Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
21. bře 2010

myska: na kašel je úžasný Stodal, je to homeopatikum, dávala jsem klukům 3x denně čajovou lžičku a po 2 dnech bylo po kašli 🙂

sorbona13
21. bře 2010

myska: na kašel je úžasný Stodal, je to homeopatikum, dávala jsem klukům 3x denně čajovou lžičku a po 2 dnech bylo po kašli 🙂

myska77
21. bře 2010

Janka, Sorbi, diky za rady, Mucosolvan pojedu ted koupit i ten Sinecod. Sorbi ten Stodal mam a me vyhovuje taky, jen je tam napsano, ze je pro deti az od roka, tak nevim. A ma cenu davat neco do nosu na rymu, uz se mu dnes i pridala, nic moc neodsaju, ale huci mu v tom nose a skoro chudak nemuze pit mliko, jak si ucpe pusu tak nemuze dychat. Mam tu morsku sul Sterimare, ale to jen takova voda mi prijde.

sorbona13
21. bře 2010

myska: ten Stodal je od roka, ale doktorka mi řekla, že to vůbec nevadí, kluci teda kašlali jenom trochu, ale po 3 dnech bylo po kašli. Do nosu jsem dávala Libenar a Vincentku a taky je dobrá mořská sůl, myslím, že je to ten Sterimare. Honzík měl zadní rýmu a taky jsem nic neodsála, až po tom Libenaru a Nasivinu se mu to trochu uvolnilo a mohl dobře dýchat.

myska77
21. bře 2010

ted jsem vyslala manzela do lekarny, tak snad vse prinese a uvidime. Uz jsem mu dala jednu lzicku toho Stodalu, pekne si pomlaskaval, jojo sladke on muze 😵
Dneska u nas leje a to melo byt pekne. Chteli jsme se jet podivat na chatu, ale stejne jsme uz vsichni chcipli, tak budem opet doma. Uz me ty kaslicky a rymy s... 😀

jankatr
autor
21. bře 2010

Myska -na rýmu jsme dávali Nasivin nebo Otrivin - ten Libenar a Sterimar to je spíš tak na běžný použití ale při rýmě už je potřeba dát nějaký kapky - ta mořská voda to sice propláchne ale neléčí - to mi řekli i na ORL když jsem tam chodila s Danem. A teď když měli kluci takovou tu vyloženě zelenou rýmu tak nám dr. napsala ještě pamykon - napřed to rozkapem těma normoš kapkama - pak odsajem a pak ten Pamykon.

Luzzi - letí to jak blázen - A tím jak jsou kluci proti Daníkovi ve všem rychlejší tak mi to přijde ještě o to horší - protože on touhle dobou lezl po čtyřech a ti dva už chodí (Maty to zatím teprve zkouší ale jde mu to 😵 )

Žádný spešl dárky jsme zatím nevymýšleli - je teď málo práce, takže s pěnězma je to naprd. Navíc mi teď došel papír ze sociálky - nějak mě nenapadlo že když končím rodičák a ten samej měsíc ještě nastoupím na mateřskou - i když se to nepřekrývá že to musím někde hlásit, tak mi teď přišlo že musím vrátit z rodičáku tu částku co se rovná vyplacené mateřské - že mi to měli doplatit jen do výše rodičáku. Takže ještě musím vracet 3000 😠 😠 😠 😠 - a to si vzpomenou až teď kdy už beru zas jen ten rodičák 😠
Koupila jsem klukům nový hračky na písek a do vany - to co měl Daník už bylo většinou poděděný a má to svoje nejlepší za sebou. Zato jsem jim objednala parádní dort http://nzuza.rajce.idnes.cz/02.Moje_dorty_2007-...
Něco většího si nechám až na vánoce nebo příští narozky - zatím z toho stejně nemají rozum a takových těch normálních hraček tu máme že tu není k hnutí.
No vám se to taky už pěkně krátí 😅 😉

sorbona13
21. bře 2010

janka: ten dort vypadá výborně!! Kde jsi ho objednala? Kluci budou mít rok za 2 měsíce, strašně to letí 🙂

jankatr
autor
21. bře 2010

Dělá je manželka od jednoho Robertova kolegy z práce. Má tam v tom albu i spoustu dalších úžasnejch dortů - ty albíčka tam má dvě a v tom druhém jsem zas našla úžasnej dort - ten by se mi líbil tak pro dědečka http://nzuza.rajce.idnes.cz/01.Moje_dorty_II/#2... - no řekněte -není to k sežrání 😀 😀 😀

