Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
20. črc 2009

bluci
proto je upřednostňují před plenkami 🙂
holkám už ty nožičky tak drží,i když jim ty kalhotky sundám 😅 😀
věřím,že ti lékaři vyhověj 🙂

luzza
20. črc 2009

a jestli ne, příští týden bych ti je poslala 🙂

veruleg
21. črc 2009

ahoj holky

jestrabinu piju poctive kazdy den. Nastesti se to srovnalo a uz jsme v klidu. Ono Vikous to takhle udelal v noci a pres den by spal jak dudek 😵 Hlavne se fakt nesmim stresovat, ale ono se to rekne, ze. navic me ted silene boli bradavky, tak furt mazu bepantenem. Na jedne mi udelal takovy puchyr...

Bluci : tak snad ten zanet brzo prekonas.

Luzzi : Viktor mel kycle OK, ale stejne uz jsem najela na ty rakouske latkove pleny a ty delaji automaticky siroke baleni, takze kdyz mu ji sundam tak je ma taky krasne od sebe. 😅

cekam na zpravu od Lenky, uz to ma asi za sebou 😵

luzza
21. črc 2009

dobré raníčko 🙂 🙂
tak co ta lenulka?? 😅 😅 😅 😅

veruleg
21. črc 2009

asi to chvilku potrva nez manza nebo ona napise....vsak vis sama jak to je na JIP 😨

luzza
21. črc 2009

veru
to je fakt 😉 🙂 ale už jsem zvědavá 😀

artep26
21. črc 2009

Ahojda holky,
koukám že Lenička ještě nepsala.
My zatím nedáváme ani široké balení, fyzioterapeutka mi říkala, pokud mají nožičky ok, že je to zbytečné.
Tak snad mě ortoped za týden nepokárá 😲 😲 😲

veruleg
21. črc 2009

zprava od Lenky

AHOJTE, TAK JSME TU. NARODILI JSME SE DNES RANO JA PAVLIK 3120 G 48CM A BRASKA TOMASEK 2820 G. MAMINKA I TATINEK BYLI S NAMI OD ZACATKU. VSICHNI JSME V PORADKU.

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

luzza
21. črc 2009

jéééééééééééééééééééééééééééééééééééééé 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
21. črc 2009

gratuluju lenulce k chlapečkům 😵 😵 😵 😵 😵

myska77
21. črc 2009

Ahoj mamky,

tak jsem vas konecne docetla, mela jsem chvili cas po veceri dospelych a pred koupanim malych 😀 Dekuju vsem za pochvalu kluku a gratulace.

Veru: diky za prispevek v albu 😵

Moc gratulujeme Lenulince, tak uz zbyva jen Kacatko. Doufam, ze Ti to probehne take v poradku a budem tady uz vsechny s detickama.

JInak ste resili ty bolave bradavky, taky mam pocit, ze moji kluci jsou jak pyrane, tech prvnich par stisku desne boli. Poctive mazu pokazde bepanthenem, ale i tak se mi udelalo par trhlinek. Tak jsem hned nasadila kloboucky, ale klukum to moc nejede, teda Christikovi, Mates je v pohode. Tak zkusim koupit jeste par dalsich druhu. JInak mlika mam az moc na muj vkus, za hodku mam prsa tak nalita, ze odstrikavam, aby mi nepraskla a delam si aspon zasobu v mrazaku na horsi casy. 😵

Denne jezdime s klukama ven a je to parada, hlavne pro me, po dlouhe dobe jsem konecne na vzduchu. Ke konci tehu to uz neslo a 2 tydny v porodnici taky nic moc.

Na kycle jdeme pristi tyden v patek, to jim bude skoro mesic, silene to leti. V poradne nas pochvalili, jak maji kluci super reflexy na tak male mimca a za tyden mame zase prijit na KO jestli dobre bribiraji, protoze doma vahu nemam a pry se tim ani nemam stresovat. Kojim vetsinou najednou, trva to tak 10 min.- 15.min. a pak jim to mam brat, vetsinou do te doby ale odpadnou sami.

Tak my jdem koupat, vsichni si tomoc uzivame.

artep26
21. črc 2009

LENI OBROVSKÁ GRATULACE!!!
A kluci jsou hezcí kousci podle váhy, hezky vykrmení 😵
Tak draci už spí, Mikulda dneska řičel jak kobyla, když jsem ho sušila po koupačce.
Měl už hlad a navíc od 4 do půl 7 skoro nespal, takže toho měl už plné kecky.
Teď oba hezky dadají, jen jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží 😲 kdy se madam vzbudí a bude humbuk 😀 😀 😀
Mysko máš pravdu, strašně to letí, nám bude v pondělí 6 týdnů 😉 je to děsný, jak to všechno utíká.

luzza
21. črc 2009

mysi
neboj,ty prsa se zklidní... 😉 oni se tím kojením otuží 🙂

jankatr
autor
21. črc 2009

Lenulko - tak obrovská gratulace - kluci jsou taky pěkní kousci 🙂 🙂 🙂

Mě včera v noci psala kolegyňka z práce - kdysi jsem tu psala že musela do nemocnice asi ve 23 tt - no a nakonec včera porodila v 35tt zdravý dvojčátka - Štěpána 2,25kg a Šarlotu 2,30kg 🙂 🙂 🙂 Tak z ní mám obrovskou radost.

