Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
3. led 2009

no jasně,asi můžu být zatím ráda,že je malý až bude velký a nikam se nevlezu a do ničeho tak pak budu vzpomínat na malé

luzza
3. led 2009

přesně tak,buď ráda 🙂 ono to přijde,neboj 😀

tina30
4. led 2009

ahoj holky, přeju vám krásnou neděli. tady chumelí o sto šest. konečně bude nějakej sníh.

v sobotu jsme byli v kolíně a objednali jsme si kočárek. měli by ho mít na skladě už začátkem března, takže to snad stihneme a nebudeme bez kočárku.
jinak oblečky a nějakou výbavičku jsem začala nakupovat tak ve 20.tt. Ono se to nezdá, ale je toho dost.

zanetik
4. led 2009

Luzzo o 5dní méně? Já teda podle poslední MS o 2týdny bych měla mít víc, aby mi to i vyšlo na termín porodu...
U nás taky chumelí...za barákem máme sjezdovku, tak pokaždý když jdu do auta, tak smutně koukám 😅
Tino a jaký kočárek jste vybraly? To budeš mít možná tak tak, já si teda moc nějak nevěřím, že je donosím dlouho i když jsme zatím bez problémů...

luzza
4. led 2009

ahoj dvojmamky 🙂
máme tu jak v horách 😅 jirka šel odházet sníh,abysme se dostali z baráku 😅 😅 no jsme kousek pod Sněžníkem,takže co bychom chtěli,že?? 😀 😀

luzza
4. led 2009

žanetko
nó,podle UTZ jsou prcci pořád trochu větší,než podle MS...ale Dominik měl porodní váhu 4350,takže si myslím,že jsou prostě jen velký 😉 u nás v rodině je hodně dětí nad 4 kg... ještě že ty dvojčule budou menší 😀 😀

luzza
4. led 2009

já sama jsem si nekoupila pro mimísky zatím nic... ale začnu teď...
ježíšek nám ale přinesl od příbuzných spoustu oblečení 🙂 ,takže jsem ráda 😉 (bodýčka,dupačky,čepičky,bryndáčky,overalky,ponožky...atd)
taky chci využít lednových výprodejů a pokoupit co nejvíc potřebných věcí 🙂

luzza
4. led 2009

žanetko
tvoje zlatíčka jsou podle mě jen droboučký po tobě 😉 takže ti ten termín podle UTZ ukazuje,že jsi méně,
ale ve skutečnosti jsou určitě o ty dva týdny starší 😉 jen to nebudou žádní kolohnáti 😀 😀
takže buď úplně v klidu 🙂 🙂

a ve čtvrtek 8.ledna ti doplním tabulku,jak je to u nás s tím pohlavím 😀 😀 😀

adrosek
4. led 2009

Ahojík holky,tak vás zdravím moc a přeji hezkou neděli všem.
Tady unás trochu sněžilo a už zase nic tak nevím jak dlouho to vydrží tedy.Já dělám polívku a jinak se stále kurýruji,vnoci sem zase od 3.do 5 nespala,no už se těším jak se konečně vyspím pořádně až budu ok.

luzza
4. led 2009

adri
tak buď hezky zalezlá,pij čajíček a válej se 🙂
to je nejlepší lék 😉
a spánek můžeš dohnat po obídku 😀

adrosek
4. led 2009

jojo to je pravda,šak taky to tak dělám.Jen se bojím o mimina

jankatr
autor
4. led 2009

ahojky - přeju pěknou neděli - u nás moc veselo není - včera manželovi umřela babička, takže nálada nic moc. Zkysli jsme včera večer u šváry - tak to hoši kapku "zapili" a pak už jsem sem ani nelezla. Ale zas to bylo takový že to víceméně čekali - ona byla po několika mrtvicích a už byla fakt špatná - ležák, krmení ze stříkačky a tak, myslím že už to spíš i sama vzdala protože ty poslední dny to jídlo vyloženě odmítala. Takže po novém roce samé lepší zprávy... 😔

