Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

anny84
29. kvě 2009

No, uvidime. Ja mam kyblik pujceny od sestrenice, a ta tam mela maleho do 10mesicu 🙂 tak se tam snad chvili jeste vejdeme. Nad temi penovymi podlozkami taky premyslim, mozna se pak budou hodit do velky vany

luzza
29. kvě 2009

do 10 měsíců??? 😨 😨 😅 😅 😅 tak to musí být vážně malinký 😅
v 10 měsících už si děti užívaj hraní ve velké vaně 😅 domčovi se líbilo ve velký vaně hned jak pevně sám seděl 🙂 měl tam hračky a žínku,kterou furt potápěl a zvedal 😀 a nechápal,proč z ní pořád teče voda 😀 😀 neumím si představit ho držet v kyblíku 😅

blucka
29. kvě 2009

Luzz, diky za tip, o jestrabine som doteraz vobec nepocula, urcite si ju kupim... 🙂

anny84
29. kvě 2009

jo, do 10 😀 😀 😀 ve velky vane se mu nelibilo. V kybliku moooc, pak uz se tam ani nevesel, vzdycky jsme se mu smali. My mame doma mega vanu pro dva, to pak budou mit kluci jako bazen, myslim, ze se jim to bude libit. Jo, s zinkou si neter taky vyhraje 😀 😀 hracky nepotrebuje

hanulka3112
29. kvě 2009

Sorbonko, tak kluci jsou fakt nádherní vůbec nevypadají na kilová mimča 😵
Zanetik, ty tvoje princezny jsou fakt kouzelné, hlavně jak se tam Verunka usmívá 😵

luzza
29. kvě 2009

bluci
určitě si ji kup!!! 🙂
anny
to muselo být vážně srandovní 😀 😀 😀 😀

zanetik
29. kvě 2009

Anny když byly úplně malinký držely jsme je jen pod hlavičkou, teď jakoby palcem pod hlavičkou a ostatním prsty za ramínko a podpaží, těžko se to popisuje, v nedělí to z blízka vyfotíme a dám foto do alba s naušničkama 😉

luzza
29. kvě 2009

žanetko
taky jsme dneska objednali holkám naušničky 😉

anny84
30. kvě 2009

Zanetik, dobre, aspon to uvidim 🙂 diky. Pak uz kyblik vytahnu, aby z nej driv nevyrostli, nez ho vyzkousime 😀

adrosek
30. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím,venku je teda pěkně škaredě ☹ prší jak o život a je pěkná zima
-tak se dám do snídaně a pak nevím co

sorbona13
30. kvě 2009

Ahoj holky, mám další zprávy o Honzíkovi a Kubovi, včera trochu zlobili s dechem, tak jim začali malinko přifoukávat do CPAPíku, ale kyslík nechali stále na 21%, drží se dobře a žádné komplikace zatím nejsou, už máme za sebou nejkritičtějších 48hod. Včera měli 2ml mlíčka, dneska už tolerují 4ml, tak to bude snad jen lepší a lepší. Oba mají oba žloutenku, tak je střídavě nasvěcují. Za klukama chodím každé 3 hodiny, kdy je přebalují a krmí, v ostatní hodiny kluci spí a nabírají síly. Kubík se mi zdál včera hubenější, hrudníček se mu chudákovi propadal, trošku totiž zlobil z dechem, ale dneska už je zase v pořádku a vypadá úžasně. Zatím nevím, o kolik spadli na váze, prý je váží až po třech dnech.
Včera jsem ještě ráno odstříkala čtvrt zkumavky mleziva, večer už jen pár kapek a dnes ráno nic A to prsa ždímu každé dvě hodiny, asi už to mlezivo nemám a měla by nastoupit normální laktace. Zatím jsem si půjčila mechanickou odsávačku z nemocnice, piju čaj od lerosu, používám hometiopatika ricinus, ale mlíko nikde. Taky hodně piju, od rána už 1,5l.
Mluvila jsem s laktační sestrou z té přednášky a prý toho mleziva moc není, tak ať nepočítám s tím, že bych vymačkala nějak hodně, teď musím počkat, než nastoupí normální laktace a prsa se nalejou mlíkem.

