Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
22. črc 2009

kačí
to už máš fuk,jestli v pondělí nebo zítra 😀 😀
já měla jít taky na plánovanýho císaře v úterý a pak to přišlo samo a museli mi ho udělat ještě v pondělí večer 😉 😀

jankatr
autor
22. črc 2009

ahojda - dneska to počasí bylo fakt na draka - dokonce i Matýsek, kterej je jinak uplný sluníčko měl dneska slušnej záchvat... 🙄

Já dneska překonávala sama sebe - konečně jsem se rozhodla že musím něco udělat s tím mým řízením. V neděli jsem to zkusila s manžou - ale stálo to za prd, je hroznej nervák a byl na mě pěkně hustej... - až jsem to cestou i obrečela - ale vytrvala jsem a nepřesedla si. Dneska jsem se domluvila se švagrovou a vyrazily jsme k mojí ségře do Jihlavy - ona je učitelka - a ten pedagogickej přístup mi vyloženě vyhovoval 😀 😀 😀 - no výsledek je že z toho mám mnohem lepší pocit. V tu neděli jsem byla tak vynervovaná že už jsem dělala kraviny jen kvůli tomu - dneska to bylo v pohodě. Akorát je blbý že sebou musím brát kluky a švagrová má taky roční žabku - takže jsem jela s třema miminama za krkem - no ale co - sama pak budu taky jezdit s prckama, tak si aspoň rovnou zvykám. Daníka jsem přenechala babičce - ten už by se nám nevešel 😅 😅 😅 - akorát teda, kdybych v poledne věděla co se má přihnat za počasí tak nevím jeslti bych vůbec někam jela http://www.novinky.cz/domaci/174480-od-vysociny... . Naštěstí nás to potkalo jen v Jihlavě než jsme vyjely - lilo slušně a padaly i kroupy tak 1cm v průměru - po cestě už to bylo v pohodě 😵 .

Luzzi - do kočárku mám jen pro každýho prcka jednu hračku na skřipci, připevněnou na boudičku - taky jsem neviděla nikde nic přes celej kočár, a navíc si říkám že se takhle aspoň líp vytahujou ven když tam nic nezavazí. Neměla jsem to ani u Daníka.

luzza
22. črc 2009

já právě u domíse taky ne 😅
takže jsem objednala dvě hračky na skřipec 😉 🙂

k tvému řízení auta jsem se vyjádřila v ivfkách 😀

blucka
22. črc 2009

ahoj kocky,

Luzz pisem az teraz bola som bez pc....
Tak som tam vcera volala a segra mi povedala, ze ked nemaju nalez tak mi ich dr.nenapise, ze pojistovna mi to nepreplati, ale ze na siroko(2pleny)ich mam balit, ze podla nej su pre nas zbytocne, nepomohli ani argumenty, ze maju velikanske zadocky a v tomto teple su na nervy.Tak som sa na ne vykaslala a dohodla sa s pani u nas v lekarni, ze mi ich objedna.Tak to bude parada. 😉

luzza
23. črc 2009

bluci
to je pěkná blbost 🙄 ,když máte mít široké balení,máte přeci i nějaký nález 😅 😅 proč jinak široké balení?? 😅
a ty Marwelky jsou jen náhrada širokého balení.. 😠
prostě si narazila na blbého doktora...

myska77
23. črc 2009

Dobre ranko holky,

tak tu sedim a cucim jak suva z nudli, Mates mel zase noc. Pokazde, kdyz jsem ho polozila po kojeni do postylky, zacal rvat jak protrzenej, tak jsem znovu zkontrolovala plinu, napapanej byl, teplo mu bylo akorat, tak jsem ho houpala, chovala, no proste psi kusy a nic. Pul noci jsem ho mela v posteli. Jeste, ze manzel spi v loznici a vyspi se, aspon bude mit silu na denni povinnosti, pere, zehli, vari, prebaluje mi kluky pred kojenim, ja jsem vzdy uplne mimo z tech noci. Jeste, ze Christian je zlaticko, napapa se a odpadne na 3 hodiny.

Luzzy: jojo, ty klouboucky pouzivam, jsou super, ale zase je nemuzu kojit najednou, protoze nez se dobre chyti, tak si ho musim drzet, aby se tam udelal ten podtlak. Takze to ted trva dyl.

