Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
8. kvě 2011

@crca jo jo, ráno vstávají v 8, 30 až v 9 hod... a pak jdou spát kolem jedné a spinkají ty 2 hodinky 😉

jankatr
autor
8. kvě 2011

Nazdárek 😵 😵 😵 víkend super - nezmrzli jsme - počasí vyšlo uplně suprově a bylo bomba 😎 😎 😎 Akorát dneska ráno tam pršelo, ale když jsme vyjížděli tak už bylo po dešti a po pár kilometrech se vydralo i sluníčko z mraků - takže fakt super víkend. Jediná vada na kráse byla ta, že jsem si v sobotu hned dopoledne narazila kostrč 😝 🙄 😖 - šli jsme se fotit, a sedli si při tom u Slezské Harty na stráň a já jak jsem sedala tak jsem v trávě přehlídla takovej pitomně špičatej šutr a trefila jsem ho naprosto přesně - namalovat mi někdo na zadek terč, tak je to trefa za 100 bodů 😅 😝 , Takže to pak bylo trošku krušný na horších silnicích, ale za ten víkend to stálo 😀 😀 😀

crca
8. kvě 2011

@jankatr Tak teď tiše závidím já 😀 teda ne tu kostrč,ale hlavně že jste dojeli v pořádku 😉
@luzza taky tiše závidím to spaní 😕 🙂 já uvažuju,že už přestanu asi dávat spát,protože večer uspávám hodinu,vstávaj teda +-půl 8 a dopoledne choděj tak kolem 12,ale to je už taky uspávám tak půl hodiny,ale v kočáře 😒 tak nevím 😖 v noci se mě budí Michalka neustále-no uvidím,neumím si totiž představit,že si nesednu aspoň na tu hodinku odpoledne 😀 to je aspoň ta chvilka klid 😀

adrosek
9. kvě 2011

-ahojík mamky,všechny vás zdravím po dlouhé době,nějak nestíháme,ted sme se sali do dělání podlah už od minu.týdne a ještě dneska to mají přijít dodělat
-takže sme ces týden bez holek úplně sami,nejprv boli u jedné babičky a pak zase jsou u druhé babičky,akorát na vímkend sme si je vzali a jeli sme na chatu,tak sme si jich užili,ale řeknu vám je to krása bez nich si na chvilku odpočinout,ale to strašné ticho tady vtom baráku je děs bez nich,smutili sme a ony boly bez nás úplně ok to je teda ale,no hlavně že neplakaly po nás to by bolo horší
-no a zítra si pro něj jedem konečně tak se těším už
-anik jsem vás nestihla dočíst tak jak bude chvilka tak to musím napravit
-jak se máte všechny jinak?nějaké novinky tady jsou???

jankatr
autor
9. kvě 2011

@adrosek Koukám že máš podobně smíšené pocity - člověk má ty dětičky rád ale potřebuje si občas dát voraz, ale na druhou stranu - za chvíli mu to vřískání tak nějak chybí (aspoň do té doby než se vrátí domů 😅 😀 😀 😀 )

adrosek
9. kvě 2011

@jankatr no tak nějak janka přesně jak píšeš,těším se na to jak si vydechnu chvilku jak si užijeme s manžílkem tu samotu a to ticho,ale pak je tak hrozné to ticho,že stále mluvíme jen o nich at už tady jsou a kdyby tady byly co by bylo atd.

jankatr
autor
9. kvě 2011
lenulinka21
9. kvě 2011

@jankatr jéééééééééé ta jedna fotečka jak odjíždíte z hospůdky je od nás z MLADECKA 🙂 😀 máme
tam rodinný dům... a myslím, že sem Vás i viděla jak jedete do toho kopce...
Páni takový kousek sme byli od sebe ta hospůdka je od nás 200 metrů... hi hi
Jinak taky tiše závidím musela to být parádas(až na tu kostrč)

jankatr
autor
9. kvě 2011

@lenulinka21 https://picasaweb.google.com/118032867306728242...

