Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
12. říj 2012

jinak včera jsme byli v Deichmanu,Máťovi jsem kupovala takové podzimní botky,Míša je má už od srpna,ale to měli jen tyhle jedny teď už měli podzimní a zimní,mají teda stejné,jen barva se liší,já si koupila taky a u kasy nám řekla,že na dva páry je 20 %sleva,na troje 30%sleva,takže místo 1200kč,jsme platili nějakých 890kč,když jsme vyšli ven tak jsme si všimli té cedule a manžel mě říká,to kdybych věděl,tak toho vezmem víc 😀 fakt dobrá koupě 😉

renata0028
12. říj 2012

@crca Děkuji za milé přivítání 😀 Asi se dá zvyknout na vše. Vzpomínám si, že měli taky období, že každý 3x v noci vstával na mléko či čaj. Bylo to fakt fajn období. Když jsem spala třeba 1,5 hodinky a pak jen 0,5 hodinky...... 🙂 Taky jsem si zvykla, ale pak jsejm si řekla dost. A nastal režim 😠 Myslím si, že to moc dobře znáte 🙂 Dneska nám dr. řekla, že jsme zdravý. Sice Adámek má ještě zadní rýmu-hleny. Ale prý dobrý. Takže od středy pošupou do školky. V po a út je nechám u babičky a dědy, aby si je taky užili. Ve školce bude totiž zrovna v úterý celodenní venkovní výlet, což není úplně ideální pro vrácení dětí po nemoci do školky, že 🙂 A už se těším do práce 😀 Dětem teda dávám ten sirup a zároveň Marťánky, hahah. Tak doufám, že něco zabere a už nebudou nemocný.Přeji Ti, aby děti nebyli nemocný. A krásný víkend 😲

crca
13. říj 2012

@renata0028 tak s tou nemocí nevím 😠 dneska v noci Míša zvracela,měla 38,3 😠 mě už snad fakt picne 😒 ráno měla teda 37 tak uvidíme,zítra,ale pokud jí nic už nebude tak jdou normálně v pondělí 😅

renata0028
13. říj 2012

@crca Tak to Tě fakt lituji 😢 Je to opravdu hrozné. Konečně se těšíš, že už jsou zdravé. A můžete fungovat normálně. A pak zase tohle. Moc dobře to znám. A to ještě naši se mě ptají, Tak pojedeme na chalupu nebo někam na výlet. Horkotěžko jim vysvětluji, že by měli ležet v posteli a potit se. A že můžou být vlastně rádi, že leží u TV a DVD. Furt to nějak nechápou 😀 Hlavně naše Evička hyperaktivka 🙂

segra_bruni
14. říj 2012

@crca ahoj chtela bych te pozadat o pomoc, treba budes vedet 🙂 videla jsem tu na MK cb nebo sepie foto od deti pro maminku jako darek, byly tam 2x dvojcata a dalsi deti ... ta maminka ma proste dost deti /cca7-8/ 😉 ... mela jsem to i v zalozkach a asi jsem si to omylem smazala ... nemohu najit ☹ ... moc rada bych se zas podivala a inspirovala ... nevis tu o takove mamince? ktera to je? .... je taky mozne ze to bylo foto na mimibazaru ale spis myslim ze zde ... dekuju! 🙂

nebo vedela bys jiste koho se tu na to popr.kde presne zeptat ... mohu te o to pripadne pozadat? dik moc

crca
15. říj 2012

@segra_bruni ráda bych ti pomohla,ale absolutně nevím o čem je řeč 😀

segra_bruni
15. říj 2012

@crca jakto??? 😀 myslela jsem ze mamina co ma dvoje dvojcata a pak jeste furu deti k tomu se tu jiste pamatuje kazdemu 😉 a tvuj avatar jsem tu uz videla vsade nekolikrat tak si rikam ze bys treba mela prehled 😀 jj je mozne ze to bylo na mimib. ☹ ach jo ☹ 🙂
ta mamca si to vystavila do alba a mela u toho psano, ze ji to deti tajne dali jako darek, to vyfotografovani se v atelieru, bylo to cernobile nebo sepie, byla jich kupa, nekdo sedel, nekdo stal, rekvizity taky byly, myslim ze kolo jo 😉

