Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
9. říj 2010

@crca tak my s fusaky teda nepočítáme vůbec 😅 😅 😅 pořídíme pořádný kombinézy a hotovo 😉 jinak k zekiwě máme takový péřový nánožník...silný asi jako bunda...takže jim ho jen přetáhnu a hotovo 🙂 jinak kámoška si ten teplý nánožník ušila sama a je ještě hezčí, než ten náš originál 😅 😅 😅

jankatr
autor
9. říj 2010

@crca Marky my máme emitex - myslím že se do nich ještě v pohodě vejdou - je dost velký http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=179607 Ale viděla bych to tak že je využijem jen když vyloženě budem někam přejíždět a nebudu je chtít tak navlíkat - jinak to asi budu řešit jak Luzza - prostě kombinézu a nánožník. Uvidíme taky jaká bude zima 😕

lenulinka21
9. říj 2010

Ahoj mamky 🙂 🙂

Tak my letos s fusaky nepočítáme budeme to mít jako @luzza máme kombinézy dosti teplé
a ještě i nánožník to bude stačit stejně kluci moc v kočáru být nechtějí 😀 furt by někam lítali.
Do zimy čas a jak píše @jankatr uvidíme jaká bude zima 😕

Jinak dnes krásně tady u nás celý den svítilo sluníčko a máme tady zbrusunové dětské
hřiště pro ty nejmenší děti-tak jsem to byla okouknout moc pěkné to udělali 🙂

crca
9. říj 2010

@jankatr no právě,jaká bude zima??? Jestli to bude jako loni,tak potěš 😀 hromady sněhu až k oknům 😀 Já měla právě jen ty od Emitexu,ale ty fleesové,byli teda taky super,ale už je mám prodaný,protože už by se do toho nevlezli 😅 Jenže to jenom leželi 😀 Jinak my dneska byli v bazénu,super,děcka se docela vyblbli dokonce i do tobogánu je manžel vzal a Matěj ten by byl schopnej snad sjet i sám 😀

jankatr
autor
10. říj 2010

@crca myslíš jako jenom fleesové bez šustáku? Nějak teď nevím co máš na mysli - ty co jsem na ně dávala odkaz jsou dost veliké - a navíc je fajn že mají odepínací spodek, a ten má uvnitř jen šusťák takže kdy je tam posadíš s botama tak to pak dole v pohodě vypucuješ.

@lenulinka21 Tady bylo taky nádherně - na náměstí byl zas nějaký volební míting a měli tam program pro děti tak jsme se tam byli podívat a mimo jiné tam pak nějaký freestylový jezdec předváděl různé triky na motorce a na čtyřkolce - tak bylo super. Daník byl naprosto nadšenej.
A dneska asi vyrazíme do Jihlavy do ZOO - Tatínek se nám zdejchnul na motorku tak si uděláme výlet 😎

crca
10. říj 2010

@jankatr No měli sjme tu jen fleesovou jak jsou rozdělené ty nožičky,šla i do autosedačky,ale byly fakt super a teplé.

luzza
11. říj 2010

hezký začátek týdne 🙂 vám přeju 🙂 i když trochu ledový 😝 😀
víkend byl krásně slunečný 😉

luzza
11. říj 2010

@myska77 s tím plánováním třetího dítka..musíš hlavně vědě, jak jsi na tom psychicky.. 😉 jestli se na to cítíš a máš pocit, že bys to zvládla, tak pak to určitě zvládneš 😉 jak píše janka, je výhoda, když už je mezi dětmi trochu věkový odstup..já v tom vidím velkou výhodu a znatelně to té mamince pomáhá..už to, že si dojdeš v klidu na záchod 😅 😅 a podobný důležitý věci 😵 já jsem za dominikovu přítomnost fakt vděčná 😅 k tomu máme tatínka, který se fakt dětem ty tři dny (pá, so, ne) věnuje fakt intenzivně.. takže nevím, jestli bych nebyla na bednu, kdybych se jim musela věnovat celý týden sama.. taky je podle mě trochu rozdíl té izolace v paneláku a nebo domek se zahrádkou, páč holky jsou hodně venku, maj tu písek, domeček, houpačky a koš hraček, takže si venku fakt vyhrajou a já si vychutnám kávu i venku🙂.. k tomu jsou holky celkem hodný a poslušný, takže já si tu mateřskou docela užívám, mě přijdou tři děti prima😉 🙂

sichatka
11. říj 2010

Ahoj holky, prosím poraďte. Už vám chodí děti na nočník? Mám 1,5 -leté holčičky ony odmítají nočník. Jak na to?

