Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
17. říj 2009

Artepa aj ked nekojis?

myska77
18. říj 2009

holky berte to drzeni tela s rezervou, tohle mi rekly dve doktorky, ale taky si nemyslim, ze vsechny deti to zvladaji. Je tedy fakt, ze nasi kluci to umi. Jeden akorat obcas prepadne z koniku na stranu a ten druhy ma pry slabsi brisni svaly, tak ma kazdy jiny ten druhy cvik. Ale prekvapilo me, ze to maji umet deti i v tom nasem korigovanem veku, tedy cca 2 mesice a 3 tydny. Jdeme ted cvicit, tak uvidim, jestli budu zase v depce cely den.

artepa
18. říj 2009

Bluci, prý i když nekojím. Děti teda dostávají každý den malinko mateřiny, tak nevím, jestli to na to má vliv. Ale co jsem slyšela, tak náš dr. doporučuje všem příkrmy až od 6ti měsíců.

myska77
19. říj 2009

Artep, moje kamoska tady z baraku ma taky 3 mesicniho kluka, vypada tedy spis na 6 mesicu a ta mu uz dava regulerni prikrmy, zeleninu, maso, ovoce, no valila jsem oci. Byl kojeny do 2 mesicu a byl to desny zrout. Pry uz ma travici trakt vyvinuty, tak mu to doktorka schvalila. Prijde mi to dost brzo ve 3 mesicich, ale ocividne prospiva. Tak bych se asi nebala a neco malo muzes zkusit.

sorbona13
19. říj 2009

myska: já taky kojím občas kluky zvlášť, každý pije 10-15min., tak se to dá. Hlavně se mi teď budí na kojení každý zvlášť, v noci je kojím většinou v posteli na boku (pokud se zrovna neprobudí najednou) a spím u toho 🙂
Já být tebou, tak se na to cvičení vykašlu, takhle chudáky akorát nervuješ a sebe taky. Vždyť ani nejste nedonošení jako my a nám cvičení na neurologii nedali (ale co není, to může být). Dávají ti kluci pořádně zabrat 🙂

Jinak u nás dnešní noc strašná, nejdřív vydrželi spát od osmi do jedný hodiny a pak se vzbudili nejdřív po 3 hodinách a potom po 1,5 hod., asi mají růstový spurt a chtějí pořád pít 🙄

lenulinka21
19. říj 2009

Ahoj maminy. 🙂

Přikláním se k Sorboně taky bych se na to vyprdla.Jsou to akorád další
nervy navíc.

U nás máme takový režim:

po koupání tak kolem půl osmé se jde papat Tomáíška jdu kojit a Pavlíčka si bere manžel-dostane 180ml
a vydrží až do půl sedmé do rána!!
Tomášek se budí za noc jen jednou a to o půl 4.
Taky ho kojím v noci v leže a u toho usínám 😀 až někdy usnu a pak se vzbudím a on si vesele vedle
mě pochrupkává. 😀 Kojím ho tak 10min.

adrosek
19. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny a přeji hezký den všem
-vidím že se tady bavíte o cvičení.no unás je to taky boj poslední dobou,na jeden cvik si už zvykly tak neřvou holky,ale utěch dvou ostatních je to boj,ale tak co už naděláme,hlavně ten na boku,myslím že tady oněm někdo psat nyní,no uvidíme jak dlouho budeme muset ještě holky trápit
-jinak já už taky vytáhla fusak a holky jsou tam tak tak,ještě chvílu a budou muset mazat do sportáku jako,tož co už
-jinak píšete o příkrmech,tak my ještě jen kojíme tak počkáme až nám řekne dr.že můžeme dávat aj něco jiného

adrosek
19. říj 2009

-holky a nevíte co je s luzzou a jankou,dlouho se tady neukázaly a taky zanetík,tak snad se mají dobře

myska77
19. říj 2009

Lenul tak to mas dobre, ze Ti vydrzi Pavlik az do rana, taky po 180ml, aby ne 😀 😀
No ja bych se na to cviceni holky vyprdla, ale zase kdyz jim to pomaha, tak mi prijde skoda jim zalozit na nejaky problem jen kvuli tomu, ze mi vadi jak breci. A vcera to bylo napr.uplne v pohode, Christik vubec nebrecel a Mates uz jen trochu u druheho cviku, tak to asi chvili vydrzime. Chci vydrzet do dalsi kontroly a pak se rozhodnem. Domluvili jsme se tak s manzelem.

