Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
26. zář 2010

@luzza super, kdyz takhle deti radej vid? koukam, ze mame stejne backurky na doma, taky kupujes ty sandalky od Essi?

jankatr
autor
26. zář 2010

@luzza To vypadá jak u nás 😀 😀 😀 akorát na Daníkovi většinou řáděj po jednom - i když tohle už taky zkoušeli 😀

A to "tužení" účesů kaší a podobně to máme taky 😀

sorbona13
26. zář 2010

@myska77: my chodíme na neurologii pravidelně, ale jen kvůli nedonošenosti, jiný důvod mi nikdy žádný doktor neřekl...ale na druhou stranu je fajn, že je doktorka tak pečlivá, klukům neurologie neuškodí, akorát jim předvedou, jaký jsou kabrňáci 😵 To by mě zajímalo, jestli se ta vaše doktorka taky myje jednou týdně 😀 😀
My koupeme jako Luzza jenom ve vodě a jednou týdně umyjeme vlasy šamponem a tělo mýdlem a po koupání nemažeme skoro vůbec.
Já teď řeším, jestli dávat ten fluor nebo ne, zubař nám řekl, že ho dávat máme, doktorka taky, ale v okolí jsme skoro jediní, málokdo ho dává, tak nevím 😒

@luzza. super fotky, holky mají prima bráchu 😀

luzza
27. zář 2010

mysko - essi jsme měli ty první (č.20), pak jsme už kupovali santé... myslím, že se kvalitou vyrovnají, jsou dost podobné..a ty sanťáčky mají trochu lepší protiskluz podrážky, takže jsme u nich zůstali...momentálně jsme na čísle 23, i když nelče už jsou jen taktak.. 🙂

jani - umím si představit osedlanýho daníka 😀 horší je, když si holky takhle sedaj jedna na druhou 😅
jinak dnes máme po snídani ve vláskách rajčata 😅

sorbi - u vás ta neurologie je samozřejmost 😉 🙂 a máš pravdu! ať tam vidí, jak jsou kluci úžasní 😉 😵 přijde mi fantastický, jak to všechno dohnali 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takže se opravdu máte čím pochlubit 😉 😉 😉 😉
ta poznámka ke koupání doktorky jednou týdně mě ohromě pobavila a přijde mi víc jak trefná 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅
sorbi, s tím fluorem je to fakt na tobě...zkus projít i jiná témata tady na koníku a pozeptej se, kolik pediatrů ho ještě doporučuje...taky to může být jiný u těch předčasně narozených...nám teda pediatr i zubařka řekli jasné NE. A nebo zkus napsat emailem dotaz přímo odborníkům..

jankatr
autor
27. zář 2010

@luzza To už tady taky bylo - naštěstí zatím si sedá Mates na Kubu - opačně by to bylo horší 😅 😅 😅
@sorbona13 Ono se to prý řeší tak nějak i podle vody - že v některých krajích to v podstatě není potřeba ale někde zase jo, ale víc toho nevím - je to takovýto jedna paní povídala... 😕

adrosek
1. říj 2010

-ahojda mamky,tak vás taky zdravím všechny,něco jsem snad stihla dočíst
-tak očkování unás neproběhlo až po neděli ve středu,holky stále smrkají tak dr.řeklas at dojdeme za týden tak snad už budeme fit konečně
-dneska odjíždíme s partií na víkend na chatu,tentokrát to máme tady v Brně na přehradě tak jsem zvědavá,máme změnu po několika rokách tak uvidíme jestli to bude ok,jedeme do neděle tak snad vyjde aj počasí trochu,už se těším
-jinak ohledně toho koupání tak to mě teda pobavilo jako 🙂 my taky koupeme denně jen ve vodě a jednou nebo dvakrát týdně je umyjem mydle,podle toho jak jsou moc špinavé z venku holky a vlásky jednou týdně jako vy,no otírat je jen žinkou tak toho taky nejsem zastánce teda
-stěma vláskama od jídla tak unás to samé,máme vtěch vláskách snad všechno pak večer takže sranda 🙂 🙂
-luzza unás si občas sedá Aduš na Sárinku a ta je chuděna pak mimo,pač Aduš je větší a více si občas na ní dovoluje,ale už se umí Sáruš občas aj bránit,no je to sranda snima

