Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
1. srp 2009

jani
tak my doma holky jen změřily...
mají 58 a 59 cm... váhu jen přibližnou 😖 ... 4,70 a 5,60 ale ta váha jen orientační...vážíme se na digit. váze s nima a bez nich 😀 na tříměsíční jdeme za 2 týdny,tak pak písnu,kolik holky teda od sebe mají 🤐

luzza
1. srp 2009

artepo
já dávala sab,ale ten moc nepomáhal...tak jsme začali dávat baby calm...ten se mi zdá lepší...
nelinka nám trpěla hodně...téměř denně večerní koliky...teď už je nemá...ale myslím,že to přestává nezávisle na kapkách,páč už budou mít brzy 3 měsíce... prostě si to některá miminka odtrpí,kapky nekapky... ☹ ☹
u nás to začalo asi ve 4 týdnech a skončilo až ve 2 měsících...pak už jen občasný menší boleníčko...a v posledních dnech už nic 🙂 tak to budete muset vydržet 😒

jankatr
autor
1. srp 2009

Verul - to jsi na tom o kapku líp jak já, jestli neřídíš až poslední roky... - já vlastně nikdy ani nezačala, takže je to pro mě jako začínat uplně od začátku 😝

Mě se takhle občas vzteká poslední dobou Matýsek - ale mám pocit že to někdy souvisí trošku s tím cvičením, připadá mi jako by ho někde něco bolelo - a než jsme začali cvičit tak to bylo v pohodě 😒 a někdy má prostě něco v bříšku, takže když ho vezmu na stojáka tak z něj za chvilku vypadne děsnej krkanec a pak už je to v pohodě 🙂

luzza
2. srp 2009

tak holky dnes spaly do 5 hod 😵 jsem vyspalá,tak žeru 😝

jani
a jak často cvičíte a kvůli čemu přesně??
já mám obavy,že až doktor za 14 dní uvidí,jak holky "pasou" nepasou,tak nás pošle přinejmenším na rehabilitci 😒

sorbona13
2. srp 2009

ahoj holky, mám novinku, Kacatko jde dnes s klukama domů!!!! 😵 😵 😵

sorbona13
2. srp 2009

veru: pro lenulku: já kojím oba najednou po 3 hodinách, většinou se budí oba a pokud ne, tak toho jednoho stejně vzbudím. Pijí tak napřeskáčku, jednou vypijou třeba jen 40 a podruhé zase 70-80. Včera mi za celý den vypil Honzík 450ml a Kubík 400ml. Asi pomalu přestanu po kojení odstříkávat, sice mám i po kojení mlíka v prsou dost, ale nejsou už tolik nalitá, jako dřív. Volala jsem laktační poradkyni z klubu dvojčat a ta říkala, že mám zkusit přestat a kdyby se mlíčka začalo tvořit míň, tak mám zase odstříkávat a ona se tvorba zvýší.

janka: super fotky 🙂

adrosek
2. srp 2009

-ahojík holky,tak přeji hezký den všem zbytek 🙂
-tak já asi pomalu musím začínat holky dokrmovat ☹ nevím ale po jídle mi Sárinka hodně plače,ta která nikdy neplakala,se najedla a spinkala,dneska sem ji kojila a schválně ji vážila a vypila mi za půl hodiny jen 70ml a pak sem ji ještě dala krpsu a pak už jen 10ml,mám dojem že už se mi nestačí tvořit mlíčko zřejmě když je kojím po třech hodinách,pač déle mi ces den většinou nevydrží,tak musím dávat jedno kojení a jednou mutrilon aby se mi stihla nalít prsa do dalšího kojení,ces noc je budem kojit pač to jim stačí pač spinkají ale ces den musíme takhle ☹ tak sem trocha smutná ale si říkám že to snad ničemu nevadí a hold u dvojčátek se stím musí počítat že jim to už nebude stačit jak rostou
-co vy na to mamky?

myska77
2. srp 2009

Ahoj holky,

zdravim po vikendu, byli jsme poprve na chalupe prspat s klukama, noc byla docela sila, ale jinak parada, ta vedra se tam dala prezit.

Adrosku, ja myslim, ze bys je mela prikladat casteji prave behem toho dne a ne cekat treba 6 hodin nez se Ti nalejou prsa, prave to, ze vynechas kojeni mezi Nutrilonem ti to miko snizuje.