tak neznas tu takovou maminu??? 🙂

segra_bruni
16. říj 2012

@crca tak uz jsem to nasla 🙂 je to na mimibazaru 😉 juliana

kristaly
19. říj 2012

@crca ahojky, tak co, jak válčíte? Doufám, že jste tento týden mohli do školky a je vše ok. A co Ty, nenačítá se spánkový deficit? Moc si ten zápřah neumím představit, tak Ti držím palce 😉.
Já kluky dávala tento týden od úterka jen na dopolko - po o jsem je vyzvedávala. První dva dny nám zahráli divadlo při ranním loučení - Pepíčka dokonce musela učitelka vzít do náruče, aby se ode mě odlepil - no nebylo mi moc do smíchu, je takhle opustit, ale prý to trvalo jen krátce a celý dopoledne byli v pohodě. Ale pozor, teď pokrok, včera a dnes jsme si dali pusu, řekli ahoj, že si pro ně přijdu, že nebudeme plakat a oni v pohodě odkráčeli sami do herny a pozdravili se s učitelkama 😉 , mám z toho obrovskou radost 😀 . Tak teď jen vydržet se zdravíčkem a touhle dobrou náladou do pondělka, snad to nezačne nanovo. Chci je tam příští týden už nechat i spát, tak jsem na to zvědavá, už teď mě doma přemlouvaj, že tam nechtěj spát...

crca
20. říj 2012

@kristaly ahojky tak tento týden jsme sice byli ve školce,ale jen pondělí 😠 to už šli opět s rýmou a v úterý to jistila dr..Míša larynu,soply až u kolen,chrchlák 😠 ,takže jsou opět doma,Máťa začal soplit ve čtvrtek a chrchlat v pátek 😠 no je to na palici.....Aspoň to pondělí co jsem se mohla vyspat přes den,jsme měli v práci od 13.00hod schůzy,takže jsem nespala,od úterý jsou doma a ve čtvrtek a v pátek jsem přišla z práce o půl 5 ráno 🙄 takže na 2 hodiny lehnout,jenže z toho čtvrtka na pátek chrchlali,takže jsem ani nespala.....no je to děs 😒 v pátek jsem vařila oběd a normálně jsem u toho usínala 😀 😀 výhoda je to,že si nemusím brát hlídačenku,to už bych asi byla bez práce 😀 😀 teď mě čeká učení se psaní faktur,takže jsem z toho na nervy,protože já a čísla,to není moc dobrý 😀 😀

kristaly
20. říj 2012

@crca holka, to je děs, jak ty děti ve školce marodě ☹ j, jako věděla jsem, že to bude častý, ale tohle mi přijde moc, mám z toho fakt nerva už dopředu, vůbec nevím, jak to pak vše budem zvládat. Ano, Ty máš výhodu, že můžeš chodit do práce i když jsou nemocný, ale to se přeci taky nedá vydržet věčně, nemáš někoho, kdo by pomohl, např. babičky? Já od 1.11. začínám v úplně nové práci, tak si nebudu moct hlavně na začátku dovolit být doma 😒 . No uvidíme, třeba to nebude tak zlý, jak to teď vidím.
Tak snad se aspoň o víkendech dáte do kupy, abyste byli všichni co nejvíc fit. A taky přeju, ať jsi v práci co nej spokojená, neboj, ty faktury dáš 😉 , za chvíli je budeš vyřizovat levou zadní 😉 . Ber to tak, že budeš umět další věc 🙂 a to se hodí.

