Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
24. říj 2011

-ahojík mamky,přeji hezký den všem
-jéé janka něco takového jsem sháněla,já tam mám dané podložky,ale když na tom holky rajtujjou tak se to samo pokrčí že,taky děkuji a je to v každé lékárně?

veruleg
24. říj 2011

Ahoj holky
uz tady dlouho nechodim, obcas nahlidnu jak rostete a jak se mate. Chci se jen s vami podelit o radostnou novinu.
18.10.2011 ve 22:30 se nam narodila dcera Zoe. Mela 3375g a 50cm. Uz jsme doma z porodnice a snazime si uzivat kazdy okamzik. Mejte se hezky a at vam dvojcatka krasne rostou a moc nezlobi. 😉

brusle
24. říj 2011

Ahojy Holky, zase se po delší době hlásíme a moc Vám všem přejeme pěkný podzimek. Mám dotaz na ty z vás, kdo měly nebo mají kočáer EW. Našim dětěm bude 5 měsíců, zatím je mám v hlkubokých korbičkách ve fusaku, takovém tenším, a už se mi tam sotva vlezou, a to je zima před náma. Jak jste to řešily vy? Daly jste je s pořádným fusakem do sporťáku? A jak to zvládali? Děkuju 🙂

myska77
25. říj 2011

@veruleg JEEEEEE Veru, to je ale novinka, MOC GRATULUJEM!!!!!! Tak uz mas taky dva prcky. Je to uzasny pocit mit zase miminko, vid? Ste porad v te cizine nebo uz doma? Uzivejte si rodinko to stesticko a at ste zdravi.

myska77
25. říj 2011

@brusle Ja mela kluky v EW v silnych fusakach od Emitexu az do 6.mesice, to byl leden a zima jak blazen a pak jsem je dala i s fusakama do sportaku, davala jsem pres ne jeste nanoznik a plastenku - ta branila jak mrazivemu vzduchu tak snehu, kdyz snezilo a uplne super. Kluci by se mi do korbicek vesli i dal, ale uz byli nervozni, ze nevidi ven a ve sportaku byly prochazky zas super.

jankatr
autor
25. říj 2011

@adrosek myslím že v lékarně to nemají - ale možná v nějaké velké kde mají i zdrav. pomůcky by to mít mohli. Já to kupovala vyloženě ve zrdav. potřebách.

@veruleg moc velká gratulace 🙂 🙂 🙂

Marky myslím že ty botky cos tu dávala odkaz jsem viděla dneska v Hyperalbertu - jestli je i tam někde u vás asi by to bylo lepší jak přes net 😉

adrosek
25. říj 2011

-děkuji jankatr-zkusím se opitat unás vtěch zddrav.potřebách teda jestli to budou mít
-holky taky se chci zeptat vím že to sem nepatří,ae třebas si ěkterá vzpomete na těhu ještě,jsem ted nyní ve 12t vše je ok,jen mě občas pichne bud v levm bo vpravém třísle,je to tak 2xza den a zoho vnoci třebas jednou,kkdyž se otáčím na bok,tk nevím jestli plašit hned k dr.jdem tam po neděli bo to nc nebude,kukala jem na net a je to docea možné že to bývá,že se rozpnají svaly atd.ale vtíslech nevím,nepamatujete si nkterá jestli st to aky měla,děkuji moc a nezlobte se že se ptám a píšem to sem

jankatr
autor
26. říj 2011

tak to si nějak nevybavuju - ale jestli máš nějaký pochybnosti tak si k dr. třeba jenom zavolej - určitě ti poradí 😉

crca
26. říj 2011

@adrosek mě to občas píchlo taky do třísla,ale nijak jsem neměla potřebu to někomu říkat-teda teď jsem to asi napsala blbě 😀 nemyslím to teď na tvojí otázku,ale tak,že jsem to u dr.nikdy neřekla,páč mě to vypadlo 😀 ,ale pokud máš blbí pocit,tak si raději skoč k dr.jak píše@jankatr.jistota je jistota 😉 ,ale myslím,že to nic vážného nebude,jen se rozpíná děloha a naše tělo propojené kde jakýma nervovýma vláskama může uvést to rozpínání až do třísel 😀 😉
To počasí je masakr co?Včera vůbec,to jsme nebyli venku ani na minutu,pořád lilo 😒 ,dneska sice fučí a je dost pod mrakem,ale neprší,tak zase vyrazíme na tůru 😀 Ten hyperalbert u nás není-právě že u nás není nic 🙄 prdelákov 🙄 ,ale zkusím juknout ještě do toho Deichmana ten je sice až v České Třebové,ale i u nás jsou nakonec slušné vyhlídky na obchoďáky-má se tu stavět Kaufland a Tesco 😵 teď ještě kde krást abych mohla nakupovat 😀 😀

