Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
20. črc 2009

-tak sme zpátky zkontroly od ortopeda,tak naštěstí je to už vpořádku tak Adélka už nemusí mít široké balení tak jsem ráda a aji ona bude si myslím,chuděrka stále tlačila jak ji ta plinka zavazela tak snad už nebude
-myska moc hezké fotečky

zanetik
20. črc 2009

Ahojda dvojmamky zdravíme...
Mysko krásný fotečky 😉
Adrosku to je fajn, v tomhle teple nic moc...my nožičky dobrý od začátku, ale jdeme ještě v půl roce, že neviděl ještě jadýrka.
Jinak dnes máme už 4měsíce, zítra jsme měly jít na očkování, ale dr. prý nemá vakcínu, tak jdem jen na poradnu, jsem zvědavá kdy bude, jsem natěšená na naušničky...a hlavně Nela měla pátek, sobotu 37,2 a včera večer se osypala, prý snad nějaký dětská šestá nemoc...
No nic jdu žehlit hory prádla po dovolený 😒

veruleg
20. črc 2009

ahoj holky

Lenka mi psala, ze se ji podarilo umluvit primare a bude mit zitra u toho cisare i manzela. 😵

ja jsem jinak vcera s Vikym docela bojovala. V noci chtel pit co hodku, tak jsem z toho byla vedle....jako ze mam z toho stresu malo mlika apod. ted se to nastesti uklidnilo a pres den si rekl po trech hodkach...desim se ale dalsi noci.

kacatko000
20. črc 2009

Ahoj maminky

mysko nádherné fotky, kluci jsou krásní, děkuju moc za odpoved, já bych to kladno brala ale manža jde od příštího pondělí do práce a měl by to daleko a fakt by za náma nemohl moc jezdit. je to §žasné, že takhle krásně kojíš, já jen doufám, že se mi u apolináře taky budou trošku věnovat.

Jinak holky dnes jsem byla na KO, doktorovi jsem řekla že asi půjdu rodit jinam a to jte měli vidět ty fofry, lítal jak motorová myš 🙂 , nakonec se do toho dala i ta naše známá doktorka a najednou šlo i předoperační vyštření, utz, předností monitory, vše a mám termín porodu stanoven na 27.7. což je příští pondělí a mám zrovna přijít to ráno, ani tam nemusím ležet, manžel bude taky u porodu, ale až na ten konec. Budu rodit 37+6 což bude teda slušnej výkon ale i tak už padám na pusu. Chci ale vydržet kvůli klukům, na dnešním utz zase vyšlo že b mám fakt jen 2 kg.

Veruleg: to mě mrzí, že máš min mlíčka, přeju ti at se ti to ještě upraví.
Moc pozdravuj Lenku, že na ni moc myslíme a zítra budem držet palečky.

artep26
20. črc 2009

Ahojda holky,
tak se zase po odmlce hlásím že žiju 😝
Všechny vás moc zdravím a vaše ratolesti taktéž.
My se máme s prckama fajn, v noci je to trošku mazec, trošku nezvyk vstávat tolikrát za noc, ale manža pomáhá seč může, takže na to nejsem sama.
Kolikrát jsme vzhůru do 2 i 3 hodin, naše madam (Amálka) má totiž po 1 hodině nespavou a tak vyřvává a vyřvává 😠 😠, pak se vzbudí Mikulda a začne ten koloběh kojení nanovo. Alle to se holt nedá nic dělat. Ráno si přispím do 9, jinak bych padla na ústa už dávno.

