Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
6. únor 2010

janičko
váhy máte moc pěkné 😵 😵
ale ani mě moc nepřekvapily 😉 na ivfkách má kubíkovu váhu třeba kačenka od grej nebo lukášek od mel a ty jsou ještě mladší než moje holky 😅 😅 😀 😀 takže se těm ivfkovým dětičkám vyloženě daří 😀 😀
ale tlačit to v tom sněhu je fakt pocuc 😝 😅
my budeme mít ve středu 9 měsíců 🙂 a orientačně má eliška 8,50 a nela 9,20... ale je to jen na digitální váze doma..ale zatím se to nijak extremně nelišilo 🙂
a co kluci?? jsou zdraví?? a co daník?? písni nám,co doma vyvádíte 🙂 🙂 🙂 😉

luzza
6. únor 2010

my dnes koupili holkám pytel plastových balonků!!!
vysypali jsme je do ohrádky a holky úplně šílely 😅 😅 😀 😀 byly z toho úplně hotový 😀 😀
tak jsme jim dali ještě pár při koupání do vany 😉
a tam to pokračovalo 😅 😅 😅 😅
prostě dobrá volba 😅 😅 😅
měli je ve výprodeji v globusu...

myska77
7. únor 2010

Ahoj holky,

Luzzi: tak to verim, ze holky musely byt uplne paf z tech balonku, kluci je dostali k vanocum a taky se do nich zamilovali. To uz mate 9 mesicu, silene to leti. Kluci maji dneska 7, tak slavime 😀 Oslavili jsme to opet chrnenim az do 7 do rana, porad si nemuzu zvyknout a budim se ve 3 a v 5 jako driv.

Janka: mate super vahy, a pockej az budou mit oba 15 kilo, to jeste rada budes vzpominat na to, kdyz meli 10 😀

Ted mi tu Mates leze po nohach, uz se dostane uplne vsude a je to o tom jen ho chytat a vracet na deku, je desne rychlej. Ma zalibu v nasich pantoflich, asi mu voni ten pach z nohou, takovy nas maly fetisista 😀 😀

luzza
7. únor 2010

mysko
holky mají rádi ty gumové barevné pantofle... tak doufám,že nejsou plný ftalátů 😝 😅

myska77
7. únor 2010

Luzzi obavam se, ze vsechny plasty obsahuji ftalaty a pry i zaclony a vetsina textilii, takze se jim clovek doma nevyhne. Cetla jsem, ze jsou zvlast nebezpecne pro kluky, protoze narusuji tvorbu zdravych spermii a vznikaji pak s morfologickyma zmenama, ktere nejsou schopny oplodneni, takze dnesni generace patnactiletych je uz temer neplodna pry. Nase kluky nazenem hned do spermobanky, jak to pujde 😀 Ale obavam se, ze nase deti to budou mit jeste tezsi nez my.

adrosek
7. únor 2010

-ahojík mamky,taky vás zdravím všechny konečně 🙂
-tak my dneska byli nakupovat světla do domku,koupili sme do obýváku,jídelny taky holkám a dole na chodbu sme koupili tak jsem ráda že něco aspon
-no jinak sleduji že metoda se spánkem vážně funguje myska,tak to je fakt super teda!!jsem ráda že se vyspíš tedy konečně-janka moc hezké váhy a všechno,no je to už tíha co ten kočár hlavně vtom sněhu co
-no my byli na kontrole ve čvrtek a taky ok holky,na 8.měsíční,tak váhy mají hezké a po očkování naštěstí žádná reakce tak jsem ráda 🙂 🙂 🙂 ,no ale letí to všechno hrozně rychle
-hlavně se opatrujte a budte všechny zdravoučcí 🙂 🙂

