Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
23. dub 2009

jo jo myslo paralen se může

lenulinka21
23. dub 2009

holky doktoři vám mimča váží sami nebo si o to říkáte? 🙂
ten můj mi váhu neřekl ☹

myska77
23. dub 2009

Lenul diky. no ja to z nej taky vzdycky pacim. vzdy mi rekne, ze to neni dulezity, ze odpovidaji svemu tydnu, ale ja tu vahu vedet chci, tak se vzdy chvili dohadujem.

lenulinka21
23. dub 2009

to jsme na tom stejně. Taky mi řekl že v tomto tt by měli
vážit asi 600gr. a tím to pro něj skončilo. UTZ má na dvě věci
jde tam prd vidět asi už ho má pěkně starý a nehodlá investovat do nového.

kolikrát mě vyšetřil jen prohmatem UTZ žádný, jen se zeptá jesli mám ještě
magnezko a čau. za pár min jsem venku. Myslím, že mě odbývá na to že čekám dvě a ještě k tomu
je to rizikové.

myska77
23. dub 2009

no ten muj gyndr.me ANI JEDNOU nevysetril az do 22.tt, sila co? tak jsem mu rekla, ze chci chodit uz do porodnice do rizikove poradny. A tam mam kazde 2 tydny UTZ podrobny a hned potom poradnu, kde mi zmeri cipek a vysetri jestli se neotviram atd. Ja byt Tebou tak udelam taky nejakou zmenu.

lenulinka21
23. dub 2009

takže jsi normál.přešla po porodnice? A co ti řekl?

to víš že uvažuji o změně. jenže jsem na nemocenské u něj
tak nevím jak by to bylo dál.

sorbona13
23. dub 2009

myska: to je fajn, že je ti líp, paralen se asi může, kdybys viděla, co jsem do prcků nacpala já, ještě když jsem nevěděla, že jsem těhotná, tak by ses nějakého paralenu vůbec nebála 🙂
len: nám doktor váhy vždycky řekne, měří obvod bříška a pak se ta váha ukáže, je to ale jenom orientační. Tady v nemocnici vypočítávají váhu z obvodu hlavičky, bříška a délky stehenní kosti.

myska77
23. dub 2009

Lenul ja mam neschopenku taky porad u gyndr., chodim si tam pro listky na penize a vypise mi i materskou, jen jsem ho pozadala o predani do porodnice. Rekla jsem mu, ze chci byt vic pod kontrolou a on nastesti prosti tomu nic nemel. Oni po me v porodnici nechteli ani zadne doporuceni. Kdyz ses tam registrovana, tak si Te radsi ohlidaji sami.

Sorbi: asi mas pravdu, ze clovek dokud to nevi, tak toho do sebe nacpe. Ja si ted radsi nic neberu, ale uz je to kriticky, tak zase proc trpet.

adrosek
23. dub 2009

-jojo paralen se může neboj
-mě váhu taky říká automaticky,vždy změří obvod hlavičky,břicha a stehení kost a pak se to vypočítá kolik je váha vlastně
-vždy mě ale pak vyšetří ještě aby zkontroloval čípek,zda se neotvírám

gabina26
23. dub 2009

leni: mě také doktor vyšetřuje pohmatem a ultrazvuk pokaždé nedělá. Pokud je vše OK, nestěžuješ si na tvrdnutí břicha (nějaké výrazné) nebo na bolesti břich apod. nemá asi důvod se strachovat, že je něco špatně. Když jsem mu řekla, že mi tvrdne často břicho, dělal mi ultrazvuk čípku. Teď jsem mu říkala, že už to celkem ustalo, tak jen pohmatem zkontroloval. Ultrazvuk miminek nedělal, prohmatal břicho a na ultrazvuk půjdu až kolem 29 týdne, kdy bude dělat podrobný. Samozřejmě, že kdyby byl problém, mám přijít dříve. Takže se nestresuj.

