Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
7. únor 2012

@adrosek tak zub to asi není ☹ Máťa se vzbudil s 39 teplotou ☹ Pak asi 4x zvracel,vše co vdycky snědl,nebo pak už vypil,teď jsem mu dala na noc čípek,jen jsem mu dala cucnout černého čaje,ani mlíko jsem mu neudělala 😒 No uvidíme...zítra ale určitě povalím k dr.,ale musím až odpoledne,dopoledne má poradnu pro miminka 😒 Ale tipuju to na angínu a v tom jsem se nikdy nespletla 😅 ,ale je pravda,že jsem mu koukala do krku a ten červenej nemá 😒 No hlavně ať k tomu ještě nechytne larynu v noci ☹

adrosek
8. únor 2012

-ahojík mamky,hezký den všem
-crca-tak snad budete brzy fit a nebude to nic horšího tedy,myslím ještě laryna

crca
9. únor 2012

@adrosek ahojky,tak dneska už bez teplot,jen má teda hroznou rýmu,radši jsem si včera zabalila tašku pro případ odjezdu,ať to tady pak za nich nebalím 😅 zatím to vypadá dobře,tak snad ta blbá laryna nedorazí 😒 já jsem z toho vždycky na mrtvici u Máti,jakmile chytne rýmu tak už jsem v pohotovosti 🙄 Míša se zatím drží,ale na mě asi něco leze,nemám rýmu ani kašel,ale před chvíli mě bylo tak šoufl od žaludku a zimnice 😖 😅 No snad to zaspím,teď je to zase lepší......
ale holky já myslela,že Máťu včera u té dr.přerazím a to mu sama měřila teplotu a měl 38,2,jenže on krkal jak trubka,ale naschvál..... 😅 😠 jsem si tam připadala jak debil s nevychovaným smradem 🤐 vůbec nevím co ho to napadalo,přitom nepil 😕 ,ale pro něj děsná prča 🙄 jestli jsou takové trapasy jen začátek tak potěš koště 😀 trochu si to dr.teda vynaložila tím,že pokud tak zvracel,tak je to možné,protože má zažívací problém po tom zvracení,samozřejmě jsem jí řekla,že tohle doma nedělá normálně 😅Ale angínu nemá,tak aspoň to🙂

jankatr
autor
10. únor 2012

@crca hlavně že už je mu líp - stejně je to ale ďáblík 😀 😀 😀

crca
10. únor 2012

@jankatr ďáblík???Prase je to a nevím po kom 😀 Když se mě setřička ptala,co Míša,tak jí říkám"ta je ještě horší 😀 😀 No smáli se,tak jasně že to brali,ale mě bylo hrozně 😅

crca
11. únor 2012

Tak Míša horečkuje dneska 😒 snad to bude jen taky dva dny......zasoplený jsme všichni,mě dneska taky bylo šíleně,všechno bolí,rýmu jako trám.... 😖

jankatr
autor
12. únor 2012

@crca Tak hlavně ať je brzo líp

jankatr
autor
12. únor 2012

Tak takhle to vypadalo... 🙄

jankatr
autor
12. únor 2012

Zkoušeli jsme brusličky, ale vydrželo nám to tak deset minut... ne že by to kluky nebavilo ale to připínání je prostě na prd, v jednom kuse jim to z těch botiček padalo... 🙄

adrosek
13. únor 2012

-ahojík mamky,všechny zdravíme
-jankatr-too je super t brusličky,se na chvílu zabavili alespon hošani
-crca snd je už lépe o něco a budte brzy fit pořádně
-nám ted začnou konečně vydávat přihlášky ve školkách tak jsem zvědavá jak dopadneme hlavně
-jinak už at je po zimě a konečně se trocha oteplí bo kdyby napadlo alespon trochu sněhu