luzza
21. bře 2010

jani
to je vážně nááádhera 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

luzza
21. bře 2010

jani
tak se mi právě podařilo objednat 2 eFkový sportovní podprsenky ... tak jse ráda... jinak je moje výbava spodního prádla na bodu mrazu 😝 🙄

jankatr
autor
21. bře 2010

hmmm - tak to by mě nezachránilo 🙄 - ta co teď nosím je 85H 🙄 a ještě je mi jaksi menší, takže mi to co chvíli přelejzá ven... - dokud jsem měla F tak to byla pořád ještě brnkačka... - fakt jsem rozhodnutá ty doktory oběhat a vyřídit si to zmenšení. Jen napřed musím přestat kojit.

luzza
21. bře 2010

jani
u nás v práci byla holka, co si je nechala taky zmenšit... a vypadalo to pak super... měla to zadaris... od pojišťovny...
a měla eFka!!!! měla od ortopeda, že jí to "kurví" 🤐 😅 záda 😉 🙂

luzza
21. bře 2010

tak po televizi nám odešla ještě pračka 😝 🙄

adrosek
22. bře 2010

-ahojda mamky,jak se máte co,vidím že probíráte podprdy,tak já budem asik ráda,aby mi tam něco zůstalo vůbec 🙂
-janka taky znám holky co si nechali napsat od dr.pro pojištovnu a měly to ok a byly moc spokojený hlavně potom
-jinak konečně super počasíčko že,t o je hned jiná výprava s mimčama ven co
-jinak Adulka se nám včera prvně postavila,ale dneska nic zase tak uvidíme a taky máme 4.zoubek no a naše Sárinka nic a nic ☹

blucka
22. bře 2010

Ahojky dvojmamky, tak ja teda tu nejak dlho nebola, novy konik (nejak sa v nom musim zorientovat), vy ste toho tu veeela popisali.....
Mam toho v poslednom case vela, hlavne dost casto bez manzela, tak je to uz trosku narocnejsie, kluci su super, posledny tyzden sa nam zacali trochu vztekat, ked im nejde vsetko tak jak ma, Adamko sa stavia, leze po styroch, vypada jak motorova myska, je teda vsade, Sebik sa vrti len na bruchu, moc sa mu do lezenia nechce 😉 , konecne krasne pocasie a uz sme sa konecne zbavili aj fusakov. Zubky ma uz aj Sebik, ale zatial len dole dva.

luzza
22. bře 2010

ahoj bluci 🙂
jen fajn, že jsi se ozvala 🙂
já teď taky moc nestíhám, takže koníka docela zanedbávám 😉

jankatr
autor
22. bře 2010

Luzzi - a nevíš jestli s těma zádama předtím nějak chodila po doktorech? Mě totiž záda bolí, a taky dost často hlava (a věřím že to s tím souvisí) ale nikdy jsem s tím nikam nechodila - dám si prášek a zatnu zuby... ale aby mi pak neřekli že se napřed musím nějakou dobu snažit jinak (rehabka a tak...)

luzza
23. bře 2010

jani
co já vím,tak se se zády nikdy neléčila...

zanetik
23. bře 2010

Ahojky dvojmamky moc moc vás zdravíme 🙂
Omlouvám se za absenci nějak nestíháme 🙂 musím si s holkama hrát a spinkaj většinou na střídačku v poledne a někdy až odpoledne v kočáru venku, dnes vyjímečně vytuhly po obědě obě a v postýlce 😕 jsem zvědavá jak dlouho, tak jdu rychle obědvat...
My jsme oslavily v sobotu rok později dodám foto, včera jsme byly u dr. Nela má 8240g a 72cm a Verča 8700g a 74cm a všechno v pořádku zubů Nela pořád 6 a Verča 8 🙂

A v tom novým koníku se vůbec nevyznám je hrozně nepřehlednej!!!

jankatr
autor
23. bře 2010

Holky - my byli dnes s Kubou na kontrole a to jedno ouško mu zas znova píchali.... ☹ ☹ ☹ Chuďátko moje.... - mě je ho tak hrozně líto... 😢 😢

zanetik
23. bře 2010

Jani chudáček, toho jsem se hrozně bála, že na to budou holky trpět já na to trpěla, včera jsme dostaly první vakcínu na Penumokoka, tak snad by jsme se tomu mohly vyhnout...

