Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

andra76
9. led 2009

katy jojo screening pokud máš doporučení se neplatí ,a el platí se až potom 3d ultrazvuk pokud by jsi na něj po 20tt šla

artep26
9. led 2009

Ahojda holky,
holky můžete mi říct, jaká vyšetření mě teď čekají??
Příští týden jdu do poradny, to budu 12tt. Byly jste na amnio, nebo to není po IVF + ICSI povinné??

alik30
9. led 2009

Ahoj holky, k těm testům. U nás ve Zlíně jej dělají na dvou místech. V nemocnici je Oskar, tam se neplatí nic a pak je ještě Prediko, a tam se za ten screening ve 12. týdnu platí 1400,-. Takže u nás záleží, kam a jestli Vás vůbec doktor pošle. Andra, z toho, že ti tripltest vyšel špatně, z toho si opravdu nic nedělej, u dvojčátek to tak občas bývá. Já na něj z tohoto důvodu odmítla jít a šla jsem až v tom 20. týdnu na ten velký ultrazvuk. Takže být tebou, kašlu na triple test a jdu až ve 20. týdnu.

zanetik
9. led 2009

Ahojda Artep, záleží na dr. já byla ve 13tt v Kostelci na velkým UZ a na krvi, tam mi vyšlo všechno v pořádku, jinak od té doby vlastně nic, akorát jsem byla 2x v HK na UZ kvůli těm cystičkám...
Andro fakt kašly na ten test, všude v Evropě se přestává dělat, protože jsou falešném já na něm ani nebyla.

andra76
9. led 2009

díky za podporu,ale na ten kontrolní ultrazvuk půjdu sice říkal že to udělá jen kvůli mojí obvodačce ,ale že ve 12tt bylo všechno o.k. a uvidíme jestli budu muset jít ve 20tt pokud bude všechno vidět už na tom kontrolním tak tam nebudu muset chodit.no ale ted musím14 dní čekat.

luzza
9. led 2009

artí
mě dělali ve 12.týdnu odběry krve na vroz. vývoj. vady a podrobný genetický ultrazvuk
v 16.týdnu dělali druhou fázi těch odběrů krve a závěr byl : negativní 😉
ve 21.týdnu opět podrobný genetický ultrazvuk + echokardiograf plodu na pracovišti kardiologie 😉

luzza
9. led 2009

andra
netrap se zbytečně, mě dopředu upozorňovali,že ty odběry u dvojčat bývají často falešně pozitivní...
u mě teda naštěstí vyšlo vše OK,ale počítala jsem i s tou druhou variantou...
takže se hlavně nenervuj 😉

andra76
9. led 2009

díky moc za podporu, vím že tripl test není směrodatný když genetika je o.k. a že tripltest je na rpd, ale přece jen mám zvláštní pocit .no nic 23.1. půjdu na genetiku na ultarzvuka uvidím snad bude všechno o.k.
myslím si že moje obv. gyn. mi ten test udělala kvůli tomu že mě předává do té rizikové poradny tak aby viděly že dělá všechny testy (i když stojí za prd)

andra76
9. led 2009

jen jsem chtěla dovico objednávat a ted se mi do toho moc nechce.něco už sice mám ,ale o víkendu a příští týden jsem chtěla objednávat další.

luzza
9. led 2009

andra
neblbni 😉
tvoje prďata jsou vpořádku 😉
23.ledna je za chvilku a uvidíš,že ty krevní testy tě jen vynervovaly 😝 a ZBYTEČNĚ!!!! tak si užívej těhu 😵

gabina26
9. led 2009

holky, potřebuji poradit.. myslíte si, že je blbost se vdávat ve 21 tt? jak se cítíte vy, které už tento týden máte za sebou? jak velké břicho přibližně v tom týdnu už máte?

adrosek
9. led 2009

-ahojík holky tak vás zdravím dneska,jak se máte co?

luzza
9. led 2009

gábi
kdybych se chtěla vdávat z lásky 😀 ,bylo by mi jedno jaký mám břicho 😉

luzza
9. led 2009

adri
já teprve dneska likviduju vánoční výzdobu 😅
jsem ostuda 😀

adrosek
9. led 2009

-já mám taky ještě vánoční výzdobu a asi až po neděli ji zlikviduji
-jinak ohledně svatby bych taky neřešila jaké mám břicho,prostě kdybych se chtěla vdát tak se vdám

luzza
9. led 2009

jak říká adrosek..

