Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
19. dub 2011

@myska77 Tak to máš super - to já je musím fakt učíst do bezvědomí 😅 😅 😅

Jinak teda my abysme se nenudili - tak minulé úterý měl Kubík zas píchané ouško, a aby to Matýskovi "nebylo líto" tak od včera zas horečky přes 39 - dneska jsem byli u doktorky a verdikt - buď (v lepším případě) povleková angína nebo tak nějak to povídala a nebo v tom horším mononukleoza 😒 😒 😒 Na pohled to prý vypadá stejně, jenže na krev je zatím brzo, takže se uvidí jak zaberou ATB protože na tu mononukleozu zabírají špatně - takže když to zabere rychle tak je to dobrý a když ne tak jdeme ve čtvrtek na odběry... 🙄 🙄 🙄

adrosek
20. dub 2011

-ahojík mamky,hezký večer přeji
-tak my už taky hlásím spíme odpoledne aji a bez boje konečně,lehnou a už nelozí jedna kdruhé a tak do 20.min.spí konečně takže už je klid zase 🙂

myska77
20. dub 2011

@jankatr Tedy Janka, vy nemuzete mit chvili pokoj, jak k te angine nebo mononukleoze Mates prisel? No doufejme, ze to bude ,,jen" ta angina, a ze bude brzo fit. Jak to zvladas takhle kolem obou litat.
Ja to nechci zakriknout, ale pripadam si jako Luzzi s holkama, taky zatim nic krome obcas male rymicky. Asi to bude tim, ze jsme porad venku a vecne nekde neco ocucavaji, obcas se z toho ,po....." 😀 , ale jinak nic.

Drzim moc palce. Zitra jdeme na ockovani, druha zloutenka A a pak II.Priorix Tetra. Blbe je, ze ted nesmime vakciny, ktere jsou vyrabene na kurecich embriich, coz ten Priorix je (2 slozky ze 4). Asi nekdo nevite o jine alternative, ze? Predpokladam, ze doktorka taky nebude mit tucha. no uvidime, ani se mi tam zitra nechce.

myska77
20. dub 2011

@adrosek no vidis, ze se to upravilo, chtelo to jen cas🙂) a taky na vas rano cekaji nebo chodi k vam? Na nas by snad cekali do obeda 😀

jankatr
autor
20. dub 2011

@myska77 Já ti ani nevím kde k tomu přišel ale dneska už bez horeček i bez nurofenu - takže pujdem na kontrolu až příští týden - ATB vypadá to zabírají takže to bude spíš ta angína. Aspoň jedna dobrá zpráva dneska.
Horší je že kluky mi nevzali do školky a ve finále když jsem to tu s mamkou rozebírala tak jsme stejně došly k tomu že i kdyby je vzali tak se do té práce vlastně vrátit nemůžu - Dan půjde do školy a abysme se oba vraceli domů až večer, kdo by s ním dělal úkoly a tak a s tím co nás ve škole čeká za problémy to bude fakt makačka... Takže jsem z toho dneska tak nějak uplně mimo a pořád to nemůžu zkousnout... vůbec nevím co budu dělat.

myska77
20. dub 2011

@jankatr no tak kez by to byla ta angina. To je mi lito s tou skolkou, ale mas pravdu, ze s tou skolou to nebude sranda, a i kdyby Dan do skoly nesel, tak stejne nemuzes vyzednout deti az v 6 vecer, teda me to prijde aspon brutalni. Pociram s polovicnim uvazkem az do jejich skoly. Taky jsem to ted resila tu skolku jak ste me zblbly, ze uz deti prihlasujete, tak jsem nasla u nas jesle, a kdyz jsem je tam mela uz prihlasene, tak jsem si sedla a rekla si co vlastne chci, jestli penize nebo prozit detstvi mych deti. Takze jsem pripravena byt s nima treba i ten 4.rok doma na pojistovnu. ale preslo me tlo celkove rozpolozeni taky az za 4 dny nez mi to vsechno doteklo. Uvidis, bude to tak lepsi, zvladli ste to do ted, pujde to i dal, vzdyt to je par let versus cely zivot.