artep26
23. dub 2009

Tak jsem zase při vědomí ... ve 12 jsem se najedla a doteď jsem ležela a spala 😀 fakt jsem to asi potřebovala, tak jsem tělíčko poslechla.
Psala mi Luzza, že 1.monitor dopadl nic moc a něco se jim nezdálo, takže ve 13 hod. měla jít podruhé. A když odcházela z 1. monitoru, tak prý upadla a má sedřenou nohu i obě ruce Tak snad je ta naše holka v pořádku a ozve se sem nebo alespoň mně na telefon.
Jinak s těmi doktory ... mně do 24tt dělali UTZ jen vyjímečně, jen když se mu něco nezdálo. Teď mi udělá vnitřní UTZ, pohmatem zkontroluje čípek a zběžně "sjede" děti UTZ. Včera je i měřil, tipuji že tak 1x za měsíc je chce pořádně vidět, tak proto ... ale jinak se s ním dohadovat nemusím, myslím že ví co dělá. 😉

artep26
23. dub 2009

Jo a taky říkal, že není třeba děti pořád tím ultrazvukem (myslel tím přístrojem) dráždit, že dělat pokaždé UTZ je zbytečné, pokud se nic neděje, cítím pohyby, břicho netvrdne atd. No ale je jasný, že jsme holky zvědavý a nejradši bysme UTZ každý den, že jo?? 😝 😀 Abychom věděly zda jsou naši slaďouši OK a jak se jim daří 🙂

lenulinka21
23. dub 2009

šmankote snad je Luzz v pořádku a brzy se nám ozve.

Gabi: a jak máš ty čípek dlouhý? a co pohlaví ještě nevíte nebo nechcete znát?

arti: tak sisi aspon spočla a nabrala sílu. 🙂

artep26
23. dub 2009

Leni snad jo, jsem jí psala sms když jsem se vzbudila, ale zatím neodepsala, tak snad je v pořádku 😒
Jo jo,jsem si dáchla, teď si dávám celozrnný chlebík s Cottage a frčím pro Aničku do školy, měla dneska taneční kroužek a tak se nemám dostat jak domů.
Tak zatím pa 😉

gabina26
23. dub 2009

leni, na začátku jsem měla 45 mm, pak mi začlo tvrdnout břicho a ve 23 tt jsem měla 38 mm, takže za měsíc se změnšil o 7 mm (což mi doktor řekl, že je to v tomto tt norma) a teď v úterý jsem měla čípek naprosto OK (pohmatem), ale neměřil, tvrdnutí trochu ustalo a tak byl pro něho nález v pořádku
Pohlaví... no... byli jsme asi před 2 týdny na velkém ultrazvuku... už jsem to tu psala.. že jsme šli na 3D a doktor nás přesvědčil, že nic neuvidíme a tak nám udělal ten velký orgánový, za což jsem vdečná, protože mi podrobně ukázal kde co... což můj gyndař nějak odbyl... mimča jsou ukázková... a jedno je holčička (dle lékaře), druhé je stydlín, tak nevím... ☹ což je neuvěřitelně štvalo první dny... ale teď už to beru tak, že prostě budu mít dvě holky... nějak nedoufám v páreček, ale hrozně moc bych si ho přála... tak uvidíme.
Třeba se kolem toho 29 tt na ultrazvuku pohlaví ukáže... 🙂 jinak se necháme překvapit až u porodu... celkem mě to ale štve, protože jsem chtěla kupovat kočárek určený barvičkami pro holky nebo pro kluky... tak musím asi koupit neutrální barvu, pokud se do té doby to druhé neukáže a první nepotvrdí. Netuším, jaká je šance mít páreček, ale mám pocit, že dost malá... 🙂
Leni, kde budeš rodit? Už jsi o tom přemýšlela? V Opavě?

lenulinka21
23. dub 2009

Gabi: šanci máš 50 na 50 🙂 a co se týče kočárku tak já mám neutrální barvy a mám klid.
Máme už ho doma na baráku dlouho je zeleno-oranžový. 🙂
Rodit jsem chtěla v Opavě ale sešla jsem se s Veruleg z naší diskuze a ta bude rodit v Ostravě-porubě
prý tam jsou více specializovaní a mají lepší zkušenosti s nedonošenými dětmi atd.

