Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
2. led 2012

@jankatr a jak ti pak usnuli po té půlnoci? 😀
@adrosek u nás nešli spát poprvé na Štědrý den,druhý den šli a další mě zase neusnuli,protože jsem vyhodila kočár,ale další den jsem ho zase vytáhla,v 18hodin byli už protiný,prostě jim ta hodinka spánku chybí,ale zajímavé,že dole u babí usnou v posteli hned 😠 😀 Je teda pravda,že jim to usínání už dělá větší problém,jenže kdyby bylo léto,tak je to jiné,budou venku a hrát si,ale takhle jsou doma,protivný 🙄 Tak to nechám a uvidíme,pokud je vezmou do školky,budu radši když si ještě zdřímnou aspoň na chvilku....

adrosek
2. led 2012

@crca no to já taky jsem raději když usnou na hodku,déle stejn nespí,jnže tam dělají vyrvajz a stejně nespí teda pokud neusnou že,na večer už jsou taky protivné a zvlášt když sme doma že vtomto počasí,v létě se dá být celý den venku,al v zimě těžko

kristaly
2. led 2012

Ahoj holky 🙂, zdravím v novém roce a doufám, že jste si svátky se svými "dárečky" parádně užili 🙂.
Koukám, že se spaním jsme na tom dost podobně, jak nemají možnost se vyřádit tolik na čerstvém vzdoušku, tak usínají hodně špatně. O Vánocích jsme je poprvé nezkusili dát spát vůbec a oni to zvládali kupodivu dobře, nebyli otrávený, jak jsem si myslela, večer zalehli v půl osmé, usnuli do pár minut a spali do rána do osmi - ideální 😀. Ale netrvalo dlouho a odpo spánek jim začal chybět, začali spát špatně i v noci a tak jsme se raděj zase vrátili k normálu - pořád to jsou prťata, po o si musej aspoň trochu dáchnout, stačí i půl hodinka třeba v autě.
Chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenost se solnou jeskyní s dětma? Objevila jsem nabídku ve slevomatu, v Liberci maj sol. jeskyni za 39,-, což se mi líbí.... ale nevím, jestli to pro kluky nebude nuda.

crca
2. led 2012

@kristaly do solné jeskyně se chystám už druhý rok 😀 ,ale přesně jak píšeš,pořád si říkám,jak to tam vydržej 😅

adrosek
3. led 2012

-ahojík mamky,všechny zdravíme dneska

@kristaly já mám kamarátku která chodí s chlapečkem do solné jeskyně každý týden,jde jih sie více s dětma že si vyrhrají,ale tady unás mají přímo vtom nějaké hačky,dokonce i skluzavku malou atd.takový dětský koutek vtom udělali přímo,takže si to moc chválí

crca
3. led 2012

@adrosek tak to je super,to by jsme potřebovali taky,je fakt,že jsem se na to neptala,ale vzhledem k tomu,že tam chodí třeba školky,tak by tam mohli mít nějkaé ty hračky 😅
Jinak teda.....včera jsem psala mail do školky do které bych je chtěla prodat 😀 kvůli tomu,kdy jsou přihlášky a teda je to na palici,protože te´d mě odepsali,že termín přesně neví,ale někdy koncem dubna 😒 to mě docela rozhodilo,protože my jsme 28.4.Loni to měli 17.4 taky jsem si myslela,že budeme mít přeci jen trochu čas,ale takhle???Sháněj si práci,když týden trvá než ti dají vyjádření 😠 No ještě holt zkusíme tu druhou,tam byla loni přihláška v březnu 🙄 tak a už jsem zase na nervy ☹ 😅

kristaly
3. led 2012

@adrosek to zní fakt bezvadně, kdyby tam bylo pro děti kde se vyřádit, vyřešilo by nám to i volný čas, protože my se kolektivům teď raději vyhýbáme obloukem, když je takový bacilový počasí. A v jeskyni by to mohlo být lepší, co se klima týče. Podle fotek mají v té liberecké solné jeskyni taky pískoviště a jsou tam fotky dětí s kyblíčkama 😅 .
@crca neboj nic, se školkou to dopadne, zkus se informovat u té druhé, snad Tě zas vrátí do pohody, držím palce, aby měli lepší info. Mě napadlo, že se nás to týká vlastně asi už taky, když jsou kluci říjnový, že? Vám řekla doktorka, že si máte shánět teď školku, aby mohli od dubna nastoupit? Nebo kde se mám vlastně informovat, sama u školek přímo?

