Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
5. únor 2009

artep
já byla u zubaře dneska... to už byla druhá a poslední kontrola v těhu 😝
a greenpeace se neboj,ty si přišli pro mě 😀 😀 😀

jankatr
autor
5. únor 2009

arwenka - a proč bys to bříško měla schovávat - vždyť je to přece hezký - navíc je to jediný období v našem životě kdy může být ženská PYŠNÁ na to že tloustne 🙂 🙂 🙂 - nebo jde o to že je to ještě moc brzo na to aby to věděli ostatní? 😕

Tetes - taky moc pěkný jména - ale ty zas z nějakýho záhadnýho důvodu neprošly mě 🙄 - no pomalu si na toho Sama začínám zvykat 😅 - jinak holčičí jména máme jen tak pro formu - to co mi dneska ukázal mudr. v Jihlavě - se fakt splést nedalo 😀 😀 😀

No a teď k nám - musím říct že klukům se moc spolupracovat nechtělo - chvilku už jsem si myslela že pojedu domů s prázdnou, ani projít se nepomohlo. No pak dostal pan doktor spásnou myšlenku - že by to chtělo něco sladkýho - jenže já sebou samozřejmě nic neměla - nakonec mě zachránila sestřička když mi věnovala oříškovou musli tyčinku 😅 (prý za to že mě vzali pozdě - nějak se dneska všem mimčům nechtělo tak se jim to celé posunulo) tak nakonec po zdlábnutí té tyčinky a menším tělocviku v podobě popocházení, podřepávání a vůbec pošťuchování - se přece jenom zadařilo. I když to druhé mimčo se ani tak moc nedařilo - pořád bylo schované za tou přepážkou co mají mezi sebou, tak vypadá jako by mělo přes obličej závoj - ale jinak to dopadlo dobře. Pan doktor byl moc fajn a fakt se snažil abysme si mohli to DVD odvézt. 🙂 🙂 🙂
Jo a máme - nějakých 1370g a 1410g 😵 😵 😵 - budou to pořádní chlapíci 😉

tetes1
5. únor 2009

Janko:téda, to jsou dneska samé hezké zprávy 😵 to se hrozně hezky čte 🙂

luzza
6. únor 2009

jani
my jdeme 13.února,tak se taky moc těším... 😵 😵 😵
a to nás doktor varoval,že je to nejzazší termín 😨 ,že pak už jsou tam moc nacpaný 😀
jsem zvědavá,jak budou velký naše holky... 😵
podle toho,jak kopou,se mi někdy zdá,že už můžou jít rovnou do školky 😀 😀 😀
u kluků je to prima,když jsou to hromotluci 😀 😀 Dominik byl taky jak Herkules 😀 😀 😀 4350 😀 ale jsem zvědavá,jak by to vypadalo u holčiček 😀 😀 😀 😀

luzza
6. únor 2009

jani
ty zelený oblečky jsou NÁDHERNÝ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

arwenka
6. únor 2009

janka: Ano, ja vim, mely bychom byt pysne na to, ze cekame miminko, ale u me v praci to nikdo vedet nesmi, protoze o ni nesmim co nejdele prijit. Kdyby ano, jsem v pytli s penezi ☹
Nebudu moct prestat pracovat ani pri materske, jen poradne nevim, jak umluvit sefa, aby me nechal delat aspon externe nebo doma. Pokud ne, nemam sanci ty dve uizivit ☹

jankatr
autor
6. únor 2009

Arwe - aha - tak to je špatný - tuhle situaci ti teda fakt nezávidím - já jsem hrozně ráda, že i u malýho se to vědělo hned - byla jsem od začátku na rizikovce (ale jen kvůli tomu že to bylo přes IVF a my máme v práci přes sezonu docela pres - internetová cestovka - pakárna) zůstala jsem hned doma ale přes vycházky jsem chodila zaučovat můj zástup - naštěstí jsem byla bez komplikací - a mohla jsem si to opravdu od začátku užít se vším všudy. Tohle musí být dost nápor na nervy když se pořád musíš ohlížet aby to někdo nezjistil a tak... Tak hlavně ať ti to s tou prací vyjde.