sorbona13
11. říj 2010

Ahoj holky, dnes jsme byli naposledy v Podolí na rehabilitaci, definitivně nás vyloučili ze sledování, jen ve 2 letech nás ještě čeká psychologie. Kluci krásně chodí, jen musí mít botičky s tvarovanou stélkou, aby nevybočovali nožičky dovnitř, jinak chodí pěkně, jen jsou oba drobní, v korigovaném roce měli 8300g/77cm a 8020g/75cm a bojujeme s jídlem, nechtějí moc jíst, tak ani nemají moc z čeho vyrůst, i když poslední dva dny už zase jedí pěkně, tak kéž by jim to vydrželo Zašli jsme se podívat i na oddělení OPNII, RES a JIP a já brečela jak želva, ty vzpomínky na to všechno jsou pořád ještě silné a i když jsme z toho vyšli dobře, tak asi nikdy nezapomenu na ty 4 měsíce, co jsem tam strávila.

@luzza: holky jsou božíííííí 😵 😵

@sichatka: já začnu kluky učit na nočník až ve chvíli, kdy si uvědomí, že vůbec něco dělají, zatím to nepoznají a když jsou nazí, tak se kolikrát diví, co jim to teče po nožičkách, když začnou čůrat, takže by to ani nemělo teď ještě smysl 🙂

jankatr
autor
11. říj 2010

@sichatka U nás zatím taky ještě nočník nehrozí - kluci to odmítají a já nemám nervy na to abych to lámala nějak přes koleno - myslím že by to mělo spíš negativní efekt - u staršího to bylo podobně - kolem druhého roku se rozhodl sám a bylo to v pohodě a bez nehod (více méně) noční plínu jsme odbourali až kolem 3 roku ale to hlavně proto že jsme řešili psychický blok s chozením na velkou (nechtěl jinam než do plíny a zadržoval to ) - zato pak když jsme ji zrušili - tak se od té doby ani jednou v noci nepočůral, nemusela jsem ho budit a ráno si sám zašel na záchod. Prostě k tomu tak nějak dozrál a bylo to bez nervů.
A pokud jde o kluky tak to asi bude podobný - navíc teď na zimu je to vůbec blbý když je nemůžeš nechat bez plíny i venku a takový to chvilku jo a chvilku ne je podle mě spíš dost mate.

jankatr
autor
11. říj 2010

@myska77 Jak už tu napsala i Luzza ten rozdíl panelák vs. domek taky hraje dost velkou roli - je fakt že teď co Daník už asi měsíc marodí a ven chodíme minimálně je to fakt občas dost na bednu... 😝 😝 😝

luzza
13. říj 2010

DOBRÉ RANKO VŠEM 🙂
holky, hlásím velké zprávy 😅 😅 😅 nelinka začala čůrat na nočníček 😅 😅 😅 😅 😅 sama přijde a řekne, že bude čůrat 😅 😅 😅 mysleli jsme, že je to nějaký úlet, nebo si takhle hraje, ale ona prostě čůrá už třetí den jen do nočníku 😅 😅 😅 jsme z toho trochu paf, páč jsme to nijak nelámali ani moc neřešili... takže nemáme ani žádné kalhotky 😨 😨 😨 dávám jí teda zatím pořád plínu, ale přes víkend zkusíme obléct kalhotky...
eliška jí sice napodobuje, občas vytáhne nočník a občas se přes den i vyčůrá, ale že by si vzpomněla sama, to né 🙂 jen chce dělat to, co nelinka 🙂 ale počůraná plínka jí zatím vůbec nevadí 🙂 neřeším to..
stačí že s nelinkou jsem furt v pohotovosti, protože chce furt slíkat tepláky, nebo punčocháče...

