Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

alik30
22. led 2009

Jak jsou deti velke nevim, to mi nerikaji. A opravdu to nechavaji do 38. tydne, ale pro doktory jsem teprve 37+0, proto me jeste tyden nechaji a pak se uvidi, ale myslim, ze bych rodila nejpozdeji 38+6, dyl to opravdu nenechaji.

zanetik
22. led 2009

Ali spíš jsem myslela kolik mají odhadní váhu?

alik30
22. led 2009

Vahu fakt nevim, tu mi rekl doktor snad ve 30. tydnu naposled. A to jedno bylo presne podle tabulek a to druhe bylo tezsi. Od te doby vubec nevim.

adrosek
22. led 2009

-ahojík holky moje-dvojmamky,tak sme už doma konečně ,předchvílí sme dojeli,sem ráda že jsem doma už,bolí mě tedy dost nohy a únava bola znát jako
-jinak u zubaře sem to zvládla,dělala mi plombu ale jako sem ráda že to mám za sebou tedy,spotila sem se ze strachu jako hrom,já se hrozně bojím vždycky
-jinak sme pak boli ještě nakoupit a ted sme doma
-alik tedy tobě se to blíží tedy už co,no asi se už těšíš jak to budeš mít za sebou ne

jankatr
autor
22. led 2009

Artepiku pokud jsi smířená s tím že budou děti od narození otočený od tebe tak je super - mě se taky moc líbil - tohle byla jediná věc která mi na něm vadila. A pokud vím tak by měl být i prostornej - co jsem tak pročítala diskuse tak si ho pochvalujou právě holky co musely kočár vyměnit právě kvůli tomu že se jim děti do původního už nevlezly.
Ale nedávno mi psala paní právě z těch dvojcatek.cz že chystají za nějaký změny - tak snad by tam to přehazování udělat mohly, prý zatím neví co to bude nebo nebude. Mělo by to být někdy zjara. Tak pokud ještě chvilku vydržíš tak třeba vyhraješ - kdybych měla čas tak taky ještě počkám co z toho vyleze, ale já už si nemůžu dovolit čekat. Jinak je fakt boží, všechno v ceně a váží jen 15kg 😉

jankatr
autor
22. led 2009

jo a k těm autosedačkám - na ty jsem se ptala taky oficiálně tam jde přidělat jedna - je to pak sourozenecký kočár, protože přesně vedle sebe se nevejdou. Ale prý to některý mamky dělají tak, že si koupí sedačku s adaptérem a přidělají ji kousek výš a pak to vypadá podobně jako u těch našich kočárků. Ale to je bez záruky - paní mi to psala s tím že to ví taky jen z doslechu.

adrosek
22. led 2009

-holky tak já se asi pro dnešek rozloučím,nějak mě to cárání po městě zmohlo tedy
-zítra jedeme na hory do pondělka,manžílek bude lyžovat a já jenom kukat po okolí,tak se tady neukážu,tak se tady mějte,moc toho nepopiště a zatím se tady opatrujte a mějte

luzza
23. led 2009

dobré ráno dvojmamky 🙂
trochu vás dočtu 😉
jinak bez NTB moc nestíhám...

luzza
23. led 2009

alík je fakt skvělá 😅 😅 že tak dlouho vydržela 😵 😵
miminka budou krásně zralý a baculatý 🙂
takže držím palce na porod 🙂

tetes1
23. led 2009

alik:to je super, jak držíš 😵
Holky, budete kupovat monitory dechu?

jankatr
autor
23. led 2009

jj - to budou určitě minimálně 3kiláčci 🙂 🙂 🙂 to je fakt super - tak holky - měly bysme si vzít příklad 😉 🙂

tina30
23. led 2009

ahoj holky. tak se tedy taky musim přidat, alíku, to jsi teda opravdu dobrá. vydržet taklhle dlouho a bez problémů. to budou pěkní cvalíci.

alik30
23. led 2009

Holky díky, na tu poporodní váhu jsem fakt zvědavá. Určitě nahlásím a nebojte, taky budete ty prcky nosit tak dlouho. Vůbec nevím, jak se mi to tak povedlo, až do prosince jsem chodila do práce, ale je fakt, že od té doby dost odpočívám.
Jinak já jsem monitory dechu koupila. Každý, kdo je má mi říká, že jsem udělala dobře a kdo je nemá mi říká, že jsou zbytečné. Tak si to můžete přebrat. Ale já i kdybych měla vstávat k planému poplachu, tak raději vstanu, než si pak budu vyčítat, že jsem něco prospala.

