Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

artep26
19. led 2009

Adri neboj, bude ... 😉 😉 😉

adrosek
19. led 2009

-jojo díky artep musí být hlavně

luzza
19. led 2009

zajkka
zrovna dneska mi doktor řekl,že s těma dvojčatama je to v určování pohlaví většinou pěkná detektivka 😀 😀
v 16.týdnu mi řekli,že áčko je kluk...
ve 20.týdnu,že áčko kluk,béčko holka
dnes mi řekli,že jedno je holka a druhý má nohy těsně u sebe 😅
takže to je fakt DETEKTIVKA 😀 😀 😀
zítra jdeme na 3D,tak snad se to potvrdí na pevno 😅 😅 😅 😅

luzza
19. led 2009

artí
je to jako na normálním ultrazvuku,jen má ten kardiolog přes celej monitor jen to srdce a podrobně sleduje tu čtyřkomorovou projekci,chlopně,aortu,cévy no je to hrozná piplačka,nechápu,jak tam může něco vidět 😅 😅
a jak protéká ta krev,tak se to značí barevně... ta už okysličená je červená a ta odkysličená modrá...takže by viděl i to,jestli někde není nějaká dirka,zkrat nebo nedomykavost... je to fakt úžasný... odhalej tak i ty míň závažný srdeční vady 😉

luzza
19. led 2009

adrosku a v kolik jdeš?????
v kolik nám dáš vědět?? 🙂 🙂
budem se těšit 😉

adrosek
19. led 2009

-luzza tak snad už to máš definitivní co to bude no ne
-já jdem na 9.45,ale pak jdeme na tu výstavu těch kočárku a ještě po nějakých bazarech se pokukat takže nevím kdy se dostanu k pc ted,ale pak dám určitě vědět,myslíte mám se zkusit zeptat jestli nevidí co by tam mohlo být

artep26
19. led 2009

Adri já myslím že by jsi mohla, proč ne??
Mně doktor řekl, že na tom 12tt to vidět není ale příště (na 16tt) třeba už bude 😉
Luzz tak to jo, to jo , to bych přežila. 11.2. jdu na krev, tak to se tam zas budu hroutit a válet na lehátku. Jsem posera a je mi z krve zle 😅 😅 😅 😠

luzza
19. led 2009

adri
no jasně!!! zeptej se!!!
mě v tom 16.týdnu to bylo vidět už dobře!!!
když se hezky natočej,tak se to už dozvíš!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
a co byste rádi???? 😉 😉 😉

toni78
19. led 2009

ahojte holky-fíííha,koukám že je tady téma dvojčátka-nooo,držím vám palečky a hlavně až se to narodí pevné nervy 😉

adrosek
19. led 2009

-jo tak super
-já bych chtěla páreček a myslím že manža taky,chtěla bych hrozně jednu holčičku aspon,tak zítra to zkusím

luzza
19. led 2009

artí
nejsi jediná 😅 😅
plno lidem je špatně 😉 🙂
hlavně to vždycky hlaš dopředu...!!!! 😀

adrosek
19. led 2009

no já sem taky už ríáda že mi je ok

artep26
19. led 2009

Toni díky, pevné nervíky budeme potřebovat 😀 😀 😀
Luzz jo tak to já hlásím. Dřív jsem se za to styděla, teď je mi to fuk, ostuda neostuda, hlavně když se jim tam neválím po zemi 😀 😀 😀 😀

luzza
19. led 2009

artí
přesně tak,nestyď se 😉 😀
jsme zvyklí 😉 🙂
adri
tak budu držet palce 🙂

artep26
19. led 2009

Luzz to já se nestydím ... teď už teda ne.
Fakt bych pokaždé lehla na znak 😀 😀 😀
a kor teď těhu bych se bála, že s sebou prásknu na zem 😉
Adri já taky, pak dej echo, jestli byly vydět buchtičky a pindíčci 😀 jo?? a taky okoukni ten Implast jo?? 😉

