Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
30. pro 2009

ahojky holky - jdu jen na skok - hlavně popřát aby se vám zítřek vydařil a nikomu nebylo špatně 😉 no a hlavně aby ten nový rok byl opravdu šťastný a veselý 😵 😵 😵 Dětičky ať jsou všechny zdravé (doufám že konečně už i ty naše) a těhulkám ať to pěkně ubíhá bez komplikací až ke zdárnému porodu 🙂

adrosek
30. pro 2009

-taky se přidávám k jance,hlavně at ste všeci zdravoučcí 🙂

luzza
30. pro 2009

adri
první seděla nela...řekla bych že pevně sedí tak teprve tři týdny... že fakt nespadne a může si tak hrát a podávat si hračky 🙂 do té doby seděla,ale musela jsem ji hlídat 😉 😀 a o pár dní později se připojila i eliška 🙂
jinak ADROSKU- KRÁSNÉ FOTKY 😵 😵 😵

jinak se připojuji k janičce 😀 😀 napsala to moc hezky 😉

adrosek
31. pro 2009

-ahojík mamky,tak slavíte už Nový rok všeci zřejmě
-tak my jsme dneska byly u dr. a konečně nás naočkovala druhou Hexou a Prevenar tak snad to dobře zvládneme bez problémů jako minule,taky sem je vážila a Adélka má 7.830gr a Sárinka 7300gr takže pěkně nabraly za těch 14.dní tak jsem ráda
-tak si užívejte a pěkně to oslavte 🙂

luzza
31. pro 2009

adri - tak to je moc prima 🙂 🙂

takže 🙂
přeju vám vše nej do Nového roku!! 🙂 🙂 🙂 ať vy i vaše děťátka jste zdraví a je vám fajn 😉

luzza
1. led 2010

přeju všem krásné novoroční ráno 😵 😵 😵

myska77
1. led 2010

Ahoj holky,

preji vsem hodne stesti, zdravi a radosti z deticek v tom Novem roce a at se vsem dari. My jsme dneska zahajili nejak sami od sebe generalni uklid 😀 , vyhazujem stare veci a delame cistku nepotrebnych veci. Jak na Novy rok, tak po cely rok 😵

Adri: dobre, ze uz mate na zimu tu druhou hexu, my jdem 7.1. na 3.hexu a 2.Prevenar. Zvladli ste to bez teplot a problemu? Verim, ze ano.

Zitra klukum zavedem 3.prikrm - dopoledni svacinku (ovoce), takze se kojeni rapidne snizi. Uz papame obedy s masem a vecerni kasi. Ani po jednom uz moc mlika nechteji, takze zacnu nabizet cajicky ci vodu. V noci ted speji od 18 do 04 a pak vstavaji kolem 7 - to maji snidani. Stale drzim svaciny v 9 a obedy v 11:30. Uz takhle jedem mesic a kluci perfektne veci co kdy bude. Taky na ne uz znakujem a je bomba je pozorovat jak rozumi a tesi se na veci. Staci zaznakuvat jidlo (obed) a muzou se servat jen aby uz sedeli v lehatkach a uz otviraji pusu naprazdno 😀 Nebo, kdyz jim ukazu, ze dostanou mlicko (kojeni) tak si uz lehaji u me do sve polohy 😀 😀 Fakt prca 😀

adrosek
1. led 2010

-ahojík mamky,tak přeji všem hezké odpoledne v Novém roce 🙂
-tak sme to zvládli tu noc ok,holky spinkaly pěkně až do rána,jen teda Sárinka měla ráno teplotu 38 a Aduška odpoledne tak snad už ji mít nebudou,snad už to po tom očkování odezní teda a bude to ok,ale jinak to zvládly pěkně,jen trochu mrzuté dneska,ale asi jim není zrovna nejlíp,teda si myslím,jde to na nich vidět
-takže snad ste to taky všechny zvládly ok 🙂

luzza
1. led 2010

adrosku
noc proběhla v klidu 😉
my jdem na druhý synflorix za týden,tak mám z toho strach ☹ ☹ minule měla nelča 40 C 😢

sorbona13
2. led 2010

Ahoj holky, poslední dobou jsem vás zanedbávala, nějak nebyl čas ani síla. Poslední dobou kluci vstávají okolo 4-5hod. ráno, naštěstí je doma taťka, tak většinou vstává on, ale stejně už potom nějak nemůžu usnout. V noci kojo po 3hod. 😝 Dneska je zkusíme dát spát o půlhodinku později, než jsou zvyklí a uvidíme, v kolik se ráno vzbudí. Dneska spali přes den 2x po 2 hodinách a teď spí už 45min. Na noc jsem začala dávat naředěnou kaši, došel nám Sunar, tak jsem jim to dala v odstříkaným MM a Kuba opět nechtěl ☹ Dneska to do něj zkusím nacpat po lžičkách. Honzík si dal 100ml a pak krásně spinkal. V úterý jdeme na očkování 2. hexa + 1. prevenar, tak se trochu děsím, jak to zvládnou. A rovnou se domluvím s mudrou na těch příkrmech, myslím, že už je nejvyšší čas.