crca
3. led 2012

@kristaly neřekl mě to nikdo,prostě jen si hlídám kdy je dětem 3 roky a pokud před tím jsou někde zápisy tak jít,takže pokud jsou vám v říjnu 3roky,tak bych určitě už koukala a šla k zápisu 😉 Tady jsou zápisy ten březen,duben,takže loni jsem nebyla to byli malí a stejně mě v té jedné řekli,že nám je nevezmou 😠 a tak jdeme až letos,ale to máme teda tak tak 😒 Ale zase trochu optimismu mě udělal manžel,když jsme se o tom dneska bavili a on mě řekl,že dělají té ředitelce kam bych chtěla dát děti,tak jí budou dělat plot 😅 takže trochu strčí do šéfa,jestli by.......Upřímně na tohle dostrkování nejsem a je mě taková ta tláča proti srsti,ale v dnešní době..... 😅 I práci bych snad měla,ale to jsou pracovní doby od 16.00hod-2.00hod do rána 😒 na jednu stranu to ještě jde,i bych se vyspala,děcka bych vozila v klidu do školky i relativně vyspalá,je to od nás kousek do práce,takže žádné spešl dojíždění,ale nějka mě nejde přes hubu to,že by děcka byli přes noc sami,beze mě.Ano zvládli by to i s manžou to neříkám,ale ....mám blbí pocit,že by byli prostě přes noc sami.. 😒 Nemluvě o tom,že se pořád buděj,takže by byl nevyspalej jak manža tak i já 😒 je pravda,že by třeba spali pak líp... 😀 No necháme to koňovi 😀

urbisa
3. led 2012

@kristaly ahoj,v té solné jeskyni,to není klasické pískoviště,oni tomu říkají letiště-jako postel,můžeš tam ležet třeba v plavkách,ale většinou si tam děti hrají jako na pískovišti,jen místo písku tam jsou drobné kamínky soli.Problém je jen ten,že to děti nesmí vyhazovat ven,je to hodně drahé.Jinak počítej s tím,že to hodně práší a budou od toho bílý,bacha na ruce ať si je nestrkají do očí-pálí,pálí...Vem si sebou něco na pití,ale u nás se to dovnitř nesmí brát,měli jsme to za dveřma,pro mě to byly celkem galeje je uhlídat a to měli asi 5 roků.Je lepší mít věci na převlečení,kluci měli crosky,ale stejně byli pořád bez nich.K té školce,u nás musíš jít k zápisu nebo jen pro přihlášku,bývá to většinou v únoru nebo březnu,potom berou děti od září,pokud jsou až v říjnu,tak je berou po narozkách a nebo následující měsíc,ještě mívají kritéria podle kterých přijímají děti,u nás tříleťáky berou výjimečně,ale to je asi všude,je fakt,že raděj dávají přednost dvojčatům,nevím sice proč.Pokud jsou děti v dubnu,tak by měli mít přihlášku minulý rok,s tím,že jsou přijati od dubna 2012,jinak u nás nemají během roku šanci dostat nové dítě do školky,výjímečně,když maminka nastupuje do práce,ale když je plno má smůlu taky.Raděj bych se co nejdřív zeptala u vás ve školce ať to neprošvihneš

jankatr
autor
3. led 2012

@crca Marky - spát šli celkem v pohodě - dali jsme zas pohádku a oni při ní usnuli. 😉

