Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
13. srp 2009

no a zítra jdeme na tříměsíční poradnu 🙂 🙂 ,tak jsem zvědavá,kolik holky vážej 🙂

luzza
13. srp 2009

adrosku
moje holky pásly strašně špatně...asi i kvůli tomu,že nebyly zvyklý na bříšku...páč furt měly ty abdukční kalhotky...
začaly pást hodně pozdě...je to asi 2 týdny...takže jestli ti nepasou,tak se nenervuj 😉
a náš dr. to vůbec neřešil 😉

blucka
13. srp 2009

Ahoj kocky,
tak sme dnes boli na ko s kyclami, Sebik uz ma jadierka a u Adamka je nalez tiez ovela lepsi, ale kalhotky mame aj nadalej, este ze si na ne zvykli.
Luzz, to muselo byt super 😉 . Pobavilo ma ako vcera holky kakali a zvracali, pardona ale prislo mi to roztomile 😅.
Adrosku, mne Adamko pase krasne, ale Sebik je lenivy a moc sa mu nechce, takze to vacsinou cele oplace.
Tak a uz sme zbaleny, fuska, auto praska vo svoch, toto je posledna cesta bez stresneho boxu, inak si neviem predstavit ako sa zbalit v zime ked bude viac veci. Vyrazame na slovac skoro rano. tak som zvedava ako to deti zvladnu.
Tak sa tu majte krasne....

adrosek
14. srp 2009

-ahojík mamky,tak ste mě uklidnily s koníčkama tak uvidíme tedy,ono to přijde samo zřejmě,jde jim to ale jak kdy jak se jim chce taky
-no my stále jinak cvičíme takže je unás před každým jídlem řev chudata

luzza
14. srp 2009

ahoj holky 🙂
tak máme za sebou tříměsíční poradnu...
holky maj váhy Eliška 4 620 g a Nelík 5 620 g ,takže přesně o kilčo 😅
pochválil nás,že zvládám kojit dvojky 😀
pak nás naočkoval, holky byly hodný 🙂
k Nelinky šišatý hlavičce řekl,že jí máme dávat hodně na bříško, jinak to zatím žádným cvičením neřeší...prý lehká predilekce vpravo 😕
a k tomu,jak holky bídně pasou řekl,že to není žádná tragédie a do závěru napsal : hraniční hypotonický syndrom...
prý se uvidí příští měsíc,jestli se zlepšej...
na Prevenaru jsme se dohodli až na věk 7 měs...,že prý dříve je to zbytečné a můžeme pak píchnout tu lepší vakcínu 😕 moc tomu nerozumím,ale věřím mu...takže to nechám zcela na něm... 🙂

po poradně holky usnuly,tak jsme si ještě s jirkou dojeli na oběd a pak nakoupit do Tesca...holky se za celou dobu neprobudily 🙂

adrosek
14. srp 2009

-luzza tak dobře že ste tak dopadly,no nám dr.taky napsala predilekce vpravo ale už nás poslala na cvičení,asi jak jde,ale na rhb.nám řekli že nemají vybranou stranu vyloženě tak jen postupně trochu cvičit

luzza
14. srp 2009

adrosku
teda predilekce vlevo 😝 😀 ale to je fuk 😉
no tak snad to bude dobrý... 😒 máme prý zatím čas...

adrosek
16. srp 2009

-ahojík mamky,tak přeji všem hezkou neděli,dneska je tady unás tedy pěkný horko,ani se pomalu nikam nehodí jít,byla jsem s holkama dopoledne venku a pěkně to pálilo,tak si říkám,že je jim líp doma než venku snad
-dneska sme sami doma,manžílek má službu a přijde až zítra ☹
-holky jsou odpoledne nějak protivní,asi tím horkem aji bych řekla nebo nevím ci snima je dneska
-jakpak se máte vy a co děláte co

myska77
16. srp 2009

Ahoj mamky,

zdravim vas po tydnu stravenem na Slapech na chate, bylo tam super. Ted vybaluju a pak vas doctu a zjistim co je noveho. Kluci nam rostou jak z vody, uz vyrustaji z 1.ho obleceni 50ky, uz maji 3,5 kila kazdy a jsou k sezrani, porad ale chteji papat po 2,5 az 3 hodinach i v noci, takze je to stale narocne, ale telo uz si privyklo unave 😵 Jdu vas docist.

