Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

downhamka
15. led 2009

Zanetik ja sice jeste dite nemam, ale obcas (hlavne k veceru) se mi stava, ze mne boli cele bricho jako v den menses! Tvrdne mi taky k veceru. Tak vypiju magnesko a rano jako by se nic nestalo.

Holky taky jsem koukala na ty roztomila miminka, ktera se narodila v 27tt. Hlavne, aby byla zdrava. Ja bych si tak prala vydrzet do toho 37tt, alespon. Doktorka rikala, ze kdyby bylo vse ok, tak mne nechaji taky do 38tt. Tak ja vam vsem preju, abychom se tam vsechny dokodrtaly. Bude to zahulik, uz ted nemuzu vstat z postele, ale musime vydrzet!!!

Luzzo tak jsem cetla, ze mas nejako strevni chripajznu, tak hlavne to vylez a poslouchej svoje telicko. No, ja se snazim nikam moc nejezdit, abych nechytila chcip. Tak jedu jen za nasima a do poradny. 😉

downhamka
15. led 2009

Adros tak tedy telenovela! No, nic jineho tak brzo nebezi, vid 😀 ! Ja bych nevstala.....
Neboj ty pohyby pocitis uz tak do mesice, je to super, protoze se nemusis tak moc kontrolovat, oni ti davaji najevo, ze jsou v poho. Nekdy - k veceru, kdyz si lehnu treba u telky a mali uz se treba dlouho nehybali, tak na ne mluvim a dam ruce kde si myslim, ze maji rucicky a citim takovy maly simrani a zachvilku i vykop. Tak takhle se ja ujistuju. 😀 😀 No jak tady hodne holek rikalo, telo by ti dalo najevo, kdyby neco nebylo ok.
Doufam, ze uz nemas teh. probs a uz si to jen uzivas. Jen na to moc nemysli, myslim, ze by se neco delo.

tetes1
15. led 2009

Pěkné dopoledne,
snad je Luzze už dneska lépe.
Satanko:tak jak už nešpiníš,uklidnilo se to?
Adro:tak to bych nedokázala vstát kvůli telenovele,respektrive asi kvůli ničemu jedině tak MS ve fotbale,nebo hokeji, to bych se i hecla....
Já už bych si taky strašně moc přála cítit pohyby, ale to je ještě doba u mě.....snad to rychle uteče...
Tak já se zatím loučím,jdu se odreagovávat na masáž a kosmetiku...

downhamka
15. led 2009

Jo Satanko urcite si zajdi k tomu doktorovi. Jako hodne holek tady, taky jsem mela ve 13tt hematom pod jednim z plodu, neni to zadna legrace! lezela jsem v nemocnici taky 3 tydny, zacala jsem krvacet ve dve v noci. Tak se prosim te nenech odbit!!!! Drzim pesti

adrosek
15. led 2009

-no taky se mi nechce stávat ale tak nic jiného nemám na práci tak si přivstanem a pak to odpoledne kludně dospím když se mi chce
-holky a co by se třeba dělo kdyby nebolo něco vpořádku,vím že na to myslet nemám ale přeci co myslíte

tina30
15. led 2009

ahoj holky, přeju vám krásné dopoledne.

zanet - bříško mi tvrdne tak různě přes den. záleží taky od toho co dělám. a to tvrdnutí bys poznala asi tak, že najednou místo měkkého bříška máš "kus kamene". ale za pár vteřin to přejde. je to bezbolestný. kdybys u takového tvrdnutí pocitovala bolest a stupnovalo se to, bylo by to častější, tak se může jednat o kontrakce.

tina30
15. led 2009

adrosku já začala cítit první pohyby - takový to třepetání motýlých křídel - už v 17tt. takže to máš za pár.

a myslím si, že zbytečně a dopředu myslet na negativní věci není moc dobrý. mysli dopředu, co vás čeká krásného a co všechno si budeš muset pořídit a tak.

adrosek
15. led 2009

-jo na to se snažím myslet co bude všechno následovat atak,je pravda že raději nemyslet na něco zlého

andra76
15. led 2009

holky dneska jsem celkem spala ale mám dneska docela velkej tlak v bříšku jakoby víc na močák míváte to taky?

adrosek
15. led 2009

-no mě hlavně v noci tlačí na močák jakoby tak nevím,myslím že je to normální asi jak se roztahuje děloha nebo nevím

andra76
15. led 2009

no mě to dělá jakoby nad stidkou kostí a je to tlak hlavnš když chodím.

