Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
13. led 2009

tetes
je to blbost...já je mám...
a plno dalších např. jmis

gabina26
13. led 2009

zanetik: díky za gratulace...
jsem si dneska fakt oddechla, protože jsem měla furt strach, zda tam budou obě... protože jsem tady četla plno věcí o syndromu mizejícího dvojčete apod... ☹
ty hodnoty jsou šíjové projasnění - velikost.. a tak jsem zjišťovala, že jsou OK, dle diskuse, takže ještě jak dopadne krev.. ale mám nějaký dobrý pocit po dnešku... že je všecho OK
jen mě teď začalo pobolívat trošku bříško... asi tím, že mi dělal vnitřní ultrazvuk.. přes bříško šli mimča špatně vidět...

zanetik
13. led 2009

Tetes to je blbost, no tak nemám psaný neomezený ale 0-24h 😀 ,ale nemůže je napsat obvoďák, ale gyndař jo..
Gabi bříško bude pořád bolet a různě, jak se roztahuje děloha atd. já mávala dost často pocit, jako u prvního dne MS nebo jako bych ji měla dostat...a nejhorší je číst tyhle katastrofický scénaře, já jen hledám když mám konkrétní problém, jako jedný holčičce našly cysty chor. plexů, tak jsem hledala co to je, ale dopředu nic nečtu...
Luzzo snad tě to brzy pustí a zítra držím pěsti na srdíčka 😉

gabina26
13. led 2009

zanetik: jo jo, máš pravdu, už raději nic nečtu.. týjo... teď budu ale hodně zvědavá, co budeme mít za pohlaví... 🙂

adrosek
13. led 2009

-to je divné že by nešly napsat no zkusím se zeptat tedy taky dr.potom
-mě taky pobolívá břicho často tak snad je to ok

tetes1
13. led 2009

aha,já mám neschopenku od obvodní a říkaly mi to právě i holky z jiné diskuze,tak já se na to budu muset ještě pozeptat.Ledaže bych si teda nechala přepsat neschopenku od obvodní ke gyndaři.

adrosek
13. led 2009

-holky tak já se pro dnešek rozloučím asi,jsem nějaká ospalá,dám sprchu a půjdu asi na kutě,takže zítra papa

jankatr
autor
13. led 2009

Ty hodnoty ze screeningu jsou bezva - to šíjové projasnění by nemělo být víc než 3 takže tohle je pěkný 😉

jankatr
autor
13. led 2009

Luzziku neboj až se na nějakým domluvíme tak vám dám vědět 😉

jankatr
autor
13. led 2009

Já teď trošku nestíhám - chodím pomáhat do práce aby mi vykouzlili nějakou pěknou výplatu abych měla dobrej základ pro mateřskou 🙂 Trošku honička ale dá se to 😉

snehu
13. led 2009

LUZZA ja myslela kdyz pujdes na prochazku s nima treba 😉

adrosek
14. led 2009

-ahojík holky tak vás zdravím všechny,jak se máte dneska a co budete dělat co dneska

tetes1
14. led 2009

Pěkné dopoledne 🙂
Jak je Luzzo,už je to lepší? V kolik jdeš na tu kontrolu s mimčama?
Adro:už se snad během dneška konečně dokopu k úklidu!!!! 😖

adrosek
14. led 2009

-ale moc to nepřeháněj tetes,já dneska jen požehlím a jinak nic nebudem dělat,kukat se na telku a tak,navíc mě zase bolí hlava dost,nějak často mi připadne

luzza
14. led 2009

ahoj holky
dnes ráno jsme na srdíčka nejeli...
celou noc mi bylo zle a zvracela jsem 😖
brali mě hrozný křeče do žaludku 😖
strašně jsem se bála o prcky,aby se jim nic nestalo ☹
takže jsem ráno byla úplně KO
přeobjednali jsme se na pondělí...
teď už mi je líp,snědla jsem rohlík a piju první hrnek čaje 😉
mám žaludek jak na vodě ale se včerejškem se to nedá srovnat... 😉
teď tu jen ležím jak čuník před porážkou 🙂

satana
14. led 2009

ahoj holky,
no hlava mě v poslední době taky nějak furt bolí ...
Holky, co ste po ivf, berete ještě duphaston nebo utrogestan??

satana
14. led 2009

luzzo, tak hlavně, že už je to lepší !!! (ale tuk tuk tuk na drevo)

adrosek
14. led 2009

-no luzza tak to musel být mazec teda,hlavně že je lepše jsi už do sebe něco dostala alespon

-já brala taky utrogestan a už jej neberu od 12.týdne sem to snižovala tu dávku až to pomalu vysadila,ted beru už jen kys.listovou a centrum materna vitamín

satana
14. led 2009

Hmmm, mě doktor řekl, že to mám taky začít snižovat a během tří dnů vysadit úplně. Beru duphaston. Mudr říkal, že už není potřeba to brát, že už není důvod ... jenže sotva sem to snížila o jednu tabletku, tak jsem začala zase krvácet, sem si říkala včera, že to přejde, ale jak to tak sleduju, tak se to moc nelepší. V noci trochu krvácím a ve dne špiním.