jankatr
autor
13. říj 2010

Luzzi a to začala uplně sama nebo jste to nějak zkoušeli?

luzza
13. říj 2010

jani
zkoušeli..ale jen sporadicky..třeba než se šly holky koupat, tak jsem je dávala na nočník (ale né pokaždý), nebo když jsem je převlíkala, tak jsem je zkoušela dát vyčůrat, aby jim chvíli vydržela plína suchá... ale fakt nepravidelně..jenomže nelče se to čůrání tak zalíbilo, že ten nočník hledala každou chvíli...já ale byla dost líná a přišlo mi to plítvání plen, tak jsem ho občas i schovávala, nebo na ni nereagovala...ona se tam totiž vyčůrala jenom někdy.. a ono se to ze dne na den vyvrbilo takhle!!

myska77
14. říj 2010

Ahoj holky,
Jani, Luzzi diky za rady, no je fakt, ze na tom baraku jsme se s manzelem shodli, ze pokud 3.dite, musime do baraku. I ted idim, ze by se hodil, jenze tam, kde chceme bydlet, stoji jen pozemky 7,5 mega minimalne 😅 Asi to nechame chvili ulezet, stejne mam porad zanet rukou, tak nevim, jak bych to delala s tim mrnousem.

Luzzi: super uspech s Nelcou, ste borci, holky jsou sikovne. To my budem s plenou jeste v 10 😀
Sorbi: to musel byt tedy narat na misto cinu, uplne Ti rozumim. Ale bomba, ze uz nemusite na rehabku, kluci jsou pasaci. Nedame zase nekdy sraz e Clovickove nebo jinde venku?

Jdu se klidu najist, kluci jsou v pelechu. Dneska jsem riskla zustat doma, chodime spat k nasim kvuli tomu hluku ze staveniste, tak se modlim, aby nezacali az jim skonci obed.

adrosek
15. říj 2010

-ahojda mamky,zhlásím se po pauze,nějak není času na pc ces den a večer se mi pak už moc nechce
-tak očkování unás vcelku dobré,Adélka bez problémů zatím tak snad už nic nebude a Sárinka měla dva dny zvýčenou teplotu 37.8 více ne,jinak nic zatím tak snad už je to za náma,byli sme minulou středu
-jinak myska vidím že rozmýšlíte o 3.mimču,taky to unás občas padne jako ta zmínka,já bych jedině chtěla tak,že bych nějak porodila pokud by to samozřejmě vyšlo,až by mě holky nastoupily do školky,ale i tak to bude asik záhul,navíc taky tady nemám nikoho vůbec na hlídání takže ještě uvidíme,příští rok to nějak dořešíme a rozhodneme se tedy jak a co
-jinak luzza holky jsou super,hlavně stím nočníkem teda
-unás holky dříve chtěli sedět na nočníku,ne vždy se tam vyčuraly a le nechápaly oco šlo,ted když jsem je nedávno zkoušela tak vůbec se nechtěly posadit měly hist.řev tak jsem to nelámala ces koleno a nechala tak,min.týden jsem je zkusila posadit a Sárinka si sedla a Aduš když ji viděla tak taky,ale vydržely tam chvilinku tak nevím,asi to nechám ještě tak
-jinak fusaky taky nevím jestli budeme používat,máme taky kombinézy snad jen když někam budem pospíchat nebo nevím,že je nebudu moci vyndávat z kočárku,máme sice u noh ten fusak jen ze šustáku aby nebyl špinavý pak od bot,ale i tak myslím že dostane zabrat pokud jej budeme použivat
-jak se máte jinak mamky,počasí už nic moc,ale zatím se dá být stále venku tak je to fajn

luzza
17. říj 2010

dnes jsme rajtovaly na tetě 🙂

sorbona13
18. říj 2010

@myska77 co ve ctvrtek v koutku na Smíchove? Zavolala bych kacatku, treba by taky dorazila 🙂 mohla bych přijet i dopoledne a po obědě jet domů, aby se kluci vyspali, nebo je dám spát i do kočáru.