lenulinka21
1. říj 2010

Ahoj mamky 🙂 😉

taky jsme po očkování a reakce nebyla žádná uff 😝

s koupáním je snad jasné když dětičky se řádně ušpiní hi hi tak večer mažou do vany
to je jasný když má někdo miminko malý tak se nemá kde ušpinit, a chápu že se nemusí koupat denně
Jenže my už máme batolátka, co objevujou snad všechno 😀 takže s tím se počítá.

No s klukama začíná být čím dál větší sranda 😀 😀 ale také se potýkám se žárlivostí a žducháním ☹
ten o minutu starší Pája je silák a má takovou statnou postavu tak nám často schazuje Tomáška ten je takový
slabší a chudáček jak spadne na zen tak ani třeba nezapláče-až je mi ho líto.
Jinak u nás ted frčíí odrážedla už nějakou dobu 🙂 máme velký byt tak kluci trénují o sto 6 😀

všechny Vás zdravím 😉

luzza
1. říj 2010

LOVE 😵 😀 😀

jankatr
autor
1. říj 2010

@lenulinka21 Leni to máte stejné jak my - Kuba je taky ten o minutu starší a o kus větší 😅 Ale Mates je taky pěkná potvůrka oni si nemají moc co vyčítat - jednou žďuchne jeden a jindy zas druhej - jedinej rozdíl je v tom že Kuba to dělá s ledovým klidem angličana a Mates je taková motorová myš - děsně hrrr a u všeho ječí a vejská a nebo zuří 😀 😀 😀

Jinak s tím koupáním - my teda takhle koupem už od příchodu z porodnice - ne tak kvůli špíně - i když i ty malý miminka jsou různě poblinkaný a tak - ale spíš právě kvůli tomu večernímu rituálu. A taky je to těm dětem příjemnější - když je v porodnici otírali žínkou tak to celý prořvali - musela jim být i zima 😕

jankatr
autor
1. říj 2010

@luzza no to je k sežrání 😵 😵 😵

luzza
1. říj 2010

mysi, jani, sorbi, lenul... tohle vy neznáte 😀 😀 😀 takhle vypadaj malý holčičky 😅 😅 😀 😀 😀

luzza
1. říj 2010

jsme si trochu podobní??
Nela a táta...

myska77
2. říj 2010

@luzza holky jsou bozani 😀 😀 😀

myska77
2. říj 2010

Luzzi: my mame zase poradny silaky a uklizece. Tady je jen Mates, vytahnul si to nejrezavejsi kolecko a desne ho bavilo s nim jezdit, pak do nej vlezl a byl desne cool 😀 Pak si dosek pri koste a uklidil si po sobe 🙂 🙂

myska77
2. říj 2010

A taky jsem konecne stahla fotky z 1.narozenin z cervence, tak posilam jen 2.
Lenni: u nas maji kluci motorky taky moc radi, jen jim nedokazu jeste vysvetlit jak se odrazet, milionkrat to muzu ukazovat a brat jim nozicky, ale musi na to prijit asi sami. Zatim zkoumaji podvozky a jak se toci kola 😎

luzza
2. říj 2010

mysi
tak koukám, že se kluci práce nebojej 😅 😅 to se bude holkám líbit 😀 😀
ty naše motorkářky už samy na motorky nalezou i slezou a řádí na nich teda neskutečně, ale neboj mysko, přišly na to ze dne na den...nejdřív nic a pak najednou vymetaly zatáčky,takže až na to chlapi přijdou, rozjedou to ve velkém 😉 😀 😀