crca
20. říj 2012

@kristaly to mě taky chlapi co máme dva bourače říkali,že se toho nemám bát,ale na mě je to moc zodpovědnosti,přeci jen to není kus masa,který když ukrojíš o 10dkg míň,tak to necháš 😀 😀 No uvidíme@jankatr,asi konečně půjdou ty kila dolů 😀 😀 teď za poslední týden mám dole 2 😀 Ale za září co jsem byla v práci což bylo 14 dní jsem měla 9000kč,tak to jde ne?? 😉 Jsem zvědavá kolik to bude za celý měsíc,nepočítám dvojnásobek,ale aspoň tam jsou slušný peníze i když mám občas nerva 😀

kristaly
29. říj 2012

@crca ahojky, tak jak to zvládáte? Choděj děti do školky? Jsou tam už bez breku? A jak šly ty faktury? Určo bez problémů.... U nás za chvíli nastane ten zvrat, ve čtvrtek začínám v nové práci, tak doufám, že to všechno zvládneme a nasadíme nějaký přijatelný rodinný režim. Jinak kluci řvali při loučení první tři dny a od té doby jsou celkem v poho, i tam už jednou spali a taky bez problémů, ale uvidíme, co budou říkat na školku po pár týdnech pravidelnosti ... 😉, tak nám taky držte palce 😉 a mějte se hlavně zdravě 😵

crca
5. lis 2012

@kristaly Ahojky,do školky chodíme už druhý týden 😀 světe div se,jde to i bez slziček 🙂 minulý týden chodili ukázkově,Máťa se i sám převlíknul do školkového,přezul se 😉 jsem byla v šoku😀Jinak já nestíhám nic,minulý týden jedna v práci odpadla,tak jsme tam byli ve dvou a domů jsme dřív jak o půl 5 nešli 🙄 o půl 7 budíček do školky,pak jsem šla spát kolem půl 10-10 a o půl druhé zase budíček a do školky 🙄 takže fakt super,tento týden je to nanovo 😅 ,ale jinak v práci dobrý,jsem zvědavá na první plnou výplatu 😀 Faktury....no není to těžké,ale vzhledem k tomu,že jedna odpadla,tak jsem se k tomu už moc nedostala.A co vy? 😅

kristaly
10. lis 2012

@crca Ahoj 🙂, blahopřeju ke dvoum týdnům v kuse 😀 , mě se to zdá opravdu jako veliký úspěch, bo kluci jsou zase nastydlí, tak jsme je nechali od středy doma, tudíž, my máme zatím rekord 1 týden a dva dny 😉 . Snad ho prolomíme. Samozřejmě, jakmile jsou kluci ko, tak jsem se s nima zase svezla i já ☹ , což mi v práci moc nepřidá. Ale naštěstí máme babičku, která se ráda postará a zatím nechodí do práce, tak jsme ji využili a kluky dali k nim, tím pádem jsem se mohla soustředit víc na sebe a ládovat se vitamínama, trochu se vyspat a pod. Snad se tím bacilovým obdobím nějak protlučeme - pevně doufám, že líp, než vloni 😝 . A kde to vlastně děláš, to je nějaký masokombinát, či co? Mějte se a držte se 😵 .

crca
10. lis 2012

@kristaly Ahojky,jojo,je to masokombinát,takový menší,rodinný-ne teda můj rodinný 😀 ,ale expeduju maso co je objednané.Jinak teda v pátek byli doma,Míša ve školce u jídla blindila,ne u každého,ale třeba u dvou,nebo ve čtvrtek...prý nic,pohoda,sváča dobrý,na oběd že snědla jen rýži,ale dobrý,šli spát,ona se vzbudila a zase hodila šavli 😒 Nic jí není,teplotu nemá,doma sní všechno bez problémů,řádí jak ďas,tak nevím kde je zase zakopaný pes.Do školky chodí v pohodě,když jde ze školky,tak vypráví co dělali a pod,takže fakt nevím....Byla jsem s ní teda u dr.nic na ní neschledala,ale prý to může souviset s nosní mandlí 😒 ,takže ještě počkáme,kdyby se to nelepšilo,tak zkusí dát něco na zklidnění žaludku a pak kdyžtak opět vyšetření mandle 🙄 V pondělí jdou teda normálně,rýmu nemají jen třeba pokašle a u toho jí právě natáhne....No jestli zase budoudoma tak mě omejou 😀
Jinak @jankatr....kila jdou dolů,teda na váze to vidět nějak není,ale všechno mě padá,ztrácej se boky,zadek,pas 😅 Koupila jsem si zateplené kalhoty a říkala jsem si,že jsem mohla vzít ještě o číslo větší,ale už mě sjížděj 😀 Takže hurááá,začínám být spokojená 😀 Holky,chci poradit ohledně Vánoc....pro Míšu mám už vše,ale pro Máťu nějak nevím,má autíčko na dálkové ovládání,ale nevím co k tomu,pro ty kluky je to nějak těžké,to je samé auto 😒 a tak aby neměl Vánoce jen o autech...co kupujete? 😅

