Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
12. lis 2009

-tak jasný,když si nevyspaná tak nemáš na nic náladu,myslím že když cvičit nebudeš tak se nic nestaně,to cvičení je dobré,ale nemusí se to zase hrotit a ty se tím stresovat nebo my všeci

myska77
12. lis 2009

Ale hlavne si fakt uz myslim, ze kluci jsou napraveni, cvicili jsme kvuli nestabilnim konikum, ze prepadavali a to uz se fakt nedejem nemusi byt zadove svaly jak rambo si myslim 😵

Ted jsem vyzehlila kosik pradela, povlikla postele a jdu varit, jsem nejak tak rozjeta, ze si nedokazu sednout a vecer nebudu moci zase usnout jak mi bude srotovat mozek🙂

Holky chci poradit. Porad nevim s tema kasema, doktorka nam dala ryzovou rozdelavanou ve vode. Ale myslim si, ze je tolik nezasyti prave kvuli tomu, ze tam neni mleko, sice je potom dokojim, ale nevypiji vsechno neb nemaji misto uz po te kasi. A normalni kasi mlecnou se jim zase bojim dat kvuli pripadne alergii, co myslite? Nebo jim mam tu ryzovou delat do Nutrilonu? A taky varianta je, ze se na to vykaslu a budu je jen kojit. Porad hledam nejake reseni, aby spali aspon pulku noci, ale vim, ze nektere deti proste nevydrzi ani po knedlu vepru zelu 😀 Nechci je zase prekrmovat a vykrmovat, za tyden co meli tu kasi Sinlac pribrali 380 gr.,coz je teda dost si myslim, uz maji i faldiky, burtici moji jedni. Co myslite, mam zkouset ty kase nebo se na to vykaslat a holt vstavat celou noc?

adrosek
12. lis 2009

-myska já nevím teda,já bych možná vyzkoušela kaši ještě nějakou,nebo je zkus nakojit a pak jim dát ještě umělé mléko,tak to dělám já a holky mě spinkají od 20.hod do 6 nebo někdy aj do 7.hod,ale jak říkáš,některé mimča prostě se budí aj kdyby snědly bůhví co,třebas asi vyzkoušet více variant

blucka
12. lis 2009

Adrosek, tak to som rada, ze aj tvoje holky sa este netocia, Adamko sa teda toci uz asi 10 dni jak vrtula, ale Sebik len na bok a bala som sa ci nie sme pozadu.
Mne sa teda taky snazi kluci odrazat na kolienkach dopredu, ale pride mi divne im v tom branit, asi sa nema az tak vsetko prehanat... 😒
Myska, ja mam tiez kasu od Nutrilonu-ryzovu, pripravila som ju podla navodu a prave tym dudlom to neslo a na lyzicku nie su vecer trpezlivy. A k tym kasiam, ja neviem ci skusat, teda skusam aj ja, ale zatial davam vacsinou len UM a napr.vcera mi spali od 19.00 do 7.30, a niekedy sa po rovnakej davke zobudia aj 4x aj ked papat nechcu ale zamrncia si o dudlik.Takze je to tazke....posudit ci su malo zasyteny, vsade sa uvadza, ze mimca sa naucia spinkat celu noc az tak od 6mesiacov.

sorbona13
13. lis 2009

Ahoj holky, včera jsem tu nebyla, byli jsme s klukama na psychologii a neurologii. Všechno je v pořádku, odpovídají korigovanému věku a vojtovku cvičit nemáme, jenom nám ukázali, jak je stimulovat, aby zvedali nožičky a hráli si s nimi ručičkami. Až si začnou dávat nožičky nahoru, tak je další krok otáčení na bok. Další kontrola na RHB za 6 týdnů, neurologii zase za 3 měsíce.

