Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
9. zář 2009

mysi
už by ti to mělo přestat téct 😕 asi máš nějak moc mlíčka 😀
jinak to jste borci,že máte režim... mě doktor říkal,že do půlroka je to o ničem... že maj mimina svý potřeby a žádný režim je nespoutá do nějakého pravidelného spánku a bdění,že mám začít od půlroka 😨 ...takže jsme se o to ani nesnažili... holky spinkají když jsou unavené, ven chodíme jak to vyjde..někdy dopoledne někdy odpoledne 😅 prostě máme ještě miminkovský režim 😉

luzza
9. zář 2009

mysi
no já doufám,že u toho nebude tak brečet pokaždý ☹ jsem z toho hotová 😢

lucka28
9. zář 2009

promi te že sem tak lezu čtu tu něco o režimu s dr. nesouhlasím ja u obou najela hned od narozeni na režim a do tydne byli navykli a jsou do dnes luzzo zkus to je to super maš pak i na sebe a na chlapa čas 🙂

kacatko000
9. zář 2009

Ahoj holky
moc vás zdravím po delší době
už je mi konečně trochu líp, Zítra jdu na prohlídku na gyndu po šestinedělí tak jsem zvědavá, už jsem dostala první menstruaci a byla straně silná. Jinak koukám že jste probíraly režim. My to máme že přes den krmím po hodinách, večer nakrmíme tak kolem 8 pak je dáme do postýlek, někdy řvou a někdy spí, další krmení kolem 11 a kolem půlnoci jdou spát a pak je necháváme. Poslední dobou se budí kolem 5 ráno, nakrmíme a znova nechám spát, pak vstávaj kolem 9 ráno někdy později. Myslíte že bych je měla ráno budit a nebo nechat spinkat?? Jinak nějakej režim přes den ani nemáme, snažím se dodržovat intervaly krmení, mezi jídlem jsou bud v lehátkách a nebo si je veme tchýně ven, nebo jdu já ven. Přes den je moc nedávám do postýlek, jelikož máme dvoupatrovej byt a kuchyn a obývák je dole, takže bych je neměla na dohled. Chci se vás zeptat zda necháváte děti vyřvat a nebo je hodně chováte?? Mě přijde že je možná nechám moc vyřvat jenže ti naši kluci by se chtěli chovat pořád a to bych nic neudělala. To bych do večera byla v pyžamu a nenejedná. Bud furt vypadává dudlík a nebo nechtěj ležet a nuděj se.

Veruleg: koukám že se nenudíš, má toho hodně co?? No nezávidím ti. Tak se drž holka. Koukala jsem na fotečky, Viktorek je krásný!!!!!

Mysko taky úžasné fotečky a obdivuju tvůj režim

Luzz to mě mrzí že musíte cvičit, chuděrka malá ale je to pro jejich dobro. Tak se drž, musí to být strašné dívat se na to jak pláče

Bluci co to kafčo???

Holky co se týká toho režimu, myslíte že je lepší mít přesně i stanovený čas kdy se jde ven a kdy se koupe?? Nám to koupání vychází pokaždé jinak, podle toho jak manža přijede z práce.

blucka
9. zář 2009

Ahoj maminky,
Mysko, to ti zavidim, ze uz mas veci na zimu, nas to len caka, musim uz nakupit veci aj na podzim, nejak mi strasne rychlo zo vsetko vyrastaju.
Kocky, budete mrnousom kupovat aj overaly?, alebo len tie fusaky.
Luzz, tak drzim palce pri cviceni, ale je fakt ze je to pre jej dobro.
Kacatko, kafco by bolo fajn, ja by som mohla od 21., ked sa vcas dohodneme tak mi je v podstate jedno kedy. A k tomu budeniu, ja by som ich uz rano nechala nech sa zobudia sami, ked placu tak ich necham vyplakat, pokial to neni extrem, to uz ich beriem na ruky,ale ked mrncia tak pridem a pohladim, aby nemali pocit, ze su sami, nechcem ich moc chovat aby si moc nezvykly, uz teraz mam chrbat uplne zniceny
A k tomu rezimu, my ho uz mame tiez pevne zavedeny, kluci si ho zariadili sami a dost si nan zvykli, mne to vyhovuje, takze spokojnost na vsetky strany 😉 .