Jinak ja mam taky problem s kojenim, uz je nemuzu kojit dohromady, Bcko se mi zacalo spatne chytat, takze je beru zvlast, abych se mu mohla venovat. Ale spis je problem s tim, ze spatne sane a taha a srka a zmoula mi bradavky, takze mi praskaji a silene to boli. Kojeni je uz pro me utrpenim a kazdy den si rikam, ze uz pujdu koupit Bebu. Jeste jsem jim dala posledni sanci a dnes napsala laktacni poradkyni jestli s tim jde neco delat, protoze techniku mam pry dobrou.

Jinak kluci krasne pribiraji a uz maji pres 3 kila (porodni 2700 a 2600 a klesli o 200 gr oba).

Sorbi: ses borec, ze to tak krasne zvladas i tim kojenim 😀

Luzzy, Tobe holky nechteji past koniky? Nasi to delaji uz od porodnice a doktorka je uplne v soku 😵 , maji zadove svaly jak kulturisti 😀 Vzdy je masirujeme, lezi na brisku a krasne zvedaji hlavicku.

myska77
2. srp 2009

Janka, Luzzy: nadherne fotky mimochodem 😀

luzza
2. srp 2009

mysi
no,holkám to moc nejde ☹ to vám závidím 🙂
adrosku
já nevím,ale myslím,že ses taky mohla spojit s laktační poradkyní...podle mě se ti tvorba mlíčka snižuje díky tomu,že jim dáváš nutrilon a děláš dlouhý pauzy mezi kojením 😒 já bych je zkusila dávat k prsu častěji...klidně po 1,5 nebo 2 hodinách...a v noci bych je taky minimálně jednou vzbudila,protože jedině tak tvorbu mlíka rapidně zvýšíš...
nechat prsa delší dobu bez kojení,aby se ti dotvořilo dost mlíčka je blbost...takhle laktace nefunguje...

luzza
2. srp 2009

dneska to byly šílený tropy... 😝
holky večer hned odpadly...
teď maj půlnoc a maj tam otevřený okno a do toho krásně bubnuje déšť 🙂

jankatr
autor
2. srp 2009

adrosku - holky mají pravdu - čím častěji budeš přikládat tím líp. Hlavně hodně a hodně pij, zkus i nějaký ty podpůrný čaje nebo meltu. A pokud mají holky málo, tak jim kdyžtak přidej po jídle a ne tím hned nahradit celý jídlo. Ono to prso nemusí být vyloženě tvrdý a nalitý, možná by ses divila kolik toho můžou vytáhnout 😉 Ono to teď může být i tím horkem, že mají spíš žízeň než hlad - konec konců i my dospělí nemáme v tomhle počasí moc chut na jídlo.

Luzzi - máme dva cviky - každej se má dělat tak půl minutky a to na obě strany - takže dohromady jsou vlastně čtyři. A to máme dělat tak pětkrát dennně - ale většinou to nedáme - protože jak chodíme ven tak se to moc nedá... - no ale snažím se.

blucka
2. srp 2009

Ahoj maminky,
to teda bolo horuco, nasi bobani nespali cely den, tak teraz vecer odpadli a za chvilku aj my:o))...
Adrosku, ja mam tiez malo mliecka pre oboch, z jednoho prsa dostanem 70 a z druheho niekedy aj 140, tomu dost nechapem, tak ich tiez prikladam na striedacku, teda vacsinou adama a sebikovi musim odstreknut(ked sa nevie poriadne prisat), skus po kojeni este odstreknut, aby si to podporila, tak ako napisala poradkyna Sorbone. Tiez caje a meltu ako radi Janka.
Maminky, skuste mi poradit, uz som to spominala, mam problem so Sebikom aby sa chytil prsa, ale aj savicky, z prsa mi to tecie ovela viac ako z flasky a aj tak to nevie poriadne, niekedy nam trva aj 10 minut kym uchopi savicku, stale akoby hladal, uz neviem co s nim, ved prve 2tyzdne sme fungovali normalne.....a takto nam papanie trva hrozne dlho... a je mi ho luto ☹

myska77
3. srp 2009

Ahoj Blucka,

tak presne to co mas se Sebikem mam ja s Christianem, taky sal krasne prvni 2 tydny a ted se nechce chytit prsa. Lahve ano, tak aspon neco, ale taky mi to vadi. Napsala jsem te poradkyni, tak Ti dam pak vedet.

