Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lucy82
15. únor 2010

Holky děkuji za přivítání, pokud bude čásek určitě napíšu vícekrát, zatím vás jen pročítám 🙂

Mysko co je to za knížku prosím?

Mě holky skoro přes den nespí, Nelinka jo, ale než usne tak jsou u toho hysterický scény, už nevím jak dál, začne se vztekat, a máchat před sebou rukama, usíná jen s plenkou přes hlavu a ještě jí k tomu musím asi dvě minutky broukat do ucha 🙄 🙄
Sofinka usne sama, ale přes den asi jen na deset minut maximálně na dvacet 3x denně, takže spí přes den asi jen hodinu, večer před spaním je už tak protivná že se vzteká u pití, a nechce bumbat, pak zase jo, no je to komedie. A v kočáře taky nespí, jen chvilku a pak kouká 🙄

adrosek
15. únor 2010

-lucy a vnoci ti spinkají nebo jak

myska77
15. únor 2010

Sorbi: ja si podle te knizky zacala psat ten graf, kdy ji, kdy jdou spat, kdy usnou a dost veci mi to odhalilo. Taky mi dava rano zabrat je udrzet do tech 10, ale ted 3.den uz nebyli tolik protivni a je videt, ze pak od 10 do 12 spi lepe, nemusim je uspavat a kdyz se probudi tak jsou k sezrani. Me se budi v pul 7, Ty to mas horsi s tim 5:30 - uz se asi nedaji uspat, vid? Pisou tam, ze je uz nema cenu uspavat, kdyz se probudi po 6, ale v pul 6 bych jim to tak zadarmo nedala 😀 a hlavne ja bych to nedala vstat tak brzo, ses dobra.
My ted tedy mame rezim 6:30 vstavaji, ale nechame je v postylce do 7, v 7 mliko - hrani, v 9 svaca, v 9:30 jdou spat (pokud vstanou v 6:30, pokud v 7, tak jdou v 10), spi do 11:30 ci do 12, pak je drzim do 2 a spi do 3:30, v 6:30 vecereji a v 7 koupani a jdou spat. Prohodili jsme veceri s koupanim, vic nam to vyhovuje a kluci okamzite usinaji a uz neblbnou 20 minut jako vzdycky, staci fakt pusa a nez odejdem z pokoje tak uz slysime jak chrapou 😀 😀 Je fakt narocne je zabavit, aby spali jen 2x, ale asi to ma svuj vyznam. Predtim spali 4x za den a to jsem je treba 20 minut houpala na balkone.

myska77
15. únor 2010

Lucy: ta knizka se jmenuje,,Kazde dite muze dobre spat" a doporucila nam ji luzza. Je fakt super a dost veci se z ni da aplikovat. Hlavne my museli naucit kluky spat celou noc a to se fakt stalo 3.den po zahajeni terapie 😀

blucka
15. únor 2010

Holky, tak uz ju mam objednanu aj ja, u nas je to tak vseliak 😠 raz dobre-spinkaju celu noc(ale to zacina byt dost vzacne), vacsinou vsak sa budia bud na dudlik, alebo na to ze sa prebudia na brusku, tak som zvedava co najdem v knizke a hlavne ci nam to pomoze. Ale ako vas tak citam tak som na nu dost nazhavena 😀 😀 😀 .

lucy82
15. únor 2010

Mysko děkuji hned se podívám 🙂

Sorbi v noci mi spinkají hezky, no chodí spát kolem půl sedmý, dýl nevydrží, budí se kolem druhé hodiny a to jen Sofinka, Nelinka by ještě spala, klidně i do šesti, jenže Sofinka se probudí a povídá si s kolotočem, je strašně hlasitá, nebrečí ale prostě si povídá, tak ji nakojím a dám spát, chvilku si pořád povídá a nakonec usne, jenže vzbudí Nelinku takže ji taky nakojím a ta hned ulehne a spí. Ale SOfinka se pak budí kolem půl šestý, takža nakojím a přemlouvám aby ještě spinkala, většinou spinká ještě tak půl hodiny a víc ne, Nelinka se už k ránu probudí když je v ložnici větší šramot. Ó víkendu si Sofinku kolem sedmý manžel bere do obýváku a my s Nelinkou spíme ještě do devíti 🙂
Ale nevím proč Sofa nechce spát, ani přes den, je to na palici a přitom byla tak spavý miminko, měsíc ji nikdo neviděl z příbuzných vzhůru 😀