Luzzi - no taky mi řekl že jsem přišla hodně pozdě - já vím - ale byl to takovej momentální nápad na překvápko pro manžu k narozkám (mimochodem máme je oba 14.2. 😅 😵 ) No ale když jsem tam volala tak jsem sestřičce říkala že čekám dvojčata i kolikátej týden - řekla mi ať to zkusím - že když se to nepovede tak to platit nebudem. Ale myslím že to nakonec stálo za to - pan doktor byl moc fajn a opravdu se hodně snažil 🙂

Ty zelený mě taky uchvátily - ono je to ke všemu takovej ten chlupaťoučkej měkoučkej matroš - něco jako ty spací ponožky - prostě boží 😵 😵 😵 neodolala jsem - a navíc oba dohromady stály 310 kč, takže to je super.

arwenka
6. únor 2009

janka: Kdyby jen s praci - nevi se to ani u nas doma, moje mamka by byla nejradsi, kdybych bydlela porad u ni a nejak ji staci Danulka, nechce, abych mela dalsi deti a jen rype a tak trosku citove vydira....chci se odstehovat do pronajmu, ale je mi jasne, ze veskere prijmy meho pritele pujdou na ten byt a z materske tri deti neuzivim. Nevim, jak z toho ven - popravde.

jankatr
autor
6. únor 2009

Tak to je fakt děsný - nejhorší je když člověk nemá oporu ani v té nejbližší rodině ☹ ☹ ☹

Teď mi teprve došlo že máš vlastně taky Daníka - jen ten náš je o rok mladší 😅

arwenka
6. únor 2009

janka: Jeeee, a jo 🙂 Je to nejkrasnejsi chlapecke jmeno, ale uz jsem ho vyplacala a ted dal nevim - vim jen jedno a nejhorsi na tom je, ze se mi po nocich zda, ze jsou to dva kluci a ja tak strasne chci aspon jednu holcicku ☹
Tak trosku trapna otazka - ja vim, ze ji mamky nemaji rady, tak se Ti omlouvam....mate dvojcatka prirozenou cestou?

jankatr
autor
6. únor 2009

Ne ne - u nás to bohužel přirozeně nejde - a omlouvat se nemusíš - za tu dobu co se v tomhle pohybuju, a zjišťuju že těch problémů kolem je tolik že to začíná být téměř pravidlo že je potřeba nějaký lékařský zásah, jsem si na to tak nějak už zvykla a nedělá mi problém o tom mluvit. Naopak si myslím že by se o tom mluvit mělo, myslím že to v mnohém ulehčí těm, na které to teprve čeká... Sama jsem se dost potýkala s nedostatkem informací a byla jsem dost zmatená, když jsme šli do prvního IVF - naštěstí to tenkrát vyšlo a Daník je ta největší odměna.
Ono se to pak všechno tak nějak líp snáší, když člověk zjistí že v tom není zdaleka sám.

Tak držím pěstičky ať tam aspoň jedna princezna je 🙂 - třeba tam nakonec budou i dvě 😉

arwenka
6. únor 2009

janka: Jsem rada, ze se Vam to povedlo. Vis, oni si ti lide, kterym to nejde prirozenou cestou, pak toho zivota daleko vic vazi....
mohu Ti rict, ze jsem na tom byla hodne podobne, na Danika jsem cekala 5 let a po nem zase nic, ne a ne se to povest, jednou se to podarilo a byl z toho spontanni potrat. Tohle, co se povedlo ted, je naprosto nad moje chapani, tohle byva prirozenou cestou nahoda a nechapu, ze zrovna ja se svymi problemy s otehotnenim cekam dve - a jeste navic dvouvajecna...

tetes1
6. únor 2009

Janka:já mám narozky 15.2.

jankatr
autor
6. únor 2009

Arwenka - to je fakt zajímavý - ale důležitý je že to vyšlo 🙂 A ty jsi brala nějaký podpůrný léky nebo něco? Nemyslím tím vyloženě IVF, ale něco třeba na lepší ovulaci nebo růst sliznice atd.? Někdy tomu i takový léky napomůžou že jsou z toho dvojčátka 🙂

