Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
13. črc 2011

@jankatr no vidis, tak ty s tema 60mg jsem ani nekupovala, nikdy nemeli teplotu ted do 2 let🙂) a to uz mam tech 125mg a paracetamol taky vzdy zabral.

jankatr
autor
13. črc 2011

@myska77 No tak to my u Matěje řešili horečky kolem 7-8měsíce skoro 3 měsíce v tahu - vždycky to bylo tak na 2-3 dny pak pár dnů nic a pak zase znova. Pak už nás taky honili po vyšetřeních že by mohlo jít o reflux na ledvinách že by se mu mohla ta moč vrace a způsobovat záněty - naštěstí se to neprokázalo - bral nějakou dobu léky a pak se to upravilo. Takže s horečkováním jsme si užili svoje.

crca
13. črc 2011

@jankatr
@myska77 Já mám Paralen čípky,ale zjistila jsem že zatím zabírá dokonale ten sirup Nurofen(dřív jsem měla Panadol sirup a nic moc)s tím čípkem taky je to už na prd,ale dávám mu i ty namočené ponožky a to mu naštěstí nevadí 😅 Odpoledne měl zase 39,4,loupla jsem sirup(vyšlo to po těch 6 hodinách) a za půl hodiny už by nejradši lítal venku 😠

myska77
13. črc 2011

@crca tak super, ze mu to takhle rychle zabralo. Ono jak tem detem otrne tak zacnou zase radit. tak jen at se to nevrati.

crca
13. črc 2011

@myska77 no myslím,že nejhorší máme za sebou,už jsme nasadili i ty antibiotika a vit.C,máme ten Ospen,poprvé jsme měli ten Clacid(?) a po tom se osypal.Já jen trnu jestli to chytne Míša 😒 Po roce jsme se konečně domluvili na návštěvě a teď tohle 😖 Nejhorší je,že v baráku je na chcípnutí,v obýváku 27°C a nahoře v pokojíku v podkroví ani nemluvím tam je sauna a to mají otevřenou větračku 🙄

myska77
13. črc 2011

@crca Je fakt, ze jak ta antb.zaberou tak je pohoda. My mame taky ten Ospen, posledni ditko ho dobere v patek. Snad to Misa nechytne, angyna je bakterialni, nicmene nakazliva je, ja zkosila celou rodinu 😅 Az pojedete do toho Kladna tak se stavte, bydlime v Praze 6 u letiste hned na kraji pri ceste z Kladna.
To musi mit deti teda parak v podkrovi, znam to z chaty, tam spime taky nahore. Jeste, ze ten barak stavime bungalow a jeste s rekuperaci a klimoskou a neskutecne odizolovany, vsichni jsme spis zimni a v lete trpime. Uz abychom tam byli, tahle vedra jsou desna s hlavne na to spani. Snad se deti nebudou budit.

jankatr
autor
14. črc 2011

@myska77 Ten baráček tiše závidím... 😵 😵 😵

@crca v tom panadolu sirupu je taky účinná látka paracetamol - já nevím ale mám pocit že ty přípravky s Ibuprofenem (třeba ten nurofen) tak nějak vůbec líp zabírají.

Ten hic si umím představit - ségra bydlí v podkroví a když jsme měli jen Daníka tak jsme tam párkrát spali - to je fakt nářez... 😝 😝 😝 Takže nezávidím - zvlášť potom když má prcek horečky a potřebuješ ho zchladit a to se v takovým vedru dělá dost těžko... 🙄 🙄 🙄

brusle
14. črc 2011

ahoj Holky, po delší době se opět hlásím a potřebovala bych poradit. S dětma je to zatím 🙂 naprostá pohoda, spí v kuse 3,5-4 hod, v noci naprosto přesně, přes den už vyžadují trochu pozornosti, ale je to v pohodě. Mám dotaz ohledně kojení, plně kojíme, za což jsem nesmírně vděčná, kojím oba současně na kojícím polštáři, co jste mi to doporučily, je super!!!!!!!!!!!!! 🙂 a pak jednoho zvednu na prsa, pa druhýho, takže je mám oba vedle sebe a nechám odříhnout, no a pak se zvednu a dáme je oba současně do postýlky. A teď ten problém, ještě jsou malincí, ale jak jste to dělaly potom, když už měli třeba tak kolem 5-6 kg? To si zatím nedokážu představit, jak je oba vezmu, braly jste je jeden po druhém nebo na to měly nějakou fintu, jak je po krmení nechat odříhnout? Možná je to dotaz úplně blbej, ale docela my mě to zajímalo. Díky moc
😀