crca
26. říj 2011

Tůra uskutečněná a chrupem a chrupem 😀

adrosek
27. říj 2011

-ahojík mamky,díky za odověd,jojo už jsem se ptala známeho gynekologa a nic to není,jak píše crca děloha se rozpíná všude možně,tk jsem klidnější
-jinak to počasí je vážně děs,tady večea zase pršelo,když a chvílu přestalo tak sme šli ven a sotv sme vyšli tak začlo,no tak sme chodili aj v dešti,no děs počasí

jankatr
autor
27. říj 2011

to mi povídejte - hnus fialovej 😝 😝 😝 a s těma třema doma (Daník má prázdniny) je to fakt zážitek 😝 😝 😝 - nakonec to ale nebylo včera tak hrozný - vyrazili jsme za kamoškou co bydlí ve vesnici pár kiláků odtud a už snad skoro dva roky se domlouváme že se sejdem - jenže ona má taky dva kluky a sladit 5 dětí dohromady aby žádný nebylo nemocný nebo do toho nevlezlo něco jiného - je téměř nadlidskej úkol 😅 😅 No byl to mazec - ona má ty kluky stejně starý jako jsou ti naši ( teda 6 a 2,5) takže ani Daník se nenudil - zato to tam potom bylo jak po výbuchu atomovky 😀 😀 😀 no než jsme jim pomohli trošku poklidit a vůbec než jsme se odtamtud vyprdelili tak bylo po sedmé - takže jsme se dostali domů až někdy o půl osmé ale bylo to fajn 😎 😉

@crca no tak aspoň něco - akorát blbý je že to je ještě pořád jenom v plánu - jen těch peněz cos mohla ušetřit na těch tescovejch plínách - 😅 no jsem fakt ráda že bydlím tam kde bydlím - i když tu zahradu někdy dost závidím ale zas to má jiný výhody 😉

@adrosek tak to je fajn že je všechno ok - a co jinak ? jak se cítíš? jak to zvládáš s holkama? I když teď to zatím je asi ještě v pohodě - ono to teprve všechno přijde viď ?

crca
29. říj 2011

@jankatr naštěstí jsme ty plíny moc nekupovali-to mě posílali táta s Hankou 😀 Dneska byli děcka s Michalem na výlovu rybníka,tak přijeli pozdějc a tím pádem šli i pozděj spát,tak jsem zvědavá na večer 😅 Dneska se ještě ke všemu posouvá čas tak to bude vůbec zítra mazec 🙄

jankatr
autor
29. říj 2011

o spaní mi ani nemluv - poslední dobou choděj spát kolem desátý a to ještě s výpraskem 😠 😠 😠 a nejhorší na tom je že strávím hodinu čtením a je to prd platný, já už pak nemůžu, nakonec dostanou na zadek, začnou řvát, odejdu a do půl minuty slyšíš řehtání, skákání po posteli a pod. A to klidně desetkrát po sobě. Už nevím co s nima ... 😒 V pondělí zkusím koupit meduňku a vařit jim večer meduňkovej čaj - tak jsem zvědavá jestli je to trošku zklidní. A nejhorší je Mates - to je děsnej provokatér, ještě se dívá jestli to aspoň někdo vidí jak tam řádí, jestli má vůbec cenu se namáhat 😠 😠 😠
A vůbec mě poslední dobou pěkně vytáčej - jsou vzteklý až hrůza, když jim něco řekneš tak je to ještě horší a s každým dalším trestem se to zhoršuje a graduje to čím dál víc. Včera mě Mates už tak vytočil že jsem nakonec práskla dveřma a pak si málem zlomila ruku o dveře u komory - musela jsem do něčeho fláknout jinak už bych mu asi opravdu ublížila - poslední dobou čím dál víc chápu že je možný že i člověku kterej svoje děti jinak miluje může v krajním případě rupnout v bedně a špatně to skončit.... 😔 😔 😔 někdy už mám i takový cukání si jít popovídat s nějakým psychiatrem nebo psychologem.