Sorbi vydrz, to prejde, my tohle meli as pred 10 dny, kdy jim byli 3 mesice, taky spurtovali a pak se to ustalilo a zase spi 9 hodin a pak 4 a je rano 😵

rojcata
19. říj 2009

Ahoj holky,
tak kluci spinkaj na dvorku v kocaru a ja mam konecne cas neco poklidit. Tedik uz papka lip , ale tuk tuk tuk na drevo 🙂.
My cvicime tri cviky - na boku, na zadech, a na brisku pres paticku ... na rovinu se priznavam, ze to s obouma 4x denne nestiham. Nastesti nam naposledy na RHB rekla ze to s Tedou muzem uz sidit. Jediny cvik u kteryho mi kluci nebreci je ten na zadech, to se koukame z ocka do ocka a smejeme se u toho, zbytek uz je des. Navic mi moje mudr rekla, ze pokud kluci u cviceni nervou, tak cvicim blbe ... tak jako nevim. Na RHB mi ale rekla, ze to neni nutne podminkou ...
Jinak dneska sem si objednala fusaky od emitexu, tak sem zvedava, doufam, ze v nich bude pekne teploucko.

artepa
19. říj 2009

koukám, že pořizujete fusaky. Já jsem zjistila,že se mi děti do hlubokého kočárku ve fusaku skoro nevejdnou, takže když teď byla zima, tak jsem je navlíkla do kombinézy a zabalila do deky. Fusaky dostanou asi až do sporťáku a do toho asi už taky budou brzo muset, neb rostou jak z vody a hluboký je jim jen tak tak.

sorbona13
19. říj 2009

add fusaky: my si pořídili 3v1 od Emitexu a obávám se, že se mi za chvíli s fusakama kluci do kočárku nevejdou, takže je budu dávat do kočárku taky asi v kombinézách.

add režim: my v půl osmé večer koupeme, potom je nakojím většinou oba najednou a nechám je u prsu dlouho, většinou se ududlají a usnou. To spí tak od těch 21hod do 1 nebo klidně i do 3 hodin, jak kdy a potom se většinou už budí po 3-4 hodinách. Teď je to tedy horší, někdy vydrží spát 5 hodin a někdy se probudí po 1,5 hod. Dopoledne potom spí 1x cca půl hodiny a po obědě (po kojení) je dávám spát do postýlky a to vydrží spát 3-4 hodiny. Pak je nakojím a hrajeme si, nebo jdeme ven (podle počasí) a až přijde taťka, tak se jim věnuje on až do koupání (někdy si zdřímnou půl hodinky mezi kojením). 2x týdně plaveme ve vaně dopoledne a to je potom večer už nekoupu, jenom je otřu žínkou.

myska: to je rozumné, vydržet do kontroly, třeba už to cvičení pak potřebovat nebudou 🙂

blucka
19. říj 2009

Ahoj maminky,
Mysko, no neviem ci v 3mesicoch su prikrmy uplne ok, ale ked to ma ta maminky schvalene dr. 😒 .....My teda zacneme pomalinky, ale zatial som dala len stavicku z mrkvy, moc sa do toho nehrniem, maso este urcite nie 😉 .
Lenulka, to ti kluci krasne spinkaju 🙂 .
My sme boli dnes vo fusaku a v korbickach, ale vydrzali to asi len koli tomu, ze hned zaspali, skusala som to aj len v zimnej bunde a zabaleny v deke, ale to bol taky rev 😠 , takze ideme do sportaku.
K tomu rezimu, my kupeme o 18.00, papame o pol 7 a vacsinou o 7 su uz v postielkach, budia sa ako kedy, niekedy az nad ranom vacsinou na dudlik a vstavaju o 8.Dnes v noci som sla k Sebikovi a Adam mi zvesela mava 😀 , poposuval sa napriec postielky a este hlavu narval do rohu postielky, ja len cumnela 😀 😵 , uz sa tesim kedy zacnu alarmovat monitory.

adrosek
20. říj 2009

-ahojík mamky,všechny zdravím a přeji hezký den,sice unás to moc nevypadá ale tak co už,zase jeden ztěch škaredých dnů.pěkně tady prší nebo spíš takový ten protivný deštík-mrholení
-blucka tak zkoušíte dávat tedy příkrmy,tak snad jim to bude chutit trošku
-no já je mám taky ve fusaku,zatím to jde,ale je to tak tak takže uvidíme za měsíc jak natom budeme,jinak taky do sportáku musíme

zanetik
20. říj 2009

Ahojda mamky nemám čas dočítat, ale jdeme se pochlubit...Nela už má taky dole 2 zoubky, jeden teda už cinká, druhý se klube...
Pomalu opravujeme byt po vytopení sousedkou,t ak je míň času, problém je taky v tom, že se holky doma naučily spát, tak nějak na střídačku a venku odpoledne to jde v tom hnusu tak hodinku, ale ve čtvrtek doma dospávaly v kočáru další 2h až prošvihly odpolední mlíko 😅
Tak jsme po obídku, holky to teda sněděj nějak moc, mám pocit že někdy neví kdy mají dost.
Tak jak budu mít chvilku musím vás dočíst, abych věděla jak jste na tom a skouknout albíčka.
Nám se povedlo někde ve foťáku ztratit měsíc fotek, nikde tam nejsou, ale počítadlo odečítá jako by tam byly, tak jsem z toho srnka 😀

adrosek
20. říj 2009

-ahojík zanetík,tak hlavně že se máte dobře
-my taky rekonstruujeme,dodělali sme balkony a ted děláme vnitřní schody takže je doma binec a rambajs,ale dneska už končí snad

zanetik
20. říj 2009

no nám přišly teprve z pojišťovny peníze, takže to hlavní teprve vypukne...
Jsem jen kousek zpětně u oběda zkoukla, že řešíte oblečení, my teda brzy ráno ven nemusíme, to až tak v 10h když jdeme, ale fusaky ani kombinézy jsem ještě nevytahovala...do k once měsíce budeme asi v hlubokým, tak jim dávám body s dl. rukávem, teplou mikču a podzimní bundu s flaušem, mají teplejšá a slabší deku a nánožník, když mají venku ruce dám jim bavlněný rukavičky a vždycky přijedeme domů teploučký, nechci je moc oblíkat, aby nebyly choulostivý a hlavně co jim dám až bude -15....