luzza
15. únor 2010

teda holky 🙂 🙂 🙂
já mám z vás takovou radost 😵 😵 🙂 🙂 🙂 tak to vypadá, že nám za chvilku všechny dětičky budou krásně spát a z nás se zase stanou lidi a né chodící mrtvoly 😅 😅 😅 😅

k tomu dopolednímu spánku... já měla zpočátku taky problém,aby holky vydržely do desíti!!! 😝 😝 byly schopný usnout už před osmou ranní... vstávaly před šestou a už v půl osmý byly vyřízený... ale nechala jsem je zdřímnout těch 15 min (většinou spíš 20 😔 😔 bylo mi jich líto 😅 ) a postupovala jsem podle knížky... trvalo to cca 2 týdny a pak začaly ráno vstávat kolem 7 hod... a to už se do té desáté dalo přežít... 😉 a když ne, dala jsem je spát o 20 min dřív 😉 a všechno šlapalo normálně 🙂

luzza
15. únor 2010

mysi
my taky nejdřív večeříme a po koupajdě se jde spát 😉

luzza
15. únor 2010

kačátko
fotky jsou naprosto úžasný 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
jestli vidím dobře, kluci mají jeden modré oči a druhý tmavé... 😅 tak to máme i my, jankatr, žanetik a tuším ještě někdo... 😕 to je fakt dobrý 😅 😅 😅

lucy82
15. únor 2010

Tak objednáno, to jsem zvědavá jestli to na nás taky zabere 😀 Nelinka je fakt vztekloun a to takovej že se zakuckává a jednou si i vyrazila dech 😠

Luzzi moje holky mají taky zatím každá jiný očka, jedna má hnědý a jedna tmavě modrý až takový zelenkavý 🙂

A holky dáváte před spaním dětem ještě mlíčko nebo nějakou kaši? My jsme zatím částečně na UM a večer před spaním dáváme UM, ale je to děs, vykoupeme a po koupání křik, pak křik i u papání, nenapadlo mě to otočit obráceně, myslela jsem že by se mohly poblinkat nebo naopak že by mohly po vodě víc ožít a nechtělo se jim spinkat, ale už ty večery nedávám, tak že bych to fakt zkusila otočit, prvně UM a pak teprve koupání 😅

myska77
15. únor 2010

Lucy: tady vetsina holek uz dava vecer kase. Tvoje holky jsou mladsi, ale my jsme zacali uz v pol.4.mesice davat kase z lahve, ani ne proto, aby spali celou noc, ale ze uz jsem mela vecer min mlika. kvuli kasi dyl spat nebudou se rika, ta knizka Ti opravdu muze pomoci je to naucit. Rikam, kluci 1.den terapie odbourali kojeni ve 3 a 2.den kojeni v 5 a 3.spali do 7. Ale Tobe holky moc nespi obecne, tak Ti budu drzet palce. Ohledne toho kriku to muze byt taky tim, ze uz jsou fakt pretazeny, my kluky museli davat svyho casu spat uz pred 6tou, protoze dyl nevydrzeli a kdyz jsme to pretahli, tak dostali hysterak a treba hodinu prorvali.

myska77
15. únor 2010

Bluci ohledne dudliku tam jsou dobre rady, to vyresis 😀 A nam uz kluci jinak nez na brichu nespi, jsou uz jak dospeli chlapi na tom brise 😎

Luzzi: je to tak lepsi, vid s tim koupanim, taky nam to vyhovuje 😵

My taky mame jine oci., Jeden Hnedo az tmave modre a druhy pomenkove modre.

jankatr
autor
15. únor 2010

koukala jsem na fotečky - pěkně nám ty dětičky rostou 🙂 😉

Lucy - koukám že ty jsi z Jihlavy - tak to jsme krajanky 😵 - já jsem z Třebíče - do Jihlavy jezdím za sestrou - tak můžem někdy na kafčo 😉 🙂

sorbona13
16. únor 2010

Ahoj holky, u nás noc katastrofa, Honzík od 2.15 asi hodinu řval, chvilku vzbudil i Kubu, ale ten naštěstí hned zabral. A vstávačka zase v 5.30 😖
Takže dneska prostě dopoledne přežiju a dám je spát v 8.30 na těch 15-20min. a potom okolo 10 hod.
V noci mi usínají krásně okolo 19.30 a to je dávám spát úplně bdělé, Honzík si včera ještě v postýlce povídal a pak se přitulil k plyšákovi a usnul úplně sám 🙂 😵