adrosek
30. kvě 2009

-ahojík sorbonka,tak to jsou dobré zprávy o klucích ne,jsou to šikovní bojovníci a určitě posléze pěkně naberou a všechno doženou neboj,musí načerpat sílu a pak znich budou chlapáci
-stím kojením snad už nastoupí pořádná laktace a ty budeš mít mlíčka hodně,neboj hlavně se nestresuj to tomu taky asi nepomůže moc,vím je to asi těžké že
-tak se hlavně opatrujte všichni a myslíme na tebe

luzza
30. kvě 2009

sorbonko
s mlíčkem to bude jak jsem ti psala včera,tak neboj 😉
hlavně že se kluci držej 😵

lenulinka21
30. kvě 2009

Ahoj holky moje zlaté. 🙂
Včera jsem měla ale den nešel internet a ještě ke
všemu mě před spaním chytlo břicho taková krátká bolest něco jako
křeč nebo co to bylo 😕¨a to hned 2krát po sobě. Pak to přešlo a já
konečně usla.

žanetko: naprosto úžasné fotky holek vy byste určo vyhrály nějakou soutěž
miminek ve vašem kraji 🙂 🙂

Sorbi: ovečko takže se krásně držíte to je moc dobře máš to ale kluky šikovný 🙂 🙂
Po císaři se laktace dostavuje později než po normal.porodu. Tak to říkají doktoři.
Takže to chce svůj čas a mléka mít budeš.

adrosek
30. kvě 2009

-tak počasí se snad umoudřilo a už neprší,docela to vypadá že vyjasnuje,ale zima je stále 😒

sorbona13
30. kvě 2009

Byli jsme s manžou za klukama, Kubík chvilku před krmením brečel, tak jsem ho začala hladit a chytnul mě za ruku dost silně, úplně žasnu, jakou má tak malý miminko sílu. Dneska už přestanou kluky osvěcet, ale žloutenka se může ještě vrátit. Kubík dneska vypadl s dechem, tak mu jen přidali kyslík a po chvilce ho zase stáhli na 21%, prý mají oba na výpadky ještě nárok, jak jsou malinký, naopak sestra říkala, jaký to jsou šikulky, že dýchají sami. Dneska jsme poprvé viděli Honzíka bez cpapíku a vůbec bych ho od Kubíka nerozeznala, jenom má větší nohy 🙂Při krmení vypadali strašně spokojeně a hned potom usnuli.
Na to kojení prý taky zabírá černý pivo, tak to vyzkouším, hned jak dorazím domů, snad mě v pondělí pustí. Dnes jsem druhý den po porodu, tak nemůžu čekat zázraky, zkouším odsávat půjčenou mechan. odsávačkou, ale moc mi to nejde, strašně mě bolí ruce, těším se, že dostanu od kolegů tu elektrickou odsávačku, s tou to půjde hnedle líp. Musím říct, že mám obrovský štěstí, že mám okolo sebe tak suprový lidi, jak v práci, tak doma, kamarády a samozřejmě Vás všechny tady To člověku strašně pomůže.
Manžel je hrozný zlatíčko, má z kluků obrovskou radost a je na ně hrozně pyšnej, bez něj bych to asi nezvládla. Když jsem za klukama byla ráno, tak na mě padnul tak trochu splín, že jsou to chudáčci a musí být v inkubátoru a na přístroji, ale odpoledne už to bylo zase fajn, když tam byl se mnou manža a viděla jsem, jakou má z kluků radost.

luzza
30. kvě 2009

sorbonko
mám nelinku na ruce a úplně brečím dojetím,když čtu ty tvoje písmenka....
hrozně vám fandím 😉 🙂

adrosek
30. kvě 2009

-sorbonka tak to je dobře že se jim tak daří,jen tak dál,hlavně že tam máš manžílka a ten tě pořád podporuje,musí to být těžký asi,vidět ty drobečky jak tam jentak leží bezbraně že,opatrujte se hlavně všeci

myska77
30. kvě 2009

Ahoj mamky,

Sorbi, vy ste tak statecni vsichni az je to obdivuhodne. Je dobre, ze se manzel tak stara, je pro Tebe velikou oporou. Laktace nastoupi, jen vydrz. Kluci jsou sikulove a na svuj tyden neuveritelne vyzrali. jen tak dal a neupadej na mysli. Spokojena maminka = spokojene deti.