gabina26
23. dub 2009

Jo jo... leni...já taky zvažuji rodit v Porubě... ikdyž se pořád rozhoduji mezi Fifejdami, protože tam mají také oddělení pro malé mimča od 32 tt... no, v Porubě prý nemají moc dobrý přístup k rodičkám, ale si říkám, že když budeme rodit dvojčata, tak by měl být trochu pozornější než je mono mamkam, ne? Na fifejdy jsem slyšela chválu právě na novorozenecké oddělení, porodnice sice nic moc vzhledově (je zastaralá), ale prý péče lékařů super... tak nevím...
No, já taky uvažuji, že koupím kdyby to byl páreček zelený kočárek, kdyby to byli dva kluci tak taky, ale holčičkám bych asi koupila červený nebo oranžový... tak proto ještě vyčkávám
jaký kočárek máte?

lenulinka21
23. dub 2009

Gabi: nechtěli jsme vůbec žádný drahý- je to zbytečné na ty zhruba 2 roky
takže jsme koupili Dor Jan cross duo.Pak si asi pořídíme nějaké golfky.Připadá mi škoda vyhodit
za kočár 20tis.

gabina26
23. dub 2009

no to jo, plně s tebou souhlasím... taky jsme zprvu chtěla kupovat deltim duo, ale bohužel už se nevyrábí, takže jsem hledala něco podobného.. ale nic moc nenašla. Hlavně chci korbičky (nebo pevné vložné tašky) ne ty měkké.. mám pocit, že v létě se tam bobci budou pařit..
Tý jo... jsem se koukala, že máme stejný datum porodu... Nicméně podle mého gynekologa mám termín 2.8., dle ultrazvuku 28 a 30. 7. No, doufám, že vydržíme až do půlky července a pak už můžou ven.. 😀

lenulinka21
23. dub 2009

jj Gabi taky mi to posunuli na 3D UTZ. Já mám pevné vložné tašky. Bydlíme v bytě v 7patře
takže kočárek musím nechat dole ☹ a kluky vzít každěho do jedné ruky v těch taškách.
kočár nám do výtahu nevleze 😠

A jak to máte vy? Bydlíte v paneláku? Máme sice RD za Opavou ale bydlí tam tchynka 😠 je to stará
škola takže tam budem jen na víkendy. Jinak barák je náš ona to má na dožití.
Manžel tam nedávno dodělal koupelnu- jinak teda bomba hl. ten prostor ale zestárl n ani o 10let 😀
Prý čemu to robite atd. No zkrátk aco je staré je dobré a šmitec.

gabina26
23. dub 2009

leni, zatím jsme v bytě, ale v květnu se stěhujem na RD kousek u Bílovce (okr. Nový Jičín). Myslím, že v bytě v Ostravě, ve 4 patře bez výtahu, bez kočárkárny bych to asi s dvěma dětma nedala. Tak budeme na vesnici a bude klid.
PS: tchynku ti teda nezávidím, naštěstí moji tchánovci jsou celkem v pohodě...fakt si nemůžu stěžovat.. 🙂
PS: ale jsem čerstvě vdaná, tak možná čas ukáže.. 😀

lenulinka21
23. dub 2009

i to je možné. Já jsem vdaná necelé 3roky manžel je starší o 14let
takže jeho manka by mohla být moje babička 😀
Otce už nemá tragicky zahynul ☹
Za začátku jsme si mysleli že bysme šli rovnou na barák i s klukama ale to
by fakt nefungovalo. Nic by nemohlo být podle nás a už tak budu mít nervy s mimčama
a ještě se rozčilovat s tchynou. to by mě odvezli hned 1 den.
Takže víkendy budou stačit až až. hl.přes to léto kočár dám n azahradu-pohoda klídek.
v paneláku je vždycky horko jak sv..a.

jinak přeji ti pareček nám druhý pindík neupadl ani nemohl takvé koule 😀 co jsme viděli
byly přesvědčivé.