downhamka
23. led 2009

Ahojky holciny,

Aliku tak to ti tedy blahopreju! 🙂 Doktorka mi rikala, ze nechaji do 38tt, kdyz je vse na dobre ceste. Moc ti to preju, alespon se moc nezdrzite v nemocnici! Uz se tesime az das vedet, u tebe je to fakt vsechno desne tajny! 😀 Jinak ty monitory dechu ti taky schvaluju. Je fakt, ze s dvojcatama by mel byt clovek vice zodpovedny a opatrnej.

Holky ve stredu jsme byly na 4D ultrazvuku, vsem doporucuju jit kolem toho 27tt, misacci byli krasne videt a mame nadherne video jak zivaji rarari. Jen jsem mela trochu strach, protoze jsem videla jak holcicka ma 'hada'kolem krku - pupec. snuru. Doktor me ujistovat, ze je vse v poradku, ze tretina vsech miminek ji tak ma, a proto se vse sleduje aby nedoslo k jeji utazeni. No, nakonec mne presvedcil. Dam do albiku par fotek a taky brisko.

Preju hezky vikend, jo a ten kocar jsme koupili, nebudete verit jaky jsme nakonec po dvou hodinach vybrali 😉

gabina26
23. led 2009

tak holky, včera jsem navštívila ten obchůdek v ostravě pro dvojčata, některé už znáte www.dvojcatka.cz a viděla jsem na vlastní oči pár kočárků, mimo jiné easy walker a musím říct, že mě trošku zklamal korbičkami... tak těm, co se mimčo narodí, v březnu, dubnu, květnu je to celkem fajn, protože v zimě je dáte do sporťáku,ale u mimin, které se narodí jako ty naše v červenci nebo v srpnu, je prostě v zimě ještě neposadím do sporťáku a do korbiček se vlezou max. v kombinéze, fusak se tam prostě nanarve... ono to má pouze 30 cm šířku... teda neměřila jsem, to, ale prostě jsou hrozně maličké... na zimu naprosto nepraktické.. ☹ fakt, stěží by se tam vlezla normálně oblečená moje 8 měsíční neteř...., na šířku je to fakt bída... takže jsem po debatě s prodavačkou rozhodla, že asi budu muset volit vložné tašky..., které pak nahradí v zimě fusák... jinak to nevidím... sice ještě zkouknu velikost korbiček u TFK a emmaljungy a implastu spideru, ale nevidím to růžově...
další kočárky co tam byly, tak šly... ale protože jsem neměla o nich nic načteno, tak jsem se koukala jen na ten easy walker... tak toť mé zkušenosti..

gabina26
23. led 2009

adrosek: prosím tě, jsem tady četla, že jste už vybrali kočár, ale nedočetla jsem jaký... nemůžeš mi to prosím zopakovat? díky... 😉

tina30
23. led 2009

no tedy, dneska tady nikdo není.

já sem se rozhodla, že už začnu chystat výbavičku pro mimča. takže sem začala prát, a pak bude žehlení a skládání a rovnání. už mám vyprané povlečení do postýlek - růžové a modré a k tomu samozřejmě prostěradla.

no musim říct, že je to radost. a už se moc těšim až budou mimča na světě. asi to máte taky tak, že? 😵 😵

tetes1
23. led 2009

adrosek je na horách, a vybrala si ten kočárek ABC desing, nebo tak nějak se jmenuje....
tina:to musí být hezký chystání,já si říkám, že první věc koupím až k tomu 20.týdnu až budu vědět pohlaví. A nevím proč mám nějak strach zatím něco kupovat....

hanulka3112
23. led 2009

Ahojky Holky dlouho jsem tu nebyla, ale slibuji, že už tu budu chodit častěji 😉 🙂 chci se zeptat už máte vybrané kočárky? Máte nějaké osvědčené značky?

jankatr
autor
23. led 2009

Downhamka - tak se pochlub - jakej?

Gabi - tak ten Implast nevím jak moc velká je korbička - když jsem viděla sedačky u sporťáku tak už jsem pak ani zbytek moc nestudovala. přišli mi taky hrozně uzoulinký.