myska77
14. črc 2011

@brusle Ahojky, to uz je detem pres mesic? toto leti. Kdyz uz byli tezsi, tak jsem je kojila zvlast, taky jsem si jich chtela vic uzit, toho druheho jsem mela v lehatku a houpala. Jinak holky to delaly tak, ze jednoho dali na rameno a druheho ohnuli pres ten polstar na brisko. Nebo myslim, ze Sorbonka je davala oba do lehatek odrihnout.

jankatr
autor
14. črc 2011

@brusle Našim klukům stačilo poměrně málo takže tak jak jsem s nima seděla v křesle, tak jsem si je dala oba na sebe asi tak jak ty a potlapkávala je po zádíčkách nebo je tak jakoby hladila, ale tak aby se to tělíčko celý trošku zhoouplo nahoru a dolů, tím pádem se to bříško o mě tak nějak masírovalo a udělalo to svoje 😉 🙂

crca
14. črc 2011

@myska77 tak je to lákavé pozvání,ale my budeme rádi,že dojedeme 😀 a děda s babí si jich zase po roce aspoň na chvilku užijou,pokud nás nevyhoděj už večer s tou demoliční četou 😀 😀
Dneska Máťa už bez teploty a už zase je protivnej ukvičenej kluk 😅 ,ale to že nemůžeme ven je nejhorší 😖 Míšu si vzala dneska babí na nákup a pak jí měla ještě u sebe tak aspoň tak 😉 Zatím je o.k(ťuk yťku)

myska77
14. črc 2011

@crca Ty Matesove musi mit tu ukvicenost snad ve jmene, my i Janka mame taky Matesa a vetsinou jsou to vsichni stejni rostaci. Ten nas je jeste k tomu samonasiraci, kdyz se mu neco nedari nebo nelibi, desne se sam vytoci a se vsim triska a kvici, to je pak taky na zabiti. Hlavne, ze uz ste bez teplot a zaplat panbuh za ukvicenost 😎 To je babicka vydrzela rok nevidet? to si nedokazu predstavit. vim, ze to mate daleko, ale treba moje segra (maji 2 mimina) bydli v Mnichove a taky sem jezdi kazde 2 mesice nebo nasi jedou tam, mama by asi umrela bez vnoucat 😀

jankatr
autor
14. črc 2011

@crca
@myska77
ááá koukám opět téma "Mates" - já to říkám taky že to jméno je snad začarovaný 😀 😀 😀 Copak o to Marky u vás je to jasný - ty máš ty moje těhubacily 😅 takže jsou zkrátka z jednoho těsta 😀 😀 😀 Vlastně něco jako příbuzný co?? 😀 😀 😀 Ale je fakt že Mysky Mates je taky to samé - takže na tom jméně asi něco bude 😉
Jinak teda náš Mates je taky úžasně "samonasírací" 😝 on má v podstatě jen dva stavy buť se vzteká a ječí jako když ho na nože berou, případně řve, a nebo se řehtá a není k udržení ale nějak mu chybí taková ta zlatá střední cesta. Hned se vším mlátí a když se vztekne tak si stoupne na špičky, vystrčí pupendo, žíly na krku mu naběhnou k prasknutí a začne ječet až z toho člověka vážně bolí - ale fakt doslova bolí uši.
A to mu pak vždycky vyhrožuju že ho začnu pronajímat coby poplašný zařízení - aspoň vylepší rodinnej rozpočet 😀 😀 😀

adrosek
15. črc 2011

-ahojík mamky,přeji hezký den všem
-myska ahooj taky tě moc zdravím,už sem myslela že se něco děje,já říkala že máte asik hodně starostí stím stavěním toho domku,ale nebyla jsem si jista jestli jej opravdu stavíte,takže dovolenka nic moc teda,to je škoda,hlavně že už budete fit a nebudete nemocní
-to samé přeji brzké uzdravení aj crce at ste brzo fit
-no naše holky jsou taky nachlazené,mají rýmu a kašel ale už je to snad lepší,no je to tím počasím asik,horko tak sme stále v bazénu,pak zase chladno atd.dokola že
-já mám ted od středy volno,holky jsou u manž.maminky tak mám klídek do soboty,tak sem si poklidila trocha ale ne moc,pač dneska nám došli montovat dveře do horního patra takže budu moc uklízet na novo až odejdou,to bude tak na půl dne než to udělají,ale bude to hotové a aspon to vyšlo že holky jsou pryč