sorbona13
11. zář 2009

ahoj holky, musím se pochlubit, na dnešek kluci spali 5h, potom 4,5 hod. a teď zase zalehli a spí. Kéž by jim to takhle vydrželo i nadále 🙂 Jenom prsa mi málem upadla, chudáka Kubíka dokonce postříkalo, než se stačil přisát 😀 Normálně to bylo jak fontána 🙂
Honzík už vypije 1-2x denně 150ml najednou, jinak si dá tak 60-80ml. Dáváte každé mimčo k jednomu prsu, nebo je střídáte? Já je doposud střídala, ale když je Honzík takový savec, tak mu asi nechám to horší prso napořád, každý bude mít jedno 🙂

myska77
11. zář 2009

Ahoj holky,

Sorbi: krasne Ti miminka papaji 😵 Ja davam kazdem od zacatku to jeho prso, nestridam je, delam to podle te predilekce hlavicky at si zaroven i cvici i ty spravne svaly.

Holky vcera jsem byla na nehtech (chodim na gelove) a poprve jsem nestihla kojeni, takze je manzel nakrmil mym mlikem z lahve, ale v prsa mi malem vybouchla, v levem se mi udelal pomalu tvaroh (jak tomu rikam) 😀 , dostala jsem teplotu a silenou zimnici. Odstrikat to moc neslo, kam Mates vytahl co mohl, ale silene to boli porad. Teplava sprva nepomaha, asi se ta tkan nejak namohla, ale snad to bude dobre. Ale je to tedy sila, mlika mam tolik, ze dyl jak 4 hodiny bez kojeni ci odstrikani nevydrzim.

Bluci: Overalama myslis ty klasicke overalky, ktere se nosi treba na spani nebo vylozene zimni kombinezu? My mame overalku spoustu, kluci v nich spi a na zimu jete uvidim s nejakou tou kombinezou, tu jedinou jsem nekupovala, protoze jsem cekala jak kluci budou velci a taky podle zimi. Jinak fusaky mame teple, a kdyz do nich dam jeste deku, tak jsou jak ve vate i v zime.

Kacatko: nemusis koupat presne v urcitou minutu, jde o to aby deti vedely, ze treba mezi 6 a 7 se jde koupat jist a pak hned spat. Kazdemu vyhovuje neco jineho. Jinak k tomu buzeni, rozhodne bych nechala kluky spat, at si to ridi sami. Jak si dopadla na prohlidce, vse dobry? Co to bricho a jizva?

artep26
11. zář 2009

Ahojda dvojmamky,
tak jak válčíte?? Asi je to podobné jako u nás, co?? občas chaos a krize, alespoň tak nějak to mám já.
Hromadí se mi tu prádlo, občas mám co dělat abych uvařila.
Amy je zlatá, prospí skoro celý den a spí téměř i celou noc, no prostě poklad.
Ale Miki ten mi to vynahrazuje, je to mamánek, rád se chová, tulí a oplácí mi to širokým úsmvem. On lišák ví jak na mě. 😀
Holčinky taky jsou vaše dítka chudokrevná?? Nejdříve na tom byla hůř Amy a dneska mi volala doky, že se zhoršil MIki, tak jsem z toho trošku přpadlá. Snad se to konečně zlepší.
Jinak nožičky, oči v pohodě, Amy má ledviny lepší a na další ko do nefro-poradny jdeme až v prosinci, ale pořád bere antíky, aby se netvořil zánět (kvůli refluxu ledvin). Rehabilitovat nemusíme (Luzzi litují vás ☹ ) a neurologii jdeme 5.10. Tak pak snad po ko budeme moci dát Amy naušničky.
Mysko je fajn že máš tolik mlíčka, já musím asi 1x za den dokrmit sunarem, páč Miki je žrout a nějak mu to odpoledne od mě už nestačí, ale snažím se kojim o 106 a docela se daří, občas je to sice na palici, zdá se mi že kojím vlastně furt 😀 😀 😀
Já koupu mezi půl 7 a 7 a Miki je pře půlou už pěkně nervní, asi už si zvykl. Pak se najedí a většinou do 8 vytuhnou 😉

artep26
11. zář 2009

Sorbi tak to jsou kluci kabrňáci, že tak hezky jedí, moje dítka když je musím nakrmit sunarem, tak vypijí max 120, ale je fakt že po kojení 😀 Zajímalo by mě, kolik toho opravdu vypijí 😉
Sorbi kolik už kluci mají?? A vše v pohodě??
Holky a jak Leňulinka?? Víte o ní něco??

