Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
29. lis 2008

jani
ten kočárek je moc hezkej...(vůbec ho neznám 😕 😅 )

luzza
29. lis 2008

holky,tak jsem se na to srdíčko ptala a opravdu se to všude nedělá...
některé oblasti odesílají na srdíčko jen rizikové pacientky a ženy nad 33-35 let,jak kde...
a jestli vás uklidním,prý tzv.VELKÝ ultrazvuk z velké části nahrazuje vyšetření srdce plodu...a až když se tam doktorovi něco nezdá,odešle maminku na to kardio 😉
u nás se teda chodí rovnou...a prý se ten trend neustále rozrůstá 😉
ještě mi poslali toto:

Díky jednotné koncepci celonárodního ultrazvukového screeningu vrozených srdečních vad, uvedeného do života v roce 1986, je prenatální ultrazvuková ¬diagnostika VSV v České republice na velmi vysoké úrovni. Výsledky programu jsou ve světě vysoce ceněny a u nás vytvořený model koncepce je nezřídka aplikován i v dalších evropských zemích. Česká republika dnes patří – vedle Anglie, Francie, Finska, Německa a Itálie – mezi státy, ve kterých je screeningový program realizován. Pro zajištění efektivního screeningu vrozených srdečních vad je nezbytné vzdělávání gynekologů, kteří tvoří základní pilíř celého systému. Vyšetřovací schéma kardiovaskulárního systému plodu určené pro gynekology je ve všech zemích obdobné. Spočívá v hodnocení čtyřdutinového obrazu a odstupu obou velkých arterií ze srdečních komor. Tímto vyšetřením lze prokázat prakticky všechny závažné vrozené srdeční vady. V České republice se díky propracovanému vzdělávacímu pro¬gramu a zejména díky velkému zájmu ze strany gynekologů a porodníků prenatálně diagnostikuje asi jedna čtvrtina všech a především až tři čtvrtiny závažných, život ohrožujících vad srdce. Trend v záchytu nadále stoupá.

jankatr
autor
29. lis 2008

Hmmm tak to jsem zvědavá - možná mi to bude dělat ten můj dr. má poměrně novej přístroj, a zobrazuje mu i takové ty průtoky (barevně) takže je vidět jak srdíčko pumpuje krev a podobně - to jsem v nemocnici taky neměla - ale teď tam budou pořizovat nový UTZ - možná už ho mají - a ten to asi bude umět tak třeba se to tu taky zavede. A v tom Brně se tomu možná taky pověnujou - uvidíme.

Luzzi - myslíš ten Teutonia? Taky mě zaujal - hlavně je i lehčí než ten Hartan - a pokud by se ta brzda dala dořešit jinak tak by to bylo super - fakt budu ráda když to zjistíš 😉 🙂

luzza
29. lis 2008

jani
tak jestli se zobrazují i ty průtoky barevně,tak to už nikam nemusíš 😅 😅 😅
ale to každej doktor nemá...
a brzdu zjistím 😉 žádnej strach 😉

jankatr
autor
29. lis 2008

tak v tom případě je to super - protože to mi asi mudr udělá sám při poradně 🙂 🙂 🙂 Dokonce když jsem byla tenkrát na tom jejich školení (na tom 3D utz) tak jim tam na nás právě ukazovali program na diagnostiku a myslím že tam právě i na srdíčku zkoumali nějaký průtoky či co.

luzza
29. lis 2008

jani
tak to je super!!!
a já už myslela,že je Třebíč 100 let za opicema 😀 😀 😀 Tak to ste na tom ještě líp,než my 😀 😀

luzza
30. lis 2008

hezké nedělní raníčko 🙂 🙂
mě dneska čekají ty okna 😝 doufám,že u toho nezmrznu... mám jich celkem 15...ale nejsou velký...
jedno patro asi umyju dopoledne a druhý odpo, ať se z toho nesvalím 😀 😀

adrosek
30. lis 2008

Ahojík holky,tak vás zdravím dneska taky.Já se chystám taky na úklid trochu,nebudu to ale přehánět jako.