luzza
7. únor 2010

o víkendu zemřel na infarkt sestřenky manžel 😒 😒 😒 41 let... policajt... 3 děti...
z plného zdraví...
byli 3 měsíce rozvedení... 😒 on měl v péči dvě starší holčiny a sestřenka nejmladšího kluka...
děti si ještě ani nezvykli, že rodiče spolu nejsou a už přišli o tátu ☹
je to hrozný 😢

sorbona13
8. únor 2010

ahoj holky, víkend je zase za námi. Byli jsme na návštěvě u prababičky a potom ještě u kamarádky a kluci byli úžasní, na všechny se pořád smáli 🙂
Honzík se už plazí všude po pokoji, ty pantofle, to bude asi nějaké lákadlo, protože je schopnej se pro ně doplazit pěkně daleko. Taky mi pořád leze do kytky, otrhává listy a strká si je do pusy, teď se zase věší na záclony 🙂 Nejvyšší čas pořídit ohrádku 🙂
Chci od příštího týdne taky zkusit v noci nekojit, ale manža je na to skeptickej, nechce se mu do toho a bez jeho podpory do toho nejdu. Myslí si, že mají kluci ještě nárok na to, aby měli v noci hlad. Oni teda opravdu to první kojení pijou dost, ale to druhý si už jenom tak cucnou.

luzzi: díky za rady, ty kaše takhle aspoň vyjdou levněji než ty kupované. Oni kluci mají stejně radši doma vařené jídlo, i když kupované kaše jim taky chutnají. To s tím manželem sestřenky je strašný, chudáci děti 😒 😒

myska: kde jste koupili ty balonky? Kluci si nejradši hrají třeba s kelímkem od kafe nebo s pytlem od plen, housenku od fisher price ignorujou, sice ji zapnou, ale pak už je nezajímá. Balonky by se jim mohli líbit 🙂

luzza
8. únor 2010

SORBONKO
ty balonky mají ve výprodeji v globusu... 😉 ale jinak je mají třeba v POMPU...a velikost je super, neprolejzaj skrze šprucle ohrádky,takže je nikde nemusím honit 🙂

jinak... jestli ti dorazí knížka o spinkání, dej manžovi přečíst tu část o kojení v noci u víc jak půlročních dětí...třeba když si to přečte od odborníků,rozhodne se ti pomoct 🙂

k tomu papání...holky maj rádi jogurt (bílej hollandia) smíchanej s přesnídávkou plus 2 sunarka sušenky... dávám jim to dopoledne... 1 přesnídávka a jeden jogurt a maj každá těch svých 200g porci 🙂 nebo dám místo přesnídávky banán 🙂 zkoušela jsem i strouhaný jablíčko,ale eliška se vždycky osype 😖

a z pečiva,který zkoušíme teprve pár dní se nejvíce osvědčil bílý toustový chleba namazaný lučinou, nebo ty mléčné malé houstičky...je to hrozně jemné pečivo...holky snědí k odpolední sváče každá půlku té malé houstičkly, nebo skoro celý ten plátek tousťáku... 🙂 přece jen, bude nám 9 měsíců a od oběda do večeře mi jen kojení přijde málo...ale kupodivu holky pijou krásně, i když se najedí 😅 prostě pečivo zapijou MM 😅

luzza
8. únor 2010

ty houstičky jsou v balení tuším po 12... 😕 teď nevím přesně... mají je u pečiva v tescu,kauflandu i globusu...

myska77
8. únor 2010

Ahoj holky,

Sorbi: ty balonky jsme dostali, ale vim, ze je maji v tech kramech jak psala Luzza. To je skoda, ze ta housenka kluky nebere, nasi jsou z ni porad paf a desne je bavi, kdyz na ne mluvi, umi mackat vsechny cudliky i otacet ta okynka 😀
Skoda, ze je manzel proti s tim spanim. Dneska spali oba od 18 do 7 a fakt je to uplne o necem jinem, mam vic energie atd., proste pohoda. Lip ji i spi pres den, fakt jsem blahem bez sebe.