Ty bradavky se dají do kupy - chce to zatnout zuby, a těch pár dnů přetrpět - stojí to za to 😉

adrosek
21. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny konečně,nějak není času či co
-jé lenulce moc gratulujem super teda
-vidím že probíráte široké balení,no my se jej naštěstí už zbavily tak snad to bude ok

kacatko000
22. črc 2009

Dobré ráno maminky

Lenulko obrovská gratulace!!!!!!!!!! klukům vše nej nej do života a at dělaj rodičům jen radost. Váhy maj úžasný 🙂

Mysko máš krásné chlapečky, můžu se zeptat jak je kojíš oba najednou?? jak je dáváš odříhnout???
S tou bolestí to asi čeká každou mamču ze začátku, doufám, že to brzo přejde.

Tak už zbývám jen já a můžu vám říct, že fakt už nemůžu ☹ Přijde mi, že je mi z hodinu na hodinu hůř, možná to ani nevydržíme do toho pondělka, už ted je mi fakt tak nějak zle, bolest břicha je už pernamentní a celkově si připadám jako zdrogovaná, taky mi už běží 38 týden.

kacatko000
22. črc 2009

dnes jedu po porodky se dohodnout na anestezii, tak doufám, že mi povolí jen spinál aby mohl být manža se mnou.

holky včera mi tchýně řekla, že si veme dovču aby byla se mnou až přijdem z porodnice, protože manža bude v práci, tak jsem z toho jak přejetá, asi bych měla dát přednost svojí mámě aby přijela, jenže s mou mámou je to těžké, nechovala se zrovna jako máma a tak nebyla ani na svatbě a tchýně si myslí, že nemá ani nárok přijet ted, jenže šanci by asi měla dostat, i když to možná zase pokazí...ale mít tady tchýni..no to mě omejou

veruleg
22. črc 2009

Kaci : zatni zuby a vydrz...v myslenkach jsem s Tebou. Ty nase rodiny se nam zrovna nevyvedly ze. Ja uz mamku nemam ale s otcem to mam podobne jako Ty s mamou...nemluvime spolu. 😠

Arti : psala jsi neco o tech ledvinach. Sestrenka ma s chlapeckem stejne, no spis horsi problemy. Pokud chces poslu Ti odkaz na diskuzi o tom refluxu ledvin apod. 😉

Mysi : no bradavky to je neco. Ja mam ted na jedne pidi puchyrek a to boli jak das...i pri sprchovani. Mozna pouvazuju o kloboucku na kojeni. Do ceho odstrikavas?

myska77
22. črc 2009

Kaci: jojo, kojim je najednou, odrihnout je davam postupne nebo je svalim na kojici polstar pred sebe a oba si odrihnou najednou. Vydrz, presne vim jak Ti je, ale kdyz ses rozhodla vydrzet, tak uz to dotahni. I kdyz Luzza ma pravdu s tema vahama, nemyslim si, ze budes mit jen 2 kilove mimco. Ale nahoda je blbec. I kdyz by bylo 2 kilove, tak uz bude perfektne vyzrale, takze se neboj, na vaze fakt nezalezi.

Veru: verim, ze ten puchyrek musi bolet jak cert, ja mam zase takove prasklinky a taky je to zazitek. Odstrikavam do kelimku od Aventu, kdyz odstrikavam rukou a v nich to i mrazim nebo odstrikavam do lahvicek Medela, to pokud to delam odsavacku, to pak preliju do kelimku od Aventu a opet zamrazim.

Luzzy: no kojenim se bradavky sice utuzi, ale kdy? ☹ preci nemuzu kojit s rozervanyma, to se to bude jeste zhorsovat, ne? Uz si na ne nemuzu pomalu ani sahnout jak to boli.

kacatko000
22. črc 2009

tak jsem se vrátila zase po 4 hodinách od doktora, hrůza ten apolinář je fakt děsnej, rekord čekání tam mám 6 hodin 😒

byla jsem na interně, rozhovor z anesteziologem dopad celkem dobře, povolil mi jen tu částečnou narkozu ale bude si mě prý hlídat, jelikož mám dost vzácnou alergii, která je zrovna při operaci dost blbá. jsem alergická na atropin a ten se dává při zástavě srdce.

Dostala jsem prášky a injekci domů, manža mi ji musí v neděli píchnout a v pondělí v 7 máme nástup a snad půjdu na řadu dopoledne.

manža jede zítra pro kočárek tak se docela těším, o víkendu dáme postýlky, rozhodla jsem se že dáme hned dvě zezačátku kvůli monitorům, koupila jsem je včera, babysensi za 2200 jeden, což je docela dobrá cena na to, že jsou z krámu.

