Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
10. únor 2009

holky mejte se, musim koncit....prisel hladovec z prace 🙂

gabina26
10. únor 2009

tina, mě také doktor říkal, že bych při dvojčatek měla ideálně přibrat 15-22 kg... takže klid... 😉

adrosek
10. únor 2009

-no já si myslím že to ještě přijde ty kila,ale asi u každého je to jinak to je jsaný
-jinak já jsem aky doma,tak jím taky častěji a po trochách,ale určitě jím víc,než když sem nebyla těhotná,tak snad to pak půjde rychle dolů ta váha ne

tina30
10. únor 2009

gábi - tak já jsem vlastně polovinu druhého trimestru proležela. objevili se postupně u mě dva hematomy. a jednou to bylo hodně vážný. byla jsem 3 týdny v nemocnici. no a potom mi zakázali veškeré cvičení, procházky a fyzickou námahu tak celkově. ted už je to lepší. ale stejně to s procházkama moc nepřehánim. ted mám spíš víc pohybu doma. než se všechno pro mimča nachystá, tak je to docela náročný. ale díky za každý
týden co jsme 3v1.

tina30
10. únor 2009

holky ale váhu já nějak extra neřešim. stejně si myslim, že kolem dvojčátek se moc nezastavim. a navíc bude léto. to pak budou procházky. už se moc těšim. 😀

tina30
10. únor 2009

ještě k tý váze - neviděli jste ve středu Topstar magazín? byla tam modelka Vránová a ta přibrala při mono těhotenství neuvěřitelných 32kg. Domů pak šla z porodnice s 25kg navrch. To je docela síla. 😲

adrosek
10. únor 2009

-tina tak hlavně že jste vpořádku,tak raději jen odpočívat a nic nedělat no ne,co by člověk pro mimča neudělal že?
-já si taky myslím že se pak nezastavíme až budou na světě mimina no ne,takže váha půjde pak dolů sama no ne?
-holky já bych chtěla už je vidět a nebo cítit abych bola vklidu a věděla že jsou ok

artep26
10. únor 2009

Holky tak my naštěstí doma váhu nemáme 😀 😀 😀
Do 12tt jsem shodila 2 kg, tak jsem zvědavá kolik jsem nabrala od toho 12tt doteď. 😉
No snad se nezhrozím 🙂 🙂 🙂
Jo a Tino Vránovou jsem viděla, až byla docela nehezká na konci těhu, vůbec bych jí nepoznala. No moje mamka přibrala při 3.dítěti 33 kg 😲 a za chvíli to měla dole 😉
Já v 1. těhu přibrala 13 kg, což docela šlo, ale nikdy jsem to už všechno neshodila a při 3 letém snažení a hemování léků jsem nabrala kila další. Takže se teď snažím hlídat, abych se vůbec unesla 😀 😀 😀
Mám docela pevnou vůli, tak doufám že to pak půjde dolů a máme barák, zahradu, k tomu budou 2 mimina a jeden skoropuberťák ... tak uvidíme jak se s tím poperu 🙂

jankatr
autor
10. únor 2009

Tinko - nic si z toho nedělej - já u Daníka přibrala taky nějakých 23kg - a v porodnici jsem nechala jen 6 ☹ a z toho 4 měl Daník 😅

Myslím že ta váha je dost ovlivněná i tím že je to všechno mnohem dřív utlačené a začneme jíst opravdu po troškách a často - tudíž ideální dieta která nastartuje metabolismus 😉

Já mám teď nahoře asi tak 10-11 kg. Ale je fakt že jsem nějakých 12kg přibrala za loňský rok při těch dvou neúspěšných stimulacích - takže už mám předzásobeno 😀 😀 😀

luzza
11. únor 2009

dobré ráno dvojmamky 🙂
vy jste toho zase nakecaly 😀 😀
tak si vás dočtu 😉

luzza
11. únor 2009

adrosku
na cukrovku se chodí jednou...
a když máš rizikové faktory,tak i dvakrát až třikrát 🙄 😝 😝
u nás chodí víckrát maminy,co měli předchozí miminko nad 4 kg a taky maminky s dvojčátky 😒 a mě se týká obojí 🙄 ale třeba janka měla Daníka taky nad 4 kg a dali jí pokoj 😨 tak to u nás asi přehánějí... 😝
nechápu to,když mám výsledky úplně v normě.. 😒 no...neudělám nic 😉

luzza
11. únor 2009

gabi
to je dobře,že jsou tvoje miminka OK 🙂 a že jsi je mohla zase vidět 😵 😵 jinak s tím ucpaným nosem (bez rýmy) to mám snad 2 - 3 měsíce... už jsem si zvykla 😉

luzza
11. únor 2009

gábi
na velký ultrazvuk půjdeš ve 21.týdnu (plus mínus pár dní,podle toho,jak tě objednají)
to samé na echo (na srdíčka)
na 3D jdeme teď v pátek (25.týden)...doktor řekl,že později už jsou tam miminka moc nacpaný a je všechno hůř vidět...takže až se budeš objednávat,nezapomeň říct,že jsou to dvojčátka!!!!! 🙂

luzza
11. únor 2009

adrosku
ve 12.týdnu kontrolují srdíčka jen jestli mají čtyřdutinovou projekci...jsou vidět jen ty hrubé vady...
ale ta kontrola u kardiologa,kde je schopen rozpoznat i jednotlivý chlopničky je možná až kolem toho 20.týdne,jak píšeš 😉

luzza
11. únor 2009

holky
rekordmanka s váhou budu já ☹ mám už 12-13 kg nahoře 😝 😖 😢 a to mám před sebou ještě tolik týdnů
takže buďte v klidu...