sorbona13
11. zář 2009

tak dnes volala doktorka, už se nám zlepšil krevní obraz, takže transfuzi jsme se s konečnou platností vyhnuli, jenom ještě dáváme vapník a fosfor na kosti.

artep: kluci mají 3195g a 3035g 🙂 Naštěstí jsou v pořádku, 30.9 jdeme na neurologii, tak uvidíme, jestli nebudeme muset cvičit vojtovku. Ale jsou to šikulové, už drží krásně hlavičku a o všechno se zajímají 😵

blucka
11. zář 2009

Ahoj maminky,
Myska, to moze byt retenciam ja som to mala tiez ked som mala moc mliecka a vyklubala sa mi z toho mastitida ☹ , hlavne deticky prikladaj to je najlepsie, ti vysaju vsetko 😉 a zlepsi sa to. Myslela som zomne overaly, prave neviem ci kupovat, alebo postaci fusak, no este uvidim.
Zajtra musime vyrazit na nakupy, dnes som mrnousom robila poriadky vo veciach a skoro vsetko je nam male 😠 .
Sorbi, tak to je super, kluci su sikulky. 🙂
Artep, neviem ako sme na tom s chudokrvnosti, nekontrolujeme ko.

veruleg
12. zář 2009

Ahoj Artep ....Lenulinka se ma docela dobre. Kluci krasne prospivaji. Jeden uz ma 5.10kg a druhy 4,8kg a tudiz uz prevalcovali vahou Viktorka. Jinak vim ze uz je prestehovana, ale prozatim nemaji zapojeny internet.

jinak zdravim vsechny. U nas dnes zamaraceno a prsi a prsi. 😠
Ja toho mlika asi nemam tolik, ani mi to netece ikdyz vlozky nosim v podprsence porad. Zkousela jsem pred operaci znaminek odstrikavat, ale to mi taky moc nejde a nastrikam tak max. 80 s vypetim sil. Taky teda netusim kolik Viky vypije, ale zatim pribira tak jak ma. 😵

luzza
12. zář 2009

ahoj holky 🙂
musím vám říct,že mám hroznou radost 😅 😅 😅 😅 !!!
Nela přestala u cvičení plakat a dokonce se u toho občas chechtá 😅 😅 😅 tak jsem strašně šťastná 😵 😵
a druhá věc!! cvičení jí pomohlo za pár dní tolik,že začala pást hrozně vysoko 😅 😅 😅 😅 stojí pevně a snaží se natáhnout loktíky,aby stála na vzpřímených ručičkách 😅 😅 úplně čumím,co se z ní za pár dní stalo 😅 😅 😅
cvičíme pravidelně čtyřikrát denně...je to na palici...to slíkání oblíkání...ale stojí to za to 😉 😉 😉

a poslední věc 😅 holky vydržely spinkat do rána 🙂 🙂 takže momentálně jsem spokojená 😀 😀 😀 😀

luzza
12. zář 2009

jinak s tím režimem...
my máme pevné časy pouze na večerní koupání a spinkání...jinak zbytek je dle potřeby...
mě teda děti vstávaj jednou v 7 ráno a jindy vydrží do půl devátý...takže by se celý "režim" značně posunul... 😕
holky po ranním probuzení vydrží být vzhůru tak hodinku a půl a pak jdou zase spinkat... a jednou spěj 45 min a jindy 2 hodiny...a budit je rozhodně nehodlám,aby dodržely režim... 😉 😉 😉
prostě jedeme přirozeně podle jejich potřeb 😉 a cítíme se tak dobře 🙂

artep26
13. zář 2009

Ahojda holky,
Sorbi tak to je krása, krás ty vaše váhy. Kluci přibývají jako diví 😉
Veru díky za zprávu o Leňule,moc jí pozdravuj 😉
My taky máme režim jen na koupání, pak se nají a jdou do hajan. Jak jáááááááá se vždycky těším na koupání, páč pak vím, že za chvilku budou po jídle a trádá do postýlek 😀 😀 😀
Luzz ještě stále plnně kojíš?? A jak ti holky spí v noci?? Moje mamka mi pořád říká, ať Mikimu dávám na noc od 4. ukončeného měsíce kaši, ať se vyspím. Vstává nejdřív po 3 hod. a pak po 2 🙄 Někdy je to děs, ale zase v noci nemusím odstříkávat, páč mu střídám prsa a pije i za Amy, která někdy chrupe do 5, někdy i do 7 do rána. 🙂
A super že si Nelynka zvyká na cvíčo,je to šikula. My jdeme do stacionáře zítra, tak jsem zvědavá co nám tam řeknou.