crca
29. říj 2011

@jankatr😀 Jani toho smajlíka neber tak vážně,ale prostě jsem musela 😀 😀 Ale úplně tě chápu,že bych byla ve stejné sektě? 😀 Ne,vážně,taky jsem si to kolikrát říkala,že už se nedivím,když nějaké mamině fakt rupne v bedně a něco udělá dítěti ☹ Mě už docházej talíře a hrnky-no hrnky to odnesou jen uraženým uchem,když fláknu s e skříňkou,kde jsou ty hrnky a zrovna je jeden vždycky nějak natočenej a vystrčenej 😀 😀 a o zlomený ruce ani nemluvím,jenže to si uvědomím vždycky až když je po reakci 😀 Já se musím pokochat,že máme super období 😵 -naštěstí 😅 ,tím,že jsme se teď naučili ty tůry,tak je odpoledne zabité-bez hádek,vzteku,zkoumáme okolí,děcka jsou zvědaví,ale je to pohodička 😵 No uvidíme zase na jak dlouho,ale je fakt,že večerní usínání se nám nějak protahuje taky,ale když je nedám spát odpoledne,tak by asi nevydrželi-teda asi spíš já 😀
Teď zkouším brát antikoncepci v celku,bez pauzy a taky je to fajn,měsíčky nemám,jsem v klidu,hlava mě netřeští 😉 Akorád tchýně odjíždí v úterý do lázní na 6 týdnůtak snad to nějak přežijeme,přeci jen bylo nějaké útočiště,když už nebylo zbytí 😒

jankatr
autor
29. říj 2011

😅 v pohodě - já si ho vůbec neberu - taky mě vždycky tak nějak "potěší" cizí neštěstí 😀 😀 😀 člověka aspoń trošku uklidní, když zjistí že v tom není sám 😅 No s tou rukou - máme na dveřích do komory takovou srandacedulku - "antistresové zařízení" je tam namalovaný terčík se šipkou, a pak taková vytlemená myš se slovy - v případě potřeby udeřte silou do toho antistresového tlačítka - a šipka na střed toho terče -a já jak jsem byla vytočená a šla okolo - tak to bylo jak rudej prapor na bejka - tak jsem do toho prostě flákla pěstí -ale fakt silou - naštěstí to skončilo jen kapku obraženejma kloubama.
Kamoš takhle jednou po hádce s manželkou flákl pěstí do podlahy (zrovna ji nějak spravoval nebo co) a udělal si ze záprstních kůstek tak trošku Puzzle... 😅 😝 - jo, jsou chvíle kdy je výhodou že člověk prd dělá a tudíž má i prdlajs sílu 😀 😀 😀

crca
30. říj 2011

@jankatr hele mě už taky napadlo,že si koupím ten boxovací pytel na tom péru 😀 myslím si,že i děti by ho využili občas 😀 Jinak k té meduňce...taky kupuji ten čaj,teď máme zrovna meduňku s pomerančem,ale v létě jsem jim vařila z čerstvých kvítků-roste mě na zahradě 😅 a když se toho Míša napila,tak prohlásila-bléé 😀 ,ale vypili to teda,ale ty ksichtíky u toho 😀 .Nevím no,ale na nás nějakej super účinek neměla 😅 co takhle odvar z makovice? 😀

jankatr
autor
30. říj 2011

@crca to si nechávám až bude ještě hůř... 😀 😀 😀 No uvidíme - třeba mě to mile překvapí. I když taky docela pochybuju.
S tím pytlem to není špatný nápad - rozhodně by mě to pak tolik nebolelo 😠 😅

adrosek
31. říj 2011

-ahojík mamky,přeji hezký den všem
-jankatr-zatím je všechno ok,zzítra dem k r.na kontrolu tak uvidíme,jo zatím to zvládám,občas jsem doti unavená ale jinak to ještě de,myslím že bue hůř jak píšeš,až se nebuu moci ani pohnout jako to bude hoší pa,ale njak to přežijem jako všechny ostaní
-jinak čtem že děti zlobí víc a víc,unás naštětsí musím vcelku zaklepat že to ujde,taky občas zlobí že mě všechny četi berou a neraději bych je pořádně poliskala,jak kdy postě mjí své dny,no ale vidím ž máte zážitky některé hlavně ankatr stím spaním,to my občas tak máme odpoledne u spaní,večer naštěstí je to ok,lehnou po 20.hod a chrní z chvílu,no je to práce těma dětma

adrosek
31. říj 2011

-jéééé veruleg oc veliká gratulace,dlouho jsem tě neviděl tady a ani netušila že čekáte další mimi,tak super,opatrujte se hlavně 🙂