lucy: tu knížku, co psala Myska si kup, je fakt super, hrozně mi pomohla překonat se a nechat kluky v noci vyřvat. Teď si připadám jak nějaký dealer, ale fakt žádnou smlouvu s nakladatelem fakt nemám 😅
Ale je to spíš pro děti od 6. měsíce, do té doby mají nárok se budit v noci na kojení 😉

myska: my máme večeři okolo 18hod. a před spaním okolo 19.30 je ještě nakojím. Včera to ale Kubovi nesedlo a hodil parádní šavli 🙄

kacatko: IP

K barvám očí, naši kluci mají modré, je fajn, že jsou vaše dětičky každé jiné. Já mám někdy trochu problém je rozeznat, hlavně na fotkách. Včera jsem myslela, že je na jedné fotce z plavání Honzík, ale bude to asi Kuba, protože má na straně hlavičky bouličku, která se mu ale ztrácí, už není vidět jako dřív, což je samozřejmě dobře, ale bylo to dobrý poznávací znamení 🙂

adrosek
16. únor 2010

-ahojík mamky,no super jak mimča chrní
-mě se holky budí tak kolem 6.30 tak je nakojím a pak ještě do 7.nebo 7.30 si povídají v postýlce,pak vstáváme nebo někdy dřív vstáváme pokud je to povídání už nebaví tak si jdeme hrát dole,pak jim dám svačinku kolem 9.hodi a pak jdou chrnět,ale někdy jim trvá než usnou,dělají tam různé alotrie jako,ale pak usnou tak na tu hodinu a někdy hodinu a půl,no a pak je dávám po obědě kolem 13.hod a to spinkají tak 14.14.30 no jak kdy a pak už nechtějí spávat takže pak chodí kolem 19.hod už,Adulka se občas vzbudí na dudlík nebo si jen tak občas pomrčí a jinak spíme,Sárinka spí celou noc bez probuzení,takže když jim to tak vydrží nadále jako doposud tak je to ok

myska77
16. únor 2010

Sorbi: to je mi lito, ze ses zase nevyspala, ach jo. Chudera Kubik s tou savli, dneska bude lip, uvidis., Dej pak vedet jak slo to dopoledne, neumim si predstavit dat je spat na 15 min. a pak vzbudit, uz bych je tam nechala, at je chvili klid 😀 😀
Ja je udrzela do 9:45 a ted uz se probouzeji, takze 1,5 hodky spali, aspon neco, uvarila jsem si obed a upekla babovku. Uvidim jak to pujde odpoledne, chci je drzet do pul 3 a ve 4 bude svaca. Jinak vydrzeli rano do 7:00, asi se bali, ze nedostanou nove hracky, vecer jsem jim je slibila, kdyz budou spat az do 7 😀

jankatr
autor
16. únor 2010

Tak nám Kuba spí pěkně celou noc - ale Maty pořád v noci vstává - kolem půlnoci - nevím proč, ale i když mu dám napít, tak se pořád budí, jako by ho něco trápilo, jako by měl nějaký lehký křeče nebo něco, nebo ho něco lekalo, nevím jak to popsat, trvá to tak hodinu, a pak se zas zklidní a do rána spinká v pohodě - nevím proč. 🙄

lucy82
16. únor 2010

Ahoj holky
Vám děti spaly takhle hezky dlouho přes den od začátku? A kdy chodíte na procházku s kočárkem odpoledne?
A dáváte je spinkat do postýlky nebo usínaji třeba na hrací dece apod. ?
Dneska si to zapisuji a je to katastrofa už melu z posledního, jsou protivný obě dvě, dneska Sofie zase vstávala kolem 5.47 a už neusnula, šla spát až kolem 8.40 a v devět byla vzhůru, pak jsem ji ještě uspala kolem desátý ale za dvacet minut zase vzhůru, pak šla ve 12 do postýlky, myslela jsem že tam bude spát dýl ale za 15 minut už si zase povídala, teď mi zase usnula, nevím na jak dlouho, Nelinka je s usínám taky hrozná, vzteká se, opět jsem ji nechala chvilu vyvztekat a zase se zakuckala, pak mi usnula v náručí, teď podruhé to samý 😖
A zase mi dneska odmítají prso takže skončíme asi na UM přes celý den 😠