myska: mně kluci vydrží pást jak kdy, někdy pasou 15min. a podruhý i půl hodiny, hodinu by mi nevydrželi ani náhodou a přesto byli na neurologii moc spokojení, takže být tebou, tak se na to cvičení s klidným srdcem vybodnu. Mně kluci pasou na předloktích a už se snaží natahovat pro hračku, ale ještě při tom ztrácí rovnováhu. RHB říkala, že je chybou, aby pásli vysoko hned teď, nejdřív musí mít otevřený dlaně, jinak to prý ukazuje nějaký napětí, moc tomu nerozumím...Ale jestli ti pasou a mají při tom otevřený dlaně, tak bych to cvičení už opravdu nehrotila.
S tou váhou, 380g za týden je fakt hodně, naše Dr. říkala, že ideál je 150g/týden, což tak nějak dodržujeme, jenom při spurtu mi přibrali 200g a 270g. V noci mi kluci vstávají 1-2x, většinou je nakojím v osm večer a vzbudí se v jednu nebo ve dvě hodiny ráno a potom okolo páté nebo šesté, jak kdy.

adrosek
15. lis 2009

-ahojík holky,taky vás zdravím všechny a přeji ještě hezký zbytek víkendu
-sorbonka tak dobře že ste dopadli ok všude jen tak dál tedy
-no stím cvičením je to asi dost zajímavé že holky,kněčemu je to dobré si myslím,ale proč se zase zbytečně stresovat no ne,kdyby nějak ty naše mimča neprospívaly a všechno tak neřeknu
-my jsme tady měli moje rodiče,takže si holky užily chování atd.ted jedna chrupká a druhá si tady mrmle a hraje v ohrádce na dece hrací

blucka
15. lis 2009

Ahoj holky,
tu sa riadne vikenduje 😉.
Sorbi, dobre spravy 🙂 .
Adrosku, moja rec 😉 s tym cvicenim, deticky nam prospievaju a to je super 😉 , nemozme sa stresovat, aj ked ja ich niekedy moc porovnavam a to by som asi tiez nemala.
Kluci su uz v postielke, tak som zvedava dokedy budu spinkat dnes. Jo a musim sa pochvalit, dnes spapkali celu porciu co som im dala na obed a nemuseli sme uz davat mliecko, tak som rada(tuk. tuk)

adrosek
15. lis 2009

-nám taky holky už chrupkají tak uvidíme dokdy,ale většinou tak do 6-7,předevčírem spaly do 7.30

myska77
15. lis 2009

Ahoj holky,
koukam pekna vikendova idylka 😵 My jsme ted cele dny v jednom kole, kazdy den tak 2 navstevy, takze mazec. S klukama jsme vubec necvicili, takze nas urcite ,,pochvali v patek" 😀 ale je mi to jedno uz. Jinak jak kluky uz jen kojim a zadne kase, tak se mi budi opet jen jednou za noc, takze super a konecne se zase vyspim a koncim s nejaky experimentovanim s kasema.

Bluci: gratuluju k takovym jedlikum, jen tak dal. Co meli kluci dobreho?

artep26
15. lis 2009

Ahoj holky,
koukám žije to tu, tak jdu dočíst 🙂 🙂 🙂
Draci spí, tak doufám že už se nevzbudí a vsanou až ráno 😀 😀 😀

artep26
15. lis 2009

Koukám padání vlasů tu bylo jedno z témat, mně taky připadá že ještě chvíli a budu plečatá 😠
Načtěstí mám hodně vlasů, tak snad opravdu plešoun nebud, ale jak psala Veru, i já nacházím vlasy všude. Koupila jsem si vitamíny na podporu růstu vlasů, tak uvidíme jak to zabere.
Veru Amy měla 1820 g a Miki 1990 g když se narodili, a byli 33+1tt. 😉
Jinak my paseme takhle, Amy max. 5 min, doteď ale nepásla téměř vůbec, ikdyž hlavu držela krásně ale prostě se jí nechtělo, Miki vydrží tak 15 min a déle 😉

artep26
15. lis 2009

A co se týče příkrmů, nedáváme zatím nic, doktorka to zatím neřeší. Kojím co to jde, ale Miki stávkuje, nechce ode mě,jen z lahve. Takže ho víceméně kojím jen v noci a trošku přes den, když ho ukecám, ale je to s ním boj. Řve a řve a řve až si tu flašku vyřve 🙄 no co se dá dělat, prostě to tak je.
Jen 2x jsem jim ve dne dala na ochutání banán a mooooooooooooc jim chutnal.
Amy je strašně nastydlá, má rýmu a kašel, ale už se to lepší, chytla to od Aničky, ta je doma od čtvrtka.