Zanetíku - já to mám podle termínu z UTZ ve 12.tt - to bývá většinou nejpřesnější - pak už se ten růst začne tak nějak rozjede každému mimču jinak. A vlastně mi to vychází jen o 1 den dřív než podle data OPU. Podle MS bych to měla uplně rozhozený protože díky dlouhému protokolu byla OPU až někdy po 3 týdnech - myslím že u IVF je lepší to brát tak že počítáš den OPU +14dnů - protože těma hormonama si nás nastimulujou podle potřeby a tu ovulku vlastně klidně o týden posunou a pak to všechno vychází blbě. 😉

Jo a když už budeš aktualizovat tu tabulku - tak u nás můžeš přihodit že to sice víme - ale nepovíme 😉 😅 😵

zanetik
4. led 2009

Tak koukám, že nějaká chřipka řádí...na mě to skočilo včera, teplotu mi sice teploměr neukazuje (asi baterky kolabujou), ale vnitřně ji cítím, ruce buď ledový nebo vařící, ráno jsem měla jen jeden rohlík a asi 3 čaje, s tím že jsem si chtěla jít před chvíli ohřát aspoň polévku a byla jsem ráda, že jsem doběhla na wc...dlouho jsem nezvracela...ale ono od rána se mi vždycky udělalo dobře, pak zas šoufl, žaludek na vodě...tak snad budu aspoň zítra dopolko trochu v pohodě musím na kontrolu do HK s těma cystama... a taky jsem zvědavá jak jsou holky velký...a nemyslím si, že jsou malý, podle holek z dubna jsou stejně váhově jako oni co čekají jedno...ale teď se to asi začně lišit, my tolik neporostem jako oni a oni vydrží dýl...hlavně termín v průkazce sestra počítá podle poslední MS, ale UZ je podle oplodnění, tak tam musím mít rozdíl cca 2týdny.

Jankatr, to je blbej začátek roku...my byly tátu odvést na Nový rok na pohotovost, šel na rybník hrát hokej s tím mým a podjely mu nohy, narazil si zadek a hlavně hlavu, což si nepamatuje a měl výpadek paměť, mlel nesmysly atd, takže slabej otřesk mozku, tak si ho tam do včera ještě nechaly...naštěstí do večera byl dobrej, ale 1.1.2009 si od 9-15h nepamatuje...

adrosek
4. led 2009

no asi řádí všude nějakej bacil

jankatr
autor
4. led 2009

Tak to jste měli taky "príma zážitky" hned do začátku 😒

snehu
4. led 2009

ahojte holky,
doufam, ze se vam vsem dari dobre 🙂

ARTEP - ja prave nechtela ten kocarek vedle sebe, bo se mi zda dosti velikej a nejsem si jista, jak bych tu u nas vsim prosla, tak radsi volim tu variantu toho za sebou...

ALIK30 - my se na nej jdeme podivat ve stredu, tak snad se mi bude porad stejne libit 🙂 kolik si za nej platila? Koupila sis vsechno k tomu?

jinak se vas chci jeste zeptat, nemate nekdo zkusenosti s hemoroidama? Ja mam pocit ze asi fakt tam neco mam, nebot se nejak necitim a uz me to tam i dosti boli... krom te krve teda obcasne na toaletaku... ja byla u dr vcera, ale tu ani nenapadlo se zeptat na tohle a ja na to taky zapomnela... no apak vecer jak me to bolelo jeste vic, tak jsem to tak nejak shrnula, ze to bude asi tohle... nikomu to nepreju, ale nejaka rada by byla dobra, kdyby nekdo mel 😉

luzza
4. led 2009

jani
ty mě teda štveš 😠 já bych to tak strašně chtěla vědět 😕 řekni prosííííííííííííím 😅
žanetko
s těma termínama si nelam hlavu 😉 oni nám to "spočítají" 😀 Ale ten druhý ultrazvukový termín není podle oplodnění,ale podle přesnýho měření CRL ve 12.týdnu (jak píše janka)...oni měří miminka od hlavičky po konec páteře a podle toho se určuje ten druhý termín 😉 A nesejčkuj,že nevydržíte dlouho v kupě!!! Já myslím,že se holčičkám u tebe bude líbit 😉 Abys nebyla překvapená 😀 😀 Hlavně hodně odpočívej, nikde dlouho netrajdej a nic namáhavýho nedělej!!! 🙂 🙂 🙂 Dopadne to good 😉 😉 Mojí kamarádku po IVF s dvojčátkama hospitalizovali ve 26 týdnu a vypadalo to na porod!! 😨 Pak vydržela do 36 týdne a děti měli 2,70 😀

