Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
25. čer 2009

adrosku - holky jsou kouzelný 🙂 - Adélka na předposlední fotce vypadá jako by měla min. měsíc a ne necelých 14 dnů. Jsou fakt pěkně dopečený - žádný sušinky - jsou to pořádný ženský 😉

Jinak u nás je to s těma povahama podobný - Kubík je taky takovej klidnej, přemýšlivej a Matýsek je takový šídlo poťouchlý ... - Ségra prohlásila že až budou dělat průsery, tak Kuba bude ten co to vymyslí a Matěj to provede... 😀 😀 😀

adrosek
25. čer 2009

-no já je dneska zvážila před kojením a po a každá si vypila 60 což jim stačí zatím,mají jen týden takže to stačí,pač mám dojem že sem dávala jen jedné dokrm z lahve a dneska protestovala večer u prsa jako hrom tak sem se bála aby si nezvykla na lahev
-uvidím když udou pít méně tak jej dokrmím zase

luzza
25. čer 2009

jani
tak to mě pobavilo 😀
adrosku
tak to vypily dost 😵
no eliška jak dostávala v porodnici dokrm přes dudlík,u prsa potom moc plakala a nechtěla tahat ☹ trvalo to dva dny,než na dudl zapomněla 😅 čekala,že prsíčko poteče samo 😅 a sestřička jí říkala : no pečený holuby do huby ti lítat nebudou 😀 😀

luzza
25. čer 2009

tak zítra razíme k pediatrovi...
jsem nervozní z té kýly ☹ ☹

mil7
25. čer 2009

Ahoj mamky,

jdu za váma na radu.Máme doma 4 a1/2 měsíční dvojčátka.Jsou hodný,přes den se najedí a buď si hrajou,nebo usnou.Ale posledních 14 dní máme veliký problém s usínáním večer.Už jsme začali přikrmovat a večer mají kaši
(ale do lahvičky) pak,ale jak když do nich píchne a začnou mám,ale hrozně hystericky brečet.A vydrží třeba i hodinu.Dokud je neuspím v posteli,nebo v lehátku.Vím,že to není dobře,ale ten řev je opravdu děsnej a nedá se to vydržet.Nevíte čím by to mohlo být a co by nám mohlo pomoct.Už jsem zkoušela i kaši vysadit a dát jen mlíko,ale výsledek byl stejný.Když usnou tak spinkaj krásně až do pěti do rána to se nám Kubík probudí na mlíčko a Terezka vydrží i do osmi.Jinak přes den skoro nebrečej.Jenom,když mají hlad.
Ocením každou radu.Předem moc děkuji a Všem přeji ať Vám mimísci dělají jen samou radost. 😉

luzza
26. čer 2009

mil
myslela bych,že jim nedělá dobře ta kaše,ale když pláčou i po mlíku 😕 😕 😕 ...
bylo by dobrý zjistit,jestli je bolí bříško a nebo jestli pláčou kvůli něčemu jinýmu... 😕 třeba už poznají,že se jde spát a začali tak protestovat 😅 😅
jestli jsou jinak přes den hodný,tak se to určitě srovná samo 😉

luzza
26. čer 2009

jinak přeji všem dobré ráno 🙂
holky jedly o půlnoci a v pět... já už nemůžu zabrat,bo sem nervní z té kýly ☹
u doktora máme být v 9,30
musíme počkat,až přijde dominik ze školy,on jede totiž s náma...na přeočkování proti obrně...
dnes maj vysvědčení,tak snad přijde brzy 😅 i když ty známky asi nebudou nic moc 😀 dostane nové kolo 😉 je u našich v garáži 😉 vypadá super 😉 má ty odpružený vidlice,tak to se mu bude líbit 🙂

myska77
26. čer 2009

Luzzy: moc vam drzim palce, urcite to dobre dopadne s tou kylou neboj. Domca se bude mit, kolo ho urcite na leto moc potesi.

Vsimli ste si, ze se Veru vcera neozvala po kontrole? asi si ji tam uz nechali. Mate na ni nekdo mobila, abyste zjistili co s ni je?

Klucici byli dnes v noci uplne zlati, nechali me vyspat zase po dlouhe dobe. Tak snad to nezakriknu. No ale na druhou stranu tady v baraku zacali s rekonstrukci bytu, takze od rana same zbijecky a vrtacky, fakt na bednu. a to bude trvat az do 19.7., mam fakt desnou radost.