adrosek
19. led 2009

-holky tak já se loučím pomalu a zítra dám vědět jak sme dopadli tedy ju,tak papa

zanetik
19. led 2009

Ahojky, Janko tak jsem to myslela, že cena je za pár na jednu autosedačku za 990Kč takže na dvě 1980Kč.
Ten nánožník jsem u Dary nekoukala dík za tip, já ho budu kupovat podle zimy, pokud bude taková jako byla ta letošní do vánoc, tak si myslím, že stačí fusak, pokud bude mrznout jak po vánocích objednáme ještě nánožník...divím se, že ke sporťáku není automaticky v ceně jako u většiny kočárků...
A ten fusak od Emitexu má jít normálně připnout do autosedačky, že tam jsou otvory na pásy a líbí se mi, že má to prodloužení, že vydrží na dýl i do toho sporťáku. A na léto fusak do autosedačky mi přijde zbytečný...

jankatr
autor
19. led 2009

Andra - ten emitex má na zadní straně otvory aby se tím daly protáhnout pásy - takže prcka přivážeš a fusak zapneš až přes to. Aspoň ten co má švagrová to tak má.

Tinko ten nánožník bych být tebou pořídila, nebudeš hned při každým chumelení nebo mrholení dávat pláštěnku, a když necháš jen fusaky tak je budeš mít věčně mokrý. Ten nánožník je vlastně chrání, před počasím ale i před špínou. Předpokládám že fusaky asi nebudeš mít v několikerým provedení abys je mohla střídat než ti jedny uschnou.

Adrosku - mě to v 16tt řekli u jednoho - ten druhej brouček tam strčil kebuli a nic neukázal - a kamarádce (čeká jedno) to řekli dokonce ve 14tt 😉

Zajkka - zatím ještě nevíme - to se pozná až vylezou broučci na svět 😅

jankatr
autor
19. led 2009

aha zanet - tak to jsem tě špatně pochopila 😉 a koukám že už jsi sem stihla šupnout i to těch otvorech ve fusaku - no to nevadí - opakování je matka moudrosti 😀

elis.1
19. led 2009

ahojky, tak jak se držíte těhulky? co miminka? 🙂

zanetik
19. led 2009

Nemyslela Zajkka spíš jestli jedno nebo dvouvaječný? To teda jsem na UZ poznala i já 😅
Mě ve 14tt řekl, že jedno určo holka a druhý by mohl být kluk, ale že je brzy, že příště to bude lepší, bylo...řekl, že mu to nedorostlo, takže dvě holčičky 😅 , ty mi i potvrdily další dva dr. v HK na kontrole cystiček a opět teď dr. v poradně, ale přeci jen jsme do poradny koupily věci žluto-hnědé 😅
Ahoj Elis naše jsou zatím hodný a co tvoje? 😉
No nic jsem k.o jdu spinkat dobrou noc

elis.1
19. led 2009

😀 zanetik - pěkný no ty moje byly v bříšku taky 😀 😀 😀 bejvávalo, néééé normál, jen jsou aktivnější obě živoučký tak toho moc nenaspíme, ale dost už se zabaví už mají to hezký období, kdy si víc všímá jedna druhý a vymýšlejí honičky a prolézačky a smějou se na sebe, to je myslím to krásný na tom dvojčecím životě, když vidíte ty mimča hned dvě vedle sebe jak reagují a tak.... to vám vynahradí všechny ty probdělý noci nebo ubrečený dny - ale nemůžu si fakt nějak stěžovat, prostě mám hyperaktivnější ratolesti toť vše 😉

luzza
20. led 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
za hodinku jedem na VELKÝ ULTRAZVUK 😵
jedem pěkně celá rodinka 😉 já,manža i Dominik 🙂
už se strááášně těšíme 😵
včera doktor sledoval jen ty srdíčka,takže jsme z mrňousků moc neviděli 😉

andra76
20. led 2009

holky díky za info tak jestli mám fusak otvory tak to je super,no my chceme ten letní fusak jen ten tenký přecejen se mi mimča narodí nejspíš v květnu a mám trochu strach že jak ještě neudrží tělesnou teplotu tak že jim bude třeba chladno a chtěla jsem to používat třeba i do autosedačky jak je připnu na kočár,no ještě uvidím.