crca
31. říj 2011

Zdravíme 😀 děcka odpoledne usnuli,já šla na net a net nešel 😠 Dneska bylo nádherně 😵 šli jsme ven dopoledne -no na 1,5 hodinky zase tu jejich trasu 😀 ,ale bylo krááásněě,sbírali jsme listí,všechno je strašně zajímá 😅 a te´d večer jsme měli takovou logopedickou debatu a výslovnost 😀 Máťa pořád říká dolu(ale chce nahoru) a naopak a blbli s Michalem a Máťa furt,že dolu(ale chtěl nahoru,jenže když už řekl nahoru,tak to řekl"najolu")a tak Michal na něj začal"naHORu.......a m8ta furt najolu 😀 ,tak jsem k nim přišla a říkám"Máťo řekni naHOvno a Máťa suveréně naHOvno 😀 😀 tak mu říkám,tak a teď řekni naHORu a pane jak to najednou šlo 😀 Tak říkám Michalovi-vidíš takhle na něj musíš 😀 😀 Přitom když říká"bagr",tak to řekne i krásně to R 😅 No ale včera teda blbli a Matěj sletěl Michalovi z ramen a pozadu na zem 😖 -já u toho teda nebyla ,ale jen jsem slyšela tu ránu ☹ ,ale dobrý,chvíli brečel,zlomeného nic nemá,jen si stěžoval na záda,tak jsem teda měla docela nahnáno...copak to,ale já se spíš bála aby neměl třeba utržený nějaký vnitřnosti-hlavně ledviny,protože ukazoval na ty záda v úrovni ledvin a opět samozřejmě před spaním,ale hlídala jsem moč,naštěstí jdou ještě dvakrát čůrat,než usnou,tak jsem hlavně koukala,aby tam neměl třeba krev ☹ ,ale dneska v pohodě 😉 jen hned ráno hlásil"bolej zádíčka?Musím držet táty hmm?" 😅

jankatr
autor
31. říj 2011

@crca teda vy z těch průšvihů taky nevyjdete co ?? 😅 ale hlavně že to dobře dopadlo 😉

crca
1. lis 2011

@jankatr no seřvala jsem oba dva 😀 Michala,že musí předvítat prostě pořád,že se může i pustit-protože jako chlapi(teda aspoň ten můj 😀 ),si myslej že se přeci nemůže nic stát a bla bla bla a pak se diví 😠 a Matěje za to,že musí dělat kraviny 😀 Te´d jsme byli v Mateřském centru,tak si zase aspoň vyhráli a odpoledne jdeme zase na tůru 😀 Je i relativně teplo,tak jsem ráda,protože až bude lejt tak to bude zase masakr 🙄 chci jim konečně aspoň koupit pláštěnky a budeme chodit ven i když bude pršet 😀

jankatr
autor
1. lis 2011

@crca Marky - nedělej si iluze - já myslím že v tomhle směru uvažuje většina chlapů stejně - teda aspoń ten můj určitě 😠 😅
A nejhorší je že člověk si myslí že ty děti se třeba poučej a daj si příště pozor - ale u těch našich to bohužel jaksi nepozoruju 😝 🙄
S tím počasím mě taky berou deprese už předem - děti sice vybavený mám - pláštěnkama i holinkama ale asi by to chtělo taky něco pro mě 😅 😅 😅
Jak zvládáte tu změnu času? U nás je to tak napůl - Kuba to víceméně neregistruje ale Mates je na zabití... - dneska bylo tři čtvrtě na jedenáct a byl tak protivnej - že jsem do něj nacpala polívku a narvala ho do postele a holt se dojí až vstane. Před chvílí sem za mnou přicupital (do ložnice) ale naštěstí nevstává - prostě jen když zjistí že je tam sám (jenom s Kubou) tak se zbalí, posbírá flašku , dudlík, polštářek - jde mě najít a když mě najde tak lehne a pokračuje a je spokojenej a klidně ještě hodinku přidá 😅 😎

crca
1. lis 2011

@jankatr Tak copak já se vybavím placatkou do kapsy a je vystaráno 😀 My ten čas tak nějak docela v pohodě,jen vstáváme v 6 hodin 🙄 ,ale za to jsou taky ve 12.00hod k.o 😀 Dnes teda byl odchod dolů z pokojíku v 6.30hod,ale už od půl 6 jsme se vrtěli,kroutili 🙄