adrosek
2. led 2010

-ahojík mamky,tak přeji hezký zbytek večera,sme snad dneska dali poslední návštěvu sváteční a ted snad bude chvílu klid
-holky už spinkají tak je klid,naštěstí teploty už dneska nebyly tak je to ok
-sorbonka tak at už se to uklidní ty noci,musí to být náročné ☹

luzza
2. led 2010

sorbonko
já myslím,že tvoji chlapi chodí spát moc brzy... 😕 teda některý děti jsou spáči a můžou spát pěkně dlouho 😀 ale většina dětí (dle publikací) spí fiziologicky v noci 11 hodin... nevím,no... naše buchty choděj spát tak v 19,45 a vstávají pravidelně v 7 h plus mínus 10 min...
tak držím palce,ať se to vstávání vylepší 😉 🙂 🙂
z očkování já mám taky strach...ale tentokrát jim dám ten Panadol i preventivně (i když se to nemá 😀 )

adrosek
2. led 2010

-luzza nám sama dr.řekla že jim to mám dát taky ten Panadol nebo něco co máme
-naše holky taky chodí kolem 19.30 a spí taky do 7 nebo plus minus

luzza
2. led 2010

adri
jo?? 😅 takže ho můžu v klidu dát,viď? 🙂

sorbona13
3. led 2010

Ahoj holky, tak plán nevyšel, kluci šli spát v 19hod. a kojo bylo 21 - 0-15 - 4 a v 5 vstávačka (a to nechtěli od 4hod. vůbec usnout a pořád si povídali v postýlkách) 😝 A to si dal Kuba 80ml Sunaru s kaší po koupání (před koupáním jsem ho ještě kojila) a Honzík 100ml kaše + kojo. To není ani těch 11 hodin ☹ Já bych je klidně dala spát později, ale oni jsou večer už hrozně nepříjemní, včera jsme začali koupat v půl sedmý a to už byli notně přetažení (normálně koupeme okolo šesté).

luzza
3. led 2010

sorbi
ono to bude mít efekt až za víc dní...

luzza
3. led 2010

jinak foto z dnešního rána 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

sorbona13
3. led 2010

luzzi: díky, zkusím je dávat spát co nejpozději to půjde, začnu tou půl sedmou a postupně to budu protahovat až na osmou, snad se naučí spát aspoň do sedmi. Krásná fotka, holky jsou jak obrázek 😵

myska: jak znakuješ kojení? Ten zajetý režim ti závidím, máš to fakt vymakaný 😵

adrosek
3. led 2010

-sorbonka taky si myslím že to bude působit až za více dní
-jojo luzza je to tak,dr.nám to tak řekla a taky jsem to dala preventivně podle ní,takže si myslím že to můžeš klidně dát

myska77
3. led 2010

Ahoj holky,

Sorbi: tak koukam, ze mas doma zase veselo. Jelikoz nasi kluci si vymysleji na nas vetsinou stejne veci, reknu Ti, jak jsme upravili vecerni rezim. Koupeme stale okolo 5:30 az 6 te vecer, dame jim kasi a tim se zase nejak nabijou a uz nechteji rovnou spat, takze je necham jeste tak do 7 na dece si pohrat a pak krasne usnou a speji do 04 a pak v 07 vstavani. Uz to takhle par dni jedem a super. KLuci taky nechteli tu kasi nejdriv, osvecilo se mi az michani bananove od Hami s ryzovou od Sunaru a po tom se vzdy zaprasi. Uz mi to ji i Christik, ktery se na to vzdy ksichtil, dala jsem mu par dni oraz a zkusila znovu. Je fakt, ze kazda zmena rezimu se projevi az za par dni jak rika Luzza, tak vydrz a zhodnot to az tak za 4 dny. Drzim palce 😵

JInak psala jsem vam, ze jsme dali uz sportak? V korbickach kdyz kluci nespali, tak porad rvali, ze nevidi. NO a ted, fakt laaaabuz 😀 Tak klidne prochazky jsem dlouho nezazila, v krame nervou, nemusim je nosit na rukach atd. fakt super. Mam je v te prostredni poloze, takze skoro lezi, ale vidi i ven. Mam ten nanoznik od Emitexu, kluci maji bundu a oteplene kalhoty a fakt si to moc pochvaluju. Stahnu nejake fotky a poslu 😀

adrosek
3. led 2010

-tak super myska ze jsou procházky vklídku,je jo to ok když josu ve sportáku,to je aj unás,že se můžou koukat a je klid aspon

myska77
3. led 2010

posilam fotky se sportakem 😀 http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_01#

adrosek
3. led 2010

-super myska fotky 🙂

luzza
3. led 2010

hoj holky
tak my trávíme poslední večer s taťkou a od zítra zase válčíme samy...

