Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

alik30
9. únor 2009

Diky za gratulace 🙂
Jankatr - rodila jsem normalne, holky byly hlavickama dolu. Nakonec jsme to zvladly i bez epiduralu a nastrihu. Ono jak uz prosla jedna, tak ta druha byla v podstate rychlovka bez vetsi namahy. Nevim, jake je to rodit cisarem, ale pokud to pujde, vsem doporucuju normalni porod. Po tydnu jsem fit, jen brisko je porad videt, ale to je to nejmensi.

tetes1
9. únor 2009

adro:tak ať ti dnes testy dopadnou skvěle...
mě už triply nabírali na výsledky čekám......
Já mám co se kočárků týče úplně stejný názor jako Janka a taky půjdeme do Patrona, takže už je zbytečné,abych něco psala 😅
Zanetik:ty budeš mít jenom jednu velkou postýlku pro oba?

veruleg
9. únor 2009

Ahoj Gabi, neboj dobre to dopadne. Hlavne moc necti na internetu...clovek by se z toho nekdy az zblaznil. To stresovani za to nestoji. Muj doktor mi tehda jeste v CR rekl, at nectu zbytecnosti neb pak z toho budu vystresovana a vyplasena a to preci k vuli tem drobkum nechcem ne. Neboj a pak napis.

Ahoj Adrosek. Ja uz bych taky chtela vedet co to bude. My jdeme konecne na prvni vystreni ultrazvukem 20.2. V papirech co mi ohledne toho poslali se pise ze urceni pohlavi neni soucasti vysetreni....ach jo, no ale treba se daji ukecat nebo to uvidim na vlastni oci. Manzel ten to nechce vedet, chce mit az do posledniho okamziku "nadeji" 😅 boji se ze budeme v prevaze. My osobne je to zatim jedno, hlavne at je donosim a jsou v poradku 🙂

Jinak z kocaru mi jde hlava kolem, ale jak pise Jankatr asi nejlepsi to bude omrknout na vlastni oci a osahat.....takze az za par tydnu dorazim tak se do toho pustim.
Mej te se fajn 🙂 🙂 🙂

adrosek
9. únor 2009

-ahojík holky tak vás všechny zdravím a přeji hezký den všem
-tak jsem doma,u dr.vše ok,odběry z minula taky ok všechny,jen mě dneska opět vyšetřil a na UTZ jdem v úterý 17.2.pač ted som začátek 19.týdne takže by to bolo ještě brzy,on si minule spletl týden aji a stejně říkal,že ted jen prohlídka a naplánujeme ten UTZ a zr6vna n80 4dělá aji 3D,tak snad se už konečně dozvíme co to bude
-taky som se dneska zapsala do cvičení,takže od března začínám chodit jednou týdně a ted od čtvrtka začínám chodit aji do plavání,at nesedím jenom doma a mám trocha pohyb
-tak se opatrujte a co vy co,co máte dneska v pláně,venku je hezky teda tady u nás

veruleg
9. únor 2009

Ahoj Adrosku
To je ale pech co....tak si jeste budes muset pockat. 😒
U nas v Uppsale je dnes taky krasne vymeteno. Ja skocim do skoly a pak asi na kafe s kamoskou. Bazen vidim asi na zitra. Mej se a neutopte se .... 🙂

luzza
9. únor 2009

žanetko
jsme rádi,že jsi vpořádku 🙂

luzza
9. únor 2009

alíku
dodej brzy fotečky!!!!
už na ně čekáme!!! 😵 😵 😵

luzza
9. únor 2009

adrosku,verul
taky jsem zvědavá,co budete mít 😀 😀 😀
tak doufám,že ty naše holky budou mít na výběr taky nějaký ženichy 😅
ještě že nám jankatr dodala hned 2 naráz 😀

adrosek
9. únor 2009

-no uvidíme luzza co bude,už aby to bolo hlavně a bolo to ok hlavně všechno

gabina26
9. únor 2009

aliku: předně gratuluji k miminkům... fakt úžasný... a to že nejsi poraněná? jak jsi to dokázala??? jsi masírovala, používala epino či co?? Vždyť se všude píše, že u dvojčat se nastřihává automaticky pro větší prostor... fakt nechápu... ale gratuluji... 🙂