Hanul - mě asi nejvíc oslovil Patron bohemia fenix f4 duplex http://dvojcatka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=5... tady ho mají pěkně nafocenej ale dá se najít i levněji. 😉 🙂

Jinak Gabi a Hani - https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tady jsou naše zážitky z dvojčátkového obchodu v Kolíně.

artep26
23. led 2009

Ahojda holky,
Ali tak budu držet moc palce aby to dobře dopadlo, dětičky budou krásně donošené 🙂
Taky bysme to tak holky chtěly, že jo?? 😵
Jinak díky za recenze na kočárek 😀 😀 😀
Dneska jsme od rána byli s mamkou a ségrou v HK, mamka jela na vyšetření do FN a pak jsme cajdaly po obchodech. Pokukovala jsem po věcičkách na dětičky, ale udržela jsem se (stěží ale udržela 😀 😀 😀 ).
Když jsme přijely, tak jsem byla KO ale schrupla jsem si a jsem zase čiloučká.
Teď jsme shlédly Kudrnovic a já dočítala co jste tu nabrebentily.
Přeji hezký zbytek večera a pa zítra, budu sama doma, tak se tu určitě ukážu. 😵 😵 😵

zanetik
23. led 2009

Ahojda zdravím, tak přítel má konečně chodící sádru, ale zatím ho to bolí a nevím nevím, protože ji do žádné boty ani pantofle nenarve, tak nevím jak mě bude teď 4 týdny obskakovat 😅
Nevím já si myslím, že ten Walker těma korbičkama skresluje a já je viděla i s fusaky od Emitexu a s holčinama asi půlročníma a ta mamka si nestěžovala, že se už do ni nevejdou...říkala, že na jaře půjdou do sporťáku...asi taky záleží na tom jak velký se naroděj, ale pochybuju kolik dvojčat se narodí, aby měly 3,5kg každé...
Tino tak to už taky asi začnu pomalu prát, mám toho docela hafo napůjčovaných i svých, tak asi to proberu, vyberu to nejmenší + povlečení atd. a začnu taky prát a žehlit...
No nic jdu lehnout chvilku k telce, před chvílí jsme přišly od švagrové z narozenin, dobrou noc.

tetes1
24. led 2009

Pěkné víkendové dopoledne přeji 🙂
Zanetik:tak to už je to konečně lepší,když má chodící sádru a ten pohyb tam jakžtakž jde....Snad ho to brzy přestane bolet.Jinak děti se asi 3,5kilové jako dvojčátka nerodí, ale my co máme letní termín a zima nás dostihne cca. půl roku dítěte musíme už zase uvažovat jinak......
Jankatr:na dvojčátkách máme vzkaz ohledně kočárku od holčiny, která ho má a je pozitivní 😀

andra76
24. led 2009

ahojky holky ,tak dneska mě bolí levá strana a jde mi to do komečníku a tvrdne mi děloha ,hlavně když jdu na malou na velkou nebo když mám plyny,když si lehnu tak se to okamžitě povolí.v pondělí jdu do poradny a to už přímo do rizikové do fn tak uvidím co mi řeknou snad bude vechno v pořádku.
jinka naši už mají vybraný auto a asi se tam vleze i náš kočár je to ford fusion, je sice novej ale s výstav tak je o nějqkých 50 tis. levnější, ted už jen počkat na penízky, ale tak ani ne do 14 dní budou.

hanulka3112
24. led 2009

Jnai ten kočárek je fajn v té zelené by se mi líbil, mě se líbí ten tako duo driver

tina30
24. led 2009

ahoj holky. taky vás zdravím. jak uživáte sobotní odpoledne?

andra76
24. led 2009

tak jsem právě pověsili miminkovské oblečení co máme do modra a bílé už je i suché a zítra budem prát zbytek ,dáme to do sáčku do komody a mamka se nabídla že bude pak žehlyt,hrozně ji to baví.

andra76
24. led 2009

zanetik kukala jsem do albíčka na oblečka nádhera ,kolikátku kupuješ nějmenší.

tetes1
24. led 2009

zaneti, taky jsem koukala do alba, fakt moc hezké věci, kupovala jsi hodně věcí na tom mimibazaru?A byli všechny v pohodě? Jo,ta velikost by mi taky zajímala. Myslela jsem tu 56?

luzza
24. led 2009

ahoj kočky 🙂
chci vás jen pozdravit...
máme nabitý víkend a navíc jsme bez noťase...
takže vás dočtu nejspíš v pondělí 😉 😵 😵
pa pa a opatrujte se 😉