crca
15. črc 2011

@jankatr
@myska77 tak přesně jak píšete,buď řve jak pavián,nebo je vytlemenej,a taky je samonasírací 😀 jak mu něco nejde,tak s tím tříská a háže 😠 asi na tom jménu fakt něco bude 😀 😀
Ono ne,že by je "babí"(je to sice tátova žena,ale ne moje máma)taky chtěla mít pořád u sebe s tátou,ale táta má artrozu,takže dlouhá jízda autem je na nic a vlakem to by nezkousli 😀 Ono jde jen te´d o těch pár let,pak už s nima klí´do budu jezdit vlakem 😅 ,ale aspoň že jsou mobily,posílám pořád fotky,videa,nebo si povídaj když volám,mám to na ně zadara tak to je super 😀

jankatr
autor
15. črc 2011

@crca to by ještě tak nejlepší bylo přes kamerku na skypu 🙂 😵

crca
16. črc 2011

@jankatr to teda nevím to bych toho moc nenamluvila 😀 Mám dotykový displej na počítači a stačí,když občas koukáme na Seznam(teda na hafíka 😀 )a jak ukážou tak je to v riti,páč se dotkou obrazovky 😀 .....

crca
16. črc 2011

Jinak na dnešek jsme prospali hezky celou noc 😅 ,no,Máťovi jsem byla dát ATB ve 21.00hod,pak Míša začala ten svůj obvyklí čas řevu o půl 10,ale pak spali až do 5 kdy mě začal zvonit mobil na další ATB,jsem se bála jak je to vzbudí a prd,spali jak zařezaný,šoupla dávku a spalo se do 6.20 😅 Je teda pravda,že tam měli v pokojíku konečně příjemně 😎

jankatr
autor
16. črc 2011

@crca no to teda ještě že máme normální obrazovku 😀

jankatr
autor
16. črc 2011

@crca ale hlavně že už je kapku líp 😉

crca
16. črc 2011

@jankatr no je to už na palici,ale co budu vyprávět že? 😅 Už s ním šijou všichni čerti,ven by chtěl,takže Míša když si jí vezme tchýňka dopoledne a Michal odpoledne tak je scéna-teď ho něčím zabav,když ho už nic nebaví a mě teda už taky ne 😅 ....to co jsem schodila mám snad zase nahoře,protože pořád něco užírám,děcka to samé aby byl chvíli klid 😀 ....snad aspoň příští týden už bude kontrola o.k a budeme moc jet na Kladno 😅 Míša je dobrá a myslím,že snad už nic nepříjde,je to už přes týden,tak doufám,že u toho zůstaneme 🙂
Dneska nám tady jezděj traktory,sečou a sbíraj trávu,tak měl aspoň Máťa o zábavu postaráno 😀

jankatr
autor
16. črc 2011

@crca tak aspoň nějaká zábava viď ? je to hrozný když ty děcka nemůžou ven... 🙄 🙄 🙄 Snad už to překlepete v pohodě 🙂 😉

crca
21. črc 2011

Ahoj holky,tak zítra jedeme do toho Kladna 😅 Jsem nervozní jak sáňky v létě,je to naše první dloouhá cesta a hlavně pobyt někde jinde než u nás doma,nebo u naproti u tchýně 😀 Počasí teda nehlásí nic moc,ale aspoň ta sobota aby trochu vyšla 😠

jankatr
autor
21. črc 2011

@crca tak šťastnou cestu a hodný děti 😎 😎 😎

adrosek
22. črc 2011

-ahojík mamky,hezký den všem přejeme
-crca tak štastnou cestu přejeme a at se vám vše vydaří
-já začínám balit večer a zítra fičíme nna týden na sk jen snad vyjde topočasí trochu aspon

crca
24. črc 2011

Ahoj holky,tak se hlásíme po víkendě 😀 Ani nebudu komentovat,to bylo tááák směšný-sice je to můj táta,ale to co se dělo ani nekomentovat,to je k smíchu 😀 -bohužel to myslím ironicky a přísahám,že se dlouho asi zase neukážem 😀 nejlepší to bude jak to bylo-budeme si volat,budou posílat balíky a peníze a já jim fotky a budeme spokojený na obou stranách 😅

jankatr
autor
24. črc 2011

@crca 😒 to je mi líto že to nedopadlo zrovna nejlíp... ☹

crca
25. črc 2011

@jankatr nic si z toho nedělej,já si z toho taky nic nedělám 😉 jsme spokojený tak jak jsme a nikoho jiného k tomu nepotřebuju......koneckonců je to jejich blbost,oni pořád chtěli ať přijedeme a jsou to jejich jediná vnoučata a jak si s tím naložili je jejich blbost.Hanka(manželka táty)má pořád všechno vyleštěný,nablejskaný,ničeho se nesmíš dotknout aby se s tím náhodou nehlo a nestálo to o milimetr dál,jdeš se umýt,hned bere čistič a umývá umyvadlo 😅 a jako co čekali....všude samé pičičinky a porcelánek a čekali jako že děckám vysypu hračku na koberec a budou si hrát celý den nebo co?? 😕 😀 možná tak když jim bylo půl roku,nemluvě o tom,že jsme dostali kázání,že musíme být rázní,dát přes prdel.....kdybych nebyla domluvená v sobotu na návštěvu k tomu příteli co 😀 žil s mámou a je teď v tom bytě který jsem zdědila,tak jedeme domu snad už ten pátek večer--ono vyskytlo se to,že Haninýho tátu odvezli do nemocnice ten pátek co jsme přijeli(má rakovinu a není to dobré),ale tak to nemuseli somrovat ať přijedeme-děcka jeli 6 hodin v autě,takže si dokážeš představit,jak byli večer protivný,teď cizí prostředívšude lákadla a v pátek večer když děcka řvali před spaním otevřela dveře a říká"hele táta asi umírá,takže na vás nebudu mít náladu,je vám to jasný" 😕 no mě sklapla huba a nebýt té návštěvy v sobotu tak fakt jedeme i na noc 😅 nevzali si děcka ani na půl hodiny,takže nakonec jsme s nima chodili jen já a Michal a nemluvě o tom,že se doma hulilo,takže to bylo něco na Michala 😅 Já sice taky kouřím(teda ne doma),ale tak když tam jsou děcka tak nemohli chodit ven???Bylo hezky a to vadilo teda i mě-no prostě mazec,ale jak jsem psala...je to jejich blbost,já o nic nepřišla a aby mě dával někdo kázání o tom,jak mám vychovávat děti(pokud možno co nejvíc třískat,jinak si to nezapamatujou),někdo kdo je viděl 2x za 27 měsíců??Prostě já už patřím sem a nelituju toho,že jsme jeli,aspoň to vím dřív než tam jet na dýl.....Takže asi tak a to je napsaný jen zlomek toho všeho,já se tomu směju 😀 Te´d už aspoň nemám výčitky že nejdeme ukázat děcka do Kladna,že se sem nedostanou.....,že jsou ochuzený o vnoučata....... 😅
Jinak přeju Kubíkovi vše nej k svátku 😉

adrosek
25. črc 2011

-ahojík mamky,všechny vás zdravím z dovolenky,máme se dobře,holky jsou super jen to počasí by se nám mohlo umoudřit,ale aj tak sme celé dny v bazénech takže pohodička prostě

@crca to mě teda moc mrzí že to tak dopadlo a že to tak máte u rodičů,jak píšeš je to jejich věc že je teda nebudou vidět,je to smutné ale je to tak,než tam jezdit a poslouchat,sničím nehýbejte,nemám na vás náladu a ještě ktomu když ti tam kouří před nima,já bych teda se asik sbalila a jela domů,já bych to nevydržela,tak máš ponaučení pro příště že už tam zřejmě nepojedete teda

crca
25. črc 2011

@adrosek Přesně jak píšeš,jestli je zase budou mermomocí chtět vidět,ať si přijedou,ale fakt mě to nemrzí,aspoň jsem to poznala za včasu 😅 Prostě oni už nemají nervy na děti,kor na tyhle tajfuny 😀 ,ale já je varovala 😀