Luzzy, s tema konikama to pujde, klukum se na brisku taky nelibi, kdyz jsou treba unaveni nebo hladovi, zkuse je davat na brisko fakt pri te masazi. Pokud jim bude prijemna masaz, tak holky zapomenou, ze jsou na brisku 😀

Dneska litam celou noc kolem kluku, stridaji se s kolikama, fakt sila, uz si davam mezi oci sirky. Jo taky mame schvalene plavani od 6 tydnu, tak zacneme s tzv. ,,vanickama", maji tam slanou vodu, tak se moc tesime s manzelem. Od 5 mesicu prejdem do bazenu, taky se slanou vodou 😵

luzza
3. srp 2009

bluci,mysi
s tím špatným přisáváním fakt nevím co poradit...je divné,že nejdřív to uměli a teď blbnou,co? 😕
no asi bude lepší ta laktační poradkyně...

mimochodem mysko
ty sirky mě moc pobavily 😀 😀

blucka
3. srp 2009

dobre ranko,
tak uz sme nabasteny a snad si este na chvilku schrupnu, dnes vydrzali 6 hodin, to je taka bomba.. 😵 😵
Mysko, budes zlata ked mi napises, ja uz fakt neviem, pride mi uz na hlavu, ze to ide tazko aj s tou flaskou, tak snad sa vrati do "starych"kolaji.

sorbona13
3. srp 2009

ahoj holky, jak se dnes daří?
Koukám Myska se fakt nenudí, je mi tě líto, máš doma aspoň manžela i přes den, aby sis odpočinula? Nechci to zakřiknout, ale naši kluci jsou zatím v pohodě, jenom je trápí prdíky, takže se kroutí, ale nakonec se vyprdí sami.

adrosek: já bych zkusila ještě po kojení odstříkávat a uvidíš, že mlíčka bude dost. Já mám v jednom prsu mlíčka míň a kluci z něj vytáhnout třeba jen 30ml a pak už jsou unavení a nechtějí tahat, takže mlíčko odstříkám. Z druhého prsu vytáhnout i 85ml, takže je střídám každé kojení. Včera jsem první den neodstříkávala a v tom horším prsu bylo mlíčka míň a míň, takže dnes zase budu odstříkávat...je to opruz, ale nedá se nic dělat...

ještě s tím přichytáváním: mně dali v porodnici kloboučky, protože kluci byli slabí a navíc měli slabý sací reflex (přikládat jsme začali až měsíc po jejich narození). Teď se snažím kloboučky odbourat, ale moc to nejde, chytnou se dobře, chvíli sají, ale pak se pustí a začnou jakoby znovu to prso hledat a už jim nejde se přisát. Takže to nevydržím a dám zase klobouček...Možná by vám to taky pomohlo....jenom je potom těžký je od toho odnaučit...

myska77
3. srp 2009

Bluci no jasne, ze dam vedet, sama jsem zvedava co nam poradi. Je mi taky divny, ze to nejdriv slo a pak takhle zacal blbnout. Kolikrat u kojeni i brecim, co je to za bolest, kdyz kojim pres ty praskliny,Christik tu bradavku vic zmoula nez saje. Taky je pak cela zplostela, coz je spatne. Zkousim ho do vice poloh, ale saje vzdy spatne. To Ti kluci vydrzi 6 hodin v kuse? To fakt zavidim, me sotva 3, kdyz jim dam 90ml z lahve a ani ne 2 hodky, kdyz kojim. Mlika mam dost, v kazdem prsu tak cca 90 az 100ml, ale vzdy u toho vytuhnou.

Sorbi, ty kloboucky jsem taky zkousela, moc mi nepomahaji, boli to i pres ne, pokud nesaje, ale drti tu bradavku dasnema, je to jedno. a taky ty kloboucky zabrani tomu, aby bradavka poznala kolik mlika deti potrebuji a v jakem slozeni a prso mliko tak nemeni slozeni a mnozstvi. Poradkyne v porodnici mi rekla, ze muzou zastavit i laktaci. Na prechodnou dobu pomuzou, ale ne trvale. Delas dobre, ze je odnaucujes.

adrosek
3. srp 2009

-holky tak asi máte pravdu tedy,tak jej budem kojit a po kojení jim dyštož dám Nutrilonu kdyby měli hlad tedy ještě,spíš mám dojem že holky mín pijí než že nemám mlíčko tak nevím tedy,pač mi vydrží tak tři hodiny ces den někdy 4.a vnoci dýl tak nevím tedy jak a co
-tak myslíte že jej rozkojím ještě pořádně,si říkám že když nabírají tak musí mít dost no ne,jen mě mate že si vypijí a pak za deset minut chtějí zase ještě trošku tak nevím čím to je tedy

adrosek
3. srp 2009

-nebo já mám spíš obavy aby se mi za ty tři hodiny co nepijí stihlo vytvořit potřebné množství toho mlíčka
-od kterého týdne si to vaše mimča protahovaly aj ces den?

veruleg
3. srp 2009

ahoj holky
zdravim po vikendu a silenych vedrech ktere asi budou pokracovat 😠
Lenulce vyridim co se da....asi to chce hlavne trpelivost, ze. Jeste mela dotaz jak je davate odrihnout?