jankatr
autor
20. dub 2011

No jo - mě spíš ale děsí to že vlastně vůbec nevím co bych mohla dělat když se to vezme kolem a kolem tak vlastně nic pořádně neumím 😒 Mám za sebou sice VOŠ se zaměřením na účetnictví a fin. řízení, ale tomu jsem nerozumněla ani když jsem na té škole byla a prolezla jsem s odřenýma ušima jen díky štěstí na otázky v teoretické části. A navíc jsem to po škole nikdy nepoužila a to už je deset let zpátky - já vlastně od té doby byla pořád na tom jednom místě, což byl prodej zájezdů. Jenže cestovky jsou v tomhle směru všechny na jedno brdo, všude se končí pozdě. A co jsem se teď jen tak pro představu dívala na nabídku pracovních míst tak i na prodavačky chtějí skoro všude vyučení v oboru a praxi. Snad jen v těch velkých obchoďácích ne - ale to jsem zas tam kde jsem byla - prac. doba od nevidím do nevidím - nebo spíš horší páč tam se jedou i víkendy, a noční inventury a pod. Takže fakt netuším co dál... 🙄 🙄 🙄

crca
21. dub 2011

@jankatr Co to zase čtu ☹ ? No snad to nebude ta mononukleoza-tu jsem měla já a teda fakt nic příjemného,ale trochu tě zase ještě utlumím ☹ S tou teplotou.....já měla jeden den najednou 40 a druhý den mě nic nebylo 😒 jen mě natekla tak uzlina,že jsem musela sundat i naušnici jak jsem měla tu bouli za uchem a nejdřív mě to šlo do jedné půlky obličeje(otok)-no vypadala jsem jak qasimodo-hrůza a pak to slejzalo postupně dolu ke krku 😒 šílený 😖 Tak snad to bude jen ta angína 😒 S tou školkou to je mazec-to mě mrzí 😔 Vidíte a co pak máme dělat když nám nevezmou děti po mateřské do školky 😠 ježíš já jsem zase našláplá 😠 a pak že vše pro rodiny s dětma 😠 😠

jankatr
autor
21. dub 2011

@crca No tak tos mě vůbec neuklidnila 😒 😒 😒 A já si říkala jak už máme vyhráno 🤐

crca
22. dub 2011

@jankatr já vím 😅 ale snad to bude o.k,ta angína je víc pravděpodobnější,je teplo a to je hned 😉 Dneska jedu vyzvednout dort,tak jsem zvědavá 😵 a pak musím ještě nakoupit,doma nemám nic na Velikonoce-to zase bude pálka 😖 a ještě chci něco koupit dětem,pro Míšu mám jen doktorský set-mají ty odrážedla,ale na těch už drandí,to jsem neschovávala,stejně z toho budou mít ještě kulový,že se něco děje.Hlásej hezky,tak aspoň budeme moc sedět na terase u dortu a kafíčka 😵

jankatr
autor
22. dub 2011

No my to letos taky ještě nijak nehrotili - kluci dostali takový hudební nástroje do vany - jeden bubínky a druhej xylofon - a přidala jsem jim k tomu ještě botky co jsme den předtím koupili. Jednak ten dort stál docela dost (a myslím že si ho užili asi ze všeho nejvíc 😀 😀 😀 a pak těch peněz teď taky moc není. Navíc máme doma tolik hraček že nějak není kam šlápnout. A oni i ty botičky ocenili víc jak ty hračky - ty hodili bokem a hned šli zkoušet boty 😅 už v tom obchodě byl Mates děsně šťastnej že má nový "boti" a vykračoval si tam jak manekýn 😀 😀 😀

luzza
22. dub 2011

něco na odlehčení - cvičení s míčkem 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=NqGEhVIvD0I
crca
22. dub 2011

Tak jsem jim ještě koupila ten xylofon,má dvě paličky tak snad se nebudou mydlit 😀 Matýskovi šroubovací vrtulník a dohromady ještě tu plastelínu Playdooh,tak jsem zvědavá jak je to bude bavit 😀 Vyzvedla jsem dort a je úžasnej 😵 jen ho asi budeme jíst tejden 😀 Jinak teda jsme pořád venku,jdou ven kolem 9 domů jdeme tak kolem 11 dostanou polívku,jdou chrupat a zase pak ven do půl 7 😵 to je super.Až bude hnusně tak mě asi picne 😀 chodíme sbírat kaštánky,musím to prohrabávat,ale najdou se 😅 a je to strašně baví,hlavně když nějaký najdou sami-ten výraz v očích a ten úsměv 😵 Máťa říká kaťáán 😀

luzza
22. dub 2011

uf, teprve ted jsem dočetla a nevím, na co reagovat dřív... 😝

luzza
22. dub 2011

@jankatr už ti přišlo ze školky rozhodnutí?? 😝 😝 jajaj 😒 s tím Daníkem máš pravdu, budeš mu muset věnovat hodně času...znám to...ale to jsem měla jen Domču...v tom to byla výhoda 😒 při třech dětech a mojí práci už by ta první třída byla horší 😝 ...jsem ráda, že už domča půjde do osmičky, to už se dá...takže jste s mamkou vymysleli co??