Kaci: bud na Tebe moc myslet at Ti to dopadne vsechno dobre. Ja mela koupene dve lahvicky od Tommie Tippiee, maji patentovanou savicku, ze dite musi sat stejne jako z prsu jinak to netece a taky jo, fakt krasne saji i z lahvicky. Manzel je krmi jednou vecer, abych mohla treba od 22 do 02 spat a pak nastupuju ja. Je to super a vyhovuje nam to. Co se tyce tech kloboucku tak je jich spousta, kazdemu vyhovuje neco jineho, jsou ruzne tvrdosti a velikosti. Me vyhovuje pouze od Canpool Baby, rikaji tomu taky ,,Meduzka", je to z mekkeho silikonu a na jedne strane u nosiku je to zkosene to kolo co lezi na dvorci. Uvidis sama.

myska77
23. črc 2009

Jo holky co ste rodily pred delsi dobou, za jak dlouho se vam stahlo bricho? Jen abych mela predstavu🙂) ja porad vypadam, ze tam to treti jeste nekde je, ale zase to nechci uspechat cvicenim.

zanetik
23. črc 2009

Ahojda holky než vás doštu, tak musím hned reagovat na Mysky dotaz, jsem 4měsíce po porodu a pořád vypadám, že tam ještě jedno je ☹ , ale nemám vytahanou pneu, mám takový malý kulatý tvrdý bříško, jsem z toho trochu špatná, dnes chci jet na koupaliště, tak čekám kdo se mě zeptá, jestli už čekáme další 😅
No nic budí se mi holky, tak jdeme papat tak někdy jindy papá 😅

zanetik
23. črc 2009

Jo ještě jsem vám zapoměla napsat, že jsme nakonec oočkovaný a za měsíc jdeme na přeočkování a na naušničky, jen nevím jestli jim je mám píchnout jehlou a dát naše naušničky nebo nastřelit jejich pecičky a pak dát naše, je to prý míň bolestivé a krvavé...
Luzz vy máte píchnuté?
Jinak Nela má 5180g a 58cm a Verunka 5270g a 60cm, takže sestru prcek pěkně přerůstá 😅

sorbona13
23. črc 2009

holky, musím se pochlubit, včera mi říká Dr., že si pro nás chtěla připravit na příští týden propouštěcí zprávu, kouká do papírů a nakonec říká: "co já jim tam budu psát, vždyť jsou zdraví"
Očíčka a ouška dopadli dobře, už jen čekáme neurologii, ale to bude až po propuštění, protože neurolog má příští týden dovolenou. Nicméně prý to nevypadá, že by měl být nějaký neurologický problém, takže stačí ta kontrola až 14 dní - 3 týdny po propuštění.

Já taky kojím přes medůzky, ono to kluky tolik nevyčerpává, přeci jenom jsou ještě drobouncí. Jo a ještě jednu zprávu mám, jsou 100% jednovaječní. Na ložnici s námi byla maminka, co pracuje u kriminálky na vyšetřování DNA a udělala klukům test ze slin a mají totožný genetický profil...

myska77
23. črc 2009

Ahoj Zanet, diky za info s tim briskem, ja si rikala, ze to asi nepujde tak rychle, tak snad to nekdy splaskne 😵
Sorbi: velika gratulace, konecne budete vsichni doma, to je super. A je bomba, ze jsou kluci tak zdravi. Konecne mas jasno s tou jednovajecnosti, vid 😉

veruleg
23. črc 2009

ahoj holky

Mluvila jsem s Lenulkou a vsechny vas moc pozdravuje. Zatim ji neni nejlip. nedokaze jeste sama dojit do sprchy ani na zachod, neb s eji toci hlava a huci v usich. Jinak kluci pry jsou nadherni a krasne se prisavaji. Zatim ji je nosi jenom na kojeni. Na pokoji je sama tak ma klid. 😵 Jo jeste ze kyclicky maji oba OK.

Sorbi : no to je parada. Hlavni je ze jsou kluci zdravi a takovi chlapaci 😉

Kaci : ja flasticky nekupovala ani nevim proc a zatim je nastesti nepotrebuju. Mam jen z DM ale jak jsem zjistila tak jsou az pro vetsi mimina....Musim ale pouvazovat o necem na to odstrikavani, nekdy by to potrebovalo vic si ulevit 😵 Vikyho oblikam do bodynka a pak overalek a je v zavinovacce. Tak ho davam i do kocaru....ted v tech vederech ani neprikryvam. Prvni den jsem mu dala i kabatek a on se chudak cely propotil. Kdyz je chladneji tak i cepku, ale to s emu moc nelibi...vsechny jsou vetsi nez hlava 😒