Tetes - tak to je pěkný - a kolik ti bude jestli se můžu zeptat - já mám letos kulatý - 30 ale asi se moc nerozšoupnu 😀 😀 😀 Ale to mi neva, příležitostí k tomu aby mi bylo špatně ještě bude 😀 😀 😀

tetes1
6. únor 2009

jsem mladice 😝 pouhých 28 😀,fakt rozdíl.... a taky se nerozšoupnu 😀 ,ale to není důležité, taky si myslím, že si to vynahradíme 🙂

artepa
6. únor 2009

Tak mě letos v srpnu bude taky 30 😀 . Teda, to to letí, nedávno mi bylo 15 😲 😀
Dnes jsem byla na krvi na ty triple testy, tak za týden si mám volat o výsledky.
Arwe, já myslím, že jako těhotná jsi v práci hájená, co se týče vyhazovu. Je mi líto, že nemáš podporu v rodině
Jinak mi čekáme dvojčátky po IVF. Povedlo se napodruhé. Mám endometriozu a nemám jeden vejcovod, tak by to byl víc než zázrak kdyby se nám povedlo otěhotnět přirozeně. Souhlasím s Jankou, že by se o těchto problémech mělo mluvit, aby bylo pro lidi se stejnými problémy více informací a i pro ty nevědoucí a problémy nezasažené, aby trochu pochopili a neměli tolik moudrých keců, ne-li nevhodných komentářů. Myslím, že nerady o tom mluvíme akorát s lidmi, kteří se takto ptají, jen aby šťourali, případně předali drb dál s nějakou zaručeně pravdivou informací. Jsou bohužel i tací 😠 .

arwenka
6. únor 2009

janka: nebrala jsem absolutně nic a už jsem se začínala smiřovat s tím, že bude Daneček moje jediné dítě....

artepa: Já vím, lidi jsou nevyzpytatelný hovada, s prominutím. Ještě, že ta možnost IVF je, co?

jankatr
autor
6. únor 2009

Artepa - mluvíš mi z duše 🙂 a nejde jen o ty informace ale člověk má někdy tendence cítit se svým způsobem méněcenný a tak a když zjistí kolik takových lidí je, a že je toho fakt čím dál víc a přirozené těhu začíná být čím dál větší problém tak si najednou uvědomí že to není nic jiného než prostě zdravotní problém za který není nutné se stydět - já už to dneska beru stejně samozřejmě jako bych mluvila o zlomené noze a upřímně řečeno - mě osobně to pomáhá. Nedovedu si představit že bych to měla tajit dusit to v sobě a bojovat s tím jen sama... - ale to asi souvisí i s tím že jsem děsně ukecaná a byl by pro mě dost problém nemoct o tom s nikým mluvit 😅

Zrovna včera jsem narazila na zajímavý článek:

"Oplodnění ve zkumavce také zdánlivě míří proti širšímu proudu učení církve o manželství a rodině coby vhodnému prostředí pro výchovu dětí. Dignitas personae říká, že nový lidský život má být „zplozen při úkonu, jenž vyjadřuje vzájemnou lásku mezi mužem a ženou“. Jestliže tím však církev myslí pohlavní styk, pak má bezpochyby nemístně zúžený pohled na to, jaké činy mohou vzájemnou lásku vyjadřovat. Podstoupení několika nemilých a občas nepříjemných úkonů, jichž je zapotřebí, jestliže pár chce mít dítě prostřednictvím IVF, může být - a často je - výsledkem mnohem záměrnějšího a oboustranně láskyplnějšího konání než pohlavní styk."

Tady je to celé - pokud byste si chtěly počíst http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/napsalos...

artepa
7. únor 2009

Janko, já tenhle článek četla nedávno a pěkně mě to nadzvedlo. Ona je církev v některých věcech trochu zabržděná 😠 (a to jsem věřící, i když trochu na baterky 😅 ). Myslím si, že k tomu aby pár podstoupil IVF je mnohdy zapotřebí větší lásky, porozumnění, soudržnosti a tolerance než když si kdejaká xy nabalí chlapa na jednu noc a pak zjistí, že je v tom.