S těma školkama je to všude stejný - je to hrůza ... 🙄 🙄 🙄

Joo a musím se pochlubit - včera jsem byla poprvé v práci 😎 - mám to zatím jen na dohodu - třikrát týdně tak na pět hodinek - ale aspoň to pak nebude takovej šok.
Ale musím říct že to byl balzám na nervy - po novým roce tam ještě nebyl blázinec jako obvykle - takže jsem si těch pár hodin bez dětí fakt vychutnala - myslím že tam budu chodit odpočívat 😀 😀 😀

kristaly
3. led 2012

@crca @urbisa holky moc díky za rady, to je síla, jak to uteklo, nějak se mi nechce věřit tomu, že naše miminka už musí za měsíc k zápisu do školky 😀 , ještě že Vás mám a můžu se na to psychicky dřív připravit 😉 , určo teď teda popřemýšlím, u které školky se budem informovat, máme jich v okolí hodně. Chjo, práci sice "zatím" mám, ale nedostanu se z ní dřív jak v pět 😝 , tahle hodina se se školkou moc slučovat asi nebude....
@crca Ty to máš bezva promyšlený i s prací, i když chápu, že se necítíš na to, nechat děcka s manžou každý večer samotný, naši kluci se taky dost buděj a neumí spát vlastně sami, ale musíme jim věřit, že se během roku ještě dost změní 😉 .
@urbisa díky za upozornění k té jeskyni, aspoň pak nebudu nemile překvapená. Tak uvidíme, jak to zvládnem, každopádně to chcem zkusit. Pak dám vědět, kolik lidí kvůli nám odešlo a nebo jestli nás odtamtud nakonec nevyhodí, až uviděj ty naše divochy 😀 .

adrosek
4. led 2012

-ahojí mamky,hezký den všem přeji
-stěma školkama je to asik všude stejný jak to tak sleduji zřejmě,nám taky řekli že přihlášky sevydávají v lednu ke konci bo v půlce takže tam se chci jít už zeptat tento týden a pak se zasílají myslím do konce února no a paak čekat zase navyjádření že,no ale nevím nevím,máme tady 4 školky takže to dám asik do všech pač je tady docela nátřesk

@jankatr to věřím že to je spíš nyní relax vté práci co,klid od všeho tak si alespon odpočineš od dětí

crca
4. led 2012

@jankatr teda úplně ti tu práci závidím 😅 -co tu práci,ale ten relax 😀 Já bych taky brala pro začátek třeba jen ty 3 dny v týdnu,jak píšeš,apoň by to nebyl takový šok a hlavně,člověk si trochu najede nějaký ten jiný režim,než hned druhý den po jejich narozkách takový denodenní masakr 😒 Já jsem si říkala,že kdybych brala aspoň to co teď na mateřský-rodičovské těch 7600kč.S tím už umíme hospodařit za ty roky,ale jak to bude míň tak teda nevím ☹ Za tu školku co chci aby tam šli se platí 940kč(jídlo+školkovné) za jednoho což jsou 2000kč za dva,ale zase nebudu muset vařit každý den,jídlo budou mít tam,když si vezmu,že tady jsme teď doma celý den,svítí se,vaří se......takhle zase příjdeme kolem 16hod....,za Sunar jsem taky dávala 1500kč měsíčně,teď už na to dlabu,zkusila jsem koupit to Babylove v DMku,takže už tím ušetřím 😅 Tím chci říct,že to vájde finančně stejně jako když jsme teď doma 🙂 Je pravda,že mají různé kurzy a výlety a ......,třeba teď tam mají plavání 400kč za kurz+400kč cca doplatek za cestovné,to už je 800kč za jedno 😖 -no děj se vůle boží,nějak se to snad zvládne,hlavně,že jsme zdraví 😀

jankatr
autor
5. led 2012

@kristaly Je dobře že jsi v podstatě zaměstnaná a i když je to pro tebe časově nevyhovující - tak každopádně na přihlášku do školky si nech potvrdit že tam nastupuješ - jinak si dost snížíš šance na úspěch - to jestli pak opravdu do práce nastoupíš nebo budeš na pracáku už nikdo zpětně nekontroluje 😉

@adrosek jojo - určitě - hlavně je to změna - mluvím s dospělýma, žádný plíny a pod.... - i když někdy taky na mrtvici ale tak nějak jinak 😅