Viktorek moc rihat nehce....mam ho ve zvysene poloze, nkedy prehozeneho na rameno jak kdy. Pak si treba rihne ale kdyz ho polozim tak treba i po hodine mu vystrikne nebo vytece mliko z pusiny..... Je to pekny rarach, zacina se bou dobre sit. Zklousime past koniky, pred pitim nekdy mu to jde a nekdy ne....vetsinou se silene vzteka, na to energii ma.
S tim prisatim mi sem tam taky blbne.....a Mysko o zplostelych bradavkach vim taky svoje 😖 zase se mi tam udelal puchyrek.
Zitra jdeme na kycle a ve ctvrtek na kontrolu v 6 tydnech tak jsem zvedava kolik nabral. Zkousela jsem se vazit na digitalni vaze s nim a bez neho a teoreticky uz ma 3.4kg tak snad me prekvapi a bude mit vic.
Jinak vecer kdyz hce pit po hodine a udela to trikrat za sebou tak mi pak vydrzel i 5 hodin, z cehoz jsem byla uplne vedle 😵 😵 😵

drzim vsem pesti at se to kojeni zlepsi a Lence vse vyridim

V+V

veruleg
3. srp 2009

jo holky, davate jim ten vitamin D na lzicku do trosky odstrikaneho mlicka ? Ja to teda tak delam, ale tu lzicku nesterilizuju... 😒 nekde jsem cetla ze by se to melo, tak ted nevim.
Jinak jeste dnes rano s ebobek vzbudil a mel ocicko uplne zalepene...tak kapu optalmo neco 😕

sorbona13
3. srp 2009

myska: ono to odnaučit moc nejde, oni jsou prostě zvyklý sát přes klobouček a s bradavkou to neumí. Sice se přisajou, ale po chvíli se pustí a začnou znovu hledat a nemůžou bradavku udržet v pusince. Možná je to tím, že mají pořád ještě hodně malé pusinky, fakt nevím....

s tím říháním, jeden kluk mi vždycky dopije dřív, tak ho dám do lehátka nebo přehodím přes kojící polštář. Až dopije ten druhý, tak si je dám oba přes rameno, ale je to hrozný tělocvik, až budou větší a těžší, tak je budu dávat oba do lehátek. S tím lehátkem to dělám dnes poprvé a jde to. Sice si v něm ještě ani jeden neodříhnul, ale aspoň mi neublinkávají.
A vigantol (vitamin D) dávám rovnou do pusinky tím kapátkem.

blucka
3. srp 2009

Mysko, ved prave...keby sa neprisal predtym tak nepoviem, ale takto mi to je luto....dnes mi vydrzali prvykrat, inak tak 5hodin, ale aj to je super, vzhladom, k tomu, ze cez den skoro vobec nespia. Ja mala tiez hrozne popraskane bradavky, aj som si poplakala, na 2dni som ich odpojila od prsa a odstrekovala, zahojilo sa a odvtedy ziadna bolest.
Klobucky som tiez pouzivala, lenze ntie moje krasotiny to maju ako dudel a vypiju malo.
Vigantol, tiez kapem priamo do pusinky.
Adrosku, skus im ako pises ponuknut Nutrilon a uvidis kolko ti vypiju.Ale ked priberaju tak by som sa nebala... 😉

myska77
3. srp 2009

Veru: ja jim to Dcko davam na bradavku, kdyz je jdu kojit, tak mi to poradila detska, a oni to pak zapijou tim mlikem z prsu. Jinam mas pravdu, taky se da davat na lzicku s mlickem.