luzza
11. únor 2009

jani
u domína jsem nabrala jako ty u daníka 😀 😀 😀
ale naštěstí jsem do roka měla ještě míň,jak před otěhotněním...
určitě to bylo tím,že byl Domča nespavec,řvoun a šílenej žrout 😝 mohla jsem kojit každý dvě hodiny i v noci...
kojila jsem dva roky a pak už jsem ho násilím odstavila...protože pil v noci i ve dvou letech...když jsem mu nedala,dělal mi šílený scény... no nebylo to lehký 😉 😀 😀

luzza
11. únor 2009

tak jsem si vás dočetla...průběžně jsem odpověděla 😅 ... tak snad jsem na nikoho nezapomněla 😵 😵 😵

adrosek
11. únor 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny moc,jak se máte dneska co a co děláte
-mě se ted stáva dva dny po sobě,že mě vnoci bolí břicho když se vzbudím,spíš v podbřišku nebo na boku,myslíte že to něčemu vadí

artepa
11. únor 2009

Ahojte, nějak vás nestíhám. Trochu vypomáhám do práce, tak jsem mnohdy ráda, že jsem ráda.
Androsku, mě podbříšek pobolívá skoro od začátku těhu. Poslední dobou trochu více. Minulý týden jsem s tím plašila u dr. a říkali, že to může být. Mám brát Magenésium.
Nám ve váze dosloužily baterky, tak ani nevím, kolik teď vážím, ale minulý týden jsem na kontrole u obvoďačky měla něco přes 5kg navrch.
Pořád bojuju s rýmou, kýchám jak blázen, až mi to někdy "trhá" břicho. Pak se nemám divit, že mě do něj berou křeče. Taky mě furt svědí celej člověk. Kámoška říkala, ať to raději nahlásím, že to může být snížená funkce jater. V noci nemůžu spát, tak to pak doháním přes den.
Včera mi přišel kojopolštář, tak jsem vyprala potah a jsem na něj zvědavá, jak se na něm bude spát.
O víkendu jsme byli v Průhonicích, tak mám novou žehličku (ta stará přestala spolupracovat), obhlídla jsem 2 dvojčecí kočáry co tam měli a jsem registrovaná v DM.

luzza
11. únor 2009

adri
já to mívám taky... a taky mě to i budí... já myslím,že to nic nebude... ale na noc beru magnézium 😉

artepko
s kojo polštářem se chrní nádherně 😉 uvidíš 😀

gabina26
11. únor 2009

artepa, luzza: jaké teda nakonec máte kojící polštáře? 🙂

artepa
11. únor 2009

Koupila jsem ten Terabag a vypadá docela prostorně. Kámoška s dvojčatama říkala, že s ním vpoho kojila obě najednou a to tuším kojila minimálně do roka, ne-li dýl.

artepa
11. únor 2009

http://www.zdravotnipotreby.cz/kojici-polstare-... Tadyten. Blázen jsem si koupila navíc náhradní balení náplně, nějak jsem si neuvědomila, kolik je toho v této sadě, tak mám kuliček, že asi budeme doma dělat sněžné pole 😲

gabina26
11. únor 2009

hmm taky o něm uvažuju...a není zbytečně velký? 190 cm se mi zdá docela hodně...

artepa
11. únor 2009

Je to taková krajta obrovská 😉 . Na spaní jsem ho ještě nevyzkoušela, čekám, až mi uschne potah a na kojení si ještě počkám 😀 a snad se dočkám. Jsem si teď stáhla, kolik stojí dvojčátka 1. rok a docela se protočily panenky 😲 😀 .

artepa
11. únor 2009

http://sanami.mimishop.cz/detail.php?zbozi=218586 tady to máš i s fotkama využití

gabina26
11. únor 2009

Ok, tak pak dej vědět, jak se na něm spí... 🙂

luzza
11. únor 2009

gábi
kojopolštář mám v albu 😉
firma TEPLO DOMOVA 😉

jankatr
autor
11. únor 2009

Luzzi - my jsme měli 4kg přesně - tak možná proto 😅
Jinak já s tím shazováním docela bojovala - byla jsem ráda když jsem se dostala na původní váhu, a i tak jen na chvíli ☹ - asi to bude tím že Daník byl pohodový a spinkací mimčo - akorát přes den moc nechtěl ale v noci jsme vstávali tak dvakrát 🙂 😵
No a loni jsem tomu dala pořádně zabrat s těma dvouma stimulkama, takže jsem měla o 12 kg víc ještě než se mi vůbec povedlo otěhotnět 😒

gabina26
11. únor 2009

luzza... já vím, už jsem se na něho k tobě koukala... já zatím uvažuji o tom terabag polštáři... nějak se mi začíná blbě spát...takže snad mi to pomůže k lepšímu spánku.. 🙂