Holky ublinkavaji vam deti? Od te doby co jsou na brise, plazi se atd. mi blinkaji dost casto, i po tech prikrmech i po mliko. Asi to nevyresi Nutrilon AR, kdyz by ho meli vlastne jen 2x denne, blindi i po prikrmech, ktere jsou dost tuhe. Blinkaji tu stavu, na tom puzzle, kde jsou to porad utiram, nebo si to utrou oblecenim, takze porad prevlikam. NutroTON je zahustovadlo jen MM, ze? takze to taky nemuzem nepouzit. Mam je proste nechat nebo to resit? Zase je nechci zazdit, aby se mi pak nevykadili, co myslite?

sorbona13
8. únor 2010

luzza: jogurt zatím dávat nebudu, ono je klukům teprve 6 měsíců korigovaně, tak mají ještě čas 🙂 Zatím dlabou ovoce dopoledne a masozeleninový příkrm k obědu. Dneska jsme byli na očkování a kluci ještě chrupkají v autosedačkách. Dneska jsem jim udělala banán s banánovým Sunarem a málem jsem jim to snědla sama 🙂 K obědu mají brokolici s trochou Sunaru s kuřecím masem a rýžovými vločkami.

myska: kluci mi ublinkávají strašně, všechno mám zničený od mrkve, špenátu, brokolice 😒 Nutriton jsem zkoušela už dřív, když mi ublinkávali po MM, ale nepomohl. Řekla bych, že blindí proto, že jsou pořád na břichu, na zádech už mi vůbec nevydrží. Já jsem rezignovala a prostě pořád převlíkám, špinavý prádlo hned namočím a namydlím mýdlem z jelena

adrosek
8. únor 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den
-no my jsme ublinkávaly ze začátku a nějak se to upravilo,ani už ne ikdyž jsou stále na břiše,občas ale to jen málokdy,tak myslím že prostě ublinkávat budou když stále vyvádí na bříškách ne
-jinak odkdy ste dávali bílej jogurt tak od toho 8.měsíce nebo už dříve
-myska teda ale krásně chrupkáte už,to je super že,jak je člověk hned jinak odpočatej
-sorbonka tak snad se ti podaří manžela taky nějak nalákat na to spaní,aby jste taky spinkali celou noc

luzza
8. únor 2010

adrosku
my začaly s jogurtíkem teprve před týdnem... mudr mi řekl, že pokud kojím, stačí až mezi 8 a 9 měsícem 😉 no a ve čtvrtek je nám 9 měs 😉
holky teda nikdy neblinkaly, tak nevím...asi maj pořádnou záklopku 😅 😀

myska77
8. únor 2010

Tak jsem klukum k veceri uvarila kasi z ryze, pridala sunar a jablecnou presnidavku a fakt namka, vzdycky jsem delala tu hotovou, ale tohle je taky super. Taky uz mam koupene ty jahly, tak je luzzi zkusim zitra.

Sorbi tak koukam, ze si to blinkani taky vzdala, no ja na chvili taky, ale porad jsem cekala, ze se to zlepsi a ono ne. Tak kdyz nezabere ten Nutrilon AR tak to taky vzdam. Kluci pribiraji a jsou v pohode, tak je asi zaha nepali a nic je netrapi.

blucka
8. únor 2010

Ahoj holky,
Mysko, mne kluci taky blinkaju na brusku, i ked mam pocit, ze sa to lepsi.My mame Nutrilon AR( mame GER) a blinkaju obcas aj po nom, tak sa obavam, ze ti to nepomoze. 😒