tina30
20. led 2009

dobré ráno holky. já se nemohla dneska vůbec probudit. sem jako medvěd - nejradši bych zalezla někam do jeskyně a spala bych.

tetes1
20. led 2009

Holky,já vás pak dočtu,ale teď jsem vás chtěla poprosit jestli některá nebudete moudrá z mých výsledků z NT sc.
Pat - měří 6,7cm, dle OPU 12+1, dle utz 12+6
Mat - měří 6,95cm, dle OPU 12+1, dle utz 13+0!!!!!
netušíte co znamená NB+,NT-1,4 a u druhého 7NB,NT1, oba plody s hrubou sonoanatomií bpn., placenty homogenní......za týden si jdu na genetiku pro výsledky....
Jo,ale přeci jen je něco blbě,vyšla mi špatná sedimentace moči,takže zítra znovu odnést moč, mám nějaký zánět (pálilo mi při močení, výtok apod.), takže čípky,mastička, urologický čaj,brusinky....Plody prý nejsou v přímém ohrožení,ale není dobré,aby tam tohle bylo...... Jo, a na další kontrolu jdu až 18.2.

gabina26
20. led 2009

tetes, myslím, že můžeš být v klidu.. hodnoty jsou ok, dle mě
já měla ve 12+0 4,7 cm, a NT 0.9
a to druhé 11+5 4,5 cm a NT 0,8
lékař řekl, že vypadají v pořádku... takže ještě se vyšetří krev a pak se ty hodnoty porovnávají a vyjde riziko..
udává se že riziko je u velikosti NT nad 3 cm... takže můžeš být v klidu

adrosek
20. led 2009

-ahojík holky moje,tak vás zdravím všechny tedy,tak sme konečně dorazli domů,celý den fuč,ráno sem byla u dr.tak vše je vpořádku,výsledky krve taky a mimina taky,jen mě vyšetřil a nedělal dneska UTZ ,že je vše vpořádku podle vyšetření,trošku sem myslela že jej uvidíme zase zda jsou ok.Tak na další kontrolu jdem 9.2 což mi bude dělat další větší UTZ a naplánujem 3.D nebo to zrovna dělá pač budem začátek 20.týdne a taky nám řekne co to je,pak naplánujeme zrovna vyš.srdíček mimin to echo.takže tak dneska
-jinak jankatr já si to četla až nyní to jak si mi psala do IP tak promin
-taky sme boli na výstavě těch kočárků-tak sme vybrali nakonec ten ABC design pro dvjčata,nakonec,sice je to za sebou ale sporták se dá udělat že každé dítko může hledět na druhou stranu že nebudou za sebou což je dobrý aby ten druhý měl dost místa,takže sme jej objednali a dojde nám až v červnu než se to narodí těsně
-jinak mě hrozně zklamal ten duo walker,nejvíc těma korbičkama pač to dítko bych tam v zimě s fusakem nenarvala tedy,je to hrozně malinky takže tak sme pořídili

luzza
20. led 2009

ahoj holky
tak screening ve 21.týdnu dopadl výborně 😉
miminka jsou zdravá a mají 360 a 364 gramů...
chlapeček nechtěl moc spolupracovat,takže byl celou dobu otočený zády,nepomohla ani malá procházka...
takže na kontrolu obličeje a moč. měchýře "áčka" jdu ještě příští úterý 😉

jdu vás dočíst 😉

luzza
20. led 2009

tetes
výsledky máš úplně v pořádku 😉 😵 😵 vše v normě... 🙂
bpn. je bez patologického nálezu 😉