Myslíš tuhle? Tam jsme jen projížděli, ale i tak je to dobrý 😀 😀 😀 Já myslela že jste v Opavě, kdybych věděla že vás máme po cestě tak jsme vám mohli aspoň zatroubit 😅 😅 😅 - na zastávku by to nebylo - páč je potřeba držet se ostatních, ale klukům by se určitě líbilo kdybysme jim zamávali 😉 😅 aspoň ti naši jsou z toho vždycky na vrcholu blaha 😵 😵 😵

lenulinka21
9. kvě 2011

@jankatr jooooooooooo to je naše hospoda "u Kyšky" 😀 😀 😀 ale tam máme jen RD
jinak bydlíme v Opavě cca 15 km od Mladecka. je to kousek od té hospody naproti přes cestu
a my z baráku vidíme na ten kopec co je za hospodou 🙂 a jak sem sekla
trávu v tu sobotu tak jsem viděla kolonu motorek to je nááááááhoda 😀 😀 tak blízko sme byli

jankatr
autor
9. kvě 2011

Tak to je fakt škoda 😀 My jsme byli zrovna ta motorka co si tam stoupla a zastavovala provoz než ostatní projedou a napojí se na hlavní 😅 takže kdybych to věděla tak jsem měla i čas ti aspoň mávnout 😀 😀 😀

luzza
10. kvě 2011

@jankatr fotky bombovýý 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
11. kvě 2011

Dnes slaví naše koťátka 2.narozeniny 🙂 Z miminek se staly slečny, které zpívají, tancují, kreslí si, napočítají do 9, znají pár barviček, ovládají klávesnici i myš, poznají pár písmen a jsou bez plín 🙂 A rodiče jsou pro ně zatím vše! Užijme si ty chvíle, které se tak brzy ztrácí a koťátka se mění v pubertální individua... 🙂))

luzza
11. kvě 2011

zase v lese... máme to kousek 🙂

jankatr
autor
11. kvě 2011

@luzza Já jsem se asi fakt spletla... - ty vaše holky přece nemůžou bejt mladší jak ti naši hošani - tohle už jsou snad školkový děti.... 😲 😲 😲

luzza
12. kvě 2011

@jankatr prósim tě...starší mladší, v těch dvou letech je to fuk...měsíc sem, měsíc tam...
jsou to ženský... maj trochu větší potenciál než ti chlapi 😉 😀 to znám, ne 😅 mám možnost srovnání s domesem 😉 😀
a vůbec... za pár měsíců se všechny ty naše děcka srovnají na stejnou úroveň a co kdo umí o chvíli dřív nebo dýl už bude úplně jedno 😉 v tý školce už jsou na tom všichni dost podobně 🙂 😵 znovu opakuju..kluky máš KRÁÁSNÝÝ, ZDRAVÝÝ, ŠŤASTNÝÝÝ!!! co si přát víc???? 😵 😵 😵 😵 😵

crca
12. kvě 2011

@luzza tak to gratulujeme ke 2 roku 😉 Holky já teď vůbec nestíhám nic 😒 nebo,teď ten smajlík vypadá blbě,ale nestíhám spíš z toho důvodu,že jsme pořád venku,domů se jdeme jen vyspat 😀 Usínaj mě teď o půl deváté večer,takže večer nestihnu taky nic 😠 Dneska mě děti připravují samé šokové momenty 🙄 Nejdřív koukali z otevřeného okna-,ale to bych si teda dala fakt pár přes držku-jsem tam nechala židli a oni si to okno otevřeli ☹ kdyby to bylo tady v přízemí,ale v pokojíku v patře ☹ -no ani nedomýšlím,pak tchán šel krmit králíky a vzal sebou psa,děcka si s ním hrajou a najednou takovej zvuk,jakoby pes vrčel a trhal 😠 Ten blbounek Máťa šoupal židlí po terase a jak jsem byla v kuchyni a měla puštěný odsavač par,tak to vyznělo hrozně-no já vyběhla-ještě teď se klepu 😅 pak mě zdrhla Míša k plotu u silnice,protože nám dneska přivezli uhlí a Michal to tam nezadělal aby se tam nedostali a já koukám z okna a vydím-otevřeno 😲 fakt teda mazec snad už dneska skončili a to vstávali už o půl 7 🙄