adrosek: no vidíš, kontrola v pohodě... já jdu zítra, už se těším, jak mimča uvidím... 🙂 😵

adrosek
9. únor 2009

-tak já si spočla po obědě až do ted,nějak mě to zmohlo jako
-gabina tak zajtra budeme držet pěsti jako

tina30
9. únor 2009

ahoj holky, tak vás dneska zdravím až nyní. sem byla u dr. a pak sem musela navštívit nějaké kámošky.

adrosku já u dr. dneska dobrý. měli jsme velkej utz. měření a vážení. tak mimča vážej 1,5kg. jedno je hlavičkou dolůa a druhý hlavičkou nahoru.

a taky sem měla velikou radost ze svojí váhy. páč u minulých dvou kontrol jsem vždy vážila o 5 kg více, což je za 2 měsíce 10 kg. ale to jsem vám psala. zkusila jsem omezit vitamíny (calibrum mami). a nyní jsem za měsíc přibrala "jen" 3 kg. což je super. takže je asi opravdu zbytečný to nějak vážně přehánět s vitamínama.

adrosek
9. únor 2009

-ahojík tina tak super,že to dobře všechno dopadlo,no mimča rostou pěkně tedy že?taky to hlavně rychle ubíhá že,ani se nenadějeme a budou na světě
-no já je chci taky už vidět,dlouho sme je neviděli tak se trochu bojím aby boli ok oba dva,ale tak snad kdyby ne tak by se něco dělo už ne?uvidím je až v úterý na velkém UTZ ve 20.týdnu

luzza
9. únor 2009

ahoj kočky 🙂
tak zítra jdu na OGTT 😝
tak jsem si ještě teď dala zbytek bábovky 😝
zkejsnu tam zase takovou dobu 😒
zítra písnu,jestli jsem si vyžrala cukrovku 😉

jankatr
autor
9. únor 2009

Aliku tak to je super - to jste to zvládly krásně 😉 Je fajn že to šlo i bez toho nástřihu. To byl u mě asi tak nejhorší zážitek - ani ne tak to samotný nastřižení, jako pak potom to šití, a následně pár zapálených stehů ... no žádná vášeň. Vůbec bych se nezlobila kdyby mě toho tentokrát ušetřili 😅 😉
no uvidíme jak to nakonec dopadne - zatím při posledních dvou UTZ byli kluci hlavičkama dolů, ale to se může ještě změnit.

jankatr
autor
9. únor 2009

jé - holky ani jsem se nepochlubila - Daník dneska poprvé spinkal ve školce - dostal na to nový pyžamko - a domluvili jsme se že když už jsou mu 4 tak je velkej kluk a už tam může spinkat a pak si bude hrát s klukama. Šla jsem pro něj kolem třetí, aby mu to do začátku nebylo moc dlouhý - a víte jak to dopadlo - půl hodiny jsem ho přemlouvala aby šel se mnou domů a nakonec stejně odcházel s brekem 😅 (kdybych nepotřebovala do města tak ho tam ještě nechám)
Tak jsem mu slíbila že budu chodit později 😀 😉 🙂

mandarinka
9. únor 2009

Ahoj holky, omlouvám se že vám sem lezu, ale - v květnu bych měla jít na IVF, jestli všechno dobře dopadne. A já bych chtěla zavést 2 embrya, manžel jedno s tím, že na dvojčata se necítí. Mám otázku, vy tady většinou čekáte dvojčata po IVF nebo přirozeně? Díky za odpovědi

jankatr
autor
9. únor 2009

Mandarinka - já mám za sebou 4 IVF - poprvé se nám ze dvou embryí uchytilo jedno a dobře to dopadlo. Podruhé i potřetí sice vyšel pozitivní test - ale u jednoho došlo k zamlklému těhu v 7tt, a u druhého jsem potratila v 5 tt ani jsem se nedočkala utz. Při posledním jsme nechali zavést embrya 3 a z toho máme naše dva myšáky v bříšku 🙂