Jo nevím jestli jsem vám to psala, Amálka má trošku problémy s ledvinama po manžovi. Vrací se jí moč (reflux) do ledvin a má rozšířené kanálky z ledvin. Bere preventivně ATB, prý se to snad samo srovná, nebo to zůstane stejné a to by se nic nedělo. V nejhorším případě, ale ten se nás snad netýká, by musela na chir. zákrok. Takže snad to bude OK.
Mikulda je zdravý, jen nás zlobí záklopka, vrací se mu mlíko, chudák to má pak všude, teče mu to nosem, pusinkou ... no choďátko moje. Takže spí se zvednutou postýlkou a včera spal v polohovacím lehátku, dusil se, tak jsem nechtěla nic riskovat. Máme Nannynky ale prostě stejně mám strach.
Minulé úterý měli 2250 g, takže krásně přibývají, na další ko (odběry, moč atd) jdeme za týden v úterý.
Jdu hodit nějaká fota do albíka a pokoukat co je tu nového.

artep26
20. črc 2009

Tak jsem jen tak načouhla jak to tu s vámi vypadá 😀 😀 😀
Všem maminkám moc gratuluji, Sorbi tobě se to kočko už taky blíží, viď?? Rooming je super, strašně jsem se těšila, až budu moci být s prckama konečně sama, ale oproti tomu, co tě čeká doma, to je slabý odvárek. Doma je prostě doma, moc ti přeju, aby jsi už šupajdila domů. 🙂 🙂
Leni na tebe budu moc myslet, holka vypadalo to s tebou na štíru a tys to takhle vyválčila, to já jsem oproti tobě břídil 😀 😀 😀

blucka
20. črc 2009

Ahoj maminky,

som tu na skok, nejak poslednu dobu nestiham.
Minuly tyzden sme boli na kycle a musime siroke balenie, Adam 2pleny, chudatka v tomto teple je to na prt, dufam, ze na dalsej kntrole to bude ok, snazim sa s nimi aj cvicit, len nech nemusim dlho balit.
V sobotu som si zadelala na paradnu mastititdu, bomba, tak mam ATB, ale chvalabohu uz nemam 40teploty a uz to tolko neboli.
Bobani uz krasne v noci vydrzia aj 5hodin(tuk, tuk), tak si celkom pospim, ale cez den su jak sovy 😕 . 🙂
Kacatko, staci im trochu a jak lietaju 😉 , to mas uz za par... 🙂 a beres si nadstandart?
Leni, drzim palce.
Mysko, je fakt, ze nam do kocara stale ludia kukaju, nikdy som si nevsimla, ze by niekto tak pozeral na jedno mimino... pri nas sa ludia zastavuju a tiez sme pysny 😀 , dokonca sme boli v nemecku a aj tam sa ludia pristavovali.A to este ked mame na kocari autosedacky... 😀 😀

blucka
20. črc 2009

Mysko, moc pekne fotecky 🙂

luzza
20. črc 2009

bluci
tak u nás se místo širokého balení požívají abdukční kalhotky Marwell, jsou na suchý zip..hradí je pojišťovna..rozšiřují abdukci víc než pleny,takže na naší ortopedii upřednostňují tohle...holky je maj na společné fotce s domčou...
za týden jdem na kontrolu,tak doufám,že zbytek léta ztrávíme už bez nich 😝 😝

luzza
20. črc 2009

artíku
už jsem ti psala do ivfek 😉 🙂

luzza
20. črc 2009

kacatko
to si ty fofry umím představit 😅

luzza
20. črc 2009

veru
klid!!! to neznamená,že máš málo mlíčka... některý děti takhle občas blbnou!! že chtěj být pořád na cecku jinak řvou...ale to nemusí být hlady!! prostě to dělají jen tak...
a když ho budeš přikládat často,mlíčko se ti zase dotvoří a ještě víc!! 🙂 takže nepanikař! 🙂 hlavně hodně pij!!! ať se má mlíčko z čeho tvořit a můžeš to podpořit pitím JESTŘABINY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luzza
20. črc 2009

adrosku
závidím,že máte kyčličky ok...