adrosek
13. zář 2009

-ahojík mamky,tak se hlásím po delší době,jsem na týden u těch našich,teda zítra už jedeme domů.tak rychle to uběhlo že až hrůza,takže zítra zase balení ☹
-jinak někdo tady psal o chudokrevnosti,my taky holky máme chudokrevný tak jíme železo 2xdenně a je to v sirupu,jen ztoho holky mají zácpu zase pro změnu takže nic moc,ale už se to lepší
-pak ohledně toho režimu-taky my máme standartní jen na koupání,že je koupeme kolem půl osmé,tak kolem sedmé začínáme cvičit a to nám tak akorát vyjde a pak je nakrmím a kolem půl deváté jdou chrupkat a nebudím je vůbec a spíme do 5.hod nebo do 6.hod do rána a pak ještě do 8.hod.takže holky jsou vtomto suprový,snad jim to vydrží
-ces den je většinou nakrmím jak si řeknou,vydrží tak 3.hod.někdy méně a někdy zase více,jak kdy prostě,ráno když ser nají kolem té osmé nebo tak nějak,tak se tak hodinu koukají a pak spinkají zase a jak dlouho nedovedu říct,jak kdy prostě
-luzza ohledně toho cvičené,mě řvaly obě u cvičení jak tur,až jsem brečela pomalu aj já,ale už si zvyknuly a ted se smějí u toho,pokud nejsou moc unavení,jinak brečí,ale pomáhá to,krásně už drží hlavičku a pěkně pasou koníčky už
-jinak sem zvědavá kolik váží,minulý týden měly 5.300gr každá tak jsem zvědavá kolik budou mít nyní,zítra jak dojedem domů tak je hned zvážím
-jen ještě se mi ted poslední dobou stává,že Sárinka se místo jídla na mě řechce,ale doslova a vykládá,takže ji krmím pomalu na 3x někdy,takže je to o nervy občsa,zvlášt když chceme jít někam ven,pač když se nenají tak pak zase řve
-jinak se všechny opatrujte moc

luzza
13. zář 2009

artíku
jsem moc ráda,že tě zase vidím 😀 já se taky vždycky těším na koupání 😀 😀 jo jo,ještě pořád plně kojím 😉
s tím nočním spánkem je to občas super a občas hrůza 😅 všeobecně nela je velký spáč a spravidla prospí celou noc...vstává v pět a pak kolem sedmé už neusne...elča je mrška,ta prospí celou noc jen zřídka...většinou má aspoň jedno krmení v noci,ale když má své dny tak vstává třeba třikrát... 😝 za to ráno spí ráda dlouho 😅 nejsem si jistá,že by to vyřešila kašička 😕 oni se nám asi nebudí hlady.. myslím,že se chtěj jen setkat se svým milovaným prsíčkem 😀 😀 😀 jinak já neodstříkávám vůbec 😨 i když nekojím v noci třeba 8 hodin...prsa si zvykly 😉
tak dej vědět jak jste dopadli 😉 😉 a hoď nové fotečky!!! 🙂

luzza
13. zář 2009

adrošku
to máš ale hodné kočičky jak spinkají 😵 😵 jinak já u toho cvičení taky brečela 😉 😀 ale teď už je to pohoda 🙂 jsem ráda,jak teď krásně pasou...a to co máš se sáruš občas při jídle...to mi dělá nelík 😀 😀 😀 😀 přesně jak píšeš 😀 😀 😀

myska77
14. zář 2009

Ahoj holky,

Luzzy: to mam z vas radost, ze uz u cviceni nebrecite, pokroky jsou najednou velike, vid? To je dobre, jen tak dal. Jinak me prekvapilo, ze nechavas holky v noci kazdou spat jak si reknou, delas to porad to i pres den? Ja kluky budim, kdyz se probudi jeden, dostane i ten druhy. Nedokazu si predstavit nakrmit jednoho a za hodnu vstavat k druhemu. Christik by prospal mozna cely svuj zivot 😀 Mates mi vydrzel jedinkrat v noci i 8 hodin, ale to uz jsem je sla budit a kontrolovat jestli zijou 😀 Ted spi tak 5-6 hodin po koupani a to dalsi krmeni chteji uz za 4. Pres den stale po 3 hodkach. Tesim se az vydrzi celou noc. Jo jinak tehdy jak vydrzeli tech 8 hodin, tak mi malem explodovala prsa, z mych dvojek byli asi 5 ky, no silena bolest. Po nakojeni jsem z kazdeho prsu odstrikala jeste 150 ml. Mam fakt asi moc mlika. Jinak ty vlozky do podprdy nosim porad 😠