adrosek
7. únor 2009

-ahojík holky,tak vás konečně zdravím zase,návštěva už odjela po týdnu tak vás můžem zase pozdrvait,jen musím dočíst,nebo napiště nějaké novinky jestli jsou

alik30
7. únor 2009

Ahoj holky, zatim nestiham cist, tak jen hlasim, ze se nam 30.1. o pul druhe odpoledne narodily Anicka (2920 g, 48 cm) a Barborka (2370 g, 48 cm). Vsechny jsme v pohode a uz jsme doma. Porod nebyl s odstupem času tak hrozny 😉

veruleg
7. únor 2009

Ahoj Aliku moc moc moc gratuluji k holcickam. Myslela jsem na Tebe jak jsi opoustela diskuzi. tak vidim ze ve Zline vse dobre dopadlo. Mej se s holkama krasne a uzvivej si to.
Verka

adrosek
7. únor 2009

-ahojík alik tak to moc gratulujeme tedy,hlavně že jste vpořádku všeci tři,tak se opatrujte hlavně

luzza
7. únor 2009

zdravím všechny dvojmamky a přeju krásnou sobotu 🙂 🙂 🙂 🙂

luzza
7. únor 2009

arwenko
koukám,že to nemáš vůbec lehké...
tak buď hrozně moc silná!!!!!
my ti v tom budem držet palce a aspoň takhle tě trochu podpoříme 😉 😉 😉
je krása,že jsi otěhotněla a rovnou dvojmo!!! 😅 😅 😅
má to určitě svůj smysl!!! já na to věřím!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ať je tvůj Daník i ti prcci zdraví a všechno ostatní se vystříbří 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luzza
7. únor 2009

jani
to je určitě taky tím,že se pan doktor snažil 😵 😵 😵 😵 😵
měli jste štěstí 😵 😵 😵 😵
a dvojčátka budou zírat! až jim bude dvacet 😀 😀 😀

ty zelený hadříky chci takýýýýýýýýý 😅 😅 😅 😅 😅 😅

luzza
7. únor 2009

holky
já mám narozky taky teď v únoru 😅 😅 😅 😅 22.2 😀 😀

luzza
7. únor 2009

ALÍKŮŮŮ 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
TAK MOC MOC MOC GRATULUJEME 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
A TĚŠÍME SE NA FOTKY ANIČKY A BARUNKY 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
JSI ŠIKULKA ŠIKOVNÁ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gabina26
7. únor 2009

ahojte holky, tak dnes jsem na živo viděla mé dva favority kočárků... a to od emmaljungy...
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=584426
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=584428
a musím říct, že jsem tak trochu v rozpacích, protože mi to můj drahý muž vymluvil... teda skoro.. první mi připadl fakt obrovský... takový mohutný a ted druhý už mi připadal přijatelnější..
Vím, že jsou prostě dražší, ale kvalitnější... byli jsme se jen kouknout, jak to vypadá v realitě... a fakt super.. potahy noblesní, docela dost vymakaný...
Jenže pak můj drahý začal s teorií, že musíme uvažovat, kde budu s těma dvěma jezdit... že kdybych bydlela ve městě, tak řekne, fajn jdi do toho, je krásný, plně funkční, dá se lehce ovládat atd...
jenže my teda budeme max. na zahradě, občas vyjedeme po ohruhu (15 min) v naší vesnici, kde jsou pouze dvě cesty... a do města pokud pojedeme, určitě kočárek tahat nebudeme, děti budou v sedačce a stejně si myslím, že s nimi budeme jezdit do obchodů minimálně... takže kočárek fakt povezeme jednině k babičce opět na vesnici...a na zahradu...
Takže pomalu ustupuji od emmaljungy... a přemýšlím o bohemii patron a teutonii... ceny přijatelnější a myslím, že kvalita také srovnatelná... sice to není úplně extra kočárek... ale každý má svoje, že... 🙂

Takže jsem si myslela že za kočárek padne tak 30 tis, ale nakonec to bude snad jen polovina... 😉 ještě že toho svého muže mám... trochu mě fakt uvedl do reality... Ostatně, závidím všem ženským, které půjdou se svýma mimčami třeba ve městě po náměstí nebo v parku... tam já se teda rozhodně nedostanu... takže luxusní kočár fakt asi nepotřebuji..
Navíc ten patron je celkem prostorný (hlavně lůžka mají 33 cm)... jen jsem prostě chtěla korbičky... tak nevím...
Ještě je tady ftk twin, ale cena je jen o pár tisíc levnější...

Uvažuje některá z vás o patronovi nebo o teutonii??

artep26
7. únor 2009

Ahoj holky,
tak jsem z výletu zpět.
Koukám krásná zprávička 😀 😀 😀 😀
Ali obrovská gratulace 🙂 🙂 🙂 🙂 krásné váhy i míry, jsi šikula a holky taky 🙂 🙂 🙂
Postupně vás dočtu holky, najednou to asi nedám 🙂 🙂 🙂