crca
13. únor 2012

@jankatr jéé to jsou prdelinky 😵
@adrosek už jsou bez teplot,Mates teda soplí až hrůza,ale má tu zelenou rýmu,asi zítra pojedu k dr.pro ty Pamykomky do nosu,Míša ta zatím nic,jen tu noc blindila a měla horečku,ale nic zatím neraší,jen asi pomalinku taky rýma začíná,no ale hlavně že už jsou bez teplot a nezvracej 😉 Já jsem teda taky k.o,soply zelený jak z nosu,tak i kašlu,včera jsem vychrchla takovou zelenou hroudu.... 🙄 no fuj,ale asi to bylo to nejhorší,protože se mě docela už ulevilo 😅 Ale už hlásej trochu oteplení,prý je po mrazech,tak šupšup ať je tady jaro 😀
Holky dneska se mě vrátil balíček s věcma 😠 no,copak to,naštvaná být nemůžu,protože to mám zaplacené,ale maminka je neregistrovaná 😒 naštěstí jsem to dohledala a zkusila jí poslat mail,co má napsaný u jména,tak uvidím.....hlavně,že mám v pravidlech,ať mě neregistrovaní píši č.tel pro případ problému 😠

jankatr
autor
13. únor 2012

@adrosek to jo, ono by je to bavilo, jen kdyby jim to pořád nepadalo ale to se fakt nedalo, člověk jim to utáhnul, udělali dva kroky a mohli jsme začít na novo 🙄 asi jim to příště přimotám izolačkou 😀 😀 😀

crca
15. únor 2012

@jankatr tohle je nejhorší,když nevíš,jak to těm dětem bude sedět... 😒 ...Jinak paní mě hned odepsala na mail🙂,že se musela odstěhovat kvůli manželovi,tak má jinou adresu a nestihla to změnit.....Tak jsem ráda a posílám jí to znova 😉 Dneska je u nás příšerně,vichr,chumelenice,napadlo snad 20cm a do toho závěje...no děs,v tomhle bych chtěla jít do práce 😀

adrosek
16. únor 2012

-ahojík mamky,hezký den
-jankatr-tak to věřím,že hlavně nebavilo tebe jim to neustále nasazovat že,tak to vyzkoušeli na chvílu alespon
-unás včera taky vichr,chumelenice a sněhu habaděj,šak taky konečně že za celou zimu,sice sme vomto počasí šli vn,včera sme totiž oběhávali školky pro přihlášky a pak sme šli opět do té solné jeskyně,ta je vážn bezva,holky si pohrají atak je to něco jiného zase,jinak jsem zvědavá na ty školky,přihlášky odevzdáváme až 5.března a pak někdy ke konci sedozvíme zda je vemou či ne tak jsem zvědavá tedy jestli nám to vyjde bo ne
-taky jsem se chtěla zeptat co j s luzou a myska nevít někdo jak se mají

crca
16. únor 2012

@adrosek konečně trochu sněhu co?? 😀 my máme na zahradě sněhu do půl lýtek a to nemluvím o těch navátých vrstvách 😀 Dneska byli děcka chvilku venku na zahradě a měli to po kolena,ale vyblbli se 😉
jojo Luzza a Myska tady dlouho nebyli.....

adrosek
17. únor 2012

-ahojík mamky
-jojo trochu sněhu,dnes do rána opět cosi připadlo tak se odpol.vypravíme před barák odmetat vjezd,at se holky zabaví a trocha unaví,když už nespíme odpoll.tak se nebudeme doma nudit alespon

jankatr
autor
17. únor 2012

tak o středě mi ani nemluvte... to byl fakt hukot 😲 😲 😲 místama fakt bílá tma. Zrovna jsem byla na odpolende v práci. No ještě že mě pak svezla ta holčina co tam byla se mnou. Jednak čekat v tom vichru na autobus kterej mi jede až o půl deváté by byl fakt mazec protože jsme zamykaly pár minut po osmé, a není tam žádná pořádná zastávka. Ale hlavně mi pak druhý den ráno mamka říkala že ten autobus nakonec ani nejel. A jít v tom hnusu přes celý město domů to by byl mazec... 😝 😝 😝

