebe s holkama moc myslíme 😉

veruleg
4. kvě 2009

Luzza : drzime pesticky at vse dobre dopadne a uz se tesime na fotecky... 😉 😉 😉

jinak holky, posledni noci byly uplne na houby.....z patku na sobotu snad teplot ci co, jen jsem se prevalovala a co deset minut kontrolovala hodiny....druhy den jsem byla uplne na odpis 😔
Dalsi noc relativne v poho a dnes zase....uz nevim jak si lehnout, vsude me to tlaci, brisko tvrdne i v noci. Jsem zvedava co mudr. zitra rekne ...ach jo 😒
Drzte se

Sorbi : mas muj obdiv. V sobotu jsem zkousela lezet, cely den po te "uzasne" noci a po nekolika hodinach jsem uz nevedela co cist, na co se divat, ale hlavne jak si lehnout....

veruleg
4. kvě 2009

zanetik: vubec se neomlouvej......my pak uvidime samy jak ten cas leti..... 🙂 Hlaavne ze jste s holkama v pohode. O tom pylu to mi povidej....kousek za chalupou mame repkove pole 🙄 🙄 🙄 🙄

adrosek
4. kvě 2009

-ahojík zanetik,taky tě zdravíme,to je jasné že toho máš asi hodně co,není to určitě nijak lehké co
-chcem se zeptat,přebaluješ holky po kojení nebo před kojením,někdo říká že před kojením,pak snimi totiž tolik nehází po kojení se,když mají nacpaný bříška,tak nevím jak to provádíte

veruleg
4. kvě 2009

adrosek : taky jsem to resila a ptala se sestrenky...rikala, ze zalezi na mimcu....ono hodne se jich prave po jidle hned pokaka...nebo i v prubehu, takze ona prebalovala po jidle....jemne... 😵 tak uvidim

adrosek
4. kvě 2009

-no právě veruleg,taky mě to napadlo,že během a po jídle se zase počurají a pokakají že,tak nevím tedy,asi to chce vyzkoušet

zanetik
4. kvě 2009

Adro to je složitý, v porodnici jsem přebalovala před, jenže doma se mi kolikrát po kojení znovu pěkně po...jak se jim to pohne, takže když jsou jen počůraný, tak mezi kojením a přikrmováním nebo až po tom, když mají naděláno, tak samo že před kojením.

adrosek
4. kvě 2009

-si člověk asi nevybere že,prostě podle situace asi,ale děkuji
-a kojíš je stále zaráz nebo každou zvlášt

lenulinka21
4. kvě 2009

Ahojík dvojmaminky 🙂

žanetko zdravím tebe i holky 🙂 jsi skvělá, že se stihneš ozvat a napsat co a jak.

Holky já mám oči jak angorský králík-ty alergie mě zabijou 😠 řepka všude do toho šeříky apod...
A ještě ke všemu tady je čerstvě posečená tráva.

Luzz: myslím na tebe od rána a přeji ti co nejhladší průběh porodu. Psala jsi že se ozve manža tak budem čeakt.

Holky je tu některá z vás co je PN a má smlouvu na dobu určitou?

adrosek
4. kvě 2009

-jojo to jsem já lenulin,já mám smlouvu na dobu určitou

lenulinka21
4. kvě 2009

Adrosku: mě ted skončila ke 30.4. a další nemám tak ted nevím jestli se mám nahlásit na
úřad práce když jsem pořád na PN. Smlouvu nám vždy prodlužovali co půl roku.

sorbona13
4. kvě 2009

veruleg: ono si na to ležení časem zvykneš, když ti nic jinýho nezbývá 🙂 Ale je to opruz...
zanet: díky za nové zprávičky, je fajn, že se zvládáš i ozvat, je to asi náročný, co?

lenulinka21
4. kvě 2009

Ahoj Sorbi: jak si nám vyspala? Snad se ti ta známá co porodila dvojčátka
ozve. A co se jí vůbec narodilo?

adrosek
4. kvě 2009

-mě končí v srpnu smlouva,mě ji měli dát už na dobu neurčitou po pěti letech,ale naše vrchní nebola schopná a nechtěla to dávat moc

myska77
4. kvě 2009

Lenul: pokud si byla na PN driv nez Ti pracovni smlouva skoncila, jako ze asi jo, tak ses v ochranne lhute a musi Ti vyplacet nemocenskou i dal az do nastupu na materskou, pak Ti musi zaplatit i tu (tedy 37 mesicu) a pak prejdes na normalni rodicovskou. To Ti ale urcite reknou u vas na mzdovym nebo na HR. Ja to mam stejne.

adrosek
4. kvě 2009

-jojo přesně tak jak píše myska,má pravdu,aj já to tak budem mít

myska77
4. kvě 2009

jen preklep, ne 37 mesicu, ale tydnu 😀 ale hodily by se i mesice

lenulinka21
4. kvě 2009

mysko: takže se musím jít nahlásit na úřad práce? Kvůli sociál. a zdravotnímu?