Holky my se ted vratili z Kolina s kocarkem, sportakem a autosedackama, bylo uplne plne auto i na zadnich sedackach, na dovci asi budeme muset jezdit dvema autama 😀 jdu si to ted vsechno sestavit a vyzkouset a nikam ho vozit nebudu. Kaslu na povery a budu si proste chvili hrat nez prijdou kluci 😀 😀

luzza
30. kvě 2009

mysi
my měli taky všechno doma 😉

luzza
30. kvě 2009

sorbi
my měli holčičky na jipu jediný den a já z toho byla úplně na dně...pořád jsem myslela na to,jak jim je tam bez maminky,s cizíma lidma...tak tam jirka byl s nima celé dopoledne,pak šel na oběd a pak byl s nima až do večera,tak jsem byla klidnější... 😉
takže opravdu chápu,co teď zažíváš,když nemáš broučky u sebe... ale věř,že to strašně rychle uteče a už budete pořád spolu 😉 🙂 a je opravdu o co stát! 😉 mít vytoužený dvojčátka je vážně to NEJ,co může ženská zažít 😵 😵 😵 takže ještě chvíli vydrž 😉 klukům je tam dobře a dostanou tu nej péči 😉
a už se moc těšíme na další fotečku!!!
nelinka a eliška posílají kubíkovi a honzíkovi milion sladkých pusinek 🙂 🙂

adrosek
30. kvě 2009

-tak zdravím všechny a hezký zbytek večera přeji
-sorbonko vám klidnou noc přeji a držte se

luzza
30. kvě 2009

tak jsme vyhrály 🙂 😉
děkujeme všem,kdo nám poslal hlasy 😉 🙂
http://decinsky.denik.cz/miminka/hlasovali-jste...

sorbona13
31. kvě 2009

Ahoj holky, konečně jsem se dostala k tomu, popsat porod a jak to vůbec všechno probíhalo:
Popravdě, u porodu pro mě bylo nejhorší zavádění cévky a pak tady noc před porodem.
Ve středu v sedm večer jsem začala mít kontrakce po 10min., pak celou noc skoro po 5-6min. a ráno už po 3min. Doktor říkal, že jsem stále otevřená na 3cm, tak jsem se ještě snažila s ním domluvit, aby to nějak zastavili, že ty kontrakce takhle třeba ještě nějakou dobu vydržím, ale nechtěl o tom ani slyšet, že nebude riskovat spontánní porod a ráno rozhodl, že v 9:30 bude jdeme na císaře. Na sále ale měli nějakou jinou operaci, takže jsem čekala do 10hod., manža byl celou dobu se mnou. Já se strašně klepala, celá postel vibrovala, jaký jsem měla nervy. Na sále byla hrozně příjemná anestezioložka, dala mi spinální anestezii a celou dobu mě držela za ruku. Pak už se mi klepala jenom horní část těla 🙂 Pak přes mě hodili plachtu a už jsem jen ucítila tlak, jak Dr. řezal břicho. Za chvíli mi říká anestezioložka, že budou vyndávat miminka a najednou jsem slyšela Dr. jak říká "máme tady jednoho vlasatého chlapečka, hned mě nakopnul 🙂 No a dvě minutky potom říká "a tady ještě jeden chlapeček" a to už jsem slyšela Kubu řvát. Kluci se narodili v 10:25 a 10:27, hned po porodu je dali do inkubátoru a zabalili do igelitů, aby neztráceli teplo. Vyvezli je před sál a tam je manža hned vyfotil. Za mnou přišla sestřička a říkala mi váhy, to už jsem brečela štěstím, že jsou oba v pořádku. Potom mě odvezli na odd. šestinedělí, protože na JIPce bylo plno. Tam za mnou přišel manža a vyprávěl, jak jsou kluci úžasný a ukazoval fotku 🙂 Večer pak za mnou přišla doktorka z RESu, kde kluci leží a řekla mi míry a váhy s tím, že prvních 48 hodin je kritických. Ještě večer jsem začala vymačkávat z prsou trochu mleziba, ráno už jsem vymačkala půl zkumavky a donesla to klukům (to bylo takové tmavě žlutá hustá hmota). Dneska ráno, tj. třetí den po porodu jsem už odsála trochu mlíka (no byla to spíš taková světle žlutá voda) a kluci ho dostali na vatě do pusinky, pěkně si pomlaskávali 🙂 Dneska ráno jsem poprosila doktorku, jestli by mě nemohli pustit už domů, protože je mi tady hrozně, když vidím všechny ty maminky s miminky a jednu mám i na pokoji. Snažím se to nést statečně, ale stejně je mi to líto, no musím vydržet, ráno jsem už měla slzy v očích, ale bojuju. Až mě pustí, tak budu za klukama každý den jezdit až do doby, kdy je dají na oddělení, kde už budu moci být s nimi. V porodnici musí být do doby plánovaného porodu, tzn. dva měsíce. Jsou si hrozně podobní, ale pořád nevím, jestli jsou jedno nebo dvouvaječní, já bych je od sebe asi nerozeznala, kdyby prohodili inkubátory, jenom Honzík má větší nohy 🙂 I když oni se mi všechna takhle malá miminka zdají hodně podobná. Nabrala jsem 7kg, z toho 2kg mám dole, hned večer po porodu jsem už spala na břiše, jizva mě skoro nebolí, jenom trochu břicho při vstávání a při pohybu, ale dá se to vydržet, nic jinýho mi ani nezbývá, mně miminka nikdo na pokoj nepřinese 🙂 No a břicho mi nepopraskalo vůbec, jenom mi ještě pořád nesplasklo, ale to bude asi ještě nějakou dobu trvat.