crca
18. únor 2012

Teda a je po sněhu 😒 no není,je ho hromady,ale je z toho zase ta kejda 😒
@jankatr tak to bych ti nezáviděla v tom jít pěšky 😅 a jak je?Už je to motání hlavy dobrý?Já jsem od úterý na těch ATB,ve čtvrtek a v pátek to byl nářez,jsem vrcholila v kašlání,jsem se až dávila v noci taky...dneska už jsem aspoň neměla ty záchvaty kašle.Ve čtvrtek jsem byla v divadle a tam mě to naštěstí chytalo ještě decentně 😅 o přestávce jsem si koupila láhev s vodou a s brčkem a tak druhá půlka už byla v pohodě,jsem usrkávala a modlila se ať mě to výjde,protože v momentě sucho v krku a už jsem jela 😀 Ale bylo to pěkný,tím že se i zsmálo,tak jsem co nejvíc chrchlala v tom smíchu diváků 😀 Teda kde jsme k tomu hnusu přišli 😠 Matěj je pořád zasoplenej,ale od tý doby co dávám ty Pamykomky je lepší,měla jsem si o ně říct už dřív.... 😒 Míša ta teda je relativně dobrá,taky začala soplit,ale hned jí taky stříkla a nedošlo to tak daleko...
Co koupíš Matýskovi k svátku? 😀

jankatr
autor
19. únor 2012

@crca asi to nechám na léto a oslaví to kluci spolu. Jsme ted uplně v háji s penězma, a za měsíc budou mít narozky. On to zatím ještě tak nějak nevnímá, tak si myslím že mu to bude celkem jedno a aspoń se pak nebude divit že Kuba něco dostal a on ne.

crca
19. únor 2012

@jankatr tak já taky nebudu kupovat nic extra,jedno Kindervejce a je to 😅 Rozdělí se Míšou a hračku mu nechám 😀 taky to nějak nehrotím a jak píšeš,ještě tomu stejně nerozuměj a kor když jeden něco dostane a druhý ne..... 😉 Dneska jsem s nima byla 1,5 hodiny venku a přišli jsme jak vodníci 😀

crca
20. únor 2012

Holky,jen vrychlosti,podrobnosti napíšu večer....dneska jsem byla kvůli tomu prodloužení RD jestli to jde,když jsme nastupovali o ten 1,5 měsíce dýl a JDE TO!!!!!!Už to mám hned změněné a březen duben,mě budou vyplácet 9807kč a v květnu 7100kč,ale to jsem si nasadila tu nejvyšší možnou částku co jsem mohla co mě spočítali 😉

maharall
20. únor 2012

Ahojte holky, můžu se k vám přidat do debaty?? Jak to tady tak trochu čtu tak máme všechny stejné problémy a radosti s těma dvojčátkama. My máme páreček Honzíka a Haničku Jsou jim 2 roky a 7 měsíců, takže mě čeká za chvíli konec mateřské a hledání práce, toho se docela bojím. V březnu jdeme k zápisu do školky tak jsem taky zvědavá jak nám je vezmou jestli vůbec jsme z vesnice a školku tady máme tak bych byla šťastná jak blecha kdyby to vyšlo.

@crca to je super zpráva, že to jde prodloužit to by mě v životě nenapadlo tahle možnost a kde se o to žádá teď jak je to nově na normálním pracáku?

crca
21. únor 2012

@maharall nejdřív jsem byla na kontaktním místě,jen se zeptat a prý u vícerčat to jde a právě ještě vydělají.S jedním to jde taky ale prodělaj 😅 Pak jsem jela na OSSZ s papírama co mě dali na tom kontaktním,tam mě to vyplnila a jela jsem zpátky na to kontaktní a tam jsme počítali kolik bych chtěla a kolik mám maximum možnost brát.Vzala jsem to maximum,ale jde to i od 50kč 😀 Jenže to je výhodné pro ty co jim chlap vydělá aspoň 50000kč měsíčně a nemusej počítat koruny 😀 Já jdu taky na pracák po tom RD,takže jsem to zvedla na maximum co mě spočítali těch 9807kč a sice skončím stejně jako normální rodičovskou,ale tím že nemám práci mě je to jedno,stejně jdu na ten pracák a hlavně se mě to aspoň na ty dva měsíce zvedlo a o nic nepříjdu 😉 Otázkou budou asi i okolnosti kdy jsi rodila a atd,ale to se dá zjistit,každopádně to za to stojí 😉