JInak mi uz odpovedela ta poradkyne, fakt vubec nic novyho a nevyjadrila se k tomu, proc se ted nechce chytat, kdyz to umel.

napsala:
Pokud vás přisátí bolí, tak se bolest nesnažte překonat, ale okamžitě dítě
přimějte, aby se pustilo, a snažte se přiložit ho znovu.
Beba není řešení, lépe je opravdu přechodně mléko odstříkávat. Doporučuji
vám ale zkusit místo láhve stříkačku a co nejdříve přejít zase zpět na kojení.
Každý jiný způsob, než normální kojení, je pro dítě do nějaké míry matoucí,
zvlášť, když má se správným přisátím potíže.
Vím, že je to nepříjemné a chce to hodně trpělivosti, ale jinou radu nemám.
Bebu ale určitě nekupujte, zbytečně by se vám snížila tvorba mléka.

jankatr
autor
3. srp 2009

ahojky -tak "D" máme taky s kapátkem takže rovnou do pusinky.

Jinak co se týče kloboučků - používala jsem je u Daníka - měla jsem hrozně nalitý prsa a jak je mám hodně velký tak se Daník nemohl pořádně chytit a kloboučky nám moc pomohly. Kojila jsem s nima skoro do půl roku - a pak je začal odmítat sám. Žádné problémy v podobě snížení laktace jsem neměla.

Na odříhnutí u nás funguje nejlíp, opřít si malýho o rameno a na střídačku popleskávat prdelku (aby se to trošku natřepalo) a hladit po zádíčkách (ale tak trošku přitlačit - aby se pohnulo tělíčkem) ono se to tam pěkně přerovná a kluci si většinou odříhnou skoro hned.

artep26
3. srp 2009

Ahojda,
na chvilku vás jdu pozdravit, je to nějaké všechno náročné, zdá se mi že pořád kojím, přebaluji, venčím děti nebo psa, uklízím, peru, žehlím ... a pak zase znova dokolečka dokola.
Máme se fajn, děti krásné rostou na váze, za 14 dní přibraly půl kila a to jen kojím.
V noci je to někdy na odstřel, ale to jsou vyjímky, jinak bych řekla že jsou hodní. No Mikulda je ubrečenější, Amálka je pohodářka ale umí se nádherně vztekat.
Až budu mít chviličku, tak hodím pár foteček.
Mějte se všechny bájo. Pa pa pa

adrosek
3. srp 2009

-tak dneska jsem jen kojila a zatím jsou spokojené tak uvidíme tedy
-jak¨se vám postupně posunovalo čas kojení,ces den vydrží éle někdy a pak večer do noci,nad ránem je to už horší
-jinak D vitamín taky dáváme s kapátkem a s odříhnout si jej taky dám ces rameno a za chvílu si brknou

artepa
3. srp 2009

Leo77, děti se mi na jídlo budí po 3-4 hodinách, ale sem tak si vzpomenou i po 2,5h. Mlíčka ostříkávám jak kdy. Někdy už to vypadá, že mlíko už mi dochází a pak najednou odsaju 150ml. Děti jsou otesánci, už pijí 100ml. Taky ořibírají jak diví. Domísek už má 3,5 kg a Eliška 3,3kg.
Na Bebě sice píšou, že se má dělat vždy čerstvá, ale v nemocnici jí taky dělali dopředu, takže si jí nachystám do lednice tak na 2 krmení. Hlavně v noci. Ptala jsem se dr. zda se může míchat do jedné lahvičky mateřina s bebou, tak říkal, že pokud mi děti moc neblinkají tak může, ale že je to každé jiná bílkovina. Zatím to mícháme dohromady. Chvíli jsem jim to dávala zvlášť ale pak se to moc nestíhalo.
Čajíček prý mám dávat při žízni, takže když se mi děti vzbudí v mezičase, tak jim trochu dám sosnout, ale to se moc často neděje, protože po krmení jsou chvíli vzhůru a pak usnou a většinou spí až do dalšího krmení. Pokud teda celou dobu neřvou jak tuři a to do nic moc čaje nevpravím. Hlavně Eliška mi to pak stejně vyblinká.

myska77
3. srp 2009

holky taky vam nektere dite zve uplne bez duvodu? Nas Matysek (Acko), kolikrat zacne rvat uplne bez duvodu, ma suchou plenu, je najedeny, je mu teplo a neutisi se ani chovanim, proste rve jak turek, kolikrat je to na prasky. Kdyz ma prdiky, tak je to pochopitelne, ale tohle se deje dost casto jen tak. V tehlech chvilich vubec nevim co s nim delat, neda se nicim utisit a prechazi to uplne do toho histerickeho place, klepe se mu bradicka, proste mazec. Sousedi si musi myslet, ze je tu vrazdim. Diky za pripadne rady.