luzza
22. dub 2011

@crca ty mě vždycky pobavíš 😉 😀 jinak my taky trávíme tyhle dny krom poledního spánku venku...a zimou se zatím nestresuj 😉 ted budem žít venku aspon půl roku 😉 😀 ty kaťááne 😀 😀

crca
22. dub 2011

@luzza No já nemyslela zimu jako zimu,ale až bude třeba pršet dva dny 😅 Ale docela by mě to bodlo,mám tady koš prádla na žehlení 😀

luzza
22. dub 2011

@myska77 vím, že nejlepší by bylo zůstat s prťatama doma... 😒 ale pro nás je ta jedna vejplata fakt málo 😒 takže za rok se budu vracet na jip... svojí práci miluju a hrozně se do ní těším... i když ta myšlenka na poloviční úvazek se mi docela zamlouvá 😕 😉 dík za typ 😉 🙂

luzza
22. dub 2011

@crca o žehlení mi nemluv 😝 😝 😝 jen ten náš pubertální model zaplní jeden koš sám 😝 😝

jankatr
autor
22. dub 2011

@luzza No ani mi nemluv - ta školka to je jeden velkej průser... 😠 😠 😠 nejhorší je že jsem teď zjistila že mi nepomůže ani jít na ten půlrok na pracák - protože vlastně se ten čtvrtej rok co jsem byla doma s Danem nepočítá do těch náhradních dob a tudíž by mi nedali téměř nic... 😒 😒 😒 Tohle budu muset ještě ale ověřit a pak to znova s babičkama probrat. Prostě je to na palici.

luzza
22. dub 2011

@jankatr no to je v prd... že se ten čtvrtej rok nepočítá 😒 pokud by jsi neměla, kde to ověřit, mojí ségry tchýně pracuje 20 let na sociálce a je moc ochotná...kdybys potřebovala, dám ti kontakt...
já teda nastupuji za rok v květnu... a jirka konečně sehnal práci poblíž domova, takže tím se to pro nás dost vyřešilo...
snad to všechno nějak zpytlikujem...

jankatr
autor
22. dub 2011

To máš dobrý že tebe se to v žádném případě netýká - je to jen u toho čtvrtého roku ( a to ještě bylo před tím než začali s tou třífázovou mateřskou. Je to podraz na lidi jak prase - kdybych neotěhotněla a nastoupila po těch 4 letech do práce a nedej bože hned někde ze začátku onemocněla tak bych ani na nemocenskou nic nedostala (krom pár kaček - kdyby to bylo třeba po měsíci tak by mi ten měsíc vydělili právě tuším těma 11 měsícema - že by se od toho odečetl jen ten jeden kdy bych pracovala - no a postupně čím později (nastoupená PN) tím by to bylo lepší takže někde koncem roku by to už ušlo. Ale vem si kdyby sis třeba měsíc po nástupu do práce zlomila nohu,nebo nedej bože něco na dýl - tak se rodina může jít pást.... 😠 😠 😠 TO prostě zas nějakej kretén nedomyslel.

jankatr
autor
22. dub 2011

No nic - jdu vzbudit Matyho - dám mu ATB a jdu chrupkat 🙂

luzza
23. dub 2011

MAŽORETKY!!!! 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ntxckrIhZlo
crca
23. dub 2011

@luzza super,jen mě fascinuje,jak je pořád přitahujou ty sušáky na prádlo 😀
@jankatr Tohle je právě na ho..o,ženská přidá státu další daňové poplatníky a ještě je na tom nejvíc bita 😠
Kolik by byla teď z pracáku výplata,když jsem doma 3 roky a nesehnala bych práci? 😅 Před tím jsem pracovala 11 let v jednom podniku a až od otěhotnění jsem byla doma na neschopence.....Docela by mě to zajímalo,nemáte některá přehled? 🤐

luzza
23. dub 2011

@crca ono je tam totiž na zdi zrcadlo 😀 😀 😀 😀

crca
23. dub 2011

😀
@luzza 😀 😀 aha 😅

luzza
23. dub 2011

dnešní dopolko 🙂

luzza
23. dub 2011

taky nám táta udělal pořádně velkou tabuli, tak malujeme jak vzteklý 😀

jankatr
autor
24. dub 2011

https://picasaweb.google.com/118032867306728242...

Tak takhle jsme si užívali včerejší prosluněný krásný den 😵 😎 😵