gabina26
23. dub 2009

😀 leni díky... sice jsem se už tak trochu smířila, s tím, že to budou dvě holky... ale tajně doufám, že nakonec ne... Každopádně, i za holčičky jsme rádi.. ono je je pak stejně jedno,zda je to kluk nebo děvče, hlavně, že budou zdravé a krásně růst... 😀

artep26
23. dub 2009

Gábi mně doktor řekl, že u dvojvaječných je největší pravděpodobnost páreček 😉
No jsem taky zvědavá co to bude a taky jsem přemýšlela, že dokymu řeknu, ať mi řekne pohlaví, kvůli kočárku.
Já koukala na černou barvu, ale říkala jsem si, aby se v tom chouďata neupekli 😲 no uvidím jak budou vypadat barvičky naživo, pak se nějak rozhodnu 😉
My bydlíme sami v RD, až se děti narodí tak to budou 3 roky, ale stále budujeme, teď děláme střechu a začínáme půdní vestavbu , je to docela mazec,a le dole by místo pro 5 lidiček nebylo. 😉

artep26
23. dub 2009

Jo holky a TP máme všechny 3 stejný 😀
Ve 22tt mi na gen. UTZ řekli že áčko má TP 28.7. a béčko 2.-.4.8. 😉
Teď jsou stejně velcí, TP mi nechali, ale doky říkal že to vidí na začátek-polovinu července 🙂

gabina26
23. dub 2009

artep, podle mě kecal, protože jsem četla statistiky založené na výzkumech a spíše se více rodí kombinace kluk - kluk a holka - holka (u dvojvaječných) a páreček je méně pravděpodobný... tak nevím... čemu pak věřit.. je fakt, že tady v diskusi má málokdo páreček... nebo se mýlím?
černý kočárek bych asi fakt nebrala, kvůli teplu... sice dnes už není problém vozit holčičky v modrém kočárku a kluky v oranžovém nebo červeném... ale kdybych fakt měla dvě holčičky, tak by se mi pro ně líbil červený kočárek, zelený moc ne... takže proto to nějak tak řeším a furt se nemůžu dopátrat výsledku.. 😀 mě napíná ten můj jeden brouček jak špagát. No, ještě vydržím měsíc do velkého ultrazvuku a pak asi už koupíme kočár (nebo aspoň objednáme)... a nejraději bych kupovala ten zelený, protože bych opravdu měla ráda jednoho chlapečka... 😀
Pokud to budou dvě holky, tak mě asi čeká další pokus o chlapečka... a momentálně se v tomto těhotenství s dvojkami vůbec necítím, natož abych uvažovala o dalším těhotenstí... 😀 😀 😀

artep26
23. dub 2009

Gábi takhle mi to řekl, tak fakt nevím, no snad mi to neřekl proto, že by mi chtěl naznačit že bude páreček, co?? 😀 😀 😀 Abych s tím jako už počítala 😀 😀 😀
Gábi tak jestli to budou 2 holčičky, tak přeji hodně štěstí na chlapečka a třaba hned na 2 😝
Já taky koukala na ten zelený ale líbí se mi i ten červený. Však je to jedno, v jakém kočíku budou jezdit, ne??

gabina26
23. dub 2009

artep: polovinu července si přeji i já... dříve rozhodně ne a později už taky raději ne... ale půlka je tak akorát ten 37 -38 tt a to už by mohlo stačit..
zatím chodím do práce, ale začínám mít trochu problém se spaním... dneska jsem teda asi 4 hodiny v noci nespala a furt se převalovala... tak mám obavy, že to bude horší... ☹ a taky už neusedím těch 8 hodin v kanclu, takže to tak vidím max. na dva týdny a tradá na nemocenskou... trochu si odpočinout a začít taky trochu chystat na mimča... 😉

gabina26
23. dub 2009

artep: jedno to je, ale holčičky v červeném prostě vypadají sladce, zvlášť když budou mít u bumbrlíka i růžovou barvičku...
no, další dvojčatové těhu fakt nechci... to jedno mi stačí a to mám ještě 3 měsíce před sebou... 😀

artep26
23. dub 2009

Gábi ty chodíš do práce?? Tak to jsi dobrá, já jsem od OPU doma, mám rizikové. Měla jsem i hematom, takže mě nechali doma a nikdo mě nikam nehnal. A navíc mi bylo hodně hodně špatně do 16tt, do práce dojíždím takže bych to fakt nedala a navíc šéf je ... no to ani nejde napsat, takže asi tak ... A sedět jako dřív 7,5 hodiny u PC a běhat dolu do výroby a pak zase nahoru do kanclu ,,, tak to už bych asi dávno těhu nebyla ...
Jejej teď se mi plaší děti, jedno mě dloube do pravého žebra, tak nevím co tam dělají 😲