myska77
5. lis 2011

Ahoj holky, zase zdravime. Uz se nam blizi termin te operace a samozrejme Christik dostal kasel a rymu, takze super, uz jsem kvuli tomu zrusila vse co bylo kolem. Jinak resite spani, tak musim rict, ze my s nima nediskutujem a od pul roku maji najeto rezim v 19:00 do postele, pohadka a odchod, vstanou v 6:30 a ve 12:30 jdou spat sami a ctou si taky sami, vzdy do 15 minut jsou tuhy. Nevim co bych delala, kdyby jeste delali problemy se spanim. Jsem v poledne uz tak tuha, ze se modlim k pul 1 at uz spi 😀
@crca taky delame dlouhe tury, hlavne tedy na kole, pesky se porad nekde zdrzuji a utahani neni ztak kvalitni 😀
Uz taky pomalu balim a zarizuju veci na stehovani, soice az v dubnu, ale nektere veci dodaji az za 3 mesice, tak se musi uz ted. Taky na me neco leze, at uz je tu zima a mrazy, tyhle mlhy nic moc.

jankatr
autor
5. lis 2011

@myska77 Jak já ti závidím s tím spaním.... 😅 Já s nima taky nediskutuju ale oni se jaksi nechtějí nechat přesvědčit 😠 🙄

myska77
5. lis 2011

@jankatr No vecer usinali v pohode vzdycky, teda, kdyz byli v malych postylkach tak jsme je tam bouchli, dali pusu a nazdar, chvili nadavali a pak usli, zadne hysteraky nastesti. Horsi to bylo v roce a pul, kdyz zacali spat ve velkych postelich tak porad lezli ven. Trvalo to 3 tydny nez jsme mohli hned odejit a mit jistotu, ze uz nevylezou, ale nasi metodou jsme to zvladli a i po obede nadhera. Obcas koukam klicovou dirkou, kdyz se tam nejak melou a jak jeden zkusi dat nohu na koberec, tak 3x zaboucham na dvere, oni se toho boji a rychle zalezou zpet 😀 a uz nevytahnou paty 😎 Obdivuju Te jak je uctes k usnuti, to by me slehlo a hlavne nasi kluci nemaji nikdy dost. My jim rekli, ze velky kluci si ctou sami ,,jako tata" a pripadaji si dulezite, tak mozna to zkus taky 😵

jankatr
autor
5. lis 2011

@myska77 Když on problém je v tom že oni začnou být večer děsně aktivní - možná by to fungovalo, kdybych byla ochotná nechat je vzhůru třeba do desíti aby šli spát až budo fakt zhuntovaný - jenže to zas já nechci - prostě mezi půl osmou a osmou se jde spát a přes to vlak nejede - jenže tou dobou bych je musela uvázat k posteli aby v ní sami zůstali. Protože jinak mají eldorádo - ono k tomu tak trochu svádí i to jak máme rozestavěný postele, tím že jsme vlastně rozházeli tu trojpostel tak mají kluci do "L" a každá je jinak vysoká - tudíž se bezvadně skáče z jedný na druhou, a Daník má tu třetí na protější straně - jenže to nějak nemá jiný řešení - místa je v tom pokojíku málo a ty dva rozsadit nemůžu, protože potřebuju abych na oba došáhla a mohla je průběžně "usměrňovat" - naštěstí Matěj jak je drobnej tak toho míň vydrží a usíná dřív - někdy to stihne i za čtvrt hodinky a pak si lehnu ke Kubovi,a ten protože není "tulící" se ke mě otočí prdelkou, a za chvíli je taky po něm. Jenže pak jsou dny kdy nelehne ani ten Mates - a co pět minut musí někdo na záchod, a když jeden tak i druhej samozřejmě a jestli před tím byli už trošku v klidu a na "ležato" tak po tom záchodovým výletě můžem samozřejmě začít na novo a nejhorší je že si s oblibou vzpomenou po půlhodinovým čtení... 😝 😝 😝 někdy už mi z toho vážně hrabe... 🙄

myska77
6. lis 2011

@jankatr No jo mas to tezky, kdyz mas vsechny 3 v jednom pokoji a jeste dvojky u sebe. kluci maji postele kazdy na jedne strane, takze skakat k sobe nemuzou a jeste jak tam zhasnu vecer tak je tam takova tma, ze nevytahnou paty 😀 Nasi jsou taky vecer jak na duracel baterky, nechapu, kde se v nich najednou ta energie vzdy vezme, asi tusi, ze se jde spat, tak zacnou blaznit, to mame taky. Snad se Ti to holka zlepsi a budou usinat na lusknuti, mas muj obdiv a drz se.
Uz od patku me boli v krku a dneska jsem uplne mrtva, kluci dnes roznesli cele piskoty po kuchyni a lokomotivama je rozmackali na prasek, malem jsem je zabila hady. Fakt s detma se clovek nenudi, kde ale berou ty debilni napady?