luzza
2. říj 2010

zdravíme dvojmamky 🙂

myska77
4. říj 2010

@luzza taky uz mame stolecek a zidlicky, ale kluci jeste nedosahnou na zem 😵 Za chvili dorazi rypadlo se zbijeckou, tak mizime z domu, pekny den,papa

adrosek
4. říj 2010

-ahojda mamky,hezký den přeji
-takže sme doma z víkendového pobytu,bolo suprově pak dodám fotky nějaké,počasí se taky vydařilo a holky byly super,ces den se bláznilo a večer holky spaly jak medvídci tak sme si to taky mohli užít v zábavě
-jinak ty fotky jsou super luzza a myska
-no venku je pěkná zima teda ale co už naděláme,taky se pak vypravíme ven,ale asik až odpoledne,musím vyprát po tom víkendu

jankatr
autor
4. říj 2010

@luzza ta podoba je fakt boží 🙂 🙂 🙂

a konečně už taky víme jak vypadaj holčičky 😀 😀 😀

@myska77 kluci mají zatím jen autíčka ale taky jim chvilku trvalo než přišli na to že se na nich dá i jezdit 😅

jankatr
autor
5. říj 2010

Ahojky
- zdravím všechny - pokud se vám bude chtít a budou se vám naše fotky
líbit dejte nám prosím hlásek 😵 😵 😵
Kuba - http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=13449

Matěj - http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=13448

myska77
5. říj 2010

@jankatr 10 pro kazdeho, hotovo 😀

adrosek
6. říj 2010

-ahojda mamky,tak máme za sebou to očkování tak uvidíme co bude teda
-jasně dáme hlásek janka

myska77
7. říj 2010

@adrosek tak dej pak vedet, jak ste dopadli s reakcema.

Luzzi a Janka: holky poradte mi. Porad me nepustila myslenka na tretiho mimiska a chci jen vedet, zda se to da vubec zvladnout aniz by clovek zmagoril a jestli to zvladate sami nebo mate nekoho k ruce. Planujem stehovani takze pak nebudu mit ani mamu blizko. diky moc.

sorbona13
8. říj 2010

ahoj holky, zkoukla jsem fotečky a moc pěkný.
luzzi: holky neskutečně vyrostly 🙂
myska: máš doma pěkný pomocníky, musíš k nám přijít, aby to naučili i ty naše rarachy 🙂 Už jsou kluci zdraví?

luzza
8. říj 2010

KRESLÍME UŽ OD BOŽÍHO RÁNA 🙂

luzza
8. říj 2010

tak holky dnes povečeřely každá celý rohlík s ramou a kuřecí šunkou a každá jedno velké rajče, zapily to každá hrnkem plnotučnýho mlíka a ještě dojedly po domčovi puding s ovocem... nechápu kam to dávají... 😕

luzza
9. říj 2010

ještě tu trochu zbylo po ségře, tak to dojedu..

jankatr
autor
9. říj 2010

@myska77 Upřímně řečeno - kdybych neměla k ruce babičku tak nevím nevím jak bych to zvládala, ale je to zas o povaze dětí a taky je dost rozdíl mít napřed jedno a pak k tomu dvě nebo naopak - Myslím že ta tvoje varianta by byla jednodušší - ale je to můj pocit - těžko říct jak by to bylo ve skutečnosti. Taky je to o tom že Daník má to ADHD takže je to někdy opravdu mazec.
A hlavně jde o to za jak dlouho bys chtěla to třetí 😅
Fakt je že ten rozdíl čtyř let je dost vidět a tím jakej je Daník pořízek tak už vůbec - musím zas uznat že má snahu mi s klukama pomáhat (někdy až moc 😅 ) takže je různě krotí když někam šplhlají nebo mi je nahání u přebalovaní, donese co potřebuju a tak.

crca
9. říj 2010

@jankatr ahojky že se vtírám do debaty,ale tak nějak přemýšlím,jestli budou mít za zimu fusaky 😕 Bez nich to asi nepůjde,ale jestli vůbec je nějaký fusak pro takhle velké děti?? 😀 Jaký máte vy?