maharall
21. únor 2012

@crca díky moc za odpověď i když v tom mám dost zmatek ☹ , proč záleží na tom kdy jsem rodila? No nejlepší bude se tam stavit a vyzjistit to přímo tam, to zas bude něco než se vyblekotám 😀 co vlastně chci. Ale určo to půjdu zkusit.

crca
21. únor 2012

@maharall chce se to zeptat a oni ti to vypočítají podle tvého RD,takhle se to špatně vysvětluje 😀 Prostě nejdřív zajeď na kontaktní místo(tam jak se podávají žádosti o porodné,o příspěvky na děti,na domácnost,rodičovská..) a jen se zeptej že by jsi chtěla vědět jak to je,když máš dvojky a vlastně jsme nastupovali o měsíc a půl dýl na tu RD.To už by ti měla poradit.Já naštěstí natrefila na super paní 😉 Okamžitě mě řekla že na to máme 100% nárok,že se do těch 220000kč nevejdeme,že nám ještě něco do nich chybí a už to jelo 😀

maharall
21. únor 2012

@crca super, zítra tam vyrazím, díky moc. My tam máme taky moc hodnou paní, tak doufám, že to i bude vědět když už je hodná 😀 . tak přeji krásný den dětičky spinkaj tak jdu na chvilku za nima dnes jsme vstávali v 5 hodin takže mám dost 😖

crca
21. únor 2012

@maharall taky mě chrupou a taky mě začali zase vstávat v 6 😠 a to už spali krásně do půl 8 😒 No každopádně se nebát zeptat,držím palce a dej pak vědět 😉

maharall
22. únor 2012

Zdravím ..... 🙂

@crca tak jsem tam dnes vyrazila na tu sociálku a super, zbývá mi ještě jakoby nevyčerpanejch cca 9 tis. tak si to můžu prodloužit o ten 1,5 měsíce i když jsem uvažovala že si to prodloužím až do prosince, sice budu brát cca 4600, ale snad by jsme to nějak utáhli. Lepší než bejt na pracáku za 3 tis. A i kdyby mi nevzali děti do školky tak se to nějak překlepe, ale doufám, že seženu práci. To je tak na nic vše nic si člověk nemůže naplánovat jak by chtěl, protože se neví školka, práce atd. Už jsem z toho někdy na palici jak na to pořád myslím. no, ale to asi nejsem sama..... 😅 . Ale každopádně děkuji moc za radu 🙂 .

crca
22. únor 2012

@maharall nemáš zač 😉 a jsem ráda,že to vyšlo,jsem se bála to otevřít,jestli mě nezačneš bombardovat,že kecám 😀 😀 Ono vlastně,čím blíž ke 3tím narozeninám dětí,tím větší peníze ti dají,protože už to nejde nějak moc dohnat 😉 samozřejmě při 3leté variantě 😅 Taky jsem bez práce,ale zase není moc logické brát 2000kč měsíčně a prodlužovat to třeba o půl roku,když je lepší si to vyplatit normálně do 3let a pak mít práci kde budeme mít víc,ale taky pořád řeším,jak dopadne školka a jestli něco seženu 😒

jankatr
autor
22. únor 2012

Marky můžu se zeptat jak ty jsi to přesně měla - kdy jsi nastoupila na ten rodičák a kolik ti teď zbývalo? Kdyžtak mi písni smsku - ale já mám obavu že když to mám někdy od října tak už to mám asi vyčerpaný... 🙄