kristaly
10. lis 2012

@crca tak s tím blinkáním to mohlo být jen chvilkový, že Míše nemuselo něco sednout a tak to vyhodila. Proč si myslíš, že je to něco s nosní mandlí, máte s tím zkušenost? Nám totiž Pepča v létě začal dost chrápat, tak nás mudra poslala na ORL právě kvůli té mandli, ale nález byl negativní, jdem tam teda zas za půl roku, tak uvidím. Každopádně chrápat nepřestal a jakmile má trochu rýmku, nebo tak, tak se mu hodně špatně spí, snáší to hůř než Fanda a často mu právě nabírá (máme v pokojíčku pro jistotu lavor už nastálo). Tak si začínám myslet, že s tou mandlí si ještě užijeme.... Jo ale on má taky od pohledu dost velký ty krční, v porovnání s bráchou jsou fakt mega, to mě trochu děsí, kdyby měl jednou jít na jejich odstranění (to už není moc lehký zákrok).
S těmi vánočními dárky, mám teď nový tip, kluci dostali k narozkám pěknou magnetickou tabuli http://www.stavebnice-hracky.com/detail/2002-EI.... Dá se na ní jak malovat křídama, tak hrát s magnetkama (je u toho balení písmenek - magnetků). Sice to na fotkách vypadá, že jim je tak 6, jak stojej u tabule 😀, ale oni si s tím fakt celkem vyhrajou. Taky se na ní daj učit hodiny - pro pozdější věk.... . No a my k Vánocům zvažujeme pro kluky pořídit už kola, ale to ještě uvidíme. Co vy a kola, od kdy se vaše ratolesti začly učit na skutečném kole?

crca
10. lis 2012

@kristaly Já jim chci koupit kola k narozkám,te´d na Vánoce by to byl dobrej dárek ale kde by s tím jezdili?? 😅 Takže u nás budou kola k narozkám ,ty mají v dubnu a mají to i hlavně slíbené,když budou hezky chodit do školky 😀 Jinak teda o půl deváté mě usnuli(teď večer) a před chvílí jsem převlíkala komplet Máťu a postel 😒 -zvracel 😒 tak snad mu jen něco nesedlo 😒

adrosek
21. lis 2012

-ahojík mamky,tak vás zdravíme po dlouhé době
-ani nemá smysl všechno dočítat pač byh to stejně nestihla všechno,tak se zeptám takto jak se máte,co dětičky jak rstet,zda-li ste zdraví a tak všechno,jak se chystáte na vánoce,už máte pokoupené dárky a nějaké nápady co kupujete?