myska77
16. srp 2009

Tak jsem vas docetla, krasa jak se vsichni mate. Nadherne fotky Kacatko, Zanet, Luzzy, projela jsem preventivne alba vsech 😀

Luzzy: uplne vidim nas s temi posr...detmi 😀 , zni to komicky, ale cloveka to dost zdrzi, kdyz nekam pospicha, vid? 😵

Adrosku: my pasem koniky krasne uz od porodnice, na brisku i spi nekdy a moc se jim na nem libi, ulevi si dost i od prdiku, tak nam to doporucili. Rikali, ze dite ve 3 mesicich by melo stravit stejnou dobu na brisku jako na zadech, tak to my splnujem uz ted v 6 tydnech 😵

V utery pujdu na KO po sestinedeli, tak jsem zvedava jak to dopadne.
Bluci: stastnou cestu a uzijte si to na Slovaci, doufam, ze deti cestu zvladnou v pohode.

Jo holky mam dotaz: Nas prvorozeny Matysek ma problem s potnickama, vubec ho uz neoblikam, presto kdyz lezi treba na jedne tvari, tak se probudi uplne s cervenou tvari s tema potnickama, ty pak popraskaji a ten mok (hnis) vytece a kuze je takova sucha a desne se loupe, taky to nevypada moc dobre. Mame mazat masti Vitella Zinc, ale po ni to vzdy z toho obliceje jakoby vystoupi a zcervena a pak teprve po delsi dobe zaschne. Vse na cem spi maji prodysne, praci atd. Mate take nektera zkusenost s potnickama a jak to resite? Diky moc.

zanetik
16. srp 2009

Ahojda asi vás nestihnu dočíst úplně je tak zběžně vás projedu a třeba i budu reagovat 😅
Tak moje holky na bříšku moc nechtěly být, Nela ještě chvilku jo, ale Verča skoro vůbec až teď co se začaly sami přetáčet na bříško.
Mysko Nela s tím ze začátku taky měla problémy, ale samo to ustoupilo, hlavně co mi pomohlo ničím nemazat jen otřít čistou vodou a nechat uschnout, jak jsme to něčím mazaly, tak se to spíš rozlezlo...
Koukám, že to bříško docela řešíte, já bych tomu nechala volný průběh, každý mimčo je jiný, každý má rádo něco jinýho stejně jako dospělý, hlavně bych je to ničeho nenutila... holky nebyly rádi na bříšku a otáčej se prý docela brzy...

luzza
17. srp 2009

žanetko
moje holky na bříšku jen pláčou 😒

veruleg
17. srp 2009

ahoj holky, vsechny vas zdravim po nejake dobe 😉

Luzzi : mi Viky taky na brisku vetsinou mrci nebo spis breci. Uz se mi zdalo ze pase, ale ted se mu to zase nelibi. Navic vetsinou zjisti ze ma pobliz ruku a tak jen lezi a cuca ruku. Uz se mu ale ve vzteku podarilo parkrat prevalit na zada....ale jen na jednu stranu.

co josu ty jadyrka jak pisete? Nam teda ortoped nic nerekl, takze asi OK. Byl u nas na navsteve i s moji gynekolozkou (znami od tchanovcu) a tak jsem se poptala jak to je s tou hlavickou kdyz mam pocit ze lezi jen na jedne strane. On se na Vikyho mrkl a rekl, ze nic takoveho nema...ze to jde poznat na krku a na tvaricce...tak jsem rada.
Jinak prdici porad vicemene trapi i pres sab simplex 😠

Zanet to mas pravdu s tim ze kazde mimi je jine co se tyce vyvoje.Vcera u nas byli znami a jejich 6.5 mesicni dcera uz se stavi na nozky......jsme na ni hledeli jak z jedle 😲

Ja mam ted tyden kdy jsou tchanovci na dovolene...takze vlastni rytmus a dneska jsem jeste ted v pyzamu 😵 😵 😵 😵

pridala jsem fotky do alba na google tak mrknete 🙂
http://picasaweb.google.com/vera.legutova

sorbona13
17. srp 2009

ahoj holky, zdravím vás po víkendu. Jeli jsme k našim na chatu a bylo tady tak dobře, že jsem zůstala na celý týden. Jen mi musí máma vyprat hadřiky pro kluky, protože to jsou pěkný čuňátka a mohla bych je převlíkat 5x denně.