adrosek
15. led 2009

-tak snad to bude vpořádku andra neboj,mě dneska vnoci taky trocha bolelo břicho tak nevím

luzza
15. led 2009

ahoj dvojmamky 🙂
jdu vás dočíst 🙂

luzza
15. led 2009

žanetko
k těm stahům...
břicho ti ztvrdne jako kámen,určitě bys to poznala...vydrží nějakou dobu ztvrdlý a pak to povolí...nemusí to vůbec bolet!!! v prvním těhu se mi to občas stávalo poslední 2 měsíce...
ty opravdický stahy před porodem se pak měněj a už jsou bolestivý...a ta bolest začne směrovat směrem dolu k čípku,né,že tě bude bolet břicho...pak to bolí spíš jen mezi nohama 😉
tak snad ti to trochu pomohlo 😉

luzza
15. led 2009

dow
já dneska vstala brzy,ale zase mi umřel noťas ☹ ☹ ☹ je v čudu napájení...já se už z toho picnu...kéž by nám vrátili prachy 🙄

luzza
15. led 2009

dneska už jsem se v pohodě vyspala a manža asi taky,protože zaspal a budila jsem ho až já 😅
špatně už mi není,tak jsem šťastná jak blecha 😵 😵 jen mám ten žaludek tak podrážděnej,že nemůžu nic sníst a piju jen ohřátej čaj 😕 ,protože když se napiju studenýho,tak se mi hned zvedá kufr 😝
ale už je to POHODA 🙂 🙂 🙂

artep26
15. led 2009

Ahoj holky,
mě taky tvrdlo břicho, už od 7. měsíce, vždycky ztvrdlo jako kámen, asi tak 30 s to vydželo a pak to povolilo. Pořád mě strašili jak budu dřív rodit a neee ... rodila jsem jako vzorná rodička na termín.
Jo a do porodnice jsem nejela vůbec s žádnýma bolestma, jen mi pravidelně asi po 5 min. tvrdlo břicho,jinak nic. Ale bydlela jsem s našima a ti se tak báli překotného porodu, že mě vyštvali do porodnice. No a ž si mě tam nechali a za pár hodin byla na světě Andulína.
Luzz jak psala Mel v IVFkách ... už byste měli mít nárok na nový, ne?? 🙂
Tetes my si na pohoby ještě chvilku počkáme 🙂 ale dočkáme se, neboj 😀 až nás to bude mrzet 😵 😵
Satanko a já být tebou, tak neváhám a mastím k dokimu, taky jsem krvácela a ležela jsem s hematomem v nemocnici. Všechny kdo takhle krvácí, tak u nás hospitalizují, dokud krvácení neustane. Kamarádka takhle ležela v 8tt a v 10tt. Když krvácíš tak to rozhodně není dobře.

artep26
15. led 2009

Luzz tak sis zažila trošku těhotenských nevolností 😀 😀 😀 já to takhle mám už 9 týdnů. Fakt opruz 🙄 🙄 🙄

luzza
15. led 2009

artí
to máš pravdu 😀
aspoň jsem trochu ochutnala to,co prožíváš už takovou dobu 😅

adrosek
15. led 2009

-no já som ráda,že sem se těch nevolností už zbavila,jen ted když se občas přejím tak je mi těžko,ale jinak je to už ok
-ted sem se najedla a chvílu spočnu a pak půjdu do obchodu tady jen nakoupit nějaké potraviny

artep26
15. led 2009

Ne že bych ti přála, to vůbec ne, ale jestli ti nebylo špatně ani při Domísovi, tak sis to vyzkoušela 😀
Nic moc, viď?? Není o co stát 😖 Taky bych radši měla chutě a trošku si dopřávala, no co dělat, alespoň ze začátku tolik nenaberu, už takhle si připadám jak vepřík 😀 😀 😀

artep26
15. led 2009

Andro tak doufám, že už mě to taky pustí 🙂
Já tu vykydávám na MK a splašily se mi brambory na plotně, to jsem celá já 😀

adrosek
15. led 2009

-no tak musíš je hlídat asrtep ty brambůrky,ale já když vařím tak mi taky všechno uteče a pak mám zašpiněnej celej sporák

andra76
15. led 2009

tak u mě to probíhá trochu tak jak to popisuje luzz ale snad ještě nerodím ,včera byl čípek v pořádku a ono mě to vlastně nějak nebolí jen tam cítím tlak.

luzza
15. led 2009

andro
jestli byl včera čípek v pořádku,tak to nejspíš nic nebude...ale přesto bys měla teď raději ležet...určitě se to uklidní... asi si dělaj tvoje miminka víc místa 😉

luzza
15. led 2009

artíku
při domčovi mi bylo špatně dost 😖
proto jsem se divila,že při dvojčatech nic 😅

luzza
15. led 2009

jinak - už nevím kdo tu psal o těch bolestech stydký kosti,ale mě na to perfektně pomohl balón!!!
sedím na něm každou chvíli,je to paráda 😉

artep26
15. led 2009

http://www.detskyruzek.cz/kocarky/dvojcata/impl...
holky nevíte některá jaký je tento kočárek?? ta cena mi přijde úžasná 🙂
Luzz tak to je super že se ti to vyhlo, mně bylo při Ani taky zle, teď je mi 2x hůř 😠

luzza
15. led 2009

artí
kočárek vypadá skvěle

luzza
15. led 2009

a ty chceš radši korby, nebo vložný tašky???
někdo tu psal,že bez tašek by kočár nechtěl...
myslím janka,ale nejsem si jistá 😉