lucy82
16. únor 2010

Jankatr jé z Třebíče to je super tam bydlel mamky přítel 🙂 A mám tam spolužačku taky s dvojčátkama ale už jim jsou 4 roky 🙂

blucka
16. únor 2010

Ahoj holky,
ako sa mate?
My sme tu dnes mali robotnikov na reklamacie v byte, tak som si pekne makla s uklidom po nich 😠 , ale aspon ze uz to je.
Akurat som dala deti nachvilku do postielky, tak som zvedava ci zaberu....ale teda dnes v noci sa ani raz nezobudili a spali do 7:15 😕 .
Sorbi, to si teda mala noc ☹ .Ty mas deticky fakt jak cez kopirak 😀.
Lucy, mne cez den spali vacsinou len v kocary, teraz si schrupnu po obede a obcas tak okolo 16.00.
Ale pockam na knizku a budem ich asi davat aj doobeda, bo su rozmrzeli a Adam mi casto u obeda zaspava.

adrosek
16. únor 2010

-mě spávaly ze začátku skoro celý den,teda Sárinka více a Adélka méně,ale spinkaly,pak se to zhoršilo,ale díky tomu aji,že začly spávat celou noc,tak od půl osmé do 7.takže spávaly pak ještě v 9.tak hodku,pak po obědě v kočáře tak dvě hodiny a pak ještě tak od 17.na 15.minut,ted už spinkají jen dopoledne hodinu a nebo hodinu a půl a pak odpoledne tak skoro dvě hodiny jak kdy,no a pak až vnoci
-ven chodím většinou odpoledne

sorbona13
16. únor 2010

myska: tak jsem kluky udržela vzhůru do 8.40, pak jsem je dala do postýlek, ale něchtěli usnout, tak jsem je přesunula do kočáru a okamžitě byli tuhý. V 9 jsem je vzbudila, dostali ovocnou svačinku a v 10 šli spát do 12hod., kdy jsem je vzbudila. Ve 14.45 jsem nakojila a potom chrněli od 15-16.30 a spát půjdou v 19.30. Zítra je zkusím nakrmit svačinou bez spánku, ale pochybuju, že to dají, spíš mi u toho usnou. A jsem moooc zvědavá na dnešní noc 🙂 Přemýšlím, že kluky přesunu do jiného pokoje, je možný, že je třeba nakonec rušíme v noci my. Jenom máme dětské pokoje dost daleko od ložnice, na druhý straně baráku, tak asi nechám otevřený dveře a snad je uslyšíme, kdyby začali řvát.
Koukám, že jsi najela na novou taktiku 🙂

lucy: my chodíme na procházku okolo té 15 hod., někdy je ale jenom dám do kočárku a šoupnu do zádveří, kde nechám otevřený dveře. A ze začátku mi usínali na spací dece nebo v lehátku, ale později jsem je už chtěla naučit spát v postýlce nebo v kočárku, tak jsem je na dece už spát nenechala. Teď už by mi tam neusnuli ani náhodou, jsou fakt naučený na postýlku a kočárek. Jinak prso mi taky občas Kuba odmítal, vzpíral se a nechtěl se přisát, ale časem to odeznělo.

blucka: to jsi měla super noc, kéž by to vydrželo 🙂

blucka
16. únor 2010

...tak deticky uz spinkaju, posledne dva vecery su nejaky utahany asi tym, ze som na nich sama tak nam to trosku dlhsie trva 😅 ...
Sorbi, tak to ti cez den pekne spinkali 😵 , snad aj v noci...
Holky, ktore deticky davate spinkat podla tej knihy, ked ich date spat cez den a oni nechcu nechavate ich v postielkach aj vyplakat a cakate kym zaspia, alebo si ich napokon vezmete??
Lucy, este k tomu odmietaniu mliecka...ked mas mliecko...nechces im skusit odstreknut materinu miesto UM, aby si nezvykali?

myska77
16. únor 2010

Bluci: davam je spat podle te knizky a fakt nehrozi, aby pres den nechteli usnout. Kluci byli zvykli spat 4x denne a ted by meli jen 2x, takze spis rvou uz unavou doma a jak je dam na balkon do kocaru tak je ani nestihnu polozit a uz spi. Pokud by ale breceli, tak se ma aplikovat technika jako pri uceni v noci 3 - 2 u nich - 5 - (2) - 7 - (2) - 7,7 ,7, a kdyz Ti neusnou do 30 - 45 minut tak je vyndat a udrzet az do dalsiho spanku odpoledne.