A jak to máš ty přesně?

myska77
4. kvě 2009

Lenul, na pracak nemusis, nemocenskou Ti bude platit zamestnavatel. Ses v tzv. ochranne lhute, kdy si otehotnela 2 mesice predtim, nez Ti skoncila pracovni smlouva. Bez nebo zavolej na vase personalni a oni Ti to musi i takto potvrdit. Me proste loni v listopadu skoncila smlouva, nic jsem nikam nehlasila, jen si overila, ze mi v prosinci poslou normalni nemocenskou jako do te doby a oni rekli, ze samozrejme, ze se o nic nemusim starat. Vyplacet nemocenskou Ti budou az do nastupu na materskou 8 az 6 tydnu pred porodem, kdy Ti gynekolog, nebo kde mas vedenou neschopenku vystavi takovy formular (zadost o materskou) a zaroven ukonci neschopenku. Ten formular a ukoncenou neschopenku odevzdas v praci, oni k tomu pripoji udaje o Tve vysi platu do doby nez Ti skoncila smlouva a odeslou to na socialku. Ta ti pak bude vyplacet materskou. Pro tvou vysi materske bude rozhodujici hruby plat v dobe od 30.4.2008 az 30.4.2009, je to vzdy za posledni odpracovany rok. Takto to mam ja.

sorbona13
4. kvě 2009

lenul: vyspala jsem se celkem dobře, jenom nás v pět vzbudila sestra, když šla připravovat jednu maminu na císařský řez. Teď přijali další maminu, která půjde na porod zítra nebo pozítří. Už mi tady hrabe z toho, jak se tady střídá hodně lidí, většinou maminy před porodem. Měli mě přestěhovat na dvoulůžák, ale je tam plno ☹

zanetik
4. kvě 2009

Pořád kojím obě najednou je to úspora času, horší je to dokrmování to běhám od jedné k druhé po stříkačce, ale rozhodla jsem se že koupím už lahvičky, snad pak neodmítnou prso ☹

myska77
4. kvě 2009

Lenul: ohledne socialniho a zdrav.pojisteni: tohle mam od moji personalni:
Až nastoupíte na peněžitou pomoc v mateřství, je třeba nahlásit se na zdravotní
* pojišťovnu, že pobíráte peněžitou pomoc v mateřství.
*
* Sociální pojištění se neplatí, pouze pokud máte výdělek/hrubou mzdu/.
* Na správu sociálního pojištění není třeba hlásit, penežitou pomoc v mateřství
* Vám bude vyplácet PSSZ.

lenulinka21
4. kvě 2009

Mysko: jsi zlatičko 🙂

takže to shrnu:

Na PN jsem od listopadu lonského roku(do tedka) a smlouva mi skončila ted 30.4.2009
Takže na pracák teda nemusím. A kdo za mě bude platit sociál. a zdravotní když už nemám
smlouvu z práce?

myska77
4. kvě 2009

Lenul ohledne soc. a zdravotniho jsem psala vyse. Socialni neni treba platit pokud nemas prijem a zdravotni plati Tvuj byvaly zamestnavatel napul se socialkou podle toho noveho zakona ted od 2009. Takze az do materske nemusis delat nic a nikam se hlasit, jen si to over u sveho byv. zamestnavatele. Nemel by byt problem, protoze tohle je podle zakona.

lenulinka21
4. kvě 2009

Mysko. jééé to je super moc děkuji za info jsi hodná 🙂 🙂

adrosek
4. kvě 2009

-tak holky já se napráskala a ted jen odfukujem u telky 🙂

sorbona13
4. kvě 2009

tak mě dnes vyšetřovali jenom pohmatem a je to stejné, tak snad vydržíme aspoň do 30tt.

blucka
4. kvě 2009

Ahojky...
Sorbi, vydrzite, musis tomu verit 😉 ...
Luzza by to uz mala mat za sebou, uz sa tesim na spravy 😵 a foto.
Zanetik, neni sa za co ospravedlnovat, ja ked sa mi narodia prckovia, budem rada, ze som rada 😀 .
Lenul, Myska to vam vislo akurat, ze ste stihli vo vypovednej dobe otehotniet, ze nepridete o prispevky od statu.
Ja som sa vcera dozvedela, ze Apolinar ma od 11.5. do 1.6. zavrete saly, ani ma na to neupozornili, dufam, ze sa prckovia nerozhodnu prist na svet v tomto obdobi, inak neviem ako sa budem so sanitkou dohovarat, ze chcem do Podoli, alebo Motola... 😠
U nas sa ochladilo...
A zajtra ideme po kocccccccccccccaaaaaaaaaaaarrrr, juj, to bude.... 😵 😵

luzza
4. kvě 2009

ahoj holky
hlásím se až teď,páč nemám na PC ani pomyšlení... jsem psychicky na dně...
jeden doktor mě ráno přijmul a druhý o dvě hodiny později mě propustil s tím,že mi kromě těch otoků nic není a můžu rodit klidně až za 3 týdny... a to že budou holky už veliký prý nevadí,tak se vyndají císařem...
a navíc mi řekl,ať si seženu jinou nemocnici,páč se tu od 23.května maluje (což vím,proto jsem měla doporučení k hospitalizaci už teď).
řekla jsem mu,že jsem s jeho kolegou domluvená jinak a on byl striktní,že tu máme nějaký pravidla a dnes rozhoduje on...byl to takovej mladej,malej,brejlatej...i sestřička valila oči a říkala mu,že jsem už 14 let zaměstnanec týhle nemocnice,že se snad dohodneme a on ji prostě ignoroval a pozval dál další pacientku.
moje doktorka tam bude až ve čtvrtek a dnes jsem neměla sílu jí volat.. prostě jsem to obrečela a nemám náladu vůbec na nic... 😢 😢 😢

blucka
4. kvě 2009

Luzz, ja len cumim, ked uz nemaju chovanie ani k vlastnym zamestnancom. Kocicko, je mi luto, ze to tak dopadlo, psychicky si sa pripravovala a vsetko je inak....
Drz sa a nebud smutna...