Veru: ta jadýrka jsou jakoby vyvinuté žlábky u kyčlí, aspoň tak nějak jsem to pochopila.

S tím ležením na bříšku, kluci byli zvyklí ležet na bříšku už v inkubátoru, takže jim to problém nedělá, naopak je to dobrý, když mají prdíky, hezky se jim to bříško uvolní a prdí o 106. Korigovaně je jim teď 3 týdny, strašně to letí. Zatím si umí otočit hlavičku a Honzík se občas zkouší opřít i o ručičky, ale moc mu to zatím tedy nejde.

luzza
17. srp 2009

veru
tak naše nelinka už měla v porodnici jednu tvářičku jakoby větší... má je nesymetrický i teď.. a na tu stranu má tu predilekci 😒 tak nevím... 😒

luzza
17. srp 2009

jinak už nevím kdo tu psal,že už mají jádra... 😕 😕 ...
jádra se začínají tvořit mezi třetím a devátým měsícem... každý to má jinak...

blucka
17. srp 2009

ahojky maminky...
posielame pozdrav zo SR, mame sa tu fajn, to je parada, ked mame zahradu a deticky mozu byt stale vonku 😵 .
Cestu zvladli super, prespali celych 4,5hodiny.
Luzz, ja som pisala, ze mame jadierka, ale tak mi to povedal ortoped, tak neviem.... 😖 .Pisala si o Prevenaru, ja chcem tiez ockovat, preco je to zbytocne teraz a aku lepsiu vakcinu dostanete, pytam sa, lebo zhanam co najviac informacii o tom kedy ockovat a ktorou vakcinou...

luzza
18. srp 2009

bluci
na podzim má přijít nějaká lepší vakcína než prevenar a synflorix... bude proti více serotypům...
dr mi říkal pokud plně kojím a holky nejsou zatím vůbec nemocné,nechal by očkování na sedmý měsíc věku...
taky kvůli tomu,že už stačí pak dvoje očkování...do sedmi měsíců je troje... ušetříš peníze a miminka od píchání...
a taky je prý výhoda že je léto...to se pneumokokům nedaří...takže jsme rozhodnutí nechat holky očkovat v 7 měsících 🙂

jankatr
autor
18. srp 2009

ahojky - tak jen v rychlosti nakukuju po "dovolené" 🙄
Upřímně řečeno na tuhle dovolenou jen tak nezapomenem. V sobotu jsme odjeli, v neděli dostal Daník jakousi střevní chřipku, horečky, zvracení, průjem... - no teklo to z něj tak, že jsme nakonec sháněli i "obr"plínky protože chudera malej, neměl vůbec šanci tu vodu udržet... 😔
Tři dny nic nejedl, a jen pocucával čaj, a to fakt po lžičkách takže dal tak půl hrnečku za den..., jinak jen ležel a pospával a byl uplně hotovej... 🙄 🙄 🙄
No a jen se z toho trošku dostal tak ve čtvrtek začal tatínek - horečky, bolest kloubů a průjem... 🙄 a to trvalo až do neděle. V neděli už to bylo trošku lepší, ale ty střevní potíže měl až do včerejška.
No a aby toho nebylo málo tak včera ráno měl Matýsek 38,9oC - byla jsem s ním u doktorky ale řekla mi že zatím to může být cokoli, počínaje šestou nemocí, přes zuby, uši až po nějakou tu střevní chřipku - v tu chvíli bylo ale všechno čistý, jen ta horečka. Tak jsme se domluvily že to budem tlumit a když se to nezlepší tak za 2-3dny máme dojít znovu a donést i moč.
Tak uvidíme jak to dopadne - zatím to nevypadá teda moc dobře - večer měl 39,5 a v noci 38,9 a teď ráno 38,2 - takže to sice trošku klesá ale pořád je to špatný ☹ 🙄