Holky co používáte do kočárku v tohle počasí, my jsme ještě nekupovali žádné fusaky, myslím, že zavinky a deka bude stačit ne??

kacatko000
22. črc 2009

a ještě jedna otázečka jak oblíkáte čerstvá miminka, stačí jen bavlněné dupky, bodýčko a bavlněný kabátek??

veruleg: no jo ty rodiny, to je naprd, člověk by tu mámu ted potřeboval co..já ji sice mám ale moc se nestýkáme, stejně bydlí daleko ale má trable s alkoholem, práškama a chlapama, takže taky nic moc a můj otec sice žije ale má již řadu let novou rodinu a ani na sebe nemáme telefon a stejně když mě před rokem potkal asi po 10 letech tak mi řekl .. NO NAZDAR TY JEŠTĚ ŽIJEŠ HVĚZDO??...takže taky o ničem. Holt to musíme zvládnout bez rodiny, kdyby aspon ti tchánovci za něco stáli co?? Ti moji jakmile nemáš prachy a jsi obyčejný člověk, tak se k tobě chovaj jako k onuci... 😒 ale bohužel, žijeme v jejich bytě, manža má díky nim slušnou práci, takže musím držet pusu 😠

luzza
22. črc 2009

mysi
s rozervanýma se fakt kojit nedá...zkus používat prozatím kloboučky..ty ti ty prsa ochrání a přitom můžeš kojit...
myslím,že to trvá tak měsíc,než se ty bradavky otužej a zvyknou si na to sání těch našich pijavic.. do té doby to může být opravdu bolestivý, myslím, že si tím projdou všichni... i maminky monomiminek...

luzza
22. črc 2009

kacatko
jasně že ty oblečky stačí 😉 a když jsou ty strašný vedra,tak ani kabátek nepotřebujou.. 🙂

luzza
22. črc 2009

kaci
atropin se nedává při zástavě srdce 😉 to se dává ADRENALIN...
ale alergie na atropin je fakt docela vzácná 😨 ,ale hlavně že to vědí 🙂
atropin se píchá pomalu před každou operací...je součást takzvaný "náladovky".. má zmírnit reakci sliznic,jako např. slinění atd...
a pak se používá ve chvíli,kdy srdíčko zpomaluje rytmus...tak ten atropin ho umí zase zrychlit 🙂
a srdíčko zpomaluje těmi léky,které do nás perou při operacích...
ale neboj se,určitě si s tebou poraděj a atropin nahraděj něčím jiným 😵 😵 😵

luzza
22. črc 2009

kaci
já mám v kočárku na dně larysku a na ní plínu... a když nejsou ty vedra,tak jsou holky ještě v rychlozavinovačkách 😉 🙂

kacatko000
22. črc 2009

Luzzi děkuju moc

Ještě jsem se chtěla zeptat zda si mám kupovat dopředu nějak víc lahviček, mám doma startovací sadu od aventu, jsou tam dvě malé a dvě větší a pro každého jeden dudlík, al asi to stačí ne??

A taky jestli si mám koupit dopředu ty kojící kloboučky??

holky prosím mám jen jednu kojící podprdu, zatím jen tu nejmenší velikost, jelikož mám pořád malá prsa ale chci si koupit ještě jednu, jen nevím jakou značku, chtěla bych to koupit už přes net, do krámu se nedostanu. nemáte nějakej tip??

luzza
22. črc 2009

kačí
víc lahviček rozhodně nekupuj!! možná nevyužiješ ani tyhle 😅 ,tak vydrž...třeba ti půjde kojení dobře a startovací sadu nakonec pak prodáš 😀 😀 dokoupit můžeš pak kdykoliv 😉

dudlíky jsem měla radši 4, kdybych ty dva někde nechala,což už se mi párkrát stalo 😀 třeba u našich 😀

kojící kloboučky se ti asi neztratí... já je teda neměla...ale připravená můžeš být 😉

já mám kojící podprdy 3 a pořád je střídám... v porodnici a pár dní potom jsem měla o 2 čísla větší prsa než normálně...ale pak se to kojení ustálilo,prsa se mi přestaly nalejvat jak v začátcích a mám je větší jen o číslo než před těhu... koupila jsem je v obchodě,takže internetový typ nemám..

kacatko000
22. črc 2009

luzzi tak moc děkuju

s tím atropinem jsem to popletla, nějak se v tom nevyznám

jsem zvědavá jestli vydržím do pondělka, protože je mi ted fakt hrozně, třeba to přijde samo

luzza
22. črc 2009

kačí
nemáš zač 😉
každopádně jsi VZÁCNÁ 😅 😅 😅 alergii na atropin jen tak nikdo nemá 😉
no zítra má být ještě větší vedro... tak třeba porodíš 😀

kacatko000
22. črc 2009

no raději bych žádnou alergii neměla ale aspon v něčem jsem výjmečná 😀

luzzi nestraš, já se připravuju duševně na pondělí 😀