Byli jsme v patek na ockovani na rotaviry a kluci maji 4400gr, krasne rostou. Uz vyrostli z prvniho obleceni, takze zacinam davat inzeraty, jsem zvedava, jestli to vubec nekomu udam, ted je takovych deti a kazdy chce mit vse nove.

adrosek
14. zář 2009

-ahojík holky,tak dneska už valíme zpátky domů do Brna,hrozně rychle to uteklo tady u mamky,ale tak co už naděláme,ted si nás chce zase užít tatka,ten pro nás dneska dojede kolem páté hodiny,takže musíme všechno nabalit zase,ale už to mám skoro takže pohoda není to tak hrozné,holky jsou ještě venku s babičkou tak mám chvílu
-jinak luzza jojo stím krmením je to občas sranda u té Sárinky,já teda vnoci když se mě vzbudí jedna tak pak vzbudím aji druhou,ale ještě se mi nestalo,že by se nějak nemohla probrat,většinou než nakrmím tu jednu tak se mi pomalu probudí aji ta druhá takže je to dobrý,přes den jíme taky tak co 3.hodiny,ale někdy aj častěji,záleží jak se napapají 🙂

sorbona13
14. zář 2009

ahoj holky, dnešní noc jsme měli suprovou, kluci zalehli v půl deváté a spali do půl druhé, pak se vzbudili v půl šestý a teď už zase jedeme tříhodinovky. Jenom mi mezi kojením dneska furt řvou, spokojení jsou jenom v lehátku, ale nechci je tam nechávat celý den, takže jsem je teď po kojení dala do kočárku, sice chvíli řvali, ale vydržela jsem to a nešla je houpat a nakonec sami usnuli, tak snad stihnu aspoň oběd a vyžehlit. Zítra musím všechno zabalit a ve středu odpoledne se stěhujeme do nového 🙂

luzza: to jsou úžasný pokroky!! My asi taky budeme muset cvičit, Kubík pořád rozhazuje ručičkama, když je nahý nebo když se něčeho lekne.
myska:

Ještě malý průzkum, koupete prcky denně? Já je zatím koupu obden a jinak je otřu mokrou žínkou.

myska77
14. zář 2009

Sorbi my kluky koupem denne oba. Mame to zarizene tak, ze jeden den je vanicka a druhy den v umyvadle, ale jsou tam koupany skoro stejne jako ve vanicce. Dalsi den je zase vanicka. Jinak v Tvem predchozim vstupu si mi asi chtela neco napsat, ale pak se to smazalo, je tam jen dvojtecka. Me dneska mezi kojenim taky jen rvali, asi to bude i tim tlakem, byl dneska dost nizko jak se menilo to pocasi. Taky jsou klidni jen v lehatkach, mame s takovym vrnenim, tak to maji uplne nejradsi.

luzza
14. zář 2009

sorbonko,já myslím,že má Kubík ještě nárok... musíš brát jeho korigovaný věk 😉

já koupu denně 😉 ,patří to k večernímu rituálu před spaním 🙂 a koupu docela ráda 🙂

veruleg
15. zář 2009

Ahoj holky

Lenulka vas vsechny moc moc pozdravuje. Az bude mit doma internet tak urcite neco zase napise. Jinak rikala ze to ma tak na stridacku. Jsou dny dobre a dny horsi. Kluci uz se ji krasne smejou a dobre rostou a to je hlavni. 🙂

My jedem dnes taky do Brna na par dnu. Mame nekolik zajemcu na pronajem bytu, tak se snad aspon jeden problem brzy vyresi. Dominik mi uz za tyden a neco odjede do Rakouska. Tam jsme jeste bydleni nenasli, takze ja zustavam stale u tchyne s tchanem 😠

Ja koupu Vikyho tak co druhy den, nekdy co treri jak to vyjde. Vcera po koupani se ve 20h najedl a vydrzel luxusne az do 4....zatim rekord 😎 Tak snad to bude i dale tak. Jinak pres den kdyz spi tak ho nebudim. Vcera kdyz jsme byli ve meste po doktorech s Dominikem a pak nakupovat tak spal 5 hodin, az jsem z toho mela vycitky svedomi ze byl tak dlouho v autosedacce...ale byl tak spokojeny.
Na kontrolu jdeme pristi ctvrtek a na kycle v utery. Jinak konicky se mu moc nechcou past, tak uvidime co dokotrka nato 😔