luzza
30. lis 2008

tak já už mám umytý okna v přízemí 😝 😝
teď si dávám kafíčkovou pauzu... po obědě musím umýt ty v patře a večer můžu zdobit 😉
jirka je v práci,tak se tu aspoň neplete 😀
až přijede,za odměnu pověsí všude záclony 😀 😀

adrosek
30. lis 2008

Tak to bude mít pěknou odměnu tedy,já taky uklízela koupelny a manžílek vysavá všude.Nob zdobit budu až později asi.

luzza
30. lis 2008

holky
šla jsem mýt okna k domčovi a on mi říká : no mami,doufám,že u toho mytí nebudeš otvírat na mě ty okna!!!
a já na to : a můžeš mi poradit,jak jinak bych je umyla z druhý strany????
a dominik : tak je běž umýt z venku...

adrosek
30. lis 2008

No co jiného by ty děti mojlo napadnout že?Ale dobrá poznámka jako.

jankatr
autor
30. lis 2008

No luzzi - já bych řekla že je to jak kde - s tím vybavením - myslím že momentálně má můj dr. vybavenou ordinaci líp než špitál kam posílají všichni doktoři co nemají vlastní utz. Ale teď by tam měli pořídit novej - tak už budou trošku na úrovni.

Okna jsem umyla s mamkou dokud bylo ještě aspoň trošku schůdný počasí - vlastně jsme trefily asi poslední pěkný dny co byly takže ty už to vydržej 😅 a do jara je nechci vidět 😝 😝 😝

adrosek
30. lis 2008

No já okna umývala minulý víkend teda mamka a s babi mě přijeli pomoct tak už to mám za sebou a pak až na jaře zase.

zanetik
30. lis 2008

Ahojky, tak já okna myla taky koncem září když bylo ještě pěkně, mamka mi je chtěla včera umýt, tak jsem ji řekla ať se na to vyprdne, že mi je umeje až odjedu do porodnice a pověsí novou barevnou záclonu pro děti...ale nechci strašit v těhu se okna mýt nemá...já asi pak kvůli tomu taky špinila a taky se nemá moc žehlit, u všeho se moc napíná bříško 😉
Tak můj dr. má novou ordinaci poměrně, ale takhle dobrý UZ co říkáte jsem nikde neviděla...ale jsem zvědavá co se u něj dozvím ve čtvrtek, taky si musím vyžebrat fotečku jestli mi vůbec bude dělat UZ, protože v Hradci se mnou byl tak rychle hotovej, že jsme si oba na to vzpoměly při odchodu 😅

luzza
30. lis 2008

zanet
no o fotečku se rozhodně přihlaš!! 🙂 🙂

jankatr
autor
30. lis 2008

Zanetik - já se do nich taky proto nehrnula - jenže přes léto nám tu předělávali "zvelebovali" sídlíště - takže samej prach, do toho ještě zateplovali barák a předělávali balkony na lodžie a k tomu si ještě připočítej že bydlíme v přízemí - to už se fakt nedalo - už tu málem nebylo vidět.
Ale vyřešili jsme to s mamkou tak že já jsem si šmrdlala to co bylo dole a na co jsem bez natahování dosáhla a ona udělala vršky a sundala a znovu pověsila záclony - takže to bylo v pohodě.