@crca to školkovné máme taky tak nějak - teď je 400 + jídlo - a to bývá tak kolem té pětistovky. Ale zas je právě fakt to píšeš - člověk toho neutratí tolik kolem protože je minimálně doma, obědy nevaříš, za energie neutratíš - no ale nakonec je to stejně tak nějak šul nul - no hlavně abysme nebyly v mínusu 🙄 s tím jak teď pořád všecko zdražuje - to je fakt děs... 🙄 🙄 🙄

crca
5. led 2012

@jankatr hele a mluvíš s těma dospělíma normálně? 😀 Já mám někdy už pocit,že snad neumím mluvit normálně-nešišlám teda,to jsem nedělala ani na děti(no občas 😅 ),ale byla jsem třeba dole a tchán se ptá "kde je voda?" a já na něj"chceš nabumbat?" 😀 😀 Jak debil 😀
Právě říkám,že aspoň pobrat to co mám teď s tím už se člověk naučil hospodařit,ale to zdražování to je masakr 😒 Jsem byla včera v obchodě a nestíhala se divit 😒

kristaly
6. led 2012

😅 @jankatr taky moc dík za radu, zrovna včera jsem volala tady do dvou školek a řekli mi, že šanci sice mám, ale upřímně jsou podzimní děti docela v nevýhodě, protože jim v září ještě nebudou tři, takže dají přednost těm starším..., přihlášky se podávaj prý v dubnu, ale musím si to stejně ohlídat už dřív. S tím potvrzením o práci je to dobrý nápad 😉 .
A Ty už máš teda děcka ve školce? Nebo hlídá někdo v rodině? Docela závidím ty jiné starosti, člověk už se potřebuje od děckých věcí trochu odreagovat.
@crca 😀 pokud dáš nabumbat někomu v rodině, tak to ještě jde (apropos taky to dělám 😅 ), ale v práci už bych asi všechny pobavila, dobře si vzpomínám, jak mi před rokem manža vyprávěl o kolegyni, která čerstvě nastoupila do práce po MD a každý den po telefonu kontrolovala skladbu a vzhled synových hovínek - to už si o ní fakt šuškal celý kancl 😀. Já si zas neumím představit, jak to bez kluků zvládnu, přijde mi, že jsme stále jedno tělo, jedna duše - takoví čím dál větší závisláci na sobě - ale to se nám teď umocnilo asi hlavně tou nemocnicí, snad bude líp....

jankatr
autor
6. led 2012

@crca to teda je masakr... - ale to s tím bumbáním mě pobavilo 😀

@kristaly zatím to řeším v rodině - jinak ve školce se prý jedno místo uvolnilo - tak se tam chystám teď zajít jestli už se neuvolnilo i nějaké další. A v nejhorší krizi zkusím jestli by třeba to místo nemohl uvolnit náš Daník -přece jen je jednodušší pohlídat sedmiletýho kluka než ty naše draky - navíc oni jsou na sobě taky závislí, tak si nedovedu představit že by tam šel jeden a druhej ne. Jinak pokud jde o to jak se bez nich obejdu já - tak asi to vyzní blbě ale docela v pohodě - ono je to dost tím že teď máme nějaký fakt blbý období - hlavně Mates má přímo ukázkový období vzdoru, takže se furt vzteká a ječí a i mezi sebou se věčně perou, mlátěj, ječej atd... takže z toho už dopoledne mám hlavu jak pátrací balon... - takže si do té práce jdu fakt odpočinout...

crca
7. led 2012

@jankatr taky jsme ve fázi bojového období 😅 Včera jsem byla vrátit sousedce elektrický citrusovač a přišla jsem domů o půl 2 se 4kapkama medoviny a jedním pivem v sobě 😅 ale mě nic nebylo 😉

jankatr
autor
7. led 2012

To je potřeba - já včera přišla od sousedky teda už těsně před půlnocí a jen s kapkou rumu do kafe 😀 😀 😀 ale i tak to bylo dobrý - je potřeba trošku vypnout 😉 Super je že to mám jen o patro vejš 😀

jankatr
autor
8. led 2012

Jsem totálně K.O.... před pár hodinama tu byla mamka mi sdělit že umřela babička 😢 😢 😢 Mám v sobě pár panáků, dva brufeny na bolavou hlavu a pořád to nějak nepomáhá................... 😢 😢 😢 😢 😢

kristaly
8. led 2012

@jankatr to je mi moc líto, takový zprávy zasluhují panáka a klid, vybrečet se a mít u sebe něhoko, kdo Tě podpoří. Doufám, že můžeš využít aspoň tohle všechno, co Ti pomůže tu bolest překonat. Myslím na Tebe!!!

