Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
9. lis 2008

Snad máš Luzzo pravdu, budu to chvíli sledovat a kdybych měla podezření, tak zavolám dr.
Hanulko tak tě vítáme a popravdě ani nevím kolik nás je, možná by to chtělo udělat nějako tabulku
😉

luzza
10. lis 2008

dobré ráno všem dvojmamkám 😵

luzza
10. lis 2008

jéé,tak vítáme hanulku 😅
takže už nás je tu pět 🙂

luzza
10. lis 2008

zanetíku,
tak zkus nějakou tabulku vymyslet...
taky nevím,co by v ní mělo být... 🙂

zanetik
10. lis 2008

Ahojky, něco vymyslím udělám a vy mi pak dodáte údaje ...

luzza
10. lis 2008

ok,zanet 😉

downhamka
10. lis 2008

Zanetiku ja jsem se na ten vytok tady ptala minuly tyden, uz ho mam asi tak 2tydny. Zrovna ty jsi psala, ze si to ani tolik neberes! Taky jsem mela strach, ze je to plodovka. Dneska jsem byla na odberech a ultrazvuku, doktor mne ujistil, ze mimiskove maji dostatek plodove vody. Ve stredu jdu do poradny tak se na to zeptam doktorky. Jak rikas, sleduj to a nos slip. vlozku. Ja mam vytok hlavne kdyz treba vylezu z postele, nebo dlouho chodim. Doktor pry ma nejakou tekutinu a vyleje ji na slipku a podle zbarveni pozna, zda je to plodova voda.

Holciny dobry napad s tou tabulkou! Jinak nasi mimisove maji oba skoro 13cm, doktor se jeste ujistoval, ze jsou opravdu dvojvajecni. Vypada to ale, ze maji spolecnou placentu. No uvidime v tom 20tt. Ani mi nerekl pohlavi, pry az priste, tak se jeste nechame prekvapit.

taky vitam hanulku a blahopreju. Taky holky mam takovy predkopani, doktor rikal, ze je to uplne normalni 😉

luzza
10. lis 2008

dow
tvoje dvojčátka mají jen jednu placentu?? to je zajímavý...když jsou dvojvaječní...ta příroda teda kombinuje 😅
a už maj 13 cenťáků??? 😨 😨 😅 no to jsou už krásně velký 😵 😵 😲 😲
tak já se těšila,že už budeme vědět jestli čekáš holky nebo kluky...tak zase 4 týdny,nó 🙄 😀

zanetik
10. lis 2008

Dow taky se divím já mám teda dvě, jsem myslela že dvojvaječný musí mít dvě..
Já si myslím, že máme 14cm podle toho co jsem zahlídla na UZ...
Už mám tabulku jen nevím jak ji dostat do alba 😒

zanetik
10. lis 2008

Tak jsem si tam zatím dala novou fotku bříška 😵

zanetik
10. lis 2008

Tak mám tabulku v albu tak prosím data 😉

luzza
10. lis 2008

zanetíku
bříško je kouzelný 😵 😵 😀

luzza
10. lis 2008

teda zanet,
ta tabulka se ti fakt zadařila 🙂 🙂
jsi prostě šikulka 😉

luzza
10. lis 2008

holky
zítra ráno jdu na kontrolu...jdu už v 6,30 😖
tak držte palce...
hlavně ať ta placentička je v pořádku...
začíná na mě lízt nervozita...

luzza
10. lis 2008

jinak
dneska ráno jsem si uvařila zelňačku,bo mám na ní pořád chuť...
a měla jsem jí k snídani,k svačině,k obědu i k večeři...prostě si nemůžu pomoct 😝 😝

zanetik
10. lis 2008

Tak hlavně aby jsi neměla nějaký střevní potíže 😀 , na zítra držíme pěstičky...tak hned jak vstanu budu koukat jak to dopadlo...
Díky, byla to taková rychlovka, můžeme ji upravit...přijímám návrhy...

jankatr
autor
10. lis 2008

Zanetiku - jsi šikulka 🙂 😉

Luzzi - tak ať je zítra všechno v pořádku 🙂 😉

downhamka
10. lis 2008

Zanetiku fakt pekne, mamina me vyfoti zitra, ale holky ja pribrala!!! Uz mam 58,6Kg podle vahy v poradne. No ted uz je to dohromady asi 4.5kg, tak nevim co bude dal. Jinak s tou placentou, neni to snad ani mozny, aby byla spolecna, kdyz jsou dvojvajecne. No uvidime za mesic!To se to zase potahne, ach jo.....