adrosek
12. kvě 2011

@luzza ty tvoje princezny jsou úžasný,jsou vážně hodně veliké
-ale jak říkáš ono se to pak všechno vykompenzuje stím co jedny děti umí a druhé neumí,my teda taky všechno ještě neumíme,hlavně stím nočníkem teda bojujeme 😠 😠

luzza
12. kvě 2011

@crca tak by sis měla večer hodit nohy na stůl, otevřít dobrý vínko a na všechno kolem se vykašlat... občas jsme na mrtvici všichni... a ty máš k tomu takový živáčky- lumpíčky 😀 😀 😀 že si tuplem zasloužíš trochu voraz 😉
já šla s holkama na procházku a oni si vezly každá svůj kočárek.. nelča chtěla čůrat, tak jí dávám čůrat.. jelo kolem auto, já křikla na elí, ať stojí a čeká na mě a ona se lekla, pustila kočár a chytla se mě za stehno.. nelča mi čůrala na boty, kočár ujížděl z kopce sám.. jel po hlavní cestě dobrejch 200 metrů a zastavil se až o stěnu baráku, co stojí v zatáčce...
prostě máme jenom dvě ruce 😝 😅

jankatr
autor
12. kvě 2011

@luzza 😀 😀 😀 Taky dobrý zážitky s tím čůráním 😀 😀 😀
Já vím že to doženou jen bych někdy chtěla být tím co má ty šikovnější děti - páč někdy je to už fakt náročný, celej den pořád luštit co po mě vlastně chtějí - a oni to chtějí dost důrazně - 😅 😅 😅 takže mě už pak večer z toho jde hlava kolem. 😝 😝 😝

Tak a zrovna se nám tu spustila bouřka... 🙄 🙄 🙄 takže to jdu radši vypnout. A jdem se podívat co dělá šípková růženka Kubík - Mates už tu straší od dvou a Kuba ještě pořád spí 😅 😅 😅

luzza
12. kvě 2011

@jankatr tady začala bouřka před hodinou...a padaj i kroupy 😝 😝 ... v ulici máme vody jak nasr... Jirka šel udělat z okna nějaký fotky pro městský úřad 😝 😝

crca
12. kvě 2011

@luzza no s tím vínem je to dobrý nápad,ale toho ani nestihnu otevřít,protože Míša začne řvát 😖 já už nevím,jak je naučit spát-teda Míšu prostě v kuse,odpoledne je to samé,sice pak usne,ale to se třeba 3x probudí mezitím 😒 Neřeknu,když by byli zavřený doma a nevylítaný,ale jsme venku imrvere a stejně nic nezabírá 😠
To čůrání dobrý,takhle nějak podobně reaguje Máťa 😀 Před pár dny nám letěly nad hlavou stíhačky,ale letěly pomalu a hoodně nízko,takže krása pohledět-Míša ta z toho byla unešená,ale Máťa byl zády a já jak jsem z toho byla taky paf,tak na něj volám kooooukeej Máťo hele,hele,letadláááá 😀 ,jenže jak jsem to říkala s takovým tím vyjukaným hlasem,tak se chuděra rozbrečel a běžel ke mě 😀 😀
Jinak 20.5 jdeme na tu operaci a dnes přišly papíry k tomu všemu 😒 ,jsem je vyplňovala a nějak se mě udělalo šoufl 😅 zase z toho začínám být nervní 😔

jankatr
autor
12. kvě 2011

@crca Marky, to bude v pohodě 😉 🙂 My zas s největší pravděpodobností půjdem znovu na ty trubičky do oušek a patrně to vezmou i s nosní mandlí... 🙄 Takže to budou 3 dny ve špitále - tak jsem na to zvědavá, jak to zvládnem.