luzza
14. led 2009

adri
hlava mě bolela taky hrozně často,ale tak v tom 16.týdnu to přešlo,takže teď už jenom vyjímečně 😉
satanko
utroš jsem brala do 12.týdne dvakrát 2 tbl denně,pak jsem naráz vysadila
ale jestli ti to takhle po snížení dávky zlobí,zavolej hned svýmu doktorovi a dohodni se s ním co dál...
třeba ti dá něco jinýho...já při špinění brala Ascorutin... Každopádně to nepodceňuj,krvácet bys neměla. I když to vypadá,že to tělo vážně reaguje na snížení té dávky 😉 Držím palce,ať už máš klid 😉

tina30
14. led 2009

ahoj holky. taky se dneska hlásím až ted. nějak se mi nechtělo z pelechu. 😉

jinak já brala utrogestan do konce 12týdne. a potom mi ho dr. předepsal ještě na 10dní když jsem krvácela. a samozřejmě ascorutin.

satanko a jak píše luzza, rozhodně krvácení ani špinění nepodceňuj. můžeš mít někde na děloze udělaný hematom a mohlo by to být nebezpečné.
mě se právě v 15.týdnu udělal na děloze nad miminkama a byl velkem 8x3x1cm (což mi přijde dost veliký) a hrozil potrat. tak sem byla v nemocnici skoro 3 týdny, naprosto v klidu a brala sem ascorutin. nakonec se vstřebal 🙂 a když sem odcházela dom tak byl velkej už jen 4x0,5cm. ale stejně sem měla nařízeno hodně odpočívat a ležet.

satana
14. led 2009

Safra, tož doktor už tam není ... no já mám problém s tím krvácením asi od 8tt, nejdřív sem snad týden krvácela, pak už jen v noci a pak začla špinit, toto pondělí sem si konečně oddychla, že už skoro týden nic a najednou zase od znova ...

satana
14. led 2009

no já měla taky hematomy na děloze, byli tam dva, už si nepamatuju jak velké, chtěli mě nechat v nemocnici, ale naštěstí mám supermanžela, kterej mě doma obskakoval, nosil jídlo do postýlky a tak sem tam nemusela zustat a byla jsem pěkně ve své posteli v absolutním klidu ...

tina30
14. led 2009

no tak jet do nemocnice. nebo být raději v klidu a jet zítra ráno k dr. a co k tomu špinění a krvácení říkal doktor? to přeci není moc normální, ne?

satana
14. led 2009

sem se konečně těšila, že začnu lítat po obchodem, že konečně zajdu za kamoškama, ale asi mě čeká opět postel ☹, ale hlavně ať jsou mimi v pořádku!

luzza
14. led 2009

satanko
taky jsem ležela v nemocnici s hematomem...
a manžel je původně zdravotník...přesto o hospitalizaci se mnou nikdo nediskutoval...
píchali mi injekce na udržení a obden mi dělali ultrazvuk,aby pozorovali,jestli se hematom zmenšuje nebo zvětšuje...
takže se dost divím,že si tě v nemocnici nenechali 😕

luzza
14. led 2009

satanko
já kdybych začala krvácet,jela bych okamžitě na gyn.pohotovost
nechceš tam zajet????

andra76
14. led 2009

Holky tak jsem dneska byla u mojí gyndařky protože mám zase průjem(ale ten je asi ze včerejšího langoše) a se tam mi tvrdne děloha a hlavně jsem jela pro ten spropadenej tripl tst a výsledky moče.chytla do mě a čípek je v pořádku
no ale s tripl testemje všechno jinka gyndařka v pondělí volala půl hodiny s laboratoří která tripl dělala protože za prvé měli napsanou úplně jinou pojištovnu za druhé místo 2 plodů tam měli napsaný 1 plod.nechala ho udělat znova ale výsledky tam ještě nebyli sotva jsme odešli tak mi volala jestli se můžem vrátit že výsleky už přišly a jsou v pořáááádku. 😉 je tam napsný že roziko je nízký 😅 takže na genetiku jdeme až 10.2 a tov tom 21tt.všechno je to prý spůsobený tím že část laboratoře ze šternberka se stěhovala do prostějova a mají tam šílený binec,no celej agela a julínek dohromady. 😒

satana
14. led 2009

tina - no, dneska už tam není, takže se s ním budu muset domluvit až zítra ... a naposledy mi říkali, to sem byla na obilňáku na pohotovosti, že pro mě stejně víc udělat nemůžou, že duphaston už beru dlouhodobě, že si můžu dat askorutin a hlavně absolutní klid, že buď můžu zůstat ležet v nemocnici, nebo pokud sem schopná to dodržet doma, ten klid, tak klidně můžu dom, manža řek, že si to v práci může zařídít a tak pracoval dva týdny z domova ... no a dg.byla hrozící potrat + dva hematomy nad miminkama ... no a teďka v pondělí mě ultrazvukem neprohlížel, jen kontroloval čípek, takže asi tak

luzza
14. led 2009

andra
tak to je NÁDHERA 😅 😅 😅 😅 😅
to je moc dobře,že je vše OK 😵 😵 😵
a ten bordel v laborkách je teda děsnej 😠