Holky, myslite si, ze kdyz prestanu brat to magnesium, tak, ze porod nastane driv nebo jen budu trpet z vetsiho tvrdnuti bricha, ale kontrakce mi to stejne nevyvola? Co myslite? Do toho 38.tt fakt nevydrzim, dala bych jim jeste tryden do ukonceneho 36.tt a pak uz bych si chtela nejak pomoci. Napadlo me to magnesium.

myska77
26. čer 2009

Lea: ted ctu, ze Tobe ani to vysazeni magnezka nepomohlo, vid? nebo si ho brala dal dokud si ho mela jak Ti rekla doktorka? Na dalsi kontrolu mam jit pristi patek, to budu 36+1tt.

luzza
26. čer 2009

ZPRÁVA OD VERULEG 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

ERIKOVO SRDÍČKO PŘESTALO ŤUKAT U MĚ V BŘÍŠKU ANIŽ BYCH TO CÍTILA.VIKTORKA SE PODAŘILO ZACHRÁNIT AKUTNÍM CÍSAŘSKÝM ŘEZEM VČERA VE 12,48,MÁ 49 CM A 2,46 KG. JSEM JEŠTĚ NA JIP,PORODNÍ RÁNY SE ZAHOJÍ RYCHLEJI NEŽ RÁNA NA DUŠI PO NAŠEM CHLAPEČKOVI....

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

lea77
26. čer 2009

ahoj Myska, zatím mi to magnézko nepomohlo, už jsem ho pak přestala brát, jak mi začalo 36tt+1 ...
Ještě myslím MALINÍK tedy čaj z maliníku pomáhá na dobré kontrakce, ale nevím, musím si to někde přečíst nebo kdyby někdo věděl???

Teď čtu zprávu o Veruleg, to mě moc mrzí, jak se to může stát? Veru, moc na tebe myslím, buď statečná. Opatruj se holka. Včera jsem pořád čekala na nějakou zprávu od tebe, napadlo mě, že si tě tam asi nechali, ale toto teda. Drž se a malý ať je v pořádku.

lea77
26. čer 2009

Myska, tady jsem něco našla k těm bylinkám:

Stahy děložní podporují například listy maliníku (čaj) a skořice (čaj, aromalampička), kontryhel a mateřídouška (tyto dva jsou vhodné také v období šestinedělí pro regeneraci mateřského organismu).

lea77
26. čer 2009

Luzza, doufám, že Vám ta kontrola dobře dopadla.

myska77
26. čer 2009

Tedy to jsou soky, ted ctu o Veru. Jak je tohle mozne? Vzdyt uz byla tak daleko ☹ Casto psala, ze je neciti, ale ze to dopadne az takhle?
Veru drz se, vim, ze mit jednoho je slaba utecha 😔 Myslime na Tebe.

Lea: jojo, malinik taky piju, tak uvidime.

sorbona13
26. čer 2009

ahoj holky, jen jsem nakoukla a nemůžu uvěřit zprávám od Veruleg 😕 Je mi to strašně líto!!!! 😔 Držím moc palce Veruleg a přeji hodně síly, Viktorek ti všechno vynahradí i za bráchu, i když nezapomeneš nikdy.

Naši kluci se drží, dneska vypili z prsu 25ml a 10ml, váží 1335g a 1200g.

blucka
26. čer 2009

Ahoj holky,
to su spravy od Veru 😢 😢 😢 😢 , nechapem ako sa to moze stat, ved stale chodila na ko ☹ ☹ , Veru bud statocna a nech miminko len krasne rastie.
Myska, brat Mg sa ma vraj len do 36tt, takze vplyv asi nebude mat, malinik som pila, ale u mna moc nezabral 😒 .
Sorbona, kluci krasne priberaju 🙂.
My sme mali dnes vybornu noc, bobani po papani hned zaspali a budili sa len na papanicko.Takze super.Snad to bude aj dnes.
Luzz, co kontrola?

blucka
26. čer 2009

..prosim este o radu, Adamkovi sa vcera na pupicku objavilo trosicku krve, ma to doteraz, tak mu to utieram liehom, je to trosku a zaschnute, citala som, ze je to ok, co myslite vy?