Sorbi: tak to si to zvladla paradne, my mame dopoledne uz vychytane, budu je davat okolo 9:30 do 11:30 h(dnes to vyslo). ve 12 obed. Odpoledne mi ale v zadnem pripadoe nevydrzi s jednim spankem, dnes jsem je dala od 13:30 - 14:15 a dalsi trictvrtehodka od pul 5 do ctvrt na 6. Tak to vyhovuje i me a budu je v tom podporovat a davat ve stejne casy spat a uvidim, zda se chytnou. Kamoska co ma 2 lete dite tak rikala, ze do roka a pul ho davala spat 3x, tak to nebudu hrotit, proste kazde dite neodpovida statistice a te knizce.

blucka
16. únor 2010

Myska, chcem to zajtra skusit, tak som zvedava ako to zvladneme.Dik 🙂

luzza
16. únor 2010

mysi
přesně jak píšeš 🙂 každá mamka si tu metodu musí troškku ušít na tělo 😉 jedině pak to může všechno pěkně fungovat... nedá se řídit přesně podle příruček 🙂 ale tady jsou všechny mamky rozumné a moc fajn, takže v tom nevidím problém 🙂

nelinka dnes dopadla na kyčlích dobře 🙂 v roce musíme naposledy...

jankatr
autor
16. únor 2010

My to máme jak kdy - někdy 2x a někdy 3x - záleží na tom kdy jdeme ven - když jdeme brzo po obědě tak spinkají tak od 14 do 16 hod. a pak už jsou vzhůru do večera a když jdeme později ven, tak spí tak od 14hod v postýlce, a pak usnou ještě po té 16 venku v kočárku. No a k tomu dopo - to chodí tak mezi 9-10 hod.

Jinak teda asi je to tím že už jedno dítko doma máme 😅 ale nechávám je v postýlce i když tam brečí (teda pokud je to normální vztekání - něco jiného je když tam někde spadnou - ale to je pak taky uplně jiný brek)

Sorbi - je fakt že děti mnohem líp spí když jsou v místnosti samotné - u nás už je to bohužel kapku nereálné 🙄 - při pěti lidech v třípokojáku je to holt kapku problém 🙄

jankatr
autor
16. únor 2010

Holky tak tohle je prostě geniální 😀 😀 😀

VÝCHOVA 1.-3. DÍTĚTE
Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do hloubky 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že
20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.

no uznejte - to prostě nemá chybu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sorbona13
17. únor 2010

Dobré ráno holky, janka: ty jsi mě fakt pobavila 😵 , řehtám se tu jako blázen 😀 😀

U nás spánek od 19.30, krásně oba usnuli, tentokrát bez šavle 😅 A potom se Kuba vzbudil ve 2, tak jsem dala dudlík a pak ho nechala plakat, když jsem k němu vstávala, tak řval ještě víc, takže jsem ho nechala a nakonec usnul, ale pak se pořád budil. Nakonec okolo 4 zabral a vstávali jsme v 6.
Dneska jdeme na hodinu do solné jeskyně, kluci si tam vyhrají a já pokecám se sousedkou 😉

sorbona13
17. únor 2010

A ještě vás musím taky pobavit, měla jsem tady včera na návštěvě švagrovou, má stejně starou holku jako jsou naši kluci (kdyby teda byli donošený), šly jsme na procházku a navštívily místní prodejnu s vínama, koupili 5 flašek a prodavačka říká: "vemte si tady karton" a my na to "to je dobrý, my to dáme do kočáru" 😀 Ženská na nás koukala a musela si říkat něco o matkách alkoholičkách 😅 Ještě že na nás nezavolala sociálku 🙂 My se tomu smáli a cestou nám lahve pěkně cinkaly do kroku. No a večer se tady zastavili tchánovci a museli si myslet asi něco o dobrý mejdanu, na stole jenom víno. Tak jsem si hned večer lahvinku otevřela, manžel byl na florbalu a kojila jsem stejně až ráno 😉 😅