luzza
4. led 2009

sněhulko
hemoroidy jsou bohužel potíž 😒 je to daný spíš geneticky...některý lidi mají slabší stěnu cév a každý nápor (jako je těhu,nebo zvýšení váhy) se projeví vyklenutím těch žil,potýká se s tím hodně těhotných...
tady máš malé rady 😉
Hemoroidy v těhotenství souvisejí se změnou krevního zásobení a zvýšením nitrobřišního tlaku. Doporučuji dbát na pravidelný pohyb, vyhnout se delšímu sezení, jíst stravu s dostatkem vlákniny, dbát na pitný režim (min. 3 litry tekutin denně). Také můžete potírat konečník speciální mastí na hemoroidy (např. Faktum gel nebo čípky).

adrosek
4. led 2009

tak co holky co budete dělat večer,kukat na telku nebo odpočívat co

jankatr
autor
4. led 2009

hmmm hemeroidy 🙄 🙄 🙄 to je fakt vopruz - já s tím sice neměla problém v těhu - zato jsem si pěknou památku vytlačila při porodu 🙄

Luzzi - a nepovím a nepovím - nechte se překvapit 😀 😅

luzza
4. led 2009

jani!!!!!!!!!!!!
já to nevydržím 😢 😢 😢 😢 😢 😢

luzza
4. led 2009

my se už dneska museli připravit do školy...plus umýt hlavu,ostříhat nehty..no udělat z toho povaleče zase školáka 😀 😀
a teď čučíme na Lhář lhář 😉 Domča úplně řve smíchy 😀

jankatr
autor
4. led 2009

😀 😀 😀

luzza
5. led 2009

dobré ráno dvojmamky 🙂
u nás připadlo ještě asi dalších 20 čísel sněhu 😅

alik30
5. led 2009

SNEHU - kočárek je vlastně sporťák, dokoupili jsme k němu ještě 2 korbičky Matrix, které slouží zároveň i jako autosedačky. V ceně kočárku je pláštěnka na sporťák, ale pláštěnky na korbičky ne, ty jsme dokoupili od Emitexu, tak jako tašku ke kočárku. Dohromady nás to vyšlo asi na 26 tis. Kč.

luzza
5. led 2009

ahoj alíku 🙂

alik30
5. led 2009

ahoj luzza 🙂

luzza
5. led 2009

alíku
koukám,že ty už to máš za pár 😉 🙂 🙂
cítíš se dobře??
a budou to kluci,nebo holky??? nevíš?? 🙂

alik30
5. led 2009

Joo, už za pár, dnes jdu na kontrolu, tak uvidíme, co nám pan doktor řekne. Tak jako tak mě už pošle do rizikové poradny. Vyhrožoval tím už minule, ale to jsem ho ještě ukecala.
Už se necítím jak uprostřed těhotenství, ale myslím, že si nemůžu stěžovat. Určitě by mohlo být i hůř. Včera jsem se byla podívat na hokej a pak s přítelem na jedno pivko v hospůdce, ale jinak hodně polehávám a spím. Tělo si to nějak samo žádá.
Pohlaví jsme si říct nenechali 🙂

luzza
5. led 2009

alíku
a riziková poradna znamená co...? že už půjdeš do špitálu??
je dobře,že hodně odpočíváš 😉 kamarádka s dvojčátky porodila 31.týden(porodní váhy 1300g) a říkala mi,že kdyby to mohla vrátit,že by víc polehávala,ona hodně courala po krámech a vůbec toho hodně denně naběhala po městě a pak toho litovala ☹ tak mi to klade na srdce 😉 ale jejím holkám je už rok a jsou úplně OK 😵 😵
jinak vás teda obdivuju,že jste vydrželi s pohlavím jako překvápko 😅 😅 😅 to já bych nezvládla 😀