adrosek
31. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny a přeji hezký den
-sorbonka tak hlavně že jste všechno zvládli a že jste ok,držím moc pěsti

myska77
31. kvě 2009

Ahoj holky,
Sorbi: jeste, ze se Ti nerozbehl ten spontanni porod, to by pak Acko tezko tahali zpet. A co Ti rekli doktori na to Tvoje propusteni, slibili Ti nejaky termin? Aspon si za ty dva mesice odpocines, vyspis se doma a das se dohromady a pak budes mit silu se o kluky starat doma. Taky me zarazi, ze ani pri porodu nezjistili zda jsou jednovajecni nebo dvou, to je mi porad zahadou. Holka vydrz, z ostatnich miminek si nic nedelej, vzdyt Ty mas taky dve mimca, oba jsou dravi, jen je nemuzes mit u sebe. Brisko potrebuje taky cas, vzdyt se tak dlouho roztahovalo, tak nemuze splasknout za tyden. Hlavne, ze s jizvou nemas problemy, to je dost pozitivni.

Luzzy: gratuluju k vitezstvi 😵

veruleg
31. kvě 2009

ahoj holky...... u nas prsi a prsi a ja jsem o rok starsi 😀

Sorbi : zase mi ukapli slzicky dojeti. Neboj Ty to vsechno zvladnes. Do tedka jsi si prosla uz tolika vecma....to Te jenom posili 😉 Moc na Tebe a na kluciky myslim. Doma si odpocnes, naberes silu a pak uz to bude jenom pohoda.
Jinak ohledne te jednovajecnosti. Ono se pry stane..tak jak treba Luzz ze ty dve placenty srostou v jednu a pak se to nepozna ani u porodu. Takze pry pokud se to nediag. v tom uplnem poctaku, kdy to jde videt, tak se to da potom zjistit z testu DNA......a nebo pockat az trosku povyrostou a budou na chlup stejni 🙂 Ale je to jedno ne....hlavne ze jsou bojovnici a maji se cilek svetu.
Trosku me zarazilo, ze tam musi zustat az do doby plan. porodu. To jsi mela na zacatku srpna ze? Mozna ze je pusti driv, az budou mit treba pres 2 kila...uvidis 😉
Drzim pesticky a tesim se na dalsi fotecky

Luzz : no gratulace.....ta namaha stala za to 😀 😀 😀 😀

luzza
31. kvě 2009

ahoj kočky moje 🙂
tak sorbonka mě opět rozbrečela...samozřejmě štěstím a dojetím... 🙂 nedivím se jí,že chce domů... taky bych raději přijížděla za dětma z domova... moc se těším na nové zprávičky 🙂

luzza
31. kvě 2009

holky si daly šlofíka před koupáním...já něco pojím a na hodinku si zdřímnu 😉
zítra nám jde už taťka do práce,tak už budeme válčit samy 😉

adrosek
31. kvě 2009

-luzza tak gratulujem k výhře tedy,super
-já se ted najedla a zalehla zase k telce,kino sem zvládla tak sem ráda