Mysi : taky doufam ze ta bolest bradavek prejde. nejhorsi je to prisati, nebo kdyz uz se pousti a najednou si rozmysli ze to zatahne zpatky 😲 A to ty moje prsa maji sanci si nastridacku oddechnout....ikdyz tu bolest bych brala kdyby byli oba 😔
Jinak me brisko uz slehlo, temer na normal, ale ja ho fakt nemela moc velke. Behem celeho tehu ani jedna strie ani naznak a jak to slehlo tak se ukazalo kolik jich tam je....ale to je taky prkotina

blucka
23. črc 2009

ahojky,

Luzz, aspon ze nie su len na predpis, s blbeckom sa nedohodnes.. 😠
Myska, aj u nas to tak bolo, Adamko rval jak na lesy a Sebik spinkal jak nunanek, ale uz ono sa to spravi, aj nasi kluci sa uz naucili. 🙂
Veru, pozdravuj Lenulku, nech sa drzi...
Kocky, tak ja teda brucho mam stale a dost skarede, akoby sa tam este jedno schovavalo 😉 , trochu pomoihli stahovacie kalhotky, ale nic moc. A tie strie..........ach jo...
Sorbi, to su uzasne spravy, blahozelam.

adrosek
23. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny dneska,nějak netsíhám vás dočíst asi
-jen sorbonka super že je všechno ok tak to brzy pomažete domů asik že,super zprávičky
-janka neboj řízení se naučíš a pak to bude ok všechno
-jinak já mám občas dojem,že když je nakojím tak potom někdy plačou a nevím proč,tak si říkám jestli je to mé mlíko dost výživné nebo prostě vypijou min a pak je musím ještě občas dokojit až si odpočinou,taky se vám to stává někdy

veruleg
23. črc 2009

adrosku : jo ja to mam podobne nekdy. Viktorek se napije, docela dost a vysilenim a spokojenosti usne. Pak ho polozim a do pul hodky ma zase hlad a treba se zase dopije 10-15 min. Nejhorsi je to k pulnoci....v noci nastesti ne. Sestrenka mi rikala, ze pokud dost cura a kaka, tak ma vseho dostatek, tak tim se ridim 😉

luzza
24. črc 2009

dobré ránko 🙂
tak jsem poslechla radu pediatra a nakojila holky těsně před tím,než jsme šli spát my dva,to je ve 23,30...
a holky spaly do 7 hodin 😅 😅 😅 😅
říkal,že když běžně vydrží bez kojení od 20h do 3, měli bysme přejít na tzv."pozdní noční kojení" a tím máme celou klidnou noc před sebou 😅 a měl pravdu... 😅
sice byl problém s nelinkou,ta se nechtěla probrat,ani pít,ale nakonec jsem ji probudila přebalováním 🙂
a je prý jedno,kolik mají od večera naspáno 😅 ,prostě probudit,nakojit a je to 😅 😅

luzza
24. črc 2009

adrosku
laktační poradkyně u nás v nemocnici zdůrazňovala,že neexistuje pojem "slabé mléko"!!! že každá mamina ho má stejné a už vůbec jeho kvalitu nesoudit jeho vzhledem nebo reakcí miminek 🙂
všechny dětičky občas pláčou i po kojení... je to jen stesk po mámině prsu 😉
takže si nedělej žádné starosti a v klidu svoje miláčky koj 🙂
dáváš jim to nejlepší a děláš to určitě dobře 🙂

luzza
24. črc 2009

sorbi
to je super,že už se chystáte dom 😅 😅 😅 a s tím testem je to teda gól 😅 ,to si narazila ve správnou chvíli na správnýho člověka 😅 já si teda myslela,že budou jednovaječňáčci 🙂 😉 jen podle fotek 😉 ale je fakt,že někdy jsou si strašně podobní i dvojvaječná dvojčátka 😀

žanetko
holky je maj normálně píchnuté a naušničky klasické 🙂
bylo to za chviličku,krev téměř žádná 😉
pak jsem je tam rovnou nakojila a na bolest zapomněly 🙂

adrosek
24. črc 2009

-ahojík holky,tak vás dneska zdravím a přeji hezký den všem
-já mám klid,babi šla s holkama ven na vycházku tak si spočnem asi
-luzza tak děkuji za odpověd,no ono to bude aji tím,že místo papkání to prospí a tak se málo napijí a pak chtějí za chvíli zase,tak asi tím to bude tedy
-v kolika se můžou ty naušničky dávat tedy až

luzza
24. črc 2009

adrosku
všude je zvyk dávat naušničky různý...
jsou nemocnice,kde je píchají při odchodu z porodnice... 😅
většina pediatrů doporučuje až po šesti týdnech...
a jiné články zmiňují třetí měsíc věku...

ze zkušeností z okolí ti musím říct,že čím déle,tím hůř...pak už si na ouška sahají a taky víc prožívají stres a bolest..

u nás se píchají v šesti týdnech a myslím,že je to tak dobře 🙂

luzza
24. črc 2009

Dětská lékařka MUDr. Ludmila Losová radí:

Náušničky jsou ozdobou téměř každé malé holčičky. Aby se píchnutá ouška zahojila co nejdříve, je potřeba dodržet tyto zásady:

* nejvhodnější věk pro píchnutí oušek jsou tři měsíce. Za předpokladu, že je děťátko donošené a zdravé, je možno po předchozí konzultaci s dětským lékařem píchnout ouška již v šesti týdnech věku dítěte.
* první náušničky musí být celé z kvalitního žlutého nebo bílého zlata. Pouze pozlacené nebo stříbrné náušnice by mohly způsobit vážnou alergickou reakci nebo zánět
* náušničky musí být opatřeny dětským bezpečnostním zapínáním, aby se předešlo nechtěnému rozepnutí náušnic a případnému spolknutí
* náušničky není potřeba předem doma desinfikovat, o vše se postarají sestřičky v ordinaci
* píchnutá ouška doporučuji potírat lihem a náušničky jemně protahovat dírkami
* při dodržení všech zásad by měla být ouška zahojená za 4 - 5 dnů. Pokud dírka zarudne nebo začne hnisat, obraťte se na Vašeho dětského lékaře, který vám poradí, jak postupovat dále.

luzza
24. črc 2009

tak ten předchozí odkaz nejde otevřít 😠
takže tady to jde 😉 🙂
my máme tyhle 🙂
http://elcaanelca.rajce.idnes.cz/Jak_sme_dostal...

adrosek
24. črc 2009

-děkujeme za info luzza a naušničky jsou moc hezoučké

adrosek
24. črc 2009

-ještě ohledně toho mlíka,sem našla na netu aj totiž že může být špatné mléko,ale spíš asi že jej málo a mimča jim nenabírala tak to bude asi ono,když mi holky pěkně nabírají tak asi to nebude tím že jej mám nekvalitní,jen jak jsem psala že jej nakrmím a někdy ještě plačou a bud chtějí zase nebo jen tak zřejmě jak si psala ty luzza že chtějí být jen přisáté

luzza
24. črc 2009

adrosku
na netu píšou spoustu nesmyslů..špatné mléko neexistuje 😉 netrap se tím! holčičky ti hezky prospívají 😵

luzza
24. črc 2009

jinak mi jirka včera řekl,že v berouně budou pracovat až do konce roku...takže pondělí až čtvrtek budem vždycky bez táty 😒 tak jsem nejdřív byla smutná, ukápla i nějaká ta slza 🤐 ale už si začínám na ten fakt zvykat...
jsem ráda že má dobrou práci a slíbil,že ty tři dny se nám bude vždycky maximálně věnovat...tak to snad nějak zvládnem..

jankatr
autor
24. črc 2009

Adrosku - špatný mlíko není - jen někdy se může stát že miminko je trošku líné a nebo příliš unavené aby si vytáhlo i to zadní hustější mlíčko - napije se předního a usne a pak může mít zas brzo hlad. 😉

artepa
25. črc 2009

ahojda, omlouvám se, že jsem se dolouho neozvala. Ve 28.tt mě zavřeli do nemocnice, neb mi tvrdla děloha a nakonec mě ve 32tt lifrovali do Prahy, kde jsem (32+2 tt) 4.6. porodila císařem Dominika 2020g 44cm a Elišku 1920g 45cm. Rodila jsem bohužel v plné narkóze a po porodu měla komplikace. Nefungovali mi střeva, tak mě převezli na chíru, kde jsem si bobyla 5 dní, než mi je rozchodili a pak teprve jsem poprvé viděla děti. Pak jsme byli ješte 3 týdny společně na nedonošencích a teď už jsme 4 týdny doma. Je to fakt mazec, vůbec nestíhám, ale děti jsou celkem hodné. Bohužel máme problémy s papáním. Sice kojím, ale když nemám fakt nalitá prsa, tak mi děti papají málo a od této neděle jsme musli přidat Bebu. Nevím čím to je, že děti netahají, buď tam mám fakt málo mléka, ale odsávačka mi pak odsaje dost, nebo jsou slabé to tahat, nebo jsou už zhýčkané z lahvičky. Alternativní dokrmování jsem už vzdala, to bysme kojili snad 2,5 hodiny. Dnes ale pěkně tahala Eliška. Už 2 dny má průjem, tak jsem nechala kozu jen pro ní a v noci vytáhla i 110 ml 😲 . Pak jí bylo zle. No nemá se beruška přežízat. Ale udělala mi radost, že to taky dokáže. Dnes se budu muset nechat zakousnot i od Domíska. Dvojčatově moc nekojím, to děti právě vždycky vypijou málo.
Tak se mějte, já až zase někdy vyšetřím chvíli, tak se zase ozvu
Pa a pevné nervy 😀