luzza
23. bře 2010

jani
to mi je moc líto 😢 😢 😢 😢 😢 😢 chápu jak ti je 😢 😢 😢 😢 😢

luzza
23. bře 2010

ahoj žanetko 🙂 🙂 🙂 🙂
to jsem teda zvědavá na fotky 🙂 🙂 🙂

adrosek
23. bře 2010

-ahojík mamky,moc vás zdravím všechny 🙂 konečně hezké počasí tak není nějak časusem nakukovat že,jojo fusaky jsou konečně pryč a hned je jim lépe holkám,se můžou lépe vrtět atd že?
-blucka taky tě zdravím moc a opatrujte se
-ahojda zanetka tak ste oslavili rok to je báječné a hlavně jak to rychlo uteklo že,těšíme se na fotky moc
-janka tak to je vážně chudáček malej,no už at je to vpořádku rychle ☹ ☹
-ahoj luzza taky tě zdravíme moc

blucka
23. bře 2010

ahojky, teda dnes bolo nadherne, my sme boli cely den vonku, tak deti boli dost utahane a vecer zaspali rychlostou blesku:o), snad budu spinkat az do rana, pretoze poslednu dobu vstavame dost skoro, snad s vychodom slnka 😠 , tak to aj vypada, Adam sedi otoceny k oknu a Sebik mu do toho vyska 😅 .
Zanetik, to tak strasne leti, ze uz mate rocik, tesime sa na foto.
Adrosek, to je pravda, ze sa mozu viac vrtiet, niekedy mi pride ze az moc 😀
Luzz, ty si stale bez manzela cez tyzden?

adrosek
23. bře 2010

-jojo blucka vrtí se čím dál více,unás teda jen Adulka,Sárinka je pohodová a má na vše čas,jen se plazí po břiše a jinak nic,je to náš lenoch a bezzubej rošták 🙂

luzza
23. bře 2010

bluci
jo jo, přes týden stále samy 😒

blucka
23. bře 2010

Adrosku, to by si vasa Sarinka mohla s nasim Sebikom podat rucicky, ten ma na vse tiez cas, len dnes bol nejaky akcny v kocarku, asi to jaro 😉 .
Luzz, to mas fakt dost narocny, si sikulka.

jankatr
autor
23. bře 2010

No my máme už pneumokoka taky za sebou - jenže tohle právě je o něčem jiném - tohle je spíš o tom "technickém" fungovnání ouška. On právě tentokrát neměl zánět středního ucha, ale něco se zvukovodem -už si to přesně nepamatuju - nějak se mu to tam ucpává, a v tom oušku vzniká podtlak který tu tekutinu či co vtahuje jakoby do ouška místo aby to šlo ven. Proto jsme taky tentokrát nedostali ani ATB - on ani neměl horečky a v noci v pohodě spal. Dětská mi říkala že mu tam možná dají nějakou "stipuli" nebo jak se to jmenuje - takovou jako trubičku která tomu zabrání a za půl roku se to vyhojí nebo mu to vyndají. Prý to nebolí a moc to pomůže.

luzza
23. bře 2010

bluci
někdy je to hrozný 😒 ale snažím se to všechno zvládnout 😉 holky jsou naštěstí moc hodný, takže se to dá 😉

jani
na tohle nemá žádný prevenar vliv... je to daný anatomií ouška...učili jsme se to ve škole...tyhle dětičky mají většinou kraťoučkou eustachovu trubici, takže každá drobná rýmička má volnou cestu přímo do ouška... jestli tě to uklidní, tak se to věkem lepší...jak malej poroste, poroste i ta trubice... ta stipulka je bezvadná věc!!! mojí sestřenky holčička ji měla od roka ... do té doby měla záněty středouší snad v jednom kuse... ležela s tím často i v nemocnici...dokonce jí strašili, že malá může ohluchnout.. pak jí dali tu stipuly a od té doby ŽÁDNÝ ZÁNĚT!!!!

adrosek
24. bře 2010

-ahojda mamky,taky přeji hezký den všem,tak jakou ste měli noc,snad se dali
-venku krásně takže zase vyrazíme ven určitě
-jinak janka jojo taky sme se to učili ve škole a myslím že to určitě pomůže a budete mít pokoj s picháním oušek
-jinak luzza tak hlavně že tě holky nezlobí když ste sami doma,jako jsi dobrá,já jsem ráda že je semnou doma a stačí mě jenom,když má 5.služeb do měsíce a to jsme sami,ale tak člověk si zvykne aji ne spíš na to,že je sám