Luzzo drzim pesticky zitra, taky se pak podivam jak jsi dopadla. Snad to bude dobry a placenta se udobrila. 😉

Jinak doplnuji tabulku, jeste sem ji nevidela tak jak to vypada...

jankatr
autor
10. lis 2008

Down - ono je lepší se průběžně vážit doma - aby ses vážila ve stejnou dobu, já to třeba dělám ráno - dojdu si na záchod a než se nasnídám a obleču tak se zvážím - takže se vážím ve stejnou dobu, na lačno, a vyslečená. Ono to pak totiž klame - pokaždé máš něco jiného na sobě, jinak vážíš ráno a jinak v poledne... takže to co mi naváží v poradně beru s rezervou 🙂

downhamka
10. lis 2008

?
Tabulka pekna, ale jsem asi imbecil, nevim jak ji vyplnit a dostat do diskuse. 😉

downhamka
10. lis 2008

Janka kdyz ja nemam jeste vahu! No ale koupit si ji musim 😉
Zaneti asi bude lepsi kdyz ti vsechny napiseme podrobnosti do tve ip a ty tu tabulku doplnis, jinak to nevidim 😉

jankatr
autor
10. lis 2008

down - ono to ani jinak nejde 😀 😀 😀

zanetik
10. lis 2008

Tak tabulka doplněná čekám další údaje popř. návrh co by tam ještě mělo nebo mohlo být 😉

jankatr
autor
10. lis 2008

Zanetiku - to bříško je krásný - takový pěkně kulaťoučký 🙂 🙂 🙂

luzza
11. lis 2008

tak já za chvíli razím na kontrolu...
byla jsem tak nervózní,že jsem nemohla pořádně spát...
tak přeju všem HEZKÝ DEN 😵 😵

luzza
11. lis 2008

ahoj holky 🙂
miminka jsou v pořádku,srdíčka jim krásně ťukají...pěkně se tam vrtěli 🙂
mají něco kolem 3 cm...
jedno miminko má stále vcestnou placentu...ale prý se to může ještě změnit
zítra ráno musím nalačno na krev a do poradny mě pozvali za 13 dní...
průkazku zatím nemám...tak snad zítra
jinak mi doktorka nabídla,že do příští poradny můžu vzít také Dominika,aby viděl miminka na ultrazvuku 😅 😅
tak to on bude rád 😵 chtěl jít totiž se mnou už dneska 😀

zanetik
11. lis 2008

Luzzo, tak to moc gratuluju 😉
Co je to ta vcestná placenta? Tak i kdyby jsi ji dostala za 14dní tak to je za chvilku, teda doufám, to jdu na ten velký UZ...David se mnou byl taky v 13tt a byl unešenej jak to je super vidět...

jankatr
autor
11. lis 2008

Zanet - to znamená že placenta částečně nebo uplně překrývá děložní hrdlo. Často pak dochází ke krvácení a ani porod nemůže být veden normálně ale musí být císař - i když tomu se my s dvojčátkama většinou nevyhneme ani když tenhle problém nemáme.

downhamka
11. lis 2008

Dobre ranko holciny,
luzzo, to jsem moc rada, ze jsou mimis ok. Ta placenta je fakt, ze se to jeste muze zmenit. A jak rika janka, nas vetsinou stejne ten cisar nemine 😠 No se dvema bych asi stejne prirozene rodit nechtela a to jeste s prvnim porodem. 😉
Holky otazka pro vas: vcera jsem dobrala posledni Duphaston/progesteron, doktor mi rekl, ze ho mam brat do 16tt. Tak snad uz je s tim konec ne? Vy zanetik, janko jeste berete progesteron?

No zitra je poradna takze si pisu dalsi otazku, abych nezapomnela! 😉

jankatr
autor
11. lis 2008

Down - já to měla asi tak do 12 tt 😉 od té doby už jen vitamínky a listovku

Down a to si ještě představ variantu, kterou jsem onehdá našla v knížce - jen už teď přesně nevím jak byly ty polohy těch dětí - ale prostě jedna byla dobrá a jedna špatná - a prej v takovým případě je možné první dítě porodit a druhý se musí vzít císařem.... 😲 😲 😲 😲 no to by mě fakt teda mohlo 😨 představa že si napřed projdu porod a pak ještě císař -no to bych teda jako fakt nebrala.... ale myslím že to je spíš hypotetický případ z literatury. Než že by se to ve skutečnosti někde opravdu dělalo. Možná leda že by začal sponntání porod a to první díto už bylo moc sestouplý tak to jedině ale jinak teda ani omylem - prostě bud tak nebo tak -ale dobrovolně bych si to teda nidky nevybrala 😒 😖