adrosek
15. lis 2009

-my máme taky rýmu u Sárinky,ale už je to lepší snad trochu

sorbona13
16. lis 2009

Ahoj holky, zdravím po víkendu. U nás byla v sobotu návštěva a v neděli jsme zase jeli ke tchánovcům, takže to hrozně uteklo, ještě že je v úterý svátek a trochu si spolu s taťkou snad užijeme 🙂

myska: to spaní ti závidím, mě kluci usnou okolo osmé nebo půl deváté a to je před tím ještě hroznýho řevu, poslední dobou to na nás zkouší, ale nechávám je vyřvat. Někdy si připadám jako krkavčí matka, ale zase nechci mít z dětí teroristy. Takže po půl hodině řevu většinou usnou a vzbudí se okolo jedné hodiny, potom až ráno okolo čtvrté - páté a někdy pak vydrží do osmi v postýlkách. Tvoji kluci jsou vývojově v pohodě, vydrží krásně pást, to naši kluci hodinu na bříšku nevydrží a cvičit podle RHB nemusíme. Naopak je ještě pochválili, jak krásně pasou.

artep: Kuba mi taky u kojení řve, ale flaškou to nebude, tu nedostával ☹ Někdy je úplně v pohodě (třeba v noci neprotestuje vůbec), ale přes den je to kolikrát boj kdo z koho. Navíc mě začal kousat, jak je vzteklej
😝

jankatr
autor
16. lis 2009

Ahoj holky tak už má i Máťa druhej zoubek a leze 😵 - narozdíl od Kubíka to vzal rovnou na čtyři 😅 - asi tím jak vidí Kubu jak leze tak se rozhodl že to plazení vynechá a srovná skore 😀 😀 😀

adrosek
16. lis 2009

-ahojík holky,přeji hezký večer všem
-janka tak to je super další zoubek
-já jsem dneska dala holkám na svačinu pár lžiček mrkvičky té kupované od Hamé tak jsem zvědavá

adrosek
17. lis 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny,jak se máte co

myska77
17. lis 2009

Ahoj holky,

Janka vy uz mate teda zoubku. Prosim Te jak dlouho trvalo nez vylezly? Me prijde, ze klukum snad musi neco rust, protoze porad rvou, zuzlaji si ruce vic nez jindy, teplotu ale nemaji, tak nevim co jineho by jim bylo. Mates mi dneska rval cely den, aqle to jako fakt cely od probuzeni az po koupani, ted jsem je hodila do postele. Chvili byl ticho pri kojenmi, ale pak zase spustil, i v kocare na prochazce. Asi je uz dam do sportaku at neco vidi, v tech korbickach je to uz nebavi.

adrosku co rikaly holky na tu mrkev, chutnala jim? Ty si zacala uz s prikrmama?

Holky mam dotaz? pouzivate na krmeni zidlicky nebo je mate v lehatkach? Koukala jsem jak jsou ty zidlicky desne drahe, ty ktere se daji polohovat. Jake mate znacky?

Sorbi nam kluci taky pred spanim vzdy rvali, tak nam doktorka rikala at je davame spat driv nez se pretahnou. Ted v 6 hodin uz spi, staci je polozit do postylky dat pusu a je ticho. Driv to byl desny boj, staci je sat spat v pul 7 a je rev.

adrosek
17. lis 2009

-ahojík myska,jen jsem zkusila tu mrkev,jinak jim nic jiného dávat ještě nebudem a to jen občas jim dám tu mrkev,začnem tak od vánoc s příkrmama už pomalu,vcelku jim to chutná
-myslíš že je to brzy

adrosek
18. lis 2009

-ahojík mamky,přeji všem hezký den
-dneska máme krásně unás,tak se odpoledne vypravím s holkama na chvílu ven,sice Sárinka má stále rýmu,ale snad to ničemu nevadí,že ji na chvílu vyvětráme

myska77
18. lis 2009

Adrosku: zas az tak brzo to neni, ale jestli plne kojis a staci jim to, tak bych klidne pockala do toho 6.mesice. Ale mrkev jim rozhodne neublizi ani ted.