mysko
nádherné fotky 😵 😵

luzza
20. črc 2009
zanetik
20. črc 2009

Ahojky Artep, tak hlavně ať se jim to všechno spraví 😉 Ale koukala jsem na fotky a jsou kouzelný...děti tak rychle rostou, ani nepamatuju, že Veru neměla ani 2kg když jsme šly z nemocnice a teď má cca 5200kg, zítra uvidíme u dr. hlavně jsem zvědavá na míry.

luzza
20. črc 2009

zanetko
mě od tý doby,co maj holky naušničky, mi připadaj úplně jiný 😅 😅 😅 prostě ŽENSKÝ 😅

blucka
20. črc 2009

Luzz, ja sa v obchodoch pytala na nejake ortoped.kalhotky, ale nikde je nemali a ty im ich das rovno na jednorazovu plenu? Daju sa objednat?Tie by boli super, lebo s tych plen maju velky zadocek, ze sa im musi zle lezat...
Veru, ta jestrabina je fakt super a ja pouzivala aj homeopatika, stacilo jedno balenie a mliecko krasne tieklo...

jankatr
autor
20. črc 2009

Luzz - myslíš sporťák co máme u velkýho kočáru nebo ten golfáč? No ono je to asi celkem jedno - do toho golfáče si myslím že by v podstatě mohli tak nějak nárazově jít už tak za měsíc (myslím na takový chvilkový přejetí někam a navíc v leže - on nejde dát uplně na placato, ale ten sklon je dost malej na to aby tam ležet mohli) No a pokud jde o velkej kočár - tak tam je vlastně otázkou jen to kdy zruším tašky a u těch bych chtěla vydržet co nejdýl dokud neseděj, protože jak zruším tašky tak už je musím kšírovat, což by teda asi nebylo nic moc, když ještě ležej, a teď v létě jsou třeba jen v bodýčku. Tak uvidíme. Ale na podzim už je asi zruším.

Mysko - kluci jsou úžasní 😵

Luzz to máte dobrý ty kalhotky - holčina co byla se mnou na pokoji je nafasovala v nemocnici ale měli takový vysoký a na kšandy - no zlatý ty vaše...

blucka
20. črc 2009

Luzz, uz som to nasla, idem ich objednat, dakujem za tip.

luzza
20. črc 2009

bluci
neobjednávej!!!!
na ortopedii ti vypíšou poukaz (jako recept) a vyzvedni si je ve zdrav. potřebách!!! jsou plně hrazený pojišťovnou,nic nedoplácíš!!!

luzza
20. črc 2009

bluci
stačí,když si o ně řekneš...máš na ně nárok!! 🙂
jo jo,dávám je přímo na plínu,nebo i na dupačky 😅 to máš fuk... 🙂 je to mnohem lepší než to široký balení 🙂

blucka
20. črc 2009

Luzz, na ortopedii bol tak neprijemny dokor, ktory ma nas na starosti, ze sa mi tam nechce ho o nieco prosit, radsej ozeliem tie prachy.

luzza
20. črc 2009

jani
jo jo,myslela jsem,kdy zrušíš tašky... 🙂
a chtěla jsem se tě zeptat,jestli máš přes kočárek nějakou hrazdičku s hračkama... na dvojkočár jsem zatím nic nesehnala 😒 a ty na normální kočárky jsou moc krátký 😒 😕

luzza
20. črc 2009

bluci
to se mi zdá škoda ☹ opravdu máš na ně nárok...

luzza
20. črc 2009

kdyby nám je už příští týden zrušili,poslala bych ti je 😅 😅 😅 😅

blucka
20. črc 2009

ja mu skusim zajtra zavolat, som zvedava...

luzza
20. črc 2009

řekni si přímo o tyhle!!!

luzza
20. črc 2009

popros ho,jestli mi ti nemohl předepsat abdukční kalhotky Marwell...
a určitě je předepíše 😉 🙂

blucka
20. črc 2009

urcite, hned rano zavolam a dam vediet, vypadaju super, uz len to, ze nie su hrube a naozaj su nozicky v srdiecku, co klasickymi latkovym nejak extra nedosiahnem.