luzza
1. pro 2008

dobré ránko 🙂
tak jirka večer navěsil záclony a umyl tyče a okna jsou hotový 🙂
dneska až domča odejde do školy,poklidím trochu ten jeho chlívek 😝 - v posteli má 3 pyžama (nechápu) a takhle vytahuje i ostatní hadry 🙄 pak se mu tam válí hromada několika bund,kalhot,mikin... no asi zapoměl,že máme skříně 😝

luzza
1. pro 2008

jani
my ty okna měly taky docela "jetý" páč hned vedle bagrujou stavební pozemky... 😝

zanetik
1. pro 2008

Ahojky, tak hlavně že jste se u toho šetřily...já to taky nevěděla a na začátku těhu je umyla, pak mě všichni sprdly, ale my máme plastový a docela čistý, takže žádná velká práce...
Luzzo a bude hůř 😀

downhamka
1. pro 2008

Dobre ranko holciny
tak koukam, ze se cinite 😀 😝 No ty okna vam tedy nezavidim a luzzy hlavne ted 15x,alespon, ze se to da tak pekne naplanovat. Me pomahala taky mamina a mame plastovy takze super prace. 🙂
A ten utz je v Trebici fakt dobrej, v Podoli jsem na nem taky byla a jdu pristi tyden zase, samozrejme, ze mne nejvic zajima jestli jsou misaci oba ok, ale hned potom co budou, jednu holcicku uz snad mame jistou 😀 😀 . Doktor mi taky ukazovat prutoky pupecnikem, lebku a presne co meril. Na srdicko se taky koukal, ale pry ten 20tyden ho vezme do podrobna. Jinak mi snad nekdo zase vyfoti brizko, tak pak hodim fotku, uz je zase na case. Vy uz mate taky pekny pandera 😀 😀 ! Tak hlavne at se dari! Jooo a s kocarkem mame velke dilema, ale babicka se nabidla ze ho zaplati, ne celej, ale dost nam prispeje 😉

downhamka
1. pro 2008

My koukame na vahu kocarku a taky jak je sirokej, aby se nam vesel do vytahu, jinak to bude sranda! 😉

zanetik
1. pro 2008

No to jsou moje největší kritéria, aby byl co nejlehčí...přeci jen s dvouma dětma a když mám 50kg a pak aby se vešel do dveří a pokladen atd. ten Easy volker má 17kg a 76cm, takže jsem z něj nadšená a jak má ty přední velký kola otočný, tak jezdí sám...

luzza
1. pro 2008

holkyyy
my chcem taky holčičkůůůů

luzza
1. pro 2008

už zas žeru zelňačku 😠 😝 mňam 😀

andra76
1. pro 2008

Ahojky holky už jsem vám sem jednou psala jsem dneska přesně 10tt a termín mám 30 června a čekáme dvojčátka .chtělajsem vám sem napsat o kočárkách co se nám líbí jsou to vlastně ty co vám +tako pro dvojčata ale nemá otočná přední kolečka což je dost problém a hodně se nám líbí firstwheels city twin

andra76
1. pro 2008

andorsek já to taky mám tak že pár dní zavracím pak se to třeba i na týden uklodní a je to dobrý a pak zase začnu, ted je to týden co nezvracím tak uvidím jak to bude dál, nejvíc co mě ale trápí jsou bolesti kříží a hlavně bolesti uponů dělohy jak mi řekla doktorka, mám je zkrácené po endometrioze a jsem po 2 laparoskopiích.no a před týdnem jsem byla na krčním protože mě bolelo v krku, výtěr byl v pořádku,pár dní bxlo klid a od včera mě v krku bolí zase.

luzza
1. pro 2008

andry
to zvracení už se ti snad nevrátí 😉
jinak s tou kříží mám taky velký problémy 😖 často mě to tam bodá i když jsem úplně v klidu a nehýbu se ☹
je to dost nepříjemný,vím... měla jsem to i v prvním těhu...prý tak působěj ty hormony na uvolňování kostních spojů... bolí mě i kost přímo mezi nohama 🤐 🤐 jako kdyby mi mělo každou chvíli vypadnout sedmikilový dítě
ale i tak to za to stojí,ne? 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

luzza
1. pro 2008

andry
můžeš se doplnit k nám do tabulky,mrkni k zanetce do alba a pak jí můžeš poslat do IP svoje iniciály 😉 🙂

luzza
1. pro 2008

andry
a na ten krk zkus bioparox,jestli se ti to furt vrací