@luzza: holky jsou dračice 😵 😵 A s tím nočníkem, tak to je bomba, kluci mi nevydrží ani sedět, natož aby do něj něco udělali 🙂 Tak jsou nočníky schovaný ve skříni 😀

luzza
18. říj 2010

eliška se nechce vzdát jablíčka, ani když jde do vany... 🤐 🤐 😉 🙂

luzza
18. říj 2010

@jankatr
byli jsme s Domesem na vyšetření klinickým psychologem v nemocnici..a navrhl nám nějaké léky na podporu pozornosti a zároveň to to dítě prý zklidní (kvůli škole)..tak jsem zvědavá, musíme ještě na kontrolní EEG.
k ADHD,dysgrafii, a dysleksii nám diagnostikovali ještě dyskalkulii ☹ ☹ (Dominik totiž neumí ani hodiny 😒 - v sedmé třídě) jinak vývoj intelektu se tedy paradoxně pohybuje v pásmu nadprůměru.. 😒 až bude celá zpráva hotová (asi nám ji pošlou) dám Ti vědět...

luzza
18. říj 2010

holky, spíte někdo ještě dvakrát denně???

lenulinka21
19. říj 2010

Ahojky HOLKY 🙂 🙂

@luzza páni to zírám takže u Vás už jede AKCE nočník... 😀 😀 to je super kluci
chodí každé ráno ale tot vše 😅 přes den už není šance...
Jinak kluci spí JEDNOU denně od 10 měsíců cca 🙂
Náš den vypadá takto:
vstáváme mezi 7:30-8hod snídaně
pak se jde ven at je do oběda unavím
11:30-12:00 oběd a jde se spát spí tak 2-2,5hodky
svačinka kolem 15hod pak zase ven nebo blbnem doma
18hod menší večeře pak koupání a na noc kaši a do HAJAN
usínají tak kolem půl 9-21:00hod

Doufám, že jste všichni zdravý, my máme slabší rýmu takže pomocník odsávačka
na vysavač je fakt VĚC 🙂 🙂

luzza
19. říj 2010

@lenulinka21
taky my najíždíme na spaní jednou denně teprve teď... 😒 a mám co dělat, aby během dopoledne neusnuly 🤐 🤐
doteď jsme to měli takto : V 7 vstávačka
od 10 do 11,30 spánek
od 15 do 16,30 zase spánek
ale večer usínaly teď až na 21

a teď už tři dny takto : V 7 vstávačka
od 11,30 do 13 spánek
a pak až večer, ale už v 19,30 jsou tuhý...
ale zdá se mi, že by potřebovaly spát víc...dopoledne jsou strašně unavený...snad si zvyknou... 😒

rýmu jsme měli jen jednou a to minulý rok, takže je to fakt zázrak...ale odsávačku na vysavač máme ve skříni připravenou 😉 myslím, že s přicházející zimou se nějaké té nudli nevyhneme 😉

lenulinka21
19. říj 2010

@luzza no mě dopoledne nespali a brzy jsem je naučila spát po obědě 🙂
A máme to tak do ted. Do cca 10měsíce spali 2 krát denně a to po obědě a pak mezi 17:00-18:00hod
jen na hodku ale od toho 10měsíce to sami vynechali a spíme už jen 1 za den 🙂
Nevím čím to je ale kluci mají někdy výdrž 😀 ale do 21hod je zhruba klid.
Každej už má 12zubů jedou stejně 😀 😀 😅 ale reakce každý jinak
Pavlík vůbec NIC-nikdy a Tomášek opláče každej druhej zub ☹