adrosek
20. říj 2009

-no to je pravda zanetík,ale semsi říkala že by jim jen vdece byla zima tak nevím
-takže opravy terve vypuknou ju

rojcata
20. říj 2009

ahoj holky,
to mrholeni je vazne na nic.
Holky jak to mate s chlapama, pomahaj vam s mimcama, nebo se starate o deti jen vy a manzilci pomuzou s domacnosti, nebo jak??

adrosek
20. říj 2009

-ahojík rojce,no počasí na nic
-u nás pomáhá manžel se vším,musí teda,ale neprotestuje

rojcata
20. říj 2009

androsku-tak to mas fajn ... a napadne ho to samo, ze je potreba udelat nejaka domaci prace, nebo mu musis rict??
u nas je to tak, ze musim rict, samo ho to nenapadne ci co ... a mas nekdy cas jen a jen pro sebe???

blucka
20. říj 2009

Ahoj maminky,
u nas pocasie tiez nic moc...my sme mali dnes lietaci den, najskor s detmi k dr. potom ja, ale uz sme doma v teplucku. 🙂
Mne tiez manzel pomaha, je pravda, ze domace prace stiham a je to moja parketa, ale on vari a ked je potreba tak sa o deti postara sam, sme dohodnuty, ze ked chcem von sama, tak len poviem a on sa o deti stara. Je pravda, ze ma toho dost( praca, skola...), ale snazi sa. 🙂
Zajtra sa chystam s detmi do prace, zrovna zajtra je tomu rok co som doma, tak strasne to leti 😕 ....

adrosek
20. říj 2009

-tak unás taky musím říct,že je potřeba toto třebas udělat,vím že taky pracuje,ale já doma taky nesedím jenom no ne,tak at se taky snaží a zatím to klape
-když chcem jít někam sama,tak není problém,když mu řeknu tak pohlídá,ale stejně jestli jsem byla dvakrát někde sama víc ne 🙂
-tak schody jsou dodělané a balkony taky konečně takže jsem uklidila všude a vytřela a snad je chvílu po rekonstrukcích,ale prach je stejně stále,zase se to bude nějakou dobu držet než se to setře

rojcata
20. říj 2009

taky sem si nedavno rikala ze uz je to rok co jsem doma a ze to siiiiiiiiiiiiiiiiiiiilene letiiiiiiiiiii, myslim, ze se nenadeju a uz zase pomalu pomazu do prace ... 😅

adrosek
20. říj 2009

-no nebojse rojce to uteče jako vody,já jsem už taky rok doma a mám dojem,že jsem nedávno byla vpráci ještě

jankatr
autor
20. říj 2009

ahoj holky - chci vám nabídnout pokud byste měly zájem - máme spoustu věcí z kterých už jsme vyrostli - tak pokud budete chtít nakoukněte
http://jankatr.rajce.idnes.cz/vecicky_ze_kteryc...

myska77
21. říj 2009

Janka, napsala jsem Ti IP. Jinak mas moc pekne kluciky, skoukla jsem i fotky 😵

myska77
21. říj 2009

Rojci: u nas manzel pomaha se vsim. Nakupuje, i vari a o deti se stara ukazkove. Ke koupani me napr. skoro nepusti. Jinak ja ven chodim dost casto sama. Do posilovny, na nehty, ke kadernikovi. Manzel dostane mliko ve flasce a neni problem.

Ja budu v listopadu taky rok doma, je to silene jak to leti 😀

adrosek
21. říj 2009

-ahojík mamky,tak přeji všem hezký den
-myslím že každý manžel tady pomáhá ne,přeci jenom dvě děti jsou větší starost a kor ti,kteří mají ještě jedno už větší tedy celkem tři
-taky si říkám,že budem více chodit ven sama,aspon o víkendu když je doma manžel,že vyrazím na nákupy nebo se trocha jenom pokukat po obchodech,pač jinak se nikam moc nedostanu

lenulinka21
21. říj 2009

Ahojky mamči taky přeji pěkný den 🙂

Teda můj manžel by mohl býti z fleku na mateřské 😀 😀 o koupání ani
nemluvím. Jäk potřebuji někam ven, něco koupit apod není problém.
Pohlídá a ještě když příjdu dříve tak mi řekne ale klidně si mohla ještě být venku 😕

Mysko: taky to bude rok v listopadu co budu doma 🙂

jo jinak včera jsem TO dostala snad po 100 letech au au 😠