myska77
8. únor 2010

No prave, ja si taky myslim, ze to ten Nutrilon nevyresi, ale chci to aspon zkusit. Podle me ho kluci ani nebudou chtit pit, nepili mi normalni Nutrilon. Taky mam uz dost velke zasoby toho Sunaru, ktery jim chutna, tak ho nechci jen tak vyhodit. Taky si rikam, ze az zacnou sedet a chodit tak to prejde. Ale je to narocne porad za nima chodit s plenou a divat se, jestli neblindi. Kdyz to nezachytim, tak se v tom dokazou vymatlat, napatlaji si to na ruce, trika, teplaky, desne to smrdi tim kyselim, no proste muzu je jit umejt a prevliknout. Kdyz je necham i pul hodiny po jidle v lehatku, tak mj tam rvou, jako co si to dovoluju at uz je dam na zem 😀 A dokazou se poblit i po 3 hodinach pred dalsim jidlem, takze asi ten reflux mit budou, ale co se da delat, asi jen cekat. 😅

adrosek
8. únor 2010
adrosek
8. únor 2010

-tak se kukněte 🙂

adrosek
8. únor 2010

-ted jak se nato kukám tak zjištuji že to nejde zvětšit,tak to se omlouvám 😒

luzza
8. únor 2010

adrosku
fotky PŘEKRÁSNÉ!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 A zvětšit to jde normálně 😨 😅
nela už elišku v ohrádce honí tahá jí vlásky a naušničky,takže my už tam takovou pohodu nemáme 😀

adrosek
8. únor 2010

-tak to jsem ráda že to jde zvětšit,tak jen mě to nejde
-no pohoda moc ne jak kdy,ona zase Sárinka tahá Adélku když se ksobě nějak dokutáli nebo doplazí,to jen na fotkách tak vypadá,ale jinak je tam občas strašný řev

blucka
8. únor 2010

Myska, ja chutnala aj norm.Nutrilon aj AR a teda ten AR je hnusny, to sa divim, ze to kluci papkaju, skus a uvidis ci vam to pomoze.
Adrosek, no to su princezny a tie vlasky, to uz je na vrkociky:o))

blucka
8. únor 2010

..jo holky u nas je to stejne, ono to vypada, ze ich to bavii sa tahat, strkat prstiky do ociek, takze u nas tiez pomerne casto rev...

lucy82
8. únor 2010

Ahojky holky, občas k vám nakukuji a koukám jak vám dětičky rostou 🙂 Adrosku holky jsou kouzelný, moc moc krásný 🙂

luzza
8. únor 2010

lucy82
můžeš chodit častěji 🙂 🙂 jsme klidná diskuze 😉 😀 žádný hádání atd... některé diskuze jsou vážně peprné 😝 tady je hezky 😉

holky
psala lenulinka...
Pája má 10 kg a už sedí, ale neleze... 🙂
Tomík má 9 kg sedí i leze 😀
podstoupila chuděra interupci (otěhotněla spont.) a přišla tím o mlíčko, takže dávají UM...
moc vás všechny zdraví...

blucka
9. únor 2010

Luzz,pozdravuj Lenulku, nech sa drzi,teda deticky jejkrasne rastu 🙂 , s tou int.je mi to luto. ☹

myska77
9. únor 2010

Luzzi: a jak je Lenul na tom? Moc ji pozdravuj, deti ma tedy fakt pekne, na to, ze je ma nejmladsi snad tady ze vsech, jen tak dal a at jsou vsichni zdravi.

Za chvili dam kluky zase spat na balkon, pak si dame obed a pujdu do lekarny pro ten Nutrilon AR at jim ho ve 3 muzu zkusit na svacu. To bude zase oblikani, ja to tak nemam rada. A zase je dostat do kocaru, uz jsou tezky i po schodech dolu, nahoru ani nemluvim. U nas porad snezi a je kosa, tahle zima bude trvat snad cely rok 😀

lucy82
9. únor 2010

mysko a ty bydíš taky někde bez výtahu? Já bydlím ve 4 patře a je to děs holky tahat nahoru a dolu, už teď mají 6 kilo tak nevím jak to budu praktikovat až budou větší 😒

Blucko děkuji určitě na rady zavítám 🙂

lucy82
9. únor 2010

Teda Luzzi 😅