Takže jak vidno - ta bilance není až tak slavná. Já bych šla určitě do dvou - zvýší to vaše šance. I když taky záleží na tom kolikáté je to IVF a jaký máte problém.

adrosek
10. únor 2009

-ahojík holky,tak přeji všem hezký den
-janaktr tak to je dobré,že se mu tam líbí vté školce,je to sranda že,když se mu nechtělo domů pak,většinou to je naopak
-jinak mandarinka já som taky po IVF,sice toto bolo první a hned se uchytly dvě,které sme si nechali zavést,já bych šla asi do těch dvou,zvýší to přeci šanci

adrosek
10. únor 2009

-holky kdy jste začali pořádně cítit pohyby prdolatů,v ketrém, týdnu

artep26
10. únor 2009

Čusík holky,
Mandarinko, já jsem taky po IVF, vyšlo nám to na 1. IVF, na druhý pokus.
Poprvé mi zavedli 1 embryjko a to se neuchytlo, měla jsem i nízkou sliznici, takže si myslím že to bylo tím. A podruhé mi zavedli 2, no a kulihráškům se u mě líbilo oboum 🙂 🙂 🙂
Z dvojčat strach nemám, jen to asi bude větší záhul než s 1 miminkem, ale už jednu cácorku doma máme a tak se toho nebojíme. 🙂
Adri já neporadím 😀 😀 😀
Co budete dnes dělat?? já včera přebrala 2 skříně s mýma a manžovýma věcma a dneska se chystám na poslední skříň. Moc se mi do toho nechce, ale musím ... páč se tu nějak přes ty hadry nemůžeme hnout 😅 😵

adrosek
10. únor 2009

-ahojík artep,takže máš uklízecí den dneska tedy,no jednou za čas je to potřeba přebrat že ty věci
-já budu dneska doma,nikam se nechystám,půjdem udělat pořádek s vypraným prádlem,musím jej poskládat ze sušáku a možná jej dneska požehlím to ještě uvidím
-no já totiž cítím také šimrání nebo nevím co to je,tak si nejsem jsitá zda to jsou ty naše prdolata

artep26
10. únor 2009

Adri já žehlila včera 😠 😠 😠 ještě tu mám jeden koš s prostěradly, povlečením atd.. a do toho se mi teda moc nechce. Asi to nechám třeba na čtvrtek. 😉
Adri tak to už asi bude ono. Z počátku jsem taky nevěděla jestli je to pohyb střev či co, ale pak to bylo takový častější 🙂 🙂 teď mluvím o mém 1. těhu 😉

adrosek
10. únor 2009

-jo tak snad ano,no nevím asi až mě pořádně kopnou tak pak si řeknu jo to je ono,mám totiž strach že když je pořádně necítím tak aby boli vpořádku,ale aji dr.říkal že ještě tak 2.týdny a pak to bude silnější ty pohyby tak som zvědavá,já jdem poskládat to prádlo

artep26
10. únor 2009

Adri klídeček, ono to chvilku trvá, než mají sílu tě pořádně nakopnout 😀 😀 😀
Hlavně že jsou špunti v pořádku 🙂

adrosek
10. únor 2009

-jo snad tomu tak bude,díky

tina30
10. únor 2009

ahoj holky. tak já první pohyby - takový to lechtání - třepotání motýlých křídel - cítila už v 17.týdnu. hlavně to bylo kolem pupíku.

adrosek
10. únor 2009

-tak snad to bude ono tina,taky jenom takové lehounké to je
-dala jsem fotky pupku d alba tak snad se zvětšuje pomalu

luzza
10. únor 2009

ahoj dvojmamky moje 🙂
tak jsem po druhém testu na cukrovku - a dopadl dobře 😉
tak za odměnu jdu za 5 týdnů znovu 😝 🙄
oni mě budou tak dlouho nalejvat tím glukopurem,až tu cukrovku dostanu 😝

luzza
10. únor 2009

adri
hezké bříško 😉