Tady je taky krasne, kluky jsem ted dala na balkon tak mam poprve v poledne cas na obed. Uz se jim moc spat nechce a zacina to byt s nima narocnejsi 😅

adrosek
18. lis 2009

-no jen je kojím tak určitě nebudem pospíchat s příkrmem,jen nějaký vitamín ještě at mají vsobě,dávám jim jen tak ze 3.lžičky a pak ještě mlíko
-tak si nechej chutnat myska

sorbona13
18. lis 2009

myska: díky za radu ohledně toho usínání, vyzkouším to. Oni mi kluci řvou i když je uspávám přes den, hlavně tedy Honzík. I když teď mi usnul docela v pohodě a spí už 3 hodiny 🙂 Blbý je, že se mi teď rozhodili s krmením, Kuba spal jen 1,5 hodiny, pak jsem ho nakojila a po hodině mi zase usnul v kočárku, takže se dneska ven asi nedostanu a to je zrovna tak krásně ☹

adrosek
18. lis 2009

-ahojík mamky,tak holky už chrní tak je klid zase 🙂

luzza
18. lis 2009

ahoj holky moje 🙂
hlásím NÁVRAT!!!! 😅 😅 😅 😅 konečně dorazil NTB a manža ho po delší době co byl na montáži zprovoznil 😵
tak tu zas můžu být mezi svými 😵 😵 😵 😵
jen nevím,jak nahltám všechny ty informace,abych k vám zase zapadla 😢 😢 😢

adrosek
18. lis 2009

-ahojík luzza konečně mezi námi,jak se máte a co holky

luzza
18. lis 2009

Eliška vážila teď na půlročce jen 5,44, Nelinka 7,44. Doktor řekl, že Eliška je zdravá a řešit to nehodlá. Prý je to OK.
Nelinka má dva zuby. HORNÍ jedničky 😅 😅 😅 .Elík nic 🙂
Nelinka začala tento týden lézt, Eliška jen staví prdelku do vzduchu a pusou brázdí podložku..
Obě hodně žvatlají, vlastně celý den, prostě hubu nezavřou 😀
Nelča spí jak dřevo celou noc, od 20,00 do 7,00 ,Eliška se mi minimálně dvakrát budí..
Usínaj samy v postýlce, v naprostý pohodě, i přes den...
Spěj jednou dopoledne 2 hodiny a dvakrát odpoledne po hodině...
Pořád kojíme, tento týden jsme začali s příkrmy...zatím jen polední mrkvičku...
Jinak mě nic nového nenapadá 😀

luzza
18. lis 2009

písněte mi prosím,co je u koho nového 😵 😵 😵 😵 líp se tak vrátím do obrazu 😉 🙂 díky

adrosek
18. lis 2009

-tak už dva zoubky luzza to je paráda teda,to letí že,akorát sem se tě chtěla zeptat na Elišku jak ti povyrostla a nabrala,tak hlavně jestli dr.že je vše ok teda,ale taky by mě to vrtalo hlavou asi
-no unás-holky jsou hodné pokud možno,spí skoro celou noc,od 20 do 6.pak se napijí a spí tak do 8.30,taky je jen kojím,dvakrát jsem jim zkusila dát mrkvičku v poledne jako ty,ale jen pár lžiček a pak jim dám mlíko ještě tak uvidím jak a co,jinak na Rhb.dobrý, se Sárinkou můžeme jen 2x denně už a s Aduš ještě 4x ale je to dobrý,pochválila nás už,takže tak my,první očkování sme zvládli taky opk

luzza
18. lis 2009

adrosku
no to víš,že mi to vrtá hlavou 😖 že je tak malinká...ale co nadělám...
tak to je prima,že jsou tvoje holky OK 😵 😵 😵 myslím na vás pořád na všechny 😉 🙂
jo a přidala jsem fotku 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...