Jinak pokud jde o Matěje - tak jsou asi oba to samé - ten náš je taky takovej cíťa a poserka - chce se jít podívat na jeřáb ale jen se přiblížíme - už se drží za pusinu, a bojí se, pověsí se mi na nohu a táhne mě pryč. Zato Kuba čučí s otevřenou papulkou a je naprosto v pohodě 😀 😅

luzza
12. kvě 2011

u nás je strašpytel Eliška 😀 a Nelča je ten suverén...u vás jeřáb, u nás bagr, úplně stejná situace 😀 😀 a na Velikonoce tu kousek od baráku přistával vrtulník (umřela tu mladá holka 😖 ) a Nelča šla s Jirkou až k vrtulníku.. Eliška byla se mnou doma a koukala jen ze zavřenýho okna a držela se mě 😀 😀 😀 nedávno jí nelča chtěla postrašit, tak jí říká : "Eviško, pšiletí vutulník!!!" a elí celá ustrašená kouká na zahradu... a Nelča pak tvrdě dodá : " Neboj. Budeš doma s mámou." To je sviňka co??? 😅 😅 😅 😅

luzza
12. kvě 2011

@jankatr jakto, že zas půjdete na ty stipulky?? 😨

jankatr
autor
13. kvě 2011

@luzza 😀 😀 😀 Ty dětičky jsou někdy fakt kouzelný 😀 😀 😀

No ty trubičky ještě to není na sto procent ale jak jsme tam byli před tím pohřbem že mu zas to ouško píchali tak mi doktor říkal že pravděpodobně mu to ještě dají. A já jsem ráda - nerada bych zase skončila tam co loni že mu to píchali snad 8x cca po 4 dnech. Ještě uvidíme - koncem měsíce máme kontrolu tak tam se pak domluvíme. Hlavně mám někdy i pocit že mu některý hlásky unikají tak nevím jestli i špatně neslyší - a minule mu to při tom pořádně vyčistili, prý tam měl uplně rosol a musel být skoro hluchej a je fakt že před tím byl pořád jen takovej sám pro sebe a když jsme pak přišli domů tak hrozně ožil a uplně se změnil reagoval na kluky daleko víc jak před tím, začal se víc zapojovat. Fakt to bylo poznat. A když si vzpomenu na to kolikrát měl zas za poslední dobu takovou tu hnusnou zelenou rýmu tak mám obavy aby to tam neměl zas.

crca
13. kvě 2011

@jankatr koukám 2 roky v tahu a pořád se nějak nemůžeme rozhoupat k tomu,aby jsme si psali jak si hrajou a jsou spokojené 😅 neustále řešíme nemocnice,operace,nemoci ☹ 😀 Teda dneska zase u nás mají den D,po delší době,ale mě to vykolejuje 😠 dopoledne venku nebyli,bylo tady hnusně a zataženo a mokro,teď teda prosvítává už sluníčko,ale fouká hroznej vítr 😒 Taky začali vstávat zase kolem 7 🙄
@luzza dobrá hláška 😀 ta se ve světě taky neztratí co? 😀

luzza
15. kvě 2011

dodáváme fotečky z oslavy 😉 🙂

crca
16. kvě 2011

@luzza Fotky super,ale ty kola mě dostaly 😵 kde jste je sehnali?Ale na druhou stranu se nedivím,že holky vypadají tak velký-oni i jsou 😀 koukala jsem na vaše míry..........kam my se hrabem 😀

adrosek
17. kvě 2011

-ahojík mamky,přejeme všem hezký den
-luzza ty holky tvoje jsou suprový a taky strašně veliké,rostou jako zvody,vidím že oslava se moc vydařila co tedy,holky měly velikou radost ztěch kol co?
-no nám se to už taky blíží za chvilku a vůbec nevím co těm našim princeznám pořídíme jako,stále rozmýšláme nad nějakým vhodným dárkem,pač kravin už mají dost že:
-jkapak se máte mamky jinak??