crca
26. lis 2012

@adrosek a spol,zdravíme 😀 u nás jsou Vánoce už hotové,teda co se týká dětí,ještě jen pro tchána,tchýni a asi šváru který tady bude 😅 Pro Michala mám i vymyšlený,takže jen koupit 😀 Jinak no,nestíhám nestíhám,teď v sobotu jsme měli splnění z práce a teda na to,že jsem 5 let pomalu nic nepila,tak tam to byla smršť 😀 ,ale byla jsem úplně v pohodě 😅 Přišla jsem ve 3 ráno,v 7 jsem poslala děti za tatínkem,že fakt nevstávám 😀 Vzbudila jsem se v 11.45hod,Michal udělal k obědu kačenu se zelím a knedlem,tak jsem se najedla,uspala děti a ve 13.00hod to zase zalomila.......najednou se probudím,venku tma,děcka s Michalem nikde a já šok,že jsem zaspala do práce(šli jsme na 6) 😀 asi za 5 min přišli a Michalova hláška"hele děti méďa se nám vzbudil 😀 😀 "tak jsem se najedla,řekla všem papá a šla do práce 😀 😀 Ale jinak teda řešíme asi problém 😒 Míša ve školce občas zvrací,ve čtvrtek jsem pro ní jela už v 8,jsem nestihla ani nakoupit 😒 ,že zase blindila....ani nejedla,prostě sedla k jídlu a šlo to 😒 ,tak jsem je vyzvedla samozřejmě oba,Máťa by nebyl sám ve školce 😅 a jeli jsme k dr.no,nic neshledala,ale v pátek že máme přijet na krev....ještě v pátek na večer mě volala,že se nemám děsit,ale jen že jí vyšel nízký cukr 😒 ,pryý to nemusí nic znamenat,ale taky může,ale že toho strašně moc,takže máme přijít ještě tento týden(jdeme zítra),jsem z toho docela rozhozená,protože poslední dobou jsem si uvědomila,že říká,že jí bolí bříško,nebo krk 😒 to jsem si dala do souvislosti samozřejmě až po tom výsledku,jinak mě to nijak nedocházelo...znáte to"běžte si uklidit hračky.....maminko mě bolí bříško...."chápete mě? 😅 ,ale nevím no,děsím se aby neměla problém se štítnou žlázou,nebo aby neměla tu celiaklii,ale zase mě to nejde dohromady,protože doma je fakt v pohodě,ani jednou nezvrací,sní všechno.....,tak nevím ☹ Máťa ten je z toho už venku,do školky,už běží,než se naděju je převlíklej a to jsem řešila ze začátku jeho blindění 😀 a teď když už je on v pohodě,tak zase Míša ☹ No uvidíme......takže pak se zase ozvu 😒 Zatím papa 🙂

adrosek
26. lis 2012

@crca ahojda,tak už máš ten vánoční shon za dárky též hotový,já už taky,kupovali sme jn holkám a malému nějakou drobnost,my s manželem sme si už naložili průběžně nebo ted co sme s koupili tak je vždy řečeno že to máš na vánnoce 🙂 s ostatníma sme se naštěstí dohodli že nic,že jen děckám tak ještě že tak,už a vloni sm to ak řešili pač co stále vymýšlet a kupovat za nesmysli když jikdo nic nechce ti řekne 😠 takže tak s vánoci unás
-my teda se školkou ok,ze začátku asik prvních 14 dní byl jen problém spaním,že si vzpomenuly na mamku když šli lenout tak sem se s uč.domluvila že budou na střídačku první 3.týdny že jeden den na spaní a druhý den po obbědě a tak sme to pomallu prodlužovali se spaním až do konce měsíce si zvykly pak už ok,takže prně chodím klem 15 bo něco po a občas domů nechtějí jít tak jsem ráda,bála sem se jak to bude a naštěstí ok
-tak snad to uvás nebude hned to nejhorší a bude to vpořádku,tak nám dej pak vědět jak a co tedy

crca
27. lis 2012

@adrosek tak dneska mě dr.řekla,že měla ještě zvýšené leukocity v moči,ale ,ale jelikož toho čůrání nebylo moc,tak to mohlo být tím,takže jsme zase nafasovali baňku a máme radši ještě donést další 😒 ,krev nám brali dneska znova,Míša je šikulka,žádný hysterák 🙂 ,a výseldky budou nějaké zítra,nějaké později,co jsem si vyprosila a dr.ani nebyla nějak proti,je neurologické a psychologické vyštření,vím,že to zní divně,ale už o tom přemýšlím dýl,Michal byl jako dítě diagnostikován jako hyperaktivista a docela by to na ní sedělo a u ničeho nevydrží,jen by někde lezla,běhala... 😅 Máťa ten přeci jen vydrží třeba koukat na pohádku,ale Míša,ta chce tohle,ta chce támhleto,ale v zápětí už je někde jinde 😅 ,příjde mě i taková rozhozená,je to taky určitě tím,že je to pro ně změna,já jsem v práci,když příjdu,jdou do školky,pak je vyzvednu odpoledne a za 3 hodiny jdu do práce,ale když už jsme u těch vyšetření,tak ať je to komplet 😀