luzza
26. čer 2009

bluci
to vůbec nevadí...jen to často kontroluj,aby se to nerozteklo víc...můžeš mu tam přilepit i tampon z gázy...
přejde to samo,neboj 😉

luzza
26. čer 2009

šestinedělní kontrola dopadla OK
Nelinka přibrala za tři týdny téměř kilo,váží teď 4,22O kg
Eliška přibrala za 3 týdny 660 g,váží teď 3,600 kg

jinak kýla to je ☹ ,zreponovat nejde,takže se jdeme příští týden objednat k operaci na dětskou chirurgii ☹

blucka
26. čer 2009

Luzz, diky trosku ma to zaskocilo, lebo to mali oba krasne suche.
....pridala som do albumiku foto.

jankatr
autor
26. čer 2009

Tak už nám ten náš brouček odjel... - nebyl ani trošku smutnej - řehtal se a jediný co řešil, tak že ho musím připásat že pojedou s dědou rychle 😀 😀 😀

Bluci kluci jsou kouzelní 😵

jankatr
autor
26. čer 2009

Veruleg - moc mě mrzí jak to u vás dopadlo... ☹ ☹ ☹ Bude to teď moc těžké, ale musíš být silná kvůli Viktorkovi... Drž se holka... 😖 😔

Luzz - u vás teda taky zprávy nejsou ty nejlepší - no hlavně aby jí to kočence dobře zpravili, a měli jste už pokoj... 😕

luzza
26. čer 2009

jani
úplnědaníkovi závidím 😅 😅 😀
bluci
krááásné foto 😅 😅 😅 😅 😅

luzza
26. čer 2009

jani
v porovnání s veruleg je naše kýla úplná pitomost... si dnes říkám 😔 😔 😔 😔 😔

blucka
26. čer 2009

Luzz a to jej budu operovat uz tak malinkej?

luzza
26. čer 2009

bluci
ano ☹

zanetik
26. čer 2009

Ahojda dvojmamky ☹
Veruleg co dodat, je mi to moc líto, dohnalo mě to k slzák, jak je tohle možný, takhle statečně se držely, musí to být hrozný, si to ani nedokážu představit, mít všechno 2x a potom tohle, ale TY MUSÍŠ jako silná ženská zvednout hlavu být tu hlavně pro Viktorka, teď te bude moc potřebovat 😉

adrosek
26. čer 2009

-ahojík mamky moje,tak jak to čtem tak mě to až k slzám dohnalo,veruleg to mě moc a moc mrzí,je to strašné jak se může tohle stát,ale bud statečná holka aspon pro druhého prdolu,bude to asi chvíli bolet ale určitě to překonáš ☹ moc na tebe myslím holka naše
-tak my sme se dneska okoupaly a a najedly nyní a ted snad holky zaspí,jedné chvíli trvá než usne,pomrčuje si,asi to bude na nás zkoušet,pač když tam dojdem a něco ji povím tak přestane krasotinka jedna,myslí si že se bude chovat ale to teda ne určitě 😝
-jinak stále papkáme jen z prsa,už je nedokrmujem,pač si myslím že to stačí to co vypijí-kolem 40 až 60 jak kdy,záleží za jak dlouho jedí,většinou se budí po třech hodinách sami od sebe,ale někdy mám dojem že ani po tom čase ještě nemají moc hlad,pač si stím jen hrají bych řekla
-luuza stou kýlou je mi to líto moc ☹

luzza
26. čer 2009

k tomu co potkalo veruleg nemám sílu nic říct...
hned po tom,co mi přišla její sms jsem se rozbrečela... 😢
myslím,že to nikdy nepřebolí,protože eriček prostě bude svojí mamince navždycky chybět... ale čas je k nám naštěstí milosrdnej a tu bolest zmírní... a nakonec to bude bolet jen malinko... protože na smutky nebude čas...je tu přeci VIKTOREK 🙂 ten zaplní rodičů bolavá srdíčka 😉 😉 😉 URČITĚ 🙂

luzza
26. čer 2009

adrosku
jsi moc šikovná,že si kojení nevzdala a dokonce už jste bez dokrmu 😅 😅 no to vám tleskám holky 😅 😅 😅
teď se ten váš režim kojení pěkně rozjede a už se bude jen zdokonalovat 😉 🙂
mám z vás velkou radost 😀