Holky jsem zvědavá na letošní zimu prý bude tuhá, a dlouhá no uvidíme
co to přinese... čekám na kombinézy až příjdou včera dorazily SVETRY
z MMB minimál.nošené, jako nové, až ke krku, za oba chtěla 140kč-takové kaufy mám ráda 🙂 🙂

adrosek
19. říj 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem,unás je už pořádně zima teda,zvlášt když zaleze sluníčko
-luzza my taky spíme už jen jednou denně a to tak nějak od 10.měsíců jako
náš den je takto asik:
-v 7-7.30 vstáváme,to se nasnídáme a bud jdeme ven pak nebo blbneme doma
-kolem 11.15-11.30 oběd a pak jdem spát a spí jak kdy,někdy do 13.někdy déle
-pak dáme jídlo a pak jdeme zase ven
-kolem 18.30 večeře a pak v 19.hod se jdeme koupat a po 19.30 už spíme pač déle už nevdyrží
-no moc toho nenaspíme přes den jak kdy,ale zase když spí celou noc tak co víc si přát že 🙂

jankatr
autor
19. říj 2010

@luzza My to máme v podstatě stejně jak vy a najeli jsme na to taky tak nejak tou dobou. Hoši to dopolední spaní začali sabotovat tak jsme to přesunuli.
Jinak my měli jet dneska na kontrolu na neurologii s Daníkem - (jezdíme do Nového města na Moravě) a Daník byl celou cestu nějakej oťáplej - a cca 15 km před cílem z něj vyletělo snad i to co v životě nesnědl - takže nahozený všechno kolem dokola - ještě že byla aspoń v kufru deka - nechali jsme ho jen v tričku - to jediné tak nějak přežilo a zabalili do deky a jeli zpátky domů 🙄 🙄 🙄 Teď už je mu očividně holajduša protože už zas řádí jak černá ruka.
Jinak chodíme ještě na dětskou psychiatrii - a prý nám kolem 6 roku nasadí ritalin - což je vyloženě na to ADHD a pokud to dobře zabere tak by snad nemusel mít ani odklad. Říkala dr. že je na něm vidět že je inteligentní tak má trochu obavy aby se tam pak nenudil kdyby šel o rok dýl. Ale já myslím že s tím jaký má potíže s kreslením a počítáním - to asi nehrozí. Myslím že budem mít honičku i tak.

lenulinka21
21. říj 2010

Ahoj HOLKY 🙂 🙂

Prosííím poradte nějaké RECEPTY na oběd mě už to příjde stále dokola... 😝
tak bych ráda přidala nějakou změnu 😉
Můžete i polévky tady je jedna ode mě:
Porková se sýrem-kluci jí mají rádi

Na másle orestujeme na kolečka nakrájený porek, zasypeme moukou, a podlijeme
bud vývarem nebo vodou. necháme provařit a nakonec přidáte klasický tavený sýr já dávám 2 kousky
polévka je rychlá a dobrá 🙂 podle potřeby přisolím už i kluků ale malinko.

sorbona13
21. říj 2010

čau holky, tak i u nás se už spí jen jednou denně 🙂 Ještě před 14 dny spali podobně jako u luzzi, 1,5hod. dopoledne a hodinku odpoledne, nenechávala jsem je dýl jak do 16hod., aby mi pak usnuli v 19.30, ale poslední dobou usínali až kolem 20hod., tak jsme najeli na jeden spánek od 12-14 (někdy i do 14.30), pak vydrží až do 18.30, to mají večeři, v 18.45 večerníček (většinou koukají tak 5min., pak už je to nebaví) a hned po večerníčku koupání a spánek nejpozději v těch 19.30, vytuhnou okamžitě.
Ale zase bojujeme s jídlem, v 11.30 mají oběd a sní každý tak 50g 😠 , takže dostanou ještě mlíko a usnou, pak mají v 15.30 svačinu.
No a vstávají kolem 7, nejpozději v 7.30, v noci se budí 1-2x na jídlo (což dřív nedělali, ale jak nejí moc přes den, tak to asi dohání v noci), takže pak mají s námi okolo 7 snídani (moc tomu nedají) a v 9 svačinu.

leni, zkus mrknout na recepty na www.varime-detem.cz

zuzicz
21. říj 2010

Ahoj holky, rada bych se zeptala, jestli nektera vlastnite kocarek EasyWalker a jak se vam osvedcilo to polohovani operky na zada pomoci zipu?