adrosek
27. lis 2012

@crca alespon bude všechno pořádně došetřené a budete klidnější
-možná je to aji tím,že nevydrží u ičeho a nebo je ji taky smutno že po tobě,ty chodíš denně jen na noční

crca
28. lis 2012

@adrosek ahojky,tak dnešní část krve dobrý,cukr dobrej,štítná žláza taky,teď se čeká na další,ale snad budou dobrý,dneska se jí spustila zase ta hnisavá rýma,takže leukocity mohly být zvýšené taky z toho,takže příští týden jedeme ještě znova na ORL kvůli mandli 😅

adrosek
28. lis 2012

-ahojík crca-je to možné že to mohlo být aj ztoho,že už začínala být nachlazená,chudáčik malej,to je děs jak jsou ty děti nemocné,dospělý je nevrlý natož malé děti že
-tak at vše dopadne dobře

crca
4. pro 2012

Zdravím děvčata 😀 takže dneska šli opět do školky,zatím nikdo nevolá 😅 jinak naše situace se vyvíjí tak,že jsme obědnaný na neurologii,psychologii,krev vyšla tak nějak všelijak,v rámci možností dobře,cukr v normě,ale zase měla snížený kortizol,konzultovala to s odborníkem,prý to není nic hrozného,ono záleží jaká laborka to udělá,měla 182 a minimum je 185,ale už jsme radši v pohotovosti a zjistíme jestli se teda něco děje nebo ne.21.12 jedeme na tu neurologii a vezmeme to hned s krví a močí,musíme do nemocnice aby byli výsledky co nejčerstvější a dá se to na biochemický rozbor 😒 jsem tak nějak v rozpacích,doma byla teď v pohodě,tak uvidíme co zase nadělá ta školka 😒 Vůbec nechápu co se s ní děje,byla v pohodě,chodila normálně.......Zítra mají Mikuláše ve školce tak to bude další psycho 😀 O víkendu jsme zase jeli Mikulášskou jízdu parní mašinkou,chodil tam čert s Mikulou a andělem......Máťa furt vysmátej,když přišel k nám čert,tak trochu znejistěl,ale furt se smál a dokonce i básničku řekl,to mě překvapilo 🙂 ,Míša ta seděla na mě a jen očkem pokukovala 😀 nebrečela nic,jen do doby,kdy ten čert začal Máťu cpát do pytle 😀 Máťa v pohodě,Míša řev 😀 takže i když se rvou jak koně,tak se o něj bojí 😀 V práci dobrý,faktury už zvládám relativně dobře,penízky taky slušný a na noční už si zvykám tak,že se mě nechce spát ani přes den 😀

crca
23. pro 2012

Ahoj holky,přejeme všem krásné vánoce plné pohody a radosti u vánočního stromečku 🙂

kristaly
23. pro 2012

Ahojda, přidávám se k Markét a taky všem přeju hlavně to zdraví a štěstí a ostatní už přijde samo 😎 ,buďte všichni v pohodičce 😉 a co nejvíc se svými nejmilejšími 🤐 .

crca
31. pro 2012

Všem přejeme hezký a spokojený vstup do Nového roku! 😉

brusle
21. led 2013

Holky, po dlouhé době Vás všechny zdravíme. Mám prosbičku, nemáte některá zkušenost s cyklosedačkama na kolo? Do teď jsem vozila děti společně ve vozíku, ale uvažujeme, že bychom přece jenom pořídili i sedačky, potřebovali bychom nějaké, které jdou snadno namotnovat a demotovat, abychom kola mohli rychle použít i bez nich, teda hlavně muž, aby s tím pořád nejezdil do práce. děkuju za tip. Krásný večer