sorbona13
4. led 2010

ahoj holky, tak dnešní noc zase horor, spánek jsme posunuli na 19.30, oba zblajzli 100ml kaše, Kuba dokonce i z dudlíku, Honzíka jsem potom ještě dokojila, Kuba už nechtěl. V půl osmý oba krásně usnuli, jenom Kuba se v půl devátý vzbudil, tak jsem ho ještě nakojila a oba zase chrupkali až do půlnoci. Pak se Kuba vzbudil ve 3.30, Honzík ve 4 a nechtěli usnout, nakonec po hodině zabrali a spali do 5.30. Měli jsme doma návštěvu šli jsme spát o půl jedný, takže je ze mě dneska chodící mrtvola.

myska: Moc hezký fotky 🙂 Musím se smát, ti naši kluci jsou jak přes kopírák, taky dlabou jenom Sunar s nemléčnou banánovou rýžovou kaší od Hami 😀. Jak ti kluci spí přes den? Já je nechávám max. 2 hodinky vzhůru, pak je uspím v kočáru. Včera spali teda jenom jednou hodinu a pak 3x půl hodinky, předvčírem 2x 2 hodiny a 1x půl hodiny, tak si říkám, jestli třeba nemají přes den toho spánku moc a pak jim v noci stačí jenom chvilka??

myska77
4. led 2010

Sorbi: tak to je mi lito, ze si zase mela takovou pernou noc. Ja byt Tebou, tak je fakt v noci budim spolecne a ne jim dat vuli, aby se budili po pu hodinach nebo hodinach na stridacku. Jinak ja je davam spat od 9, kdy maji sviacinku tak do 10:30 a pa od 13:00 tak do 14:00 a nekdy mi jeste usnou cca od 16:00 do 16:30-17:00, ale to jak kdy. taky mi nevydrzi dyl jak 2 hodky. JInak ses ptala jak se znakuje kojeni (mliko), zatinas pest a zase otviras prsty nekolikrat za sebou a muzes tu ruku priblizit k prsu nebo jen tak pred oblicejem. Ten znak je pro mliko obecne.

sorbona13
4. led 2010

myska: já je normálně budím společně, teď to byla vyjímka, že jsem je kojila zvlášť. Musím to nějak vymyslet, aby vstávali aspoň o hodinu - dvě hodiny později, tohle se dlouho vydržet nedá 😝 Dneska zkusím dát 150ml Sunaru s kaší a to už by pak neměli chtít dokrmit z prsa, tak uvidím, jestli to do nich dostanu. Dneska mi zatím spali od 9-9.30 (vstávali v 5.30, ale nedala jsem je spát dřív, protože odjížděla návštěva a já se s nima chtěla ráno ještě dospat, což se teda nakonec nepodařilo, když spali jenom půl hodiny 😠 ) a potom od 11.30 - 13.30 a uspím je zase okolo 15.30-16 hod. a snad vydrží do 17 hod. a okolo 19.30 je dám spát. Jsem zvědavá na dnešní noc. A díky za znak na mlíko 🙂

adrosek
4. led 2010

-ahojík mamky,tak vás zdravím
-sorbonka tak to je mi líto že jste zase tak bojovali 😒
-my jsme dneska byli na kožním se Sárinkou,protože má chudinka exzém,bude mít zřejmě po mě,já měla taky exzém,když jsem byla malá,takže mažeme ode dneška tak snad se ji to brzy upraví chudince moji
-já jsem pak jela odpoledne do Vankovky a byla jsem si spočnout u holiče tak super,manžílek hlídal,ted už holky chrupkají tak je klid zase 🙂

blucka
4. led 2010

Ahoj maminky,
hlasim sa v Novom roku a prajem vam a vasim detickam hlavne vela, vela zdravicka.:o)
Nejak som sem nestihala, mali sme celkom perno, po vianociach sme sli na Slovensko, ale sme sa po 4dnoch vratili, lebo sme tam vsetci nascipali, kluci mali hodne soplikov a Adamko aj kasel, uz je lepsie, tak snad budu skoro fit.
Tento tyzden ma caka vybavovanie rodicovskeho prispevku, uz az to mam za sebou, je tie urady tak nemozem 😝 .
Sorbi, dzim palce aby klucikovia lepsie spinkali.
Myska, nam sa prechadzky tiez zlepsili, ked sme deti dali do sportaku, to kulili oci 😵 .I ked mi niekedy Adamko vymysla, on by tam snad uz uplne sedel.
Luzz, ja tiez davam preventivne Panadol po ockovani, ale po druhom ockovani im teplota vyskocila na druhy den aj tak.

blucka
4. led 2010

Adrosek, nech masticka rychlo pomoze.:o)