Sorbi: preju rychle a bezproblemove odstehovani 😉 Ale do noveho se musi prijemne stehovat. Hlavne budes mit svuj klid a tak 😵

Luzzi : no vidis, ze se ji to zaclo libit a prineslo to ovoce. Holky jsou sikulky 😉

Mysko : a jake to je ockovani na kterem jste byli ? Vikymu prave ty rotaviry potvrdily, kdyz mel tu strevni chripajznu. Jeste se chci zeptat, vic vas psalo, ze jste byli s detmi na neurologii, muzu se zeptat proc? My byli jen na preventivkach u detske a na kyclich 😕

myska77
15. zář 2009

Ahoj holky,
Veru: to ockovani proti rotavirum je proto, ze kdyz dite dostane nejakou infekci a prujem, tak to odvodnovani je rychle a dite musi na kapacky, tady v CR to neni problem, ale my dost cestujem a muzou to chytit v letadle, v jinem prostredi atd. a do spitalu to nemusi byt vzdy kousek. Doktorka nam to doporucila pri nasem zpusobu zivota, jinak povinne to neni. Stalo to 2700,-Kc pro jednoho.

Na naurologii nas poslali z porodnice jen preventivne kvuli tomu, ze se narodili driv (36+5tt), tak jen, aby zkontrolovali, ze se vyviji spravne. Rekli nam na te neurol., ze jsou v poradku, jen at hlidame, aby otaceli hlavicku stejne na obe strany, ze dvojcata maji tendenci preferovat tu stranu, kde lezeli v brise. Ted klukum tu hlavu otacime a jsou v poradku, uz tam nemusime. Na naurologii Ti take reknou, zda je treba nutne cvicit Vojtu atd., ale to pozna i detska, takze zadny strach.

veruleg
15. zář 2009

Mysko : No Viky je jeste o tyden driv nez Tvi kluci (35tt+5) ale nikdo nas nikam neposlal. Je fakt ze detska by nas asi poslala kdyby bylo treba. Tak dik za info. 😉

adrosek
15. zář 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-nás dr.taky neposlala na neurologii a jsme narození v 36.týdnu jen nás dětská poslala na to cvičení a mnohem se to zlepšilo stou hlavičkou tak snad to bude ok
-jinak co děláte holky co?
-luzza a jak to děláš když se ti směje a povídá u toho jídla,necháš ji tak nebo si sní pohraješ aby se najedla?

luzza
15. zář 2009

ahojky
holky jsou narozené ve 36+0...a neurolog. kontrolu a ultrazvuk mozku měly už v porodce... a tu hlavičku na stranu měla nela ale pediatr to nechal být,že se to časem srovná... ale pak začala pást jen na jedné ruce,což bylo divný...takže mi známá z nemocnice dohodla toho neurologa,ať se radši na nelču mrkne a ten nás poslal už na rehabilitaci,takže cvičíme vojtu...a výsledky jsou už teď 😅 ,je to super 🙂

adrošku
já ji nechávám... 😅 když se řehní a pouští se prsa... přijde mi,že i tak se stihne najíst,páč pak vydrží další tři hodiny...

luzza
15. zář 2009

mysko
přes den je krmím současně a v noci zvlášť... 🙂 nela většinou spí celou nocí... takže mi přijde hloupost ji budit kvůli bláznivý elišce,která se budí častěji 😀 😀 😀 takže v noci krmím jen elišku 😉

jankatr
autor
15. zář 2009

ahojda - jen nakukuju abyste věděly že taky žijem 🙂 ale pořád nám blbne PC tak se sem moc nedostanu. Doufám že vám dětičky pěkně rostou a moc nemarodí. Matýsek má teď rýmu jako blázen a to je děs. Ještě že máme tu odsavačku na vysavač - je moc šikovnej a vůbec u toho nepláče - ví že mu to pomůže.

Koukala jsem že tu probíráte koupání. My koupem každej den - kluci to mají jako součást večerního rituálu a pěkně pak chodí spinkat. Vědí že po koupání příjde jídlo a pak postýlka 🙂 Jen je pokaždé vyloženě nemydlím ale nechám je jenom vyčvachtat ve vodě.