jankatr
autor
8. led 2012

@kristaly Dík... 😔

crca
8. led 2012

@jankatr Jani co to čtu?? 😢 upřímnou soustrast 😔 Tak panáky si můžeš dát,ale na tohle je prostě nejlepší čas ☹ Upřímně taky čekáme kdy umře babička-teda manželova,zní to blbě,ale od listopadu je v domově důchodců,byli jsme tam před Vánocema a teda hrozný pohled,vždycky byla jak čamrdka,na kole jezdila.... a teď jen ležela a sotva se hýbala,jenže den před Silvestrem spadla z postele a od té doby je na ARU v nemocnici,má zlomená žebra....takže no comment 😔 ale zase jí bude na jaře 90let tak ono co člověk čeká že??Jen to mrzí,protože to byla čupr babča-teda ještě je,ale víte jak to myslím 😉 Jani drž se ☹

crca
9. led 2012

Holky mě picne 😠 tak jsem psala i do té druhé školky a předběžně mají zápis k 26.4 😒 Celé roky to měli obě v březnu,nebo v půlce dubna nejpozději a teď když to potřebuji tak je to vše na konci dubna 😒 Tak to jsem zvědavá 😒

kristaly
9. led 2012

@crca to je teda pešek, nezkusíš tam ještě zavolat, jestli by Ti nevyšli vstříc? Slyšela jsem, že některé školky berou děti už dřív aspoň na pár hodin v týdnu, aby si postupně zvykly, než jim to natvrdo začne... Taky mi to přijde dost hrrrr, začít v jeden den s prací i školkou zároveň 😠.

crca
9. led 2012

@kristaly Ono horší je to,že než příjde vyjádření,tak to taky trvá a já teď nebudu vědět,kdy bych mohla v případě sehnání práce nastoupit 😖 A přesně jak píšeš,je to hrozný,když jeden den jsi doma a další šup pryč a jedeme od dalšího dne úplně jinak,ale vypadá to,že stejně budu muset na ten pracák aspoň do toho vyjádření 😠

kristaly
9. led 2012

@crca a ta práce po večerech, jak jsi psala, to by neklaplo? až od května? Nemáš někoho v rodině, kdo by zatím mohl děti pohlídat? Je to fakt děs běs, stále slyšíme "rodina - základ státu", jen ten stát na rodinu čím dál víc kácí se mi zdá.... Jediní, kdo si přilepší, jsou pěstouni - manžel tuhle přišel s tím, že si pořídíme holčičku do pěstounské péče - tak kolem 16-17 let prej by si dal říct 😀, chlapi no...

crca
9. led 2012

@kristaly tak ono tu práci nějak nehrotím,jde mě hlavně o tu školku-to víš že vezmu aspoň na čas i ty noční když bude nejhůř 😀 Ale,že zrovna letos je to vše až na konci dubna 😒 Ještě jsem se paní zeptala jak to je v případě přijetí,jestli musíme čekat až do září... 😅 tak jsem zvědavá kdy a hlavně co napíše,ale myslím,že vím,že když budu mít ten štempl že mám práci tak by mohli nastoupit hned....

crca
10. led 2012

Holky,tak jsem včera odepsala ještě do té školky,že nám budou 3 28.4,takže to bude na doraz a že jestli se teda poštěstí a přijmou nás,tak jim přibudou hned dva raraši 😀 (samozřejmě jsem to zahrála trochu na city... 😅 ) a dnes mě paní ředitelka požádala o tel.č.,že mě zavolá 😉 😅 Tak jsem zvědavá co vymyslíme a co mě řekne 😉 Kdyby to šlo,klidně bych si tu školku platila už od teď 😉

jankatr
autor
11. led 2012

Ahojky - koukám že tu řešíte školku - tak se musím pochlubit - včera jsem se ptala ředitelky jak to vypadá s tím volným místem pro nás - a prý se to druhé místo už uvolnilo....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😎 😎 😎 😎 😎 takže aspoň jedna dobrá zpráva když už jinak je to teď tak na prd. Ten šutrák co mi žuchnul ze srdce musel málem zbořit školku 😅 😅 😅 Sice budou chodit jinam než Daník (ona ta naše školka má na sídlišti dvě budovy) ale to je mi uplně jedno - klidně bych je vozila na druhej konec města - hlavně když je kam... 🙂 😉