adrosek
9. led 2009

-a jak ste se měli mamky dneska co?
.já celý den někde byla jak jse psala,nejdřív u zubaře pak sme s manžou jezdili po obchodech s dětskýma věcma a pak nakoupit a pak som bola chvílu u kámošky no a ted sem si udělal večeři tak se cpem mnam

artep26
9. led 2009

Ahoj holky,
díky za rady, už si to z 1. těhu nepamatuju tak jen na co se mám těšit. 🙂
Gábi: Já se vdávala taky těhu 27.4. a rodila jsem 28.7. takže bych to neřešila, jestli mám nebo nemám břicho. 😉
Luzz: my ještě máme stromeček 😀 😀 😀 není mi dobře a manža na to nemá čas. Máme jedli, takže ještě ani nezačala opadávat. Takže jí odstrojim, až mi prostě bude dobře. Nějak to nebudu řešit, vždyť se k tomu sněhu za okny docela hodí 🙂 🙂
Andry: já celý den proležela, byla jsem sice chvíli na MK ale jinak jsem den zase přetrpěla v pelechu 😒

zanetik
9. led 2009

Ahojda, já mám takovej kašel, že asi umřu, mě to dusí, pořád kašlu, bolí mě celý břicho, průdušky mě píchaj, to snad nepřežiju ☹
Gabino koukni do alba jaký jsme měly bříško a já se cítím pořád v poho, klidně bych se mohla vdávat, teda krom zítřku, ale kvůli kašli 😅
Jinak jsem si vzpoměla, že bych mohla vložit novou fotečku...a jdu ležet zatím pa

gabina26
9. led 2009

Holky, mi ani tak nejde o to břicho, ale o ten stav... dvojčata jsou přeci jen dvojčata... kdybych měla jendo, tak to neřeším, ale když tam jsou dvě, fakt nevím, jak mi bude.. spousta holek třeba už je doma na rizikovém... a šetří se... obávám se jen toho, aby mi bylo fajn, abych to já a i mimča zvládla... 😉 Břicho mi vůbec nevadí...

zanetik
9. led 2009

A Gabi jak ti je teď? Mě je celý těhu skoro stejně dobře...
Luzzo, tabulka opravená 😉

tina30
9. led 2009

ahoj holky, tak dneska se hlásím až ted.

celej den sem byla v jednom kole. byla jsem na kontrole, tak je vše ok. akorát sem říkala dr. že mi začínají natíkat nohy, tak mi předepsal stahovací punčochy a nějaký pilule. holt musí častěji odpočívat.

a byla sem zděšená, kolik už jsem přibrala. zatim to vypadá na 14 kg. no děs.

tina30
9. led 2009

down, četla jsem že se chystáš 20.1. do kolína. ale asi tě zklamu. právě tento den budou v brně. oni tu výstavu tam totiž pořádaj. takže určitě v kolíně nepořídíš.

gabina26
9. led 2009

zanetik: no, párkrát jsem zvracela, než jsem přišla na to, že musím častěji jíst, jinak mě natahuje a zvracím, takže teď už asi týden nezvracím... cítím se fajn... ale stejně se bojím, co bude...furt to čtu, co se může stát apod.. 😒 asi bych se na to měla vykašlat a užívat si... jo, jsem více unavená, ale snad to v druhém trimestru přejde... skoro každý den si musím odpoledne lehnout, jinak jsem K.O.

gabina26
9. led 2009

tina: můžu se zeptat, kolik jsi vážila a měřila před otěhotněním? Podle fotek se mi nechce věřit, že máš v tom bříšku už 14 kg... 😉

adrosek
9. led 2009

-taky se mi nechce věřit že jsi přibrala 14kg tina

gabina26
9. led 2009

tipla bych, že jsi vážila hodně málo na svou výšku a tělo si nabralo v těhu spíš více nejprve na sebe a pak až na mimi... 😀

luzza
10. led 2009

žanetko
chválím tě za tabulku 😀 😀 😀

tina30
10. led 2009

holky, tak před těhu sem vážila 74kg na výšku 174cm. nyní mám 88 kg. no něco bude v bříšku. něco málo v prsou a taky mi začínají otíkat nohy, takže asi zadržuju vodu.
no a taky sem někde četla, že když se berou vitamíny v těhu, tak se hodně přibírá. až do včerejška jsem brala calibrum mami (podle návodu 2tbl. denně). tak myslím že bych to hodně omezila. třeba 1tbl za dva dny. a uvidíme co bude za další 4 týdny kdy mám jít na kontrolu.
ted sem totiž měla 2x pravidelný přírůstek 5 kg za 4 týdny, tzn. 10 kg za 8 týdnů.

a jak jste na tom s váhou vy?

jankatr
autor
10. led 2009

Zanetiku - já nevím jak to s těma lehátkama mají - nevím přesně co ona má za motiv - ale taky je to fischer price a i ta konstrukce vypadá stejně. Tak nevím jestli třeba není rozdíl v materiálech nebo něco. No ber to tak že když si to objednáš přes net tak máš tuším 14 dnů na to abys to bez udání důvodu vrátila. Tak uvidíš.