Takže asi tak... - teď už jen s hrůzou čekám co potká mě nebo Kubíka... 😖

Dočítat nezvládám, tak jestli jsou tu nějaké zásadní novinky za ten týden - budu ráda když mi je někdo písne do IP 🙂

adrosek
18. srp 2009

-ahojík mamky,tak všechny zdravím 🙂
-jak se máte a copak provádíte co,mě holky usnuly tak je chvílu klid,odpoledne nebo teda spíš na večer snima půjdu ven,pokud nebude pršet,pač ces den se to nedá jaké je tam horko,chudata jsou pak nevrlé a protivné ztoho jak je jim taky horko
-jinak čtem o janke-teda měli ste veselo jako,ted chuda malé tak hlavně aby ste se ztoho brzo dostaly teda
-jinak čtem o očkování tady jak píšete,no my ještě nevíme jak a co bude
-jdeme ted ve čtvrtek k dr.tak sem zvědavá tedy

myska77
18. srp 2009

Ahoj holky,

Janka: chuderko mala, takze si pecovala o celou rodinku, vid? No at se z toho malej co nejdriv dostane, ty teploty nejsou prijemne nikomu a zvlast u takoveho mimca. Nevim, jestli bych vydrzela s nervama, pokud by mel malej takove teploty, asi bych plasila hned do spitalu.

Bluci: super, ze ste cestu zvladli tak dobre, nam kluci taky auto miluji 😵

Sorbi: koukam, Ty si taky uzivas jineho nez prazskeho vzduchu, to je dobre. Ja se rozhodla take co nejvic travit cas na Slapech, na zahrade je klukum dobre a clovek nemusi tahat kocar po schodech. Moji kluci taky miluji brisko a usnou na nem spis nez na zadech, to se porad vrti a nemuzou se uvelebit, ale na brisku si medi 😀

Zanet: diky za radu s tema potnickama, taky mo doporucili to treba mazat i tim Bepanthenem nebo vitaminovou masti, ale asi se na to vykaslu a necham tomu prirozeny prubeh, nezda se mi, ze by neco z toho zabiralo.

Holky ted jsem se vratila z KO u gyndr. po sestinedeli, presne dneska mi konci. Byl v soku, kde mam vsechna kila, bricho mam uplne rovne a delohu pry tak malou, jako bych nikdy nerodila. Tak jsem byla rada. Udelal vsechny stery, tak jeste uvidime, ale zatim byl spokojeny. Taky jsem pred tydnem po skoro roce odlozila slipovky, no nadherny pocit, konecne ze me prestalo vsechno tect a muzu si zacit uzivat zivota 😀 Ted jeste abych mohla odlozit vlozky do podprdy kvuli mliku, porad mi nejak tece, a pak nastane ten pravy raj 😀 😀

blucka
18. srp 2009

ahojky,
Luzz, to som nevedela, neviem sa rozhodnut, pretoze kluci budu mat 7mesiacov az v lednu tak aby v zime nieco nechytili, musim sa nejak rozhodnut...ale dakujem za info.
Janka, tak to ste si teda"uzili". ☹
Adrosek, ja to mam s klukama rovnako, su nevrly v tomto teplom pocasi. 😠 Musime chodit von az ked je prijemnejsie.
Mysko, tak to je parada, ze ko dopadla ok, ja uz sa tesim tiez ked odlozim vlozky z podprdy, ale slipoviek sa nemozem zbavit ☹ .
tak my ideme bastit, zatial papa

adrosek
18. srp 2009

-myska tak dobře že kontrola dopadla ok
-mě holky na bříšku spíš propláčou teda jak kdy

sorbona13
18. srp 2009

Ahoj holky, hlásím se zase z čerstvého vzduchu, ani se mi nebude chtít příští týden do Prahy, ale bohužel musím, protože se další víkend stěhujeme a někdo to holt musí všechno zabalit...
Kolik vám děti přibírají za týden?

Myska: koukala jsem do tvýho alba a musím říct, že tedy opravdu nevypadáš, že bys kdy měla v bříšku takový dva cipísky 🙂 A s těma vložkama do podprdy ti rozumím, taky se už nemůžu dočkat. Klukům budou 3 měsíce a mlíko ze mě teče pořád proudem ☹ Nejvíc, když se začnou hlásit o jídlo, to jsem jak průtokáč 🙂

janka: ty si holka chudáku užíváš, já bych asi šílela a letěla hned do nemocnice.

jankatr
autor
18. srp 2009

No my jsme byli včera u doktorky a ta malýho prohlídla, a nic konkrétního nenašla, takže nám řekla tlumit, chladit a pokud to za 2-3 dny neustoupí tak přijít s močí.
Ono u těch miminek to hrozně rychle vyletí nahoru, a stačí k tomu málo. Já měla největší strach z oušek - má k tomu totiž rýmu, a něco podobného jsem zažila u Daníka když mu byl necelý rok a nakonec jsme skončili na ušním, a píchali mu obě ouška. Ale zatím je to prý čisté.

adrosek
18. srp 2009

-sorbonka tak už do novýho teda,ale to balení ti nezávidím teda
-janka tak hlavně aby to rychle ustoupilo a nic jiného se ktomu nepřidalo

luzza
19. srp 2009

dobré ránko 🙂 🙂
tak co janka????? co horečka???

myska77
19. srp 2009

Dobre ranko,

Sorbi: a kam se stehujete? Snad nebudes mit takove vedro na to, ale asi si pekne maknes, tak at se nesedres holka. Jinak na tech fotkach v albu jeste trochu bricho mam, ale koukni sem 😀 : http://picasaweb.google.cz/misule77/BrichanecJa...

Jsem rada, ze to slo tak rychle.

Janka a jak to vypada dneska s vama, ustoupila ta teplota?

Holky chci se zeptat, co takhle delate s prckama cely den. Ja mam pocit, ze nic neudelam, porad jen podavam dudliky, chovam, kojim, utesuju atd. Nemam cas si s nima ani nejak hrat a stimulovat je k necemu. Kdyz si chci umyt vlasy, je to akce skoro na cely den a to si je ani nestihnu vyfoukat. Na konci dne jsem tak vyrizena, bolej me zada a pripadam si, ze jsem jim zase nic nedala ve smyslu vyvoje. 😒

adrosek
19. srp 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-tak my jsme byli na kontrole s bilirubinem,tak žloutenka je ok tak už je to za náma,pak sme byli na RHB a tam taky dobrý,pochválili nás ale stále cvičíme,to nevadí jen to zabere hodně času před jídlem než udělám obě dvě takže se nám prodlouží aj krmení tím pádem,ale tak co už,ale už mám nacvičené krmení obou zaráz tak jsem ráda moc
-jinak já když vstaneme myska,tak pocvičíme,pak jíme pak bud jdeme tak na hodinu a něco ven a nebo jsme doma,záleží jak moc je teplo,tak to děláme po každém jídle,mezitím něco poklidím,uvařím si a tak,holky jsou vcelku hodné,pomrčujuí si ve vozíku tak je to ok a občas se dá udělat aj mezitím něco než je doba na další jídlo

jankatr
autor
19. srp 2009

ahojky - tak ráno měl Matýsek ještě 38,4 ale pak se to po obědě zlomilo a najednou je bez teplot. Jinak ráno nás doktorka poslala na ušní (pro jistotu - měl v oušku víc mázku tak aby za tím něco nepřehlídla) ale tam to bylo O.K. a pak taky do laborky s močí a na krevní obraz - on je to takovej bleďulinka - tak nám vyšlo že má málo železa, takže jsme nafasovali kapičky (pěkně hnusný 😝 😝 😝 )
a prý je to buď ta vyroza - něco tam bylo zvýšenýho, tak by to být mohlo, a nebo se teď osype a bude z toho 6. nemoc. Ale spíš to vypadá na pokračování toho co měli Daník s Robertem.
No důležitý je že už ustoupily ty